Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A jeni pro apo kunder djegies se Kur'anit

14% 14% 
[ 18 ]
86% 86% 
[ 113 ]
 
Totali i votave : 131

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  beno prej 26.11.10 16:26

white_electricity shkruajti:do te tregoj nje web faqe qe i ka shkurte dhe qarte informatat reth chakrave : http://www.algonet.se/~anki-p/Rootchakra.html , mirepo sa per te dhena me te hollesishme te sugjeroj te lexosh libra te shkruar nga Swami Vishnu Devanande si : HATA Joga Pradipika.Swami Devanande eshte burimi i joges moderne qe ushtrohet sot,me mjete dhe teknika mijevjecare te vjetra.
Dhe ju lutem Muhamedi ska perjetuar dicka tjeter pos projektimit astral pas hapjes se trurit te pavetedijshem, apo sic njeh shkenca moderne-Halucinacion.
sE fundja mund te dyshojme se Muhamed ka qene shizofren,mbase tek psikiatrat keto perjetime-komunikime jane shume te njohura nga pacientet shizofrene.Une s'mund ti them po ketij fakti,por smundem as te mohoj duke menduar me mendje te shendoshe.Sa qe s'mund te pohoj me 100perqind siguri qe Moiseu nuk ka qene i droguar me lulen (cata edulis) kur ka medituar dhe komunikuar me Zotin ne shkretetire.Ne fakt muslimante kane histori te bukur me kete droge.


Kush e krijoi ate "zotin" tend , Diellin?

Me qe paske arsye ta quash Muhamedin a.s. shizofren dhe jep referenca se secili nga ne mund te pretendoje se eshte profet, zot,,,
Me gjeje nje shizofren qe tregon hollesisht per krijimin e embrionit, 15 shekuj me pare (kur shkenca shekullin e kaluar e ka zbuluar , fal teknologjise), nje shizofren qe tregon per krijimin e Universit, ate kohe kur per njerezit ka qene iluzion, qe tregon per anomalit dhe ndarjet e llojeve te ujit, qe tregon per sherimet e gati cdo semundje, qe tregon se si do te jete e ardhmja e popujve ...aq me teper kur ky "shizofren" ka qene analfabet, s'ka ditur shkrim dhe lexim, por shkenca aktuale fal teknologjise, asnje shkronje te tij ne hadithe s'e hudh poshte! Kurse e pamundura eshte e pafuqishme kur flitet per Ligjet e Kur'anit, e qe shkenca ti nen-vlersoje!
Teoria ,se cdo kush mund te arrij nje "fuqi te mbinatyrshme" me ndihmen e fjaleve magjepse, veprimeve ne forme te formulave, i bindur nga ndihma e djallit, eshte e mundeshme,,, por kjo aspak s'te jep te drejten te thuash se je "zot" apo "profet",,,,sepse qeniet ne toke nje dite vdesin, kurse Zoti, Krijuesi i ēdo gjeje ne qiell dhe ne toke s'vdes kurre...

beno

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  beno prej 26.11.10 16:40

Fikrro shkruajti:Kishte qene nje here nje mbret i pasur ai kishte unazen me te mire dhe me te vlefshme qe ndonjehere ka ekzistuar por kishte edhe tre djem,e para se te vdiste luti nje sherbetor te tij mi beje edhe dy unaza shum te ngjashme me time qe e kam pra per ate unazen teper te vlefshme.Te tre djemve u tha se ''vetem ty do te ta jap unazen e vlefshme'',nuk donte qe djemet te armiqesoheshin per ate unaze.


Kur vdiq tre djemet kishin unazat e ngjashme secili thoshte se unaza ime ishte origjinalja bile as vete sherbetori nuk dinte se cili prej djemeve te tij e ka unazen origjinale edhe pse ai i kishte krijuar dy false,askush se dinte cilit ia kishte lene mbreti unazen origjinale vetem ai e dinte te verteten .Unazat ishin teper te njashme se qe nuk mund te dalloheshin me asgje.

Sot ato unaza jane tri fete qe mbizoterojn njerezimin:Ortodokse,Krishtere dhe Muslimane,secili nga ne thote qe feja jone eshte origjinalja dhe e pranueshme tek zoti por vetem njera eshte e verte e cila eshte ajo kete se di askush.Mbetet ende mister se cila fe eshte me e mira siq mbeti mister se cila unaze ishte origjinalja.

Prandaj Nexus njerezimi po lufton qe e vetja te mbizoteroj,ka te till qe bien aq poshte qe t'ia arrijne qellimit por ata gabohen nese mendojn ashtu duke djegur nje Kur'an qe eshte fjala e All-llahut i cili eshte burimi i nje feje aq te popullarizur ne bote,eshte marrezi per ta ate qe kane bere kete.

Nese nje mollė ėshtė e kalbur nuk do tė thotė qė te gjitha mollėt janė te kalbura.


Kjo peralla me te atin dhe djemt e tije duket e bukur,,, madje ndikon si katalizator i gjumit.
Por, realiteti eshte ndryshe!
Zoti, i cili eshte Nje dhe i Vetem, s'ka krjuar tri, pese apo qindra fe!
Nje fe e vetme ka qene te Zoti, qe nga krijimi i Adeimt dhe Haves
(Adamt dhe Eves), por ajo ka pas trajta te ndryshme, kjo ka qene ne varshmeri nga etapat e zhvillimit njerezor, por te gjitha fete (njera pas tjetres) kane thirur ne Njeshmerine e Zotit dhe rruajtjes se rendit ne toke. Kur ne skene shte paraqitur nje fe, nga te derguar te posachem te Zotit, feja paraprake eshte afatizuar, sepse njerezimi ka ndryshuar ne zhvillimin e saj dhe ligjet e asaj feje kane humbur kuptimin. Deri me ardhjen e Islamit ne sken, secila fe ka paralajmeruar per nje fe te fundit , qe do jete deri ne Diten e Gjykimit.

beno

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  yasmin prej 26.11.10 17:43

KHALID dhe beno ju lumte! Keshtu flitet!

yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  cybernet prej 27.11.10 16:53

white_electricity shkruajti:ne realitet duhet te gjithe njerezit e mencur te bejme ndarje te prere,precise,analitike mes mitologjise dhe historise.
Myslimanet jane teper filozofues te ekzagjeruar dhe zakonisht te frustruar kur permendet religjioni.Me sa dihet profeti Muhammed ka kaluar 7 qiej dhe ka pare driten e Zotit (Allahut)
Une qe meditoj njoh gjithashtu 7 qiej-7 Chakra eshte e njejte per mua,secili qiell (chakra)permban nje bote emocionesh,ndjenjash,perjetimesh.
Madje une kam perjetuar si eshte te jesh ZOT dhe te Jetosh NE Driten e Bardhe.Meqenese secili Yogi pretendon te zgjoje kundalinin dhe te dergoje me ushtrime pranen-energjine shpirterore ne pjeset me te larta te trupit astral dhe kur arrine diku afer cepit te kokes (tek chakra apo qielli i fundit i 7-te) Yogi behet pjese E
Shpirtit Cosmic-Zotit-Natyres.Secili religjion,besim,dicipline spiritualiste apo dicka tjeter doemos te kete njerez qe kane kaluar ate shkalle te vetedijes(qiellit te 7-te apo chakres se 7-te).
-Mos valle mund te thoni ju qe mbroni religjionet qorrazi se une apo shume spiritualiste budiste,indian,indian te amerikes nuk kemi perjetuar po po te njejten eksperience qe ka perjetuar Muhammedi?
-Apo mos valle krishteret do te thone qe nuk mundet nje njeri te perjetoje te njejten gje qe ka perjetuar Krishti?Psh e dini qe shume njerez pyesin Krishtin per udhezime dhe marrin pergjigje nga Krishti sepse perdorin metoda mistike qe ndryshojne kimine e trurit duke vene gjendren hipofize te prodhoje dy-methyl-tryptamine qe mundeson aftesite telepatike,lexim mendjesh tek ai person?
-Cdo njeri mund te jete Profet,Perendi,Zot(Si pjese e Zotit apo vetem si qenie-qe eshte Zot),
ORIGJINALEEEEEE?? MOS FLITNI PER NIKE E REBOOK KETU???!!TURP
NJEREZ TE CIVILIZUAR???!?
Dhe poqese nuk mundeni te spjegoni profetizmin apo zotin me menyra shkencore duke u ndihmuar nga psikologjia,metapsikologjia,eshte kote fare,cdo gje madje edhe karakteristikat e zotit duhet permendur edhe ate duke u bazuar ne te dhena shkencoree,me ndihmen e fizikes,kimise,biologjise,etnologjise,religjioneve,etnobotanikes.Mvaresisht nga pikepamja qe keni do duhet ta Pershkruani Perendine!
Nje nder Perendite e Mia eshte Dielli.PSE?
Sepse Dielli ka sferen e vete helium qe eshte ajo energji te themi qe mundeson rredhjen e energjise elektrike,eshte ajo qe mundeson te kete zjarr ne toke,eshte ajo qe jep JETE.eshte ajo qe mundeson te marrim fryme e te punoje zemra.E keshtu me radhe....Eshte si karburante per funksionet e sistemit solar.
Kerkoj falje per kritikat nga administratoret.Eshte hera e pare dhe e fundit qe postoj jashte sferave te mia.
Qofte e Qete Mbreteria e Gaia-s.Qka je bre tu ingjizu pash familjen
Nese mendon qe "Dielli" osht perendi shko shiti kto shpifje tjeter kund se ktu s'ti blen kerkush .
E masi Dielli po na japka jet e po na rrehka zemra shkaku i diellit , pse pra rreh Zemra edhe naten , zgjohu prej gjumit se t paska kaplu ni gjum i thellė i mosdijes.
All-llahu te udhėzoftė nga e drejta

cybernet

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  toni_bbb2000 prej 12.12.10 6:53

jam shum kundra personalisht jo se jam fantik per fene po qe ky liber nuk esht i prepunum dite pas dite ose dore pas dore siē jan gjith librat tjer jo ky liber per mendim tim asht e pa prekun edhe kush e djeg asht nje qenie djalli , vetem ne baze te ti mundeni te gjeni rrugen e drejt edhe te gjeni ēfare te doni per me shum ja po ju them disa shembuj si disa njerzeve viti 2012 do te jete fundi i botes po ra poshte vete nga dora e shkences pse ? pergjigja asht kjo se me kur-an nuk jemi ne kete vit d.m.th 2010 , ata qe e kan studiu do me kuptojne

te fala

toni_bbb2000

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Angeloflight prej 12.12.10 14:04

Djegja e Kuranit kallzon formen me te ulet te injorantit.

Nji njeri i urte nje here pat thane se te diturit studiojne fete dhe nuk gjejne asgje ne to perpos ngjashmerive, kurse injorantet te kunderten.

Te mos harrojme se kjo fushate eshte projekt i qifuteve per te shtyre boten e Krishtere (te bardhe) ne lufte me ate Muslimane!


Angeloflight

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Idlir prej 13.12.10 10:36

White_electicity; informacioni si edhe komenti yt per mundesite kozmike te cdo njeriu, mu duk shume interesant dhe human. Do te ishte mire, mendoj, sikur te kishim kontribute me te zgjeruara prej teje ne kete drejtim. Ndoshta eshte me mire per njerezit qe te vetendihen si potenciale spirituale, profetike sesa si rober; me mire si partnere te ZOtit se sa te neneshtruar te Tij, pasi, ne Kuran (meqe Kurani eshte ne qender te diskutimin kete cast), All-llahu thote (le ta marrim te mireqene per nje cast) se: "Ju krijova Zoter ne toke" (Suren nuk e mbaj mend ). Gjithashtu, po ne Kuran mund te lexohet nje porosi e All-llahut (nuk do tA CITOJ FJALE PER FJALE: O njeri, nisu e shko neper shkretetire. Po te tha dikush, se "si do shkosh, a nuk ke frike te jesh vetem:, ti thuaji: nuk jam vetem, kam All-llahun shok. Keto dy rrefime, me duket se jane shume te bukura, gati fantastike. Kuptimi i tyre me vjen shume i madh. Shiko se cfare dinjiteti, vendi dhe autoriteti i njihet njeriut prej Supremit! Nuk eshte pergjegjesi e Zotit (besoj) qe interpretues te ndryshem, sidomos muslimane, i anashkalojne keto dy momente madheshtore, dhe e paraqesin njeriun si karikature, apo si nje qenie qe duhet te relatoje me All-llahun nepermjet frikes, interesit (ne xhenet apo ne xhehenem, etj), apo neneshtrimit. Po ne kuran, pohohet prej Zotit se (Ju krijuam sipas shembelltyres Sone; dhe afermenesh qe nuk behet fjale per pamje fizike, por per cilesite dhe potencialet e njeriut, me origjine tek Zoti dhe te ngjajshme me te (me ndryshim ne mase, por jo ne cilesi a lloj).

Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Idlir prej 13.12.10 10:45

Sa i perket djegies apo jo te Kuranit, kjo teme - dileme, le tw shtrohet sipas rendit kronologjik pas se cilit jane perpiluar (zbuluar) librat e shenjte. Me para Kuranit ishte Dhiata e Re, e para saj Dhiata e Vjeter, Vedat Hiduse etj. Pse t'ia fillojme nga fundi? Pse te mos ia fillojme nga fillimi, mbasi eshte me kronologjike?

Sa per Muhamedin; mirekuptimi i Tij ka qene (sipas c'kemi lexuar" me i dukshem se i paraardhesve te tij profetike. Davidi, psh, i vrau 400 prifterinj idhujtare, ndersa Muhamedi nuk ia ndaloi te krishtereve te Arabise mbajtjen e ikonave, kryqeve e manastireve, edhe pse keto ishin ne kundershtim me doktrinen e Tij islame. Te kunderten bene muslimanet me vone. Sot, ne mos gabohem nqs nje i krishtere kapet ne Qabe (Kibla) pushkatohet. Dhe eshte shteti qe e ka miratuar kete ligj, qe eshte krejt kunder filozofise se respektit reciprok qe solli e zbatoi Muhamedi, ky burre i admiruar prej personaliteteve me te larta te artit boteror) B. Shou, Gete etj), personalitete me fizionomi fetare te krishtere dhe jo islame.

Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Idlir prej 13.12.10 10:59

Njehere nje arab u ankua tek Profetindaj nje arabi tjeter. Muhamedi i th "Ke te drejte". ASrabi tjeter, i paraqiti kunderargumenta, ne mbrojtjen e vet dhe Profeti i tha: "Ke te drejte". Nje person i trete, me mendje sitonen, qe themi se e drejta eshte: o ketej, o andej, i thirri: Prit nje minute oo I derguar i All-llahut. Si qenka keshtu? Edhe ky, edhe ai, paskan te drejte? Cili pra ka te drejte? Muhamedi iu pergjigj: "Edhe ti ke te drejte".

Mua me duket se kemi ketu nje lexion te vertete e nje kuptim te ndritur. Nga pika te ndryshme shikimi, konkluzionet e gjykimet jane te ndryshme. Te ndryshmet nuk jane doemos asgjesuese te njera tjetres, por me se shumti plotesuese. Fizika kuantike, na jep mundesine qe ta kuptojme me mire kete veprim te Muhamedit, por nuk po zgjatem, me shprese se dikush tjeter ketu, do ta zhvilloje me tej. Me vone erdhen kleriket te cilet e katranosen punen. Duke kujtuar se benin percjelljen e vertete te veprimeve te Muhamedit, apo verseteve kuranore, ata futen botekuptimet e tyre, here me vetedije, e here ne menyre inkoshiente. Njeriu gjen ne fytyren e tjetrit, ate qe ka deshire ter gjeje (ka edhe nje varjant tjeter). Keshtu, gabimi behet kur inerpretimet apo komentet e "studjuesve) i marrim per kuptime autentike te Kuranit (Bibles, vedave, etj), dhe, me keq akoma, kur gjykimet e njerezve (besimtare, klerike etj), i marrim si gjykime te Zotit. E keshtu, nuk djegim Kuranin, por djegim"jorganin per nje plesht), ne vend qe te heqim pleshtin e te mbajme jorganin. Pleshti eshte mendja jone zevzeke dhe e ngushte, dhe deshira jone frenetike e cmendurake per tu dukur, pa e verteta nuk na intereson fare.

Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

laureta

Mesazh  laureta prej 14.12.10 21:40

Une mendoj qe secili individ duhet qe te respektoj fen e tjetrit ne pergjithesi fete e ndryshme dhe secila nga keto kan te veqantat e veta, dhe secila ka besimtaret e saj keshtu qe po ta djegesh nje liber ku esht e bazuar e gjith feja i gjith besimi i milonva njerzve esht mekat ti faktikisht e perbuz fen dhe ZOTIN ate te cilen e ka derguar ALLAHU .XH.SH. duhet ta ruajm ta respektojm aq sa mundemi dhe ta mbrojm nga njerzit qe duan ti bejn keq dhe me vjen keq per ata 16 persona qe kan qen pro djegies se kuranit sepse duhet qe ti njohim kufijt se deri ku mund te behet keq....dhe ku te behet keq respekt
avatar
laureta

Asgje nuk eshte me madheshtore se mendja asgje nuk eshte me e pasur se mendja por asgje nuk eshte me idiote se mendja ajo mund te ndertoje madheshtoren por ajo mund te shkatrroje vet veten!!?

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Denis97 prej 28.12.10 19:52

As qe behet fjale pasi ai nuk demton njeri, por ky veprim do te sillte lufte mes fese nyslimane dhe atyre qe e djegun.

Denis97

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Fakiri prej 05.01.11 19:47

Unė jam kundėrr jo vetėm pėr djegije tė Kur'anit por edhe tė Biblės,Zeburit,Tavratit si dhe tė mbi 100 Fletushkave Hyjnore.Mos tė harrojmė se profetėt janė sikur krahėt e Oktapodit tė gjitha krahėt edhe pse janė shumė i shėrbejnė po atij.Sikur se tė gjithė Profetėt qė janė mbi 124000 mijė i shėrbejnė tė njejtit Krijues,Zotit Fuqiplotė
avatar
Fakiri

1035


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  genci09 prej 05.01.11 23:12

Fikrro shkruajti:Do e them edhe une nje mendim te shkurter:

Ata kurr nuk do te guxojne ta djegin Kur'anin sepse e dine qe eshte i shenjet sigurisht ajo kishė do te jete ne qender te vemendjes por kjo do tu kushtoj shum shtrenjet,cdo kush qe tenton diqka kunder diqkaje te shenjet denimi i tij do te jet i ashper.

Askush nuk guxon te luaj me gjera te shenjeta e dini qe as muslimanet nuk kane te drejte dhe nuk guxojne ta djegin Biblen,sepse e dine qe sado e ndryshuar te jete ajo permbane fjalen e Zotit.

Shpresoj qe ajo kishe katolike nuk e ka ate qellim se pasojat mund te jene te medha,djegia e Kur'anit mund ta aktivizoj edhe Al kaiden,dhe pasojat per Ameriken mund te jene me te medha se te 11 shtatorit 2001.

Per cfare pasoja flet do kete Amerika?

genci09

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Fatoni prej 06.01.11 14:38

Eshte me te vertete pytje pa kuptim kjo.Ne te vertete shume e pavlere qe te behet.Jane disa gjera ne te cilat njeriu thjesht duhet te mos perzihet.
avatar
Fatoni

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Idlir prej 07.01.11 9:41

Me sa kuptoj, Fikrro nuk eshte simpantizant i talebaneve, perkundrazi, ai mundohet te zbatoje nje Islam qe s'ka lidhje me terrorizmin. Sa per pasojat per Ameriken, me duket se Fikrro e ka skjaruar: djegia e Kuranit do te provokonte, me gjase, reaksion dhe zemerim ne boten islame, dhe cdokush do te mund te reagonte sipas pershtatjes se vet psiko-teologjike. Si nje mjek qe thote se po pive uje te ndenjur mund te semuresh, kjo s'do te thote se mjeku eshte pro semundjes.
avatar
Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Xhulia123 prej 07.01.11 12:00

white_electricity shkruajti:ne realitet duhet te gjithe njerezit e mencur te bejme ndarje te prere,precise,analitike mes mitologjise dhe historise.
Myslimanet jane teper filozofues te ekzagjeruar dhe zakonisht te frustruar kur permendet religjioni.Me sa dihet profeti Muhammed ka kaluar 7 qiej dhe ka pare driten e Zotit (Allahut)
Une qe meditoj njoh gjithashtu 7 qiej-7 Chakra eshte e njejte per mua,secili qiell (chakra)permban nje bote emocionesh,ndjenjash,perjetimesh.
Madje une kam perjetuar si eshte te jesh ZOT dhe te Jetosh NE Driten e Bardhe.Meqenese secili Yogi pretendon te zgjoje kundalinin dhe te dergoje me ushtrime pranen-energjine shpirterore ne pjeset me te larta te trupit astral dhe kur arrine diku afer cepit te kokes (tek chakra apo qielli i fundit i 7-te) Yogi behet pjese E
Shpirtit Cosmic-Zotit-Natyres.Secili religjion,besim,dicipline spiritualiste apo dicka tjeter doemos te kete njerez qe kane kaluar ate shkalle te vetedijes(qiellit te 7-te apo chakres se 7-te).
-Mos valle mund te thoni ju qe mbroni religjionet qorrazi se une apo shume spiritualiste budiste,indian,indian te amerikes nuk kemi perjetuar po po te njejten eksperience qe ka perjetuar Muhammedi?
-Apo mos valle krishteret do te thone qe nuk mundet nje njeri te perjetoje te njejten gje qe ka perjetuar Krishti?Psh e dini qe shume njerez pyesin Krishtin per udhezime dhe marrin pergjigje nga Krishti sepse perdorin metoda mistike qe ndryshojne kimine e trurit duke vene gjendren hipofize te prodhoje dy-methyl-tryptamine qe mundeson aftesite telepatike,lexim mendjesh tek ai person?
-Cdo njeri mund te jete Profet,Perendi,Zot(Si pjese e Zotit apo vetem si qenie-qe eshte Zot),
ORIGJINALEEEEEE?? MOS FLITNI PER NIKE E REBOOK KETU???!!TURP
NJEREZ TE CIVILIZUAR???!?
Dhe poqese nuk mundeni te spjegoni profetizmin apo zotin me menyra shkencore duke u ndihmuar nga psikologjia,metapsikologjia,eshte kote fare,cdo gje madje edhe karakteristikat e zotit duhet permendur edhe ate duke u bazuar ne te dhena shkencoree,me ndihmen e fizikes,kimise,biologjise,etnologjise,religjioneve,etnobotanikes.Mvaresisht nga pikepamja qe keni do duhet ta Pershkruani Perendine!
Nje nder Perendite e Mia eshte Dielli.PSE?
Sepse Dielli ka sferen e vete helium qe eshte ajo energji te themi qe mundeson rredhjen e energjise elektrike,eshte ajo qe mundeson te kete zjarr ne toke,eshte ajo qe jep JETE.eshte ajo qe mundeson te marrim fryme e te punoje zemra.E keshtu me radhe....Eshte si karburante per funksionet e sistemit solar.
Kerkoj falje per kritikat nga administratoret.Eshte hera e pare dhe e fundit qe postoj jashte sferave te mia.
Qofte e Qete Mbreteria e Gaia-s.


edhe po te jesh mysliman, edhe po te jesh i krishtere, une nuk mendoj se ke te drejte ta quash diellin (me shkronje te vogel ) perendi. une jam katolike dhe nje nga urdherimet e Zotit eshte qe te mos kemi perendi tjeter pervec tij dhe ne fakt, jam e sigurt qe edhe myslimanizmi e ka nje urdherim te tille. dielli nuk eshte perendi, dielli vertet eshte jetesor per cdo qenie te gjalle, por ama edhe ai sipas meje eshte krijuar nga forca me e madhe ne univers, qe eshte ZOTI. diellin e adhuronin popujt pagane (edhe egjiptianet) dhe une nuk mendoja se kishte njerez ne Shqiperi qe benin te njejten gje. ky eshte mendimi yt dhe te gjithe ne duhet t'a respektojme, por mos harro qe po fyen urdherimin e PARE te Zotit.
avatar
Xhulia123

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pro apo kunder djegies se Kur'anit

Mesazh  Idlir prej 07.01.11 15:17

Xhulia: po White_electricity, nuk eshte katolik e as musliman? Pse ti ia sygjeron te verteten sipas ketyre dy feve?
Ne bote ka edhe plot fe te tjera, pse duhet ti referohet njeriu atyre te dyjave qe the ti?
Secili prej nesh, besoj ka te drejten e zgjedhjes se besimit te tij.
avatar
Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi