Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Shko poshtė

Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Mesazh  Fikrro prej 30.08.10 13:54

Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)


Eshtė ndalur ndonjėherė koha pėr ju.

Ka tentuar ndonjėherė zemra juaj tė dal nga krahėrori.

Keni zėnė ndonjėherė orėn 25:00h.
Ora 25:00h ėshtė ora kur qielli dhe yjet bėhen tuaj,ėshtė ora kur gėzimi bėhet simbol i jetės tėnde,ėshtė ora kur buzėqeshja qesh,dhe ėshtė ora kur toka sillet vetėm pėr ju.
Ora 25:00h ėshtė dege e shkurtėr e Parajsės ne tokė,ėshtė dielli i cili ne atė ore lėshon edhe rreze te flladshme.Eshte orė kur zemra juaj per herė tė parė kėrkon tė dal nga krahėrori,kėrkon te jetė e lirė,e dėshira e zemrės tuaj ta sjell orėn 25:00h.

Eshtė ora kur tė gjithė tė duan dhe tė gjithė i do,ėshtė ora qė nėse dikush ta kėrkon me te shtrenjėtėn tėnde,ti e fal atė e dhuron me dy duart.
Kjo orė e pastėr kundėrmon,ėshtė ora kur sytė dhe trupi juaj duan ta difundojnė kėtė kėnaqesi nėpėr tėrė vendin dhe duket qė nga ecėn kėnaqėsit dhe gėzimi tė pėrcjellin.
-Keni parė ndonjėherė Perėndimin e diellit,e dini se cfare kenaqesie e vecant ėshtė,ani kur dielli te Perendoj diku ne bregdet,besomeni se do te ndjeheni sikur e gjithė bota ėshtė e jotja.
-A mos ėshtė Perėndimi i diellit ora 25:00h,mos diellli perėndon nė kėtė orė.

Po...Jo...
Ora 25:00h ėshtė diqka mė shumė,ėshtė kur dielli para se te perėndoj tė thotė:do ta bėjė qiellin me ngjyra mė tė bukura vetėm nė orėn 25:00h.

-Keni parė ndonjėherė bukuri natyrore.-Keni parė ndonjėherė njė ujvare duke rrjedhur,e cila tė thotė:kur ora te bėhet 25:00h unė do tė ta rrjedh mjaltin pėr ty.-Keni parė ndonjėherė kodra qė fshihen njėra pas tjetrės,sikur secila bart diqka te vecant mė shumė se tjetra.E qė ti shijosh ato bukuri duhet ti shfletosh ato kodra njė e nga njė kur ora te jetė 25:00h.-Keni parė ndonjėherė ndonjė liqen,liqen i cili nga brenda bartė arin,e uji i tij ėshtė shėrues i trishtimit tėnd vetėm nė orėn 25:00h.-Keni parė ndonjėherė,njė pemė tė bukur e cila tė thotė:ma shijo frutin kur ora te behet 25:00h.-Keni parė ndonjėherė ndonjė shtėpi tė bukur,shtėpi kjo e cila tė thotė:eja tek unė dyert e mia janė tė hapura pėr ty sa herė qė ora te bėhet 25:00h.-Keni parė ndonjėherė detin e gjelbėr,ky det i cili tė thotė:bregdeti im do tė jetė i lirė vetėm pėr ty nė orėn 25:00h.-Keni parė ndonjėherė Hėnėn,njė hėnė tė stėrmadhe e cila tė thotė:rrezet e mia tė argjenda do tė jenė nė favor tuajin,vetėm nė orėn 25:00h.-Po yllin a e keni parė!
A e keni parė atė yllin e gjithėsisė i cili tė thotė:kur tė bėhet ora 25:00h,unė do tė bėhem komet e do tė ta plotėsoj dėshirėn e zemrės tėnde.
-Keni parė ndonjėherė qiellin,ajo kaltėrsi e pafundme e cila ju thotė:nė orėn 25:00h do tė ta sjell shiun qe te flladit dhe retė e mia do te ta ndėrtojnė figurėn qė ti e dėshiron.-Keni parė ndonjėherė ndonjė qytet,qytet i cili tė thotė:kur ora tė jetė 25:00h do tė ti ndez dritat e mia,e dyshemen do tė ta zbukuroj me sėrė-sėrė veturash e ty do tėt ngrehe nė lartėsi qė te mė shohėsh.-Keni parė ndonjėherė ndonjė ėmbėlsirė tė mirė,ėmbėlsirė kjo e cila tė thotė:do tė mė shijosh vetėm nė orėn 25:00h.-Keni parė ndonjėherė nėnė,atė nėnėn e pėrgjithshme e cila tė thotė:prite orėn 25:00h se ty do tė ta jap dhuratėn mė tė mirė,dhe do tė ti them fjalet qė askush deri mė tani nuk ti ka thėnė.-Keni parė ndonjėherė ndonjė foshnje,foshnje kjo e cila do tė ta jap buzėqeshjen qė tė mbushė jetė,prit se kjo foshnje do tė lind nė orėn 25:00h.-Keni parė ndonjėherė lule,ato lule me atė ngjyrė vezulluese e cila tė thotė:kur ora tė jetė 25:00h do tė ta lėshoj aromėn mė tė kėndshme qė ndonjėherė ke ndjerė.-Keni parė ndonjėherė zjarrin,atė zjarrin me flakė i cili tė thotė:pėr ty do ta ndez flakėn mė tė mirė dhe tė ngrohtė,kur ora tė jetė 25:00h.-Keni parė ndonjėherė Engjėllin,atė Engjėllin me krah tė bardhė i cili tė thotė:nė orėn 25:00h do tė ti fal krahėt mė tė bardhė dhe mė tė mėdhenj,krah qė kurr nuk i ke parė.-Keni parė ndonjėherė atė qė kurr nuk e keni parė,e ajo surpriz tė thotė:do ta njohėsh vecantin e Jetės tėnde,do ti njohėsh kornizat e arta nė tė cilat do tė mbėshtillesh,vetėm e vetėm nė orėn 25:00h.Kujdes!

Qė te keni pėrjetimin e orės 25:00h duhet qė:

1.Ndėrgjegjia jote tė jetė e pastėr.
2.Tė keni mendime pozitive.
3.Tė keni durim.

Prisni,prisni se edhe unė po pres.
Po e pres cdo natė e cdo ditė orėn 25:00h,edhe pse nuk vjen nuk trishtohem sepse e di qė herėt apo vonė ajo orė do tė vij e do tė ma mbush shpirtin me kėnaqesi.


Nuk ėshtė e thėnė ti provoni tė gjitha kėnaqesit,mjafton njėra nga ato qė i kam pėrmendur mė lart.

Shshsh.........me duket se Apokalipsi i kėnaqėsis time ėshtė afėr,po shkoj ta shoh mos erdhi........

Me vonė

......u ktheva nuk ishte ende ora 25:00h,ende kam shpresa mos harroni"Shpresa vdes e fundit" ...vetėm ne orėn 25:00h.
Ora 25:00h nė fakt nuk ekziston por pėr ata qė duan qe kjo orė tė ekzistoj ajo orė ėshtė mė se vėrtet.

Per ata qe e duan kėnaqėsin shpirtėrore.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 11.12.10 0:00, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Me Pelqeu.

Mesazh  agro1 prej 30.08.10 20:41

E mrekullueshme. Faleminderit...!
avatar
agro1

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Mesazh  Fikrro prej 30.08.10 20:46

agro1 shkruajti:E mrekullueshme. Faleminderit...!


Me vjen mire qe te pelqeu.
Te pershendes agro1
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Mesazh  Estilen prej 30.08.10 21:50

Shume e bukur Fikrro...Urime.Vazhdo me keto tema plot 'drite',se gjithmone do kesh dashamires miku im.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Mesazh  Fikrro prej 31.08.10 14:05

estilen shkruajti:Shume e bukur Fikrro...Urime.Vazhdo me keto tema plot 'drite',se gjithmone do kesh dashamires miku im.


Faleminderit shum... Estilen.

Pershendetje nga une.

avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

apokalipsi i kenaqsis

Mesazh  Blak Devill prej 31.08.10 16:32

po kete gje them dhe une vazhdo me keto tema
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

bLEDI

Mesazh  bbb1 prej 03.09.10 13:26

ishte thjesht e mahnitshme
avatar
bbb1

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Mesazh  valbonaa prej 04.09.10 20:52Edituar pėr herė tė fundit nga valbonaa nė 14.09.10 2:27, edituar 10 herė gjithsej

valbonaa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ti fikrro je vertet i mahnitshem

Mesazh  Albi4all prej 10.09.10 11:22

ti vetrtet ke zemer te madhe

avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ti ishe

Mesazh  Albi4all prej 15.09.10 20:21

Ti ishe e bukur kur te pash
Ti ishe djell dhe shpirtin ta dhash
Ti ishe si lule qe si ylll shendrrisje
Se di a ishe enderr a botes i perkisje
Ti ishe apokalipsi ora e ndaluar
shum zemra priten bukurin per ta shijuar
Ti ishe si mina qe pelcisje qdo njeri
Ti ishe uragan se sundon qdo bukuri
Ti ishe mbretresh qe boten sundoje
Ti ishe univers hapsir pa kufi
ata te burgosen por prap je ne liri
Ti ishe histori e kohes kaluar
ende te kujtojm me zemer te lenduar

ti ishe mallkim ne kte bot
besojm ne zemern tende dhe harrojm se ka Zot.
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Apokalipsi i Kėnaqėsisė (ora 25:00h)

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi