Ritual - largimi i nje semundje

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  DarkMaster prej 15.09.10 19:28

Largimi i nje semundje dhe kalimi te nje tjeter

Marrim nje farcolete dhe te ne hedhim kripe
Me pas shkojme te personi qe do sherojme .
E mbledhim farcoleten ne forme topi dhe e veme ne vendin qe do sherojme psh:
Nqs personi eshte me reumatizem kripen ne forem topi e vendosim te kembet e tija dhe e levizim ne forem kryqi duke thene "AI QE PERSIPER KETE KRIP KALON SEMUNDA ATIJ I SHKON".
E perserissim 3 here kete gje dhe me pas topin e kripes e hedhim ne nje kryqezim rrugesh dhe i pari qe e kapercen e merr dhe i ngjitet semundja duke sheruar tjetrin.
Mund te perdorni dhe objekte te tjera une nuk e di se ke.
(Eshte magji shume e vjeter mua ma ka treguar nje plake qe tani nuk jeton me)
avatar
DarkMaster

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  vlora3 prej 15.09.10 21:50

Wow kjo eshte gje katastrofe: po ai tjetri qe e merr semundjen dhe nuk e di kete magjii po ai c'te beje i gjori.
avatar
vlora3

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  maqomaqo3 prej 16.09.10 3:41

po kjo si pune magjie e zeze duket ne kundrshtim me zotin se derisa i ngjitet tjetrit eshte gje e keqe jo e mire
avatar
maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  99koli prej 16.09.10 17:34

O robi, po ti mire qe nuk e dike as vet si funksionon, po dhe e thu le ti bi kujt ti bi vetes tate mos ti bi. per kultur po te them 2 gjera .
1 si do ndiheshe po te shkoje diku e te thonin se trashigon nje semundje te dikujt qe e kish hedhur ne rrug (sic eshte shembulli jot).
2 veprime te tilla kan dhe nje problem me te madh se kaq , mund ta heqesh nje semundje duke perdorur fjal apo marifete te ndryshme por mundesia qe te perballesh me nje problem me te madh ,nuk eshte e pa mundur.
Kete duhet ta din te gjith ata qe duan te bejn dicka pa e ditur se cfar po bejn.
avatar
99koli

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  DarkMaster prej 17.09.10 13:54

O 99koli thash gje une qe e kam bere ose do e bej une thjesht e tregova si magji thjesht per kuriozitet
avatar
DarkMaster

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  Gentriti prej 17.09.10 14:27

Sosht nevoja te publikohen gjera te tilla. As per kuriozitet. Dihet mire se sot ka shume njerz qe mezi presin te bejne gjera te tilla,pse tiu japim mundesin ti bejne keq dikujt qe se meriton...
avatar
Gentriti

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  DarkMaster prej 17.09.10 15:39

Une e thash per kuriozitet qe dhe ju te dini te veproni neqoftese shikoni nje top kripe apo 5 shtiza apo ku ta di une gje tjeter
avatar
DarkMaster

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  Izanagi prej 18.09.10 22:51

Magji e lezetshme por gjynah ai qe e merr...


Edituar pėr herė tė fundit nga Izanagi nė 19.09.10 15:20, edituar 1 herė gjithsej

Izanagi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  DarkMaster prej 19.09.10 13:38

Lexo me lart
avatar
DarkMaster

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAGJI PER TE LARGUAR NJE SEMUNDJE

Mesazh  Blak Devill prej 30.12.10 12:07

KJO NUK ESHTE MAGJI E ZEZ SIC MENDONI JU PASI NE MAGJI TE ZEZ NUK PERDORET KRYQI ME KOK LART POR ME KOK POSHT DHE SIMBOLE TE TJERA SATANIKE TE FUQISHME NE FAKT SEMUNDJA KALON NGA NJERI NE TJETRIN AJO SHPERNDAHET NJESOJ SI NJE MURTAJ PRANDAJ KJO NUK QUHET MAGJI E ZEZ
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  Fakiri prej 04.01.11 13:37

Njeriu pėr tė shėruar vetė veten e tij nuk duhet tė mirret me tė tilla gjėra qė do ta dėmtojnė tjetrin sepse ēdo e keqe e bėrė me vetė dije tė plotė do ti kthehet po atij.

Pėr tė shėruar pėr shembull nga sėmundja raumatike duhet tė thirrit 1001 herė 40 ditė me rradhė nė mesnatė Emri e Zotit (Engjulli, programi i kosmosit apo quajeni si tė doni ju) Ja Muhejmin qė do tė thotė Mbizotėruesi d.m.th .

Ai qė mbi ēdo gjė qėndron me vigjilencė, sepse nuk ka vullnet mbi vullnetin e Tij, nuk ka vullnet paralel me vullnetin e Tij, nuk ka askush qė mund ta konstatojė vendimin e Tij.

Pastaj pasi ta pėrfundon thirijen (pėrsijaten) le tė thotė edhe njė lutje duke thėnė se mbėshtetėm nė tė Gjallin i Cili nuk vdes, tė lutem largoje kėtė sėmundje (tė raumės) nga une, nuk ka forcė as fuqi me e madhe se Fuqija e Jote, Ti je Mbrojtės dhe Shėruesi i mrekullushėm o Zot.
Dhe pas kėsaj 7 herė le tė thotė Amin me Vullnet tė Tij do ju vjen shėrimi.

avatar
Fakiri

1011


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i nje semundje

Mesazh  denieri prej 07.10.11 21:20

ketu hyn ne fuqi fjala e nastradinit ra zjarr ne fshat zoti ruajte shtepine time,ra zjarr ne shtepine time zoti ruajte koken time ahahhah

avatar
denieri

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi