Cernunnos

Shko poshtė

Cernunnos

Mesazh  patrolla prej 04.09.10 1:13

Cernunnos ėshtė njė zot i lashtė kelt, Druidėt e vjetėr e kanė quajtur Hu Gadar. Cernnunnos ishte i pajisur me brirė dhe pėrfaqėsonte zotin e pjellorisė, natyrėn, pyjet, kafshėt, harmoninė, begatinė dhe dashurinė fizike.

Besohet amulet me Cernnunnos inkurajon-fuqi nė jetė, rritje tė pjellorisė, mbrojtje nga aktet e keqija dhe stimulonė burrėri.

Besohet se veēanėrisht eshtė e dobishme kur ju e mbani me vetė dhe zgjedhe probleme tė theksuara seksuale.
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi