Parashiko te ardhmen tėnde!

Faqja 1 e 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Parashiko te ardhmen tėnde!

Mesazh  SuperTarot prej 22.07.10 18:54

Jam 37-vjecar nga Londra dhe njekohesisht jam lexues i letrave tarot.

Kam vendosur ta hap kete temė per te gjithe ju anetare te ketij forumi qe te keni pak freski ta parashikoni te ardhmen tuaj me letra tarot.

Ne fillim do ti paraqes parashikimet me disa letra me te thjeshta pastaj me disa tjera me te nderlikuara.

Lexoj letra tarot:

1.Tariot Dashurie
2.Tarot 3-she (me tri karta)
3.Tarot Oraculo
4.Tarot Kelt
5.Tarot Te kryqezuar

Per fillim do ti lexoj vetem letrat Tarot 3-she dhe Tarot dashuri per te tjera do ju kominikoj kur te jene te dispozicion, eshte fillimi dhe mund te kem ngarkese me shume sesa qe duhet.

Jan gjithsej 22 karta tarot, pasi qe nuk jeni live me mua ju duhet te zgjidhni nga nje numer prej 1 deri ne 22.

Lexo me vemendje shkrimin e poshtem.

Tarot Dashurie
Duhet te zgjidhen 6 karta nga ju sic thashe siper prej numrit 1-22.

Ky Taroti i dashurise pra parashikon punet tuaj rreth:

-Komunikimit
-Ciftit
-Dashurise
-Te tashmen tende
-Endrrat tuaja
-Miqesise
-Dashurise personale

Pra ju duhet te zgjidhni nga nje numer per secilin parashikim per shembull:

per komunikim zgjedh numrin 4
per ciftin zgjedh numrin 18
per dashuri zgjedh numrin 21 etj......... numrat nuk duhen te perseriten.

Pastaj zgjedhni llojin e letrave Tarot.

Ju mund te zgjedhni njeren prej ketyre:

1.Marsella
2.Rider
3.Legacy
4.Moon Garden
5.Glided Tarot
6.Dream

Ma jepni emrin edhe mbiemrin tuaj gjinin dhe pastaj do ju vije ne mesazh privat se cfare kane parashikuar letrat tarot per ju.

Privatsia eshte 100% e sigurt.

Letrat Tarot 3-she

Jane letra tarot shum te sakta me tri karta tuaja ju merrni gjithqka rreth:

1.Te kalures tuaj
2.Te tashmes tuaj
3.Te ardhmes tuaj


Pra zgjedhni edhe ketu numrin per karten tuaj qe deshironi prej 1-22, zgjedhni edhe llojet e letrave tarot emrin mbiemrin dhe gjinin, p.sh:

1.Te kalures tuaj---zgjedh numrin 14, lloj i letrave marselle
2.Te tashmes tuaj----zgjedh 12, lloj i letrave marselle
3.Te ardhmes tuaj----zgjedh 6, lloj i letrave marselle

Me cilen lloj tarot te letrave doni ta parashikoni te ardhmen nuk mund ta ndryshoni me.

Kujdes Te domosdoshem jane:

ZGJEDHJA E NUMRAVE, EMRI, MBIEMRI, GJINIA DHE LLOJI I LETRAVE TAROT.

Kjo teme eshte zgjedhur me lejen e Administratorit, Neo

SuperTarot

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashiko te ardhmen tėnde!

Mesazh  gjethi prej 22.07.10 19:26

Pershendetje

gjethi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashiko te ardhmen tėnde!

Mesazh  SuperTarot prej 22.07.10 23:15

Tash te ardhmen tuaj mund tua parashikoj edhe permes numerologjise mjafton te ma jepni:

1.EMRIN DHE MBIEMRIN TUAJ
2.EMRIN E PARTNERIT TUAJ
3.MBIEMRIN E PARTNERIT TUAJ
4.DATELINDJEN TENDE DITEN, MUAJIN DHE VITIN

Do merrni shumēka rreth vetes tuaj, gjendjes ekonomike, te ardhmes, dashurise, familjes, keshilla etj........

SuperTarot

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tarot i Kryqezuar!

Mesazh  SuperTarot prej 23.07.10 10:17

Tani mund ta perdorni edhe letrat Tarot te kryqezuara por keto letra kerkojne zgjedhjen e 10 numrave, gje qe d.m.th se do tu tregoj me shume se nje te ardhme, ndiqni me vemendje pjesen e poshtme per shkak se ne disa mesazhe qe me dergoni nuk jane te dhenat e kompletuara.

Nese zgjedhni Tarot te Kryqezuar per ta parashikuar te ardhmen tende atehere:

- Ma jepni emrin dhe mbiemrin tuaj.
- Zgjedhni 10 numra prej 1-22, (kujdes numrat nuk duhet perseritur).
- Dhe ne fund ma jepni llojin e letrave tarot pra zgjidhni nje nga keto:

1.Marsella
2.Rider
3.Legacy
4.Moon Garden
5.Glided Tarot
6.Dream

SuperTarot

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashiko te ardhmen tėnde!

Mesazh  visar_10 prej 23.07.10 10:59

SuperTarot shkruajti:Tani mund ta perdorni edhe letrat Tarot te kryqezuara por keto letra kerkojne zgjedhjen e 10 numrave, gje qe d.m.th se do tu tregoj me shume se nje te ardhme, ndiqni me vemendje pjesen e poshtme per shkak se ne disa mesazhe qe me dergoni nuk jane te dhenat e kompletuara.

Nese zgjedhni Tarot te Kryqezuar per ta parashikuar te ardhmen tende atehere:

- Ma jepni emrin dhe mbiemrin tuaj.visar shkodra
- Zgjedhni 10 numra prej 1-22, 5 8 2 19 14 21 22 9 16 7
- Dhe ne fund ma jepni llojin e letrave tarot pra zgjidhni nje nga keto: 1.marsela

1.Marsella
2.Rider
3.Legacy
4.Moon Garden
5.Glided Tarot
6.Dream

visar_10

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi