Kėshilla Shpirtėrore

Shko poshtė

Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Neo prej 24.08.10 0:55

Kėshilla Shpirtėrore- Mendo pozitivisht, ėshtė mė e lehtė tė mendosh pozitivisht pėr gjithēka.

- Ruaje atė qė ėshtė mė e shtrenjtė pėr ju.

- Vazhdo tė mėsosh pėr sa kohė qė jeton.

- Mėso nga gabimet e tua.

- Lėvizja e pėrditshme, lehtėson gjendjen shpirtėrore.

- Mos e vėshtirėso jetėn tėnde pa arsye.

- Mundohu t’i kuptosh dhe t’i nxisėsh tė tjerėt pėreth teje.

- Mos u dorėzo, mirėqenja nė jetė ėshtė maraton.

- Kėrkoi dhe kultivoi aftėsitė e tua.

- Vendos njė kufi dhe lėre ėndėrren tėnde tė realizohet.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Neo prej 24.08.10 1:24

- Jeto nė kufijt e dites sė sotme dhe mos u brengos pėr tė ardhmen.

- Gjithmonė ta kesh parasysh sa pėrqindje tė madhe tė shėndetit tė merr brenga jote.

- Para se tė marrėsh njė vendim sigurohu, pėrmbaju dhe mos u frikėso nga pasojat.

- Numėro tė mirat qė ke dhe mos i numėro tė keqiat.

- Mos u merr me imtėsirat dhe mos lejo qė problemet e vogla tė ta shkatėrrojnė lumturinė.

- Nėse brenga tė godet harroje nėpermjet punės.

- Harroje veten, pėrqendroje te tė tjerėt! Cdo ditė bėj dicka qė tė bėsh tė qeshet fytyra e dikujt.

- Mos prit falenderim nga askush.

- Jepe mundin nė punėn tė cilen mendon se ėshtė e drejtė dhe mos u kushto vėmendje kritikave.

- Sheno gabimet tė cilat i bėn dhe pėr tė cilat e meriton tė kritikohesh.

- Mos mendo pėr hakmarrje ndaj armiqve tu.

- Vazhdo qė gjėrat negative ti kthesh nė pozitive.

- Prezento veten tėnde natyrshėm, mos u mundo qė ta bindėsh askė.

- Harxho parat me menēuri dhe mos u bėn dorėshtrėnguar ndaj familjes tėnde.

- Kur tė godasin momentet e brengės dhe frikės, mos e humb shpresėn dhe mos u dorėzo!
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Neo prej 31.08.10 17:01

- Merru me diēka

- Shoqėrohu me miq

- Duhet tė jesh prodhimtar

- Organizohu ndryshe

- Mos u shqetėso

- Ridimensiono frymėzimin

- Mendo pėr tė tashmen

- Puno nė njė personalitet tė shėndoshė

- Zhvillo njė personalitet tė shoqėrueshėm

- Duhet tė jesh vetvetja

- Elimino ndjenjat negative

- Kultivo raportet intime

- Konsideroje lumturinė si prioritetin numėr 1
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Neo prej 02.09.10 0:17

Nėse vdekja do tė jetė para syve tuaj ēdo ditė, ju kurrė nuk do tė kenė ndonjė mendim ose dėshirė shumė tė ulėt.

Duaj tė gjitha krijesat, pa dallim feje, race apo opinioni! Ēdo njeri ėshtė nė vendin ku Perėndia e ka vėnė atė dhe nuk ėshtė e jona pėr ta gjykuar.

Fjala ėshtė njė ilaē. Nė fjalė e vetme mund tė shpėtojė, shumė fjalė mund tė dėmtojnė.

Nuk ėshtė e mjaftueshme qė tė kesh shpirt tė mirė, por kryesore ėshtė qė tė aplikosh tė mirėn.

Mos ki zili per askend per shkak te perparimeve ose arritjeve te tij spirituale.

Kupto qe edhe ti mund te arrish te njejten gje.

Por ti duhet te besh dicka per kete dhe jo vetem te rrish ulur duke u ankuar per fatin tend.

Cdo shpirt mund t'i arrije majat e maleve.

Cdo shpirt mund ta gjeje kontaktin e drejtperdrejt.

Cdo shpirt mund te shkoje dhe te bisedoje nese e do dhe e pranon si fakt.

Duhet te besosh qe eshte e mundur dhe duhet te deshirosh ta besh, atehere do ta besh me siguri.

Mund te ndryshosh ne nje cast te vetem nese e vendos kete.

Pse nuk e provon dhe lejon qe paqja dhe dashuria te te plotesojne dhe te rrethojne?

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Neo prej 11.04.11 0:03

Mund te jesh i lumtur qe tani,
jo neser, jo pas dhjete minutash, por tani.
Mund te jesh i lumtur qe tash.

Byron Katie
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Neo prej 16.04.11 20:14

"Nese merzitesh, shko dhe ulu prane lumit.
Uji qe rrjedh do te marre problemet e tua me vete."

Joe Coyhis
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėshilla Shpirtėrore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi