Te udhetosh me shpirt

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Te udhetosh me shpirt

Mesazh  DarkMaster prej 31.07.10 22:19

Eshte nje teknike super e rrezikshme dhe e veshtire gjithashtu duhet te jesh shume i stervitur me teknikat e chis qe ta besh
KUJDES KA REZIK FATAL NQS E BENI GABIM MUND TE HUMBNI JETEN OSE ME KEQ
Pe kete shkak une do te shpjegoj vetem pjesen e pare te teknknikes

Ne nje dhome te erret e te lagesht duhet te shtriheni me koken nga veriu dhe te meditoni.Ne kulmin e meditimit do ju dali nje pike e shendriteshme ndiqeni ate sa te kthehet ne nje vije mos ndaloni vazhdoni ndjekjen deri sa te kthehet ne nje porte e shndriteshme Futuni ne te edhe ktheni koken dhe do te shihni trupin tuaj te shtrire duke pritur qe ju te ktheheni Ne kete gjendje shpiriti juaj si nje fantazme do te levizi kudo por mos haroni duhete te ktheheni para se chi te mbaroj ndyshe jeni te vdekur
POR UNE NUK DO E TREGOJ SI TE KTHEHENI NE TRUPIN TUAJ QE TE JEM I SIGUT QE JU NUK DO TA BENI KETE TEKNIKE
UNE NUK MBAJ PERGJESI PER CFARDO MUND TJU NDODHI PO E THEM PRAP KA PASOJA TE MEDHA NQS BEHET EDHE GABIMI ME I VOGEL


Edituar pėr herė tė fundit nga DarkMaster nė 01.08.10 12:23, edituar 1 herė gjithsej
avatar
DarkMaster

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Xhemajl prej 31.07.10 22:32

A e keni provuar ju ndonjeher kete gjė DarkMaster.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  DarkMaster prej 31.07.10 22:43

Jo edhe se besoj se nuk do tabej ndo1here nuk dua te rrezikoj pa arsye
avatar
DarkMaster

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te udhetosh me shpirt

Mesazh  DarkMaster prej 01.08.10 12:21

DarkMaster shkruajti:Eshte nje teknike super e rrezikshme dhe e veshtire gjithashtu duhet te jesh shume i stervitur me teknikat e chis qe ta besh
KUJDES KA REZIK FATAL NQS E BENI GABIM MUND TE HUMBNI JETEN OSE ME KEQ
Pe kete shkak une do te shpjegoj vetem pjesen e pare te teknknikes

Ne nje dhome te erret e te lagesht duhet te shtriheni me koken nga veriu dhe te meditoni.Ne kulmin e meditimit do ju dali nje pike e shendriteshme ndiqeni ate sa te kthehet ne nje vije mos ndaloni vazhdoni ndjekjen deri sa te kthehet ne nje porte e shndriteshme Futuni ne te edhe ktheni koken dhe do te shihni trupin tuaj te shtrire duke pritur qe ju te ktheheni Ne kete gjendje shpiriti juaj si nje fantazme do te levizi kudo por mos haroni duhete te ktheheni para se chi te mbaroj ndyshe jeni te vdekur
POR UNE NUK DO E TREGOJ SI TE KTHEHENI NE TRUPIN TUAJ QE TE JEM I SIGUT QE JU NUK DO TA BENI KETE TEKNIKE
UNE NUK MBAJ PERGJESI PER CFARDO MUND TJU NDODHI PO E THEM PRAP KA PASOJA TE MDHA NQS BEHET EDHE GABIMI ME I VOGEL
avatar
DarkMaster

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ok do ta bej une

Mesazh  jakud linda prej 06.08.10 17:39

OK do ta bej une
pa merak se nuk kam par te vdekur.
avatar
jakud linda

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  DarkMaster prej 07.08.10 9:03

Po kthimin pas di ta besh ti ??
avatar
DarkMaster

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Anxhelo prej 27.08.10 0:00

kjo magji eshte ne librin "Mystery Of The Unknown" dhe une e di rrugen e kthimit...

Anxhelo

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lirimi 10

Mesazh  lirimi10 prej 17.02.11 16:28

ej darkmaster a munesh me tregu mu gjysh me u kthz ne trup nese munesh shkruaj ne imellin lirimi_11_2009@hotmail.com
avatar
lirimi10

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Magic-0ne-one prej 17.02.11 17:33

lirimi10 shkruajti:ej darkmaster a munesh me tregu mu gjysh me u kthz ne trup nese munesh shkruaj ne imellin lirimi_11_2009@hotmail.com

Une di rrugen e kthimit !
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lirimi10

Mesazh  lirimi10 prej 18.02.11 18:26

heii magjik one one ... a munesh mem kallzzuu ne imellinn temm qyysh muuj mee uu kthy ne trupin temmm
avatar
lirimi10

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te udhetosh me shpirt

Mesazh  King prej 18.02.11 19:58

lirimi10 shkruajti:heii magjik one one ... a munesh mem kallzzuu ne imellinn temm qyysh muuj mee uu kthy ne trupin temmm


Pra ti mund te kontrollosh chi-n tende ne perfeksion duke e ditur se kur mbaron
vetem te duhet menyra si ta besh kete ritual
SHpresoj ta besh por nuk jam shum i sigurt
avatar
King

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Magic-0ne-one prej 19.02.11 17:58

lirimi10 shkruajti:heii magjik one one ... a munesh mem kallzzuu ne imellinn temm qyysh muuj mee uu kthy ne trupin temmm


Po e bere ...
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  gzimche prej 28.02.11 21:46

por me duket se per ta bere kete duhet te dish si ta perdoresh kete Chi-n qe thua ti . kjjo osht energji a po ? e qysh muj me pas une qit Chi-n ?
avatar
gzimche

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Xhemajl prej 01.03.11 13:04

gzimche shkruajti:por me duket se per ta bere kete duhet te dish si ta perdoresh kete Chi-n qe thua ti . kjjo osht energji a po ? e qysh muj me pas une qit Chi-n ?
Energjia Chi eshte energjia jetesore.
Ate e ka qdo qenje e gjall dmth edhe ti e ki energjine chi, kerko ne google per me teper dhe do shohesh disa medota te praktikimit te chi-s.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Jetmira prej 02.10.13 9:51

Per te jetuar vertet, duhet: Te flaesh me zemer, te udhetosh me mendje. te degjosh me shpirt. Nje dite te bukur per te gjithe…:)
Tė mbėrthyer nė zinxhir tė pasionit.
Skllevėr tė butėsisė.
Viktima tė atyre qė nuk besojnė mė nė asgjė.
Tė gjymtuar brenda njė flluske, ku ka shumė pak ajėr.
Nė kėrkim tė njė qosheje, ku mund tė frymojmė lirshėm.
E ndiejmė vrullin e heshtur tė jetės.
Ėndėrrojmė pėr dashurinė
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Darkmaster ma thuaj vetem mua rrugen e kthimit.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 24.05.14 19:25

DarkMaster shkruajti:Eshte nje teknike super e rrezikshme dhe e veshtire gjithashtu duhet te jesh shume i stervitur me teknikat e chis qe ta besh
KUJDES KA REZIK FATAL NQS E BENI GABIM MUND TE HUMBNI JETEN OSE ME KEQ
Pe kete shkak une do te shpjegoj vetem pjesen e pare te teknknikes

Ne nje dhome te erret e te lagesht duhet te shtriheni me koken nga veriu dhe te meditoni.Ne kulmin e meditimit do ju dali nje pike e shendriteshme ndiqeni ate sa te kthehet ne nje vije mos ndaloni vazhdoni ndjekjen deri sa te kthehet ne nje porte e shndriteshme Futuni ne te edhe ktheni koken dhe do te shihni trupin tuaj te shtrire duke pritur qe ju te ktheheni Ne kete gjendje shpiriti juaj si nje fantazme do te levizi kudo por mos haroni duhete te ktheheni para se chi te mbaroj ndyshe jeni te vdekur
POR UNE NUK DO E TREGOJ SI TE KTHEHENI NE TRUPIN TUAJ QE TE JEM I SIGUT QE JU NUK DO TA BENI KETE TEKNIKE
UNE NUK MBAJ PERGJESI PER CFARDO MUND TJU NDODHI PO E THEM PRAP KA PASOJA TE MEDHA NQS BEHET EDHE GABIMI ME I VOGEL
Te premtoj se nuk do te deshtoj sepse kam shume gjera per te bere me ane te shpirtit tim. Kam shume enigma te lena pergjysme qe duhet t'i mbaroj ndaj ma thuaj rrugen e kthimit. Te lutem, Darkmaster me duhet te rrezikoj per te miren time dhe te shume njerezve...
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Muneer prej 24.05.14 21:01

BiselarThe new magician shkruajti:
DarkMaster shkruajti:Eshte nje teknike super e rrezikshme dhe e veshtire gjithashtu duhet te jesh shume i stervitur me teknikat e chis qe ta besh
KUJDES KA REZIK FATAL NQS E BENI GABIM MUND TE HUMBNI JETEN OSE ME KEQ
Pe kete shkak une do te shpjegoj vetem pjesen e pare te teknknikes

Ne nje dhome te erret e te lagesht duhet te shtriheni me koken nga veriu dhe te meditoni.Ne kulmin e meditimit do ju dali nje pike e shendriteshme ndiqeni ate sa te kthehet ne nje vije mos ndaloni vazhdoni ndjekjen deri sa te kthehet ne nje porte e shndriteshme Futuni ne te edhe ktheni koken dhe do te shihni trupin tuaj te shtrire duke pritur qe ju te ktheheni Ne kete gjendje shpiriti juaj si nje fantazme do te levizi kudo por mos haroni duhete te ktheheni para se chi te mbaroj ndyshe jeni te vdekur
POR UNE NUK DO E TREGOJ SI TE KTHEHENI NE TRUPIN TUAJ QE TE JEM I SIGUT QE JU NUK DO TA BENI KETE TEKNIKE
UNE NUK MBAJ PERGJESI PER CFARDO MUND TJU NDODHI PO E THEM PRAP KA PASOJA TE MEDHA NQS BEHET EDHE GABIMI ME I VOGEL
Te premtoj se nuk do te deshtoj sepse kam shume gjera per te bere me ane te shpirtit tim. Kam shume enigma te lena pergjysme qe duhet t'i mbaroj ndaj ma thuaj rrugen e kthimit. Te lutem, Darkmaster me duhet te rrezikoj per te miren time dhe te shume njerezve...  
nuk ka pjese te dyte... nqs arrin te dalesh do ta kuptosh vete si te rikthehesh...
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faleminderit Psiko-Parapsikologjia

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 24.05.14 22:45

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
BiselarThe new magician shkruajti:
DarkMaster shkruajti:Eshte nje teknike super e rrezikshme dhe e veshtire gjithashtu duhet te jesh shume i stervitur me teknikat e chis qe ta besh
KUJDES KA REZIK FATAL NQS E BENI GABIM MUND TE HUMBNI JETEN OSE ME KEQ
Pe kete shkak une do te shpjegoj vetem pjesen e pare te teknknikes

Ne nje dhome te erret e te lagesht duhet te shtriheni me koken nga veriu dhe te meditoni.Ne kulmin e meditimit do ju dali nje pike e shendriteshme ndiqeni ate sa te kthehet ne nje vije mos ndaloni vazhdoni ndjekjen deri sa te kthehet ne nje porte e shndriteshme Futuni ne te edhe ktheni koken dhe do te shihni trupin tuaj te shtrire duke pritur qe ju te ktheheni Ne kete gjendje shpiriti juaj si nje fantazme do te levizi kudo por mos haroni duhete te ktheheni para se chi te mbaroj ndyshe jeni te vdekur
POR UNE NUK DO E TREGOJ SI TE KTHEHENI NE TRUPIN TUAJ QE TE JEM I SIGUT QE JU NUK DO TA BENI KETE TEKNIKE
UNE NUK MBAJ PERGJESI PER CFARDO MUND TJU NDODHI PO E THEM PRAP KA PASOJA TE MEDHA NQS BEHET EDHE GABIMI ME I VOGEL
Te premtoj se nuk do te deshtoj sepse kam shume gjera per te bere me ane te shpirtit tim. Kam shume enigma te lena pergjysme qe duhet t'i mbaroj ndaj ma thuaj rrugen e kthimit. Te lutem, Darkmaster me duhet te rrezikoj per te miren time dhe te shume njerezve...  
nuk ka pjese te dyte... nqs arrin te dalesh do ta kuptosh vete si te rikthehesh...
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Starseed prej 25.05.14 20:40

Une mbaj mend kte,e kam bėr ne moshen 9-10 diku edhe ka qen diqka interesant.
avatar
Starseed

Qe ta njohesh veten ,duhet te pranosh se gjithqka eshtė e mundur!!!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Gabriel prej 26.05.14 1:35

Dark Master
Heren tjeter mer materiale te plota dhe informuese.
Asnje gje nuk meret vesh nga materiali. Si hyet ne kte forme Meditimi?
Ca programi ndiqet? Sa kohe duhet? 1 ose 2 shembuj me pas sdo ishin keq.
Ne fund fare kalo tek Projeksioni Astral dhe me tej.
Ose vendos materiale te plota me referenca te sakta ose heren tjeter tema
te tilla do behen DELETE...

avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te udhetosh me shpirtin

Mesazh  dashmir* prej 27.05.14 2:21

gjithcka mundet qe te besh po kohen asgje se kthen pas dhe keshtu qe duet te kena kujdes se si e kalojme kohen dhe mos humbasim shum koh per sende pa rendesi
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Anon prej 27.05.14 18:12

Ky eshte ritual satanist
Levi ( Zoti i veriut ) te jep forcen e tij ose me sakte te pushton neuronet e trurit tend dhe ne kete moment ti ndjen pjesen e parashtruar ne fillim por kjo ska te bej me vdekjen!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te udhetosh me shpirt

Mesazh  Omnipresent13 prej 19.07.17 22:48

DarkMaster shkruajti:Eshte nje teknike super e rrezikshme dhe e veshtire gjithashtu duhet te jesh shume i stervitur me teknikat e chis qe ta besh
KUJDES KA REZIK FATAL NQS E BENI GABIM MUND TE HUMBNI JETEN OSE ME KEQ
Pe kete shkak une do te shpjegoj vetem pjesen e pare te teknknikes

Ne nje dhome te erret e te lagesht duhet te shtriheni me koken nga veriu dhe te meditoni.Ne kulmin e meditimit do ju dali nje pike e shendriteshme ndiqeni ate sa te kthehet ne nje vije mos ndaloni vazhdoni ndjekjen deri sa te kthehet ne nje porte e shndriteshme Futuni ne te edhe ktheni koken dhe do te shihni trupin tuaj te shtrire duke pritur qe ju te ktheheni Ne kete gjendje shpiriti juaj si nje fantazme do te levizi kudo por mos haroni duhete te ktheheni para se chi te mbaroj ndyshe jeni te vdekur
POR UNE NUK DO E TREGOJ SI TE KTHEHENI NE TRUPIN TUAJ QE TE JEM I SIGUT QE JU NUK DO TA BENI KETE TEKNIKE
UNE NUK MBAJ PERGJESI PER CFARDO MUND TJU NDODHI PO E THEM PRAP KA PASOJA TE MEDHA NQS BEHET EDHE GABIMI ME I VOGEL
Ka disa gabime ketu:

1-Per te realizuar nje Projeksion astral, personi duhet te fokusohet tek energjia e tij, dmth i vete plus edhe tek trupi dhe duhet ta nxite kete te fundit te perjetoje disa ndjesi pulsuese. Tani, sesi behet kjo, veshtire te thuhet. Ceshtja eshte se nje gje e tille nuk mesohet nga librat. Thjesht vjen nje moment qe njeriu ia arrin. Pika qe permendet me shume mund te lidhetme syrin e 3te, gje qe skerkon dalje nga trupi.

2-Trupi dhe personi qe del ne astral(sps nk eshte shpirt i paster) jane te lidhur me nje fije energjie e cila nuk keputet per asnje arsye pervecse kur ky vdes. Ti mund te shkosh kudo ne univers apo ne planin astral dhe ajo fije nuk keputet. Sa perkohezgjatjen, jam e bindur se askush nk rri atje me sh se pak ore, gje qe nk eshte shqetesuese per trupin dhe chi-ne e tij.

3-Sa per ate qe nk e tregon metoden e kthimit, s'ka asnje sekret ketu. Mjafton ta duash kthimin dhe kthehesh ne me pak se nje sekonde, pa e kuptuar as vete. Procesi i shkeputjes eshte me i ndjeshem sesa ai i kthimit. Keshtu qe mos u hiq sikur ke ndonje sekret te madh ne duar.

Nuk ka asnje sekret tek PA, thjesht behet dhe kaq.

Omnipresent13

292


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

udhetimi astral

Mesazh  misterable prej 22.07.17 10:18

Une kam pervoje ne udhetime astrale!
por nuk eshte ajo ĒKA diskutohet ketu ne forum. udhetimi eshte pervoje dhe zhvillim individual i mendjes jo i shpirtit !
avatar
misterable

life is a Matrix

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi