Magjite e rrezikshme

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  saranda tali prej 06.10.10 18:50

edhe une tu kisha lutur si ky ose kjo te me tregosh por ne privat te lutem me trego edhe mua...

saranda tali

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Albi4all prej 07.10.10 0:16

Po te shkurante ne mesazhe private atehere ska pas nevoj per forum, me falni tung tung

Albi4all

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fikrro prej 07.10.10 20:36

Mfalni por ato fjale magjike nuk do te publikohen.

Ju pershendes

Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hi|

Mesazh  izabelaselimi prej 08.10.10 23:58

Ne fakt te besh magji te zeze eshte shume e keqe. Une per vete e bera dhe e pesova magjine e zese. Edhe pse kam librin e magjive dhe me ka kushtuar shume( ne cmim). Por dua te them qe une realizoj nga ai liber vetem magji te mira, sidomos per dashurine. flm

izabelaselimi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 20.10.10 16:11

A ka mundesi me mtregu ndonje magji per dashuri, perveq ritualeve nfaqen e juaj, a ka mundesi nje magji per dashuri, nese ka mundesi mund te ma dergoni ne email me respekt

genti802008@hotmail.com

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hahaha

Mesazh  xhaxhimi prej 24.10.10 2:22

Me fal deshta te pyes a ekziston edhe magjia hoodu ?

xhaxhimi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fikrro prej 24.10.10 11:25

Do te thuash magji voodoo apo jo?

Nese e ke fjalen per magjin voodoo,po ekziston qe nga kohet e lashta kur per here te pare eshte perdorur nga Aziatiket...

Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  xhaxhimi prej 24.10.10 13:56

Per voodoo kam lexuar diēka, po kam degjuar edhe per magjin hoodu eshte pothuajse e ngjajshme me keto figurat qe ke publikuar po nuk e di ndoshta eshte edhe kjo, qe po e shoh po flm shume . Jane tema shume interesante, flm.

xhaxhimi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fikrro prej 24.10.10 14:32

Jo skam degjuar kurr per kete lloj magjie hoodo.

Te pershendes

Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Albi4all prej 24.10.10 18:22

magjin voodoo e praktikonte merlini
1 info te shkurt
tung tung
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

keto magji(helme)a kane kundermagji(sherim)

Mesazh  tajar.latifi@hotmail.com prej 24.10.10 20:56

Desha te ju pyes a denoheni juve tek ZOTI I MADHERUAR per keto gjera qe tregoni n.q se je vertet besimtar dhe mysliman?

Kam degjuar nje bisede njehere ku thuhet se nje magjistar sulmon nje femije te vogel per ta semure kete femije, kur prindrit e ketij femije kerkojne derman per femijen thuhet se nje pergjigje u eshte dhene qe ky magjistari e ka per jete a vdekje me kete femije.

Cfare duhet te kete ndodhur ne mes magjistarit dhe femijes.

Ky femije eshte i shenjes se akrepit . Ky magjistari i ka dhene nje zog per ta ngrene me ane te prinderve duke mashtruar se do ta sheronte, zogu ka qen i zi por me sqep te verdh, a ka mundesi te ket qene zog shqiponje.
Cfare duhet te kete ndodhur. A ka ndonje mundesi sherimi ky femije?

tajar.latifi@hotmail.com

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Mim. prej 03.11.10 23:50

Fikrro , a mundesh me na tregu qysh si mundemi me u mbrojt prej magjise, nese veq e din saktesisht personin qe bene magji te zeze, qysh duhet te mbrohemi tregom te lutem ... te pershendes shume.
avatar
Mim.

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ne c`form i shikon magjistari xhindet

Mesazh  gramshii prej 04.11.10 8:36

Fikrro ne besimtaret besojm ne nje ZOT, besojm ne librat e tij dhe te derguarit e tij, prandaj besojme edhe qe ekzistojne krijesa te padukshme edhe pse kurre s`i kemi pare .
Nje pyetje kisha, po magjistaret si komunikojne me te (xhindet) a i shohin ato , si i shohin ne qofte se (ne c`forme i shohin), dhe n.q.se nuk i shohin si kominikojne me te (dmth ne qoft se magjistari nuk i sheh edhe ai si puna jone si do ta kuptoj qe ka nje xhind afer, dhe si e kupton se ky xhindi po i bindet atij).
avatar
gramshii

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fikrro prej 04.11.10 11:12

Magjistaret shohin shume me shume se ne, por mund te them se edhe Hoxhallaret ja nje shembull:

Nje i aferm i imi ketu ne lagje nje dite me tha se baba i shokut te tij i kishte thene nje hoxhe o hoxhe dua ti shohe xhindet, Hoxha i kishte thene po c'te duhen ty xhindet me mire je keshtu mund te tronditesh nese i shikon nuk jane siq mendon ti, epo ja qe une dua ti shoh.

Ne mbremje hoxha e kishte marre ata njeri ne shtepine e tij dhe kishte thirrur xhindet, djali i tij tregon qe babai i tij ishte ngritur ne kembe dhe kishte shikuar ne dritare kishte pare nje grumbull krijesash qe vinin drejt shtepise se hoxhes, ai ishte tronditur, por kur kishte hyre nje xhind ne dhomen ku rrinte ai me hoxhen atij i kishte rene te fiket dhe qe nga ajo dite ai me nuk eshte siq ka qene me pare.

Kjo qe sapo shkruajta eshte e vertet, keshtu qe ne jemi shume mire qe nuk shohim gjera qe jane te cuditshme, jemi me rehat.

Hoxha kur do qe ti sundoj xhindet i duhet nje sforcim i madh se po nuk mundi ta sundoje ose ta sfidoj xhindin atehere xhindi do ta sundoje ate dhe kjo do te jete e tmerrshme per nje njeri ose hoxhallare ne kete rast.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Magic-0ne-one prej 26.01.11 17:23

magjia hoodu eshte per te bere dike te mos leviz, kam degju dhe di si perdoret
avatar
Magic-0ne-one

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Niko_ prej 08.02.11 1:21

I lexova me interes tė gjitha postimet e mėsipėrme dhe kam disa pyetje. Fikrro, ti i njeh mirė kėto tema dhe shenja e simbole, apo thjesht i ke parė e lexuar diku dhe i solle nė forum qė ti shohin edhe tė tjerėt? Mua mė intereson domethėnia, preardhja dhe simbolika e tyre pėr fushėn e historisė, pasi nuk besoj te magjitė dhe demonėt. Doja tė pyesja pėr disa gjėra nė lidhje me disa nga kėto shenja e simbole.

Niko_

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fikrro prej 08.02.11 9:42

Niko_ shkruajti: I lexova me interes tė gjitha postimet e mėsipėrme dhe kam disa pyetje. Fikrro, ti i njeh mirė kėto tema dhe shenja e simbole, apo thjesht i ke parė e lexuar diku dhe i solle nė forum qė ti shohin edhe tė tjerėt? Mua mė intereson domethėnia, preardhja dhe simbolika e tyre pėr fushėn e historisė, pasi nuk besoj te magjitė dhe demonėt. Doja tė pyesja pėr disa gjėra nė lidhje me disa nga kėto shenja e simbole.


Une nuk mund te them qe i njoh mire,por perafersisht,se di sa i ke lexuara edhe ne disa komente siper shkrunan se jane te perkthyera.Me aq sa di:Fjala geotia do te thote ne greqisht magji,e cila perfshin thirrjet e shpirterave,perjetimin e demove etj,kryesisht fjala goeti perdoret edhe per adhurimin e shpirterave ajror (te padukshem).

Do te interesohem te gjej informacione rreth ketyre shenjave dhe simboleve...
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Niko_ prej 11.02.11 13:59

Fikrro shkruajti:Une nuk mund te them qe i njoh mire,por perafersisht,se di sa i ke lexuara edhe ne disa komente siper shkrunan se jane te perkthyera.Me aq sa di:Fjala geotia do te thote ne greqisht magji,e cila perfshin thirrjet e shpirterave,perjetimin e demove etj,kryesisht fjala goeti perdoret edhe per adhurimin e shpirterave ajror (te padukshem).

Do te interesohem te gjej informacione rreth ketyre shenjave dhe simboleve...

ėsht e vėrtet qė kjo fjalė vjen nga greqishtja!
γοητεία - goitia = sot pėrtoret si MAHNITJE. Kuptimi i plotė pėr kėtė fjalė ėshtė: njė fuqi e veēantė qė ka rrezatim dhe vetinė e bukurisė sė njė personi, apo diēkaje, dhe tėrheqja qė shkakton.

Niko_

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Niko_ prej 11.02.11 15:19

Fikrro shkruajti:Magjite e rrezikshme
EMRAT ME FUQI MAGJIKE
Jane emra te cilet kane fuqi magjike,fuqia e tyre rrjedh ose nga perendia ose nga djalli.

Kujdes:keta emra kane fuqi mbinatyrore:
Abac, Achides, Achilla, Adam, Adonai (ADNY), Agios, Agia, Agnon, Aldal, Alpha, Asmoedeas, Aumgn, Beroth, Buseeognation, Cados, Craton, Delgaliel, Derisor, Destatur, Diaton, Ehyeh, El, Oristan El, Eloa, Elohim, Emmanuel, Gabriel, Gomeh, Guthae, Guthor, Hain, Havayoth, Helim, Hilay, Hudac, lat, Ischyros, Isis, Zoti, Laaval, Ledieha, Lendiction, pel, m, Maton, Melekh, Mesia, Metatron, Michael, Milia, Monachiel, Muriton, tė Veriut, ob, Omega, Panthon, Pentessaron, Radisha, Raphael, Ruach, Sabaoth, Sadai, Sechiel, Shaddai, Sibylla, Sifton, Sorthie, Sorthios, Sorthis, Tegra, Tetragrammaton, Tistator, Uriel, Venibbeth, Uuf dhe Yod Ai Vaut Ai (YHVH).
RRETHI MAGJIK

Disa nga pyetjet e mia janė si mėposhtė: Duke patur parasysh emėrtimet e mėsipėrme dhe ku thuhet qė disa prej tyre kanė fuqi e cila merret nga perėndia, "kjo mė bėri mė shumė pėrshtypje dhe unė e besoj sepse janė emra qė pėrmenden nė shkrimet e hershme pėr historinė e zanafillės sė njeriut " atėherė mė lind pyetja se ē`lidhje ka perėndia me magjinė e zezė?
Nėse do ti referohemi rretheve magjike "unė mora pėr shembull vetėm njėrin prej tyre", unė aty dallova disa fjalė:
1) TETRAGRAMATON - Vjen nga greqishtja dhe shqipėrohet si "4 gėrmėsh" dhe i referohet zotit tė Izraelitėve YAHWEH

2) ELOHIM - sipas shumė shkrimeve, kjo fjalė do tė thotė "bijtė e zotit"

3) Messias - sipas shkrimeve, kjo fjalė do tė thotė se ėshtė "shpėtimtari" pasardhės i Davidit qė do tė qeverisė botėn.

4) Sother - besoj se kjo fjalė i referohet fjalės greke Σωτήρας - Sotiras - Shpėtimtari.

5) Emanuel - ??????

6) Adonai - me sa di unė, kjo fjalė do tė thotė "zoti im"

7) Jesus Christ - Ē`lidhje ka Jezusi me kėto gjėra?

Agla - zoti ėshtė gjithmonė i plotfuqishmi.

9) Alfa - Ėshtė gėrma e parė e alfabetit grek.

10) Omega - Ėshtė gėrma e fundit e alfabetit grek.

Pra me pak fjalė, "qė tė mos zgjatem shumė". A di dikush tė mė spjegojė lidhjen e kėtyre gjėrave me magjinė e zezė?
Dhe pyetja e fundit: nė ē`vit ėshtė botuar libri nga i cili janė marrė simbolet dhe tė dhėnat qė janė postuar kėtu?
Jam shumė i interesuar tė marr pėrgjigje pėr pyetjet qė bėra!
Mirėpres pėrgjigjet...

Niko_

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Albi4all prej 11.02.11 15:30

te gjith keta emra keto shkronja keta simbole kan nje rendesi te veqant keto eshte si ne matematik kur zgjidh nje detyr edhe ktu po ktu ka nje dallim se keto nuk i shpjegojn ligjet e fizikes pra punojn nje sistem ku edhe fizika ka shum gabime. keto kan nje sistem te veqant per komunikim me universin
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fikrro prej 11.02.11 17:26

Keto fjale thuhet se kane fuqi mbinatyrore ose magjike ku fuqia e tyre vjen ose nga djalli ose nga Perendia,e kupton tashi.Kjo do te thote qe nuk jane vetem fjale satanike por edhe shenjta

Me duket se jane shkrime te lashta te publikuara ne internet qe sipas disa informacioneve jane te shekullit XV,disa nuk e di se a jane te gjitha.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Joana Roxy prej 19.02.11 0:40

Pasi e provova ate magjine e pare me shkopin magjik......mua me duket sikur po ndiqem nga demonet

Joana Roxy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magjite e rrezikshme

Mesazh  King prej 19.02.11 11:25

Joana Roxy shkruajti:Pasi e provova ate magjine e pare me shkopin magjik......mua me duket sikur po ndiqem nga demonet

Pershendetje

Pra ti arrite ta perfundosh ritualin dhe ke shkopin magjik i cili funksionon ????????

Duhet shume pune per te bere nje shkop magjik si dhe ta mbushesh ate. Nuk besoj se ke arritur te krijosh nje shkop magjik, thjesht je perjekur dhe te eshte ngulitur ne koke se je nje magjistar qe lufton me demonet dhe qe duhet te mbrohet nga ta .

Per mendimin tim mund te jete vetem imagjinata jote sepse po te ishe duku u ndjekur nga demonet per ēfardo lloj arsye te cilen ti te kesh bere atyre nuk do te ishe duke shkruar ne kete forum por mund te ishe ne ndonje spital psikiatrik ose do te ishe i vdekur .

Nese me lejon te te keshilloj nje gje:

Ti je duke besuar aq shume ne gjerat paranormale dhe magjine sa qe te duket se te ndojekin ne ēdo kohe ndhe vend sidomos kur te bjer terri dhe te vie mesnata.

Do te mendosh se ata tani jane zgjuar dhe po te pergjojne, duan te te bejne keq te te frikesojne.

Kur mos u izolo pas nje gjeje te cilen e ke shpikur vet dhe nuk e di se a eshte e sakt apo jo thjesht te eshte ngulitur ty ne koke.

Nese vazhdon keshtu shpejt nuk do te te zere gjumi do te kesh frike te qendorsh vetem kur te bie nata, do te behesh si i ēmendur do te te torturoj ky mendim i yti.

Prandaj merru me diēka tjeter mos lexo per Etnite, demonet apo xhindet , merru me diēka tjeter qe te relakson mendjen dhe ben ti harrosh keto gjera me gjithe se do ta kesh te veshtire ne fillim por mos ndal duke u perpjekur.

Gjithashtu edhe meditimi do te ishte metode e suksesshme per te ralaksuar mendjen.
avatar
King

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  mario1020 prej 10.03.11 11:59

pemet e varrezave jan me ngjyr te kaltert apo ca ?
apo do e lyesh vet nqs do e lyesh vet ma ca do ta lyesh.
cfar loj druru duhet te jet me nji fjal ca lloj peme ?
avatar
mario1020

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Albi4all prej 10.03.11 13:14

mos e lodhni veten me ksi sende shkopin magjik per me e ba duhen fjalet magjike apo lutjet
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  BLADE prej 11.03.11 14:24

Joana Roxy shkruajti:Pasi e provova ate magjine e pare me shkopin magjik......mua me duket sikur po ndiqem nga demonet


Pasi qe dhe ne Juana po te lajmerojme qe vetem nga Vula qe shikon ndonje apo dikush ka bere ate veprim gabim qe ka shkruajtur ne shkope vulen nuk e di se cafre makat ka futur veten.

me respeket
blade
avatar
BLADE

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Blak Devill prej 11.03.11 16:26

Joana Roxy shkruajti:Pasi e provova ate magjine e pare me shkopin magjik......mua me duket sikur po ndiqem nga demonet
RITI ATJE ESHTE GJYSEM NJE NGA ARSYET QE PO TE NDODH TJETRA ESHTE QE MUND TE KESH SHKRUAR VULEN GABIM
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  dashmir* prej 18.05.11 0:05

pse i keni lene shpresat vetem tek magjia a e dini se nje dit duhet ti dalim ZOTIT para dhe ateher ske ku te shkosh asgje ste ndihmon.....te lutem ma shpjego
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Blak Devill prej 13.08.11 14:25

The-Moon shkruajti:Te lutem nese i keni vendosur keto ketu, a ben ta di se si mundem ta perdori ndonjeren prej ketyre vulave.
ME keto vula mund te beshe 2 gjera
1 TI THERRASESH
qe mund ta beje kete gje ai qe di te merret me demone dhe jo nj njeri qe nuk di te merret me ta pra nje njeri i zot
2 MUND TE PERDOREN VULAT PA THIRRJE
ti duhet te dish se per cfare sherben vula e atij demoni qe ti do te perdoresh dhe e perdore
ceshtjen e dyte nuk dua ta hap me shume dhe te tregoje se si se jame i sigurt se disa nga ju do e perdornin kete gje
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  elia karamelia prej 06.12.11 12:10

Pershendetje Fikrro, kam lexuar disa prej shkrimeve te tua dhe me je dukur mjaft inteligjent dhe i lexuar, une kam nje problem personal dhe do doja ndihmen tende, te lutem, ke mundesi te me dergosh nje mesazh dhe te komunikojme nepermjet mesazheve? Eshte serioze. Faleminderit
avatar
elia karamelia

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Fakiri prej 06.12.11 12:59

Xhosef Marfi nė librin e tij “FORCA E NDĖRDIJES“ thotė:“Lutja shkencore paraqet tė drejtuarit nė kahje tė dėshiruar tė veprimit tė lidhjes ekzistuese tė gjendjeve tė vetėdijes dhe tė ndėrdijes sė shpirtit.Duke u lutur nė mėnyrėn shkencore ju mund ta frenoni fuqinė e paskajshme nė brendi tė vetvetes dhe si tė bėheni ai vėrtet qė dėshironi tė jeni“.

Secili prej nesh synon kah njė jetė mė e lumtur, mė pėrmbajtjėsore dhe mė e pasur me begati, lumturi dashuri etj. Por pėr kėtė nuk duhet tė pėrdorni njė energji negative siē ėshtė magjia e zezė pėr tė arritur deri te qėllimi.

Rrini largė kėsaj energjije se pasojat janė mė tė mėdha se sa mund ta parashikoni ju, ky ndihmė nga magjia kėrkon reciprocitet duhet ti japish mė tė mirėn tėnde pėr tė marrė tė keqėn e saj dhe dikur nuk ka kėmbim,magjia vetėm tė merrė dhe mė asgjė nuk tė jep do tė jesh skllavė i tij pėr jetėt tė jetarave, Unė ju kisha lutur qė ēdo kush prej jush qė para se tė kėrkoj ndihmėn e tė ligės (magjisė) tė pėrvojė ti ndjekė rrugėn e lutjes sė mirė (POZITIVE) dhe nxiteni ndėrdijen tuaj kah thesari i paskajshėm qė gjindet nė brendėsin e gjithsecilit prej jush.

Bindeni veten se mendim dhe lutja juaj pozitive mund tė ju ndihmojė dhe se jam mė se i bindur se do t’ju ndėrrojė kahjen e vėrtetė tė jetės suaj nė tė gjitha sferat e saj.

me respekt fakiri
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  kamplot prej 14.01.12 19:38

pershendetje e kam fjalen per vulen qe duhet te gdhendesh ne argjend.ne qoftese e gdhend ate vule mund te ta realizoj ajo ritjen ekonomike pa bere as nje gje tjeter?
avatar
kamplot

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  snailakila prej 20.03.12 17:37

fjalet magjike Jane : Alabam,Kroskos,Nos,Horis por ato duhet te thuhen ne alfabetin e demoneve te cilin duhet ta zbuloni vet
avatar
snailakila

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  dijon prej 26.03.12 8:51

Pershendetje i nderuar FIKRRO dukesh se ke dituri rrethe kesaj fushe te erret te magjis te them te drejten kam lexuar qdo gje qe ke postuar ketu , po njekohesishte edhe disa nga ata shpirterat e lig me pelqyen ahhahahaa duket te jen te mire se paku ashtu me bete te kutoje.... nejse kam parasysh qe kjo eshte magji e zeze dhe nuk deshiroj qe te mesoj edhe cdo gje rreth saj , edhe pse nje deshire e vogel eshte qe te di me shum por prap ndaloj veten qe te shiqoj ne drejtim te saj.... meqe nga vete fjala MAGJI E ZEZE me ben te kuptoj qe nuk eshte e mire nuk eshte e dobishme... pra eshte e ZEZE dhe te them te drejten ngjyren e ZEZE nuk e preferoje apo nuk e dua....

Po une dua te di me shum tek ajo magjia e bardhe apo ajo tjetra e kuqe eh keto te dyja mendoje se mund te jen pak me te lejuara qe te perdoren duke pas parasysh qellimin e mire cdo here.... edhe pse jam nje musliman kisha pas deshir te dija me shum rrethe ketyre magjive te BARDH E TE KUQE dhe pytja ime per ju eshte : A keni njohuri te mjaftueshme edhe per MAGJIN E BARDH E TE KUQE ashtu si keni njohuri per magjin e zeze?

Ne rast se pergjigjeja e juaja eshte PO ateher s'me mbetet gje tjeter per te then, vetem qe te them me informo te lutem me dergo ato ne ndonje menyre ne PM apo ndonje link ku mundem te lexoj e te pasurohem me shum rreth kesaj qeshtje .

Ju falenderoj per te gjithate une lexova edhe shum nga komentet vrejta disa gjera e para eshte se gjinia FEMER ESHTE SHUM E INTERESUAR PER MAGJIN E ZEZE me pershkoi nje ndjenje merzie per femren tone,.... sidoqofte kam parasyshe se zakonishte jan te moshes se re dhe nga shkrimet e kerkesat e tyre me ben pershtypjen se jan ende ADOLESHENTE keshtu kjo e fundite me zbuti merzin per femren.
Kishte aty edhe kritika dhe ne rast se gjykojme me kendeveshtrimin e tyre ateher duhet te jemi mirenjohes e te ju japim te drejt atyre qe kritikuan per shkrimet e juaja.... Pore ne kete raste une kam parasyshe se ketu qenka nje forum i cili mirret me keto tema te MAGJISE dhe duke pas parasyshe kete fakte

Me lejoni te ju them pa nguti se kritikat dote duhej te jen te kufizuara po e perdori fjalen te kufizuara qe mos te them RREPTESISHT TE NDALUARA. E di se ketu ka dhe moderator e administratore te ketije forumi dhe keto qeshtje ju perkasin atyre kure behet fjal tek NDALESAT DHE RREGULLAT E FORUMIT.

Dhe per fund te mbetem borq ne rast se nuk permendi nje gje e cila me pelqeu nga ju . Kam lexuar shum sote dhe me eshte bere koka si thojne RREMUJ ( ahhahah ) Por deshta te them se me pelqeu ajo rreth ati shkopit magjike qe nuk i ke bere publike ato fjalet apo kodete me te cilat perdoren ato gjera. Por edhe sikur qe te ndodhte kjo une cdo her kam parasyshe se ku jam future te lexoje, keshtu qe sme mbetet vend te kritikoje per ndonje keso gjeje.
Dhe krejte per funde mos te harroje te dergoj imail timin ( unedheti @live.at ) ( sqarim e ndajta imellen ne menyr qe te behet postimi kerkoje falje nga moderatore) ndoshta dot me ndihmoni rreth pyetjes time, me pelqen te ndaj mendimet e mija me dike tjeter e ne veqanti kur konsideroje se personi ka njohuri me shum se une per nje tem te cakuare.

Me kaq ju pershendes perzemersishte

Kaloni mire nga une Dijoni ( ne forume )
avatar
dijon

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  benardi prej 26.03.12 15:10

MAGJIA E ZEZE DHE NDIKIMI I SAJ

Kohėn e fundit tė gjithė jemi dėshmitarė se shumica e njerėzve pėr shumė sėmundje, brenga jetėsore, ērregullime tė ndryshme psikike dhe shqetėsime shpirtėrore, kėrkojnė ndihmė nga terapeutėt laikė tė metodave alternative tė shėrimit.
Kur nė jetėn e pėrditshme ballafaqohet me situata tė kėtilla, edhe skeptikut mė tė madh, me njė edukatė tė fortė materialiste, dyshimi i parė intim qė do t'i bie ndėrmend ėshtė: "Mos jam vallė nėn ndikimin eventual tė magjisė sė zezė?!"
Jo vetėm tek ne shqiptarėt, por frika nga magjia e zezė ekziston dhe ka ekzistuar pėrherė, edhe tek tė gjithė popujt tjerė, pa marrė parasysh shkallėn e zhvillimit tė tyre kulturor dhe civilizues. Nėpėr shumė shtete tė Evropės sė sotme si dhe nė kontinentet e tjera, ekzistojnė dhe pėrherė kanė ekzistuar kulte tė ndryshme, tė cilat e kultivojnė magjinė e zezė. Ato janė bashkėsi dhe shoqata tė ndryshme qė veprojnė legalisht, gjysmė-legalisht, ose tė fshehura pas ndonjė shkolle tė ushtrimit dhe tė edukatės psikike. Kėto kulte dhe shoqata kanė njė numėr tė madh anėtarėsh, e shpesh nė mesin e tyre gjenden edhe personalitete tė larta tė jetės shoqėrore-politike.
Bie fjala HITLERI, themeluesi i nazizmit famėkeq, ka qenė anėtarė aktiv i njė sekti tė magjisė sė zezė nė Gjermani e ashtuquajtur "TULLA".

Edhe pse njohuritė pėr magjinė e zezė nė Kosovė dhe tek populli shqiptar nė pėrgjithėsi, janė nga lashtėsia, fatkeqėsisht, kjo frikė, edhe sot e kėsaj dite, me pėrmasa tė mėdha ėshtė e shprehur ende tek gjeneratat tona tė reja. Pėrveē termit tė popullarizuar "magji e zezė", pėr kėtė dukuri, nė popullin tonė mund tė dėgjojmė edhe termat: "sehire", "tė bame" etj.

ĒKA ĖSHTĖ, NĖ REALITET, MAGJIA E ZEZĖ?

Magjia e zezė ėshtė ndikimi psikik i njė personi nė personin tjetėr nga larg, pa dijeninė e tij, me qėllim qė atij ose ndonjė anėtarit tjetėr tė familjes, t'i shkaktohet dėm apo ēfarėdo e keqe. Magjia e zezė kryhet nga personi i caktuar qė disponon aftėsi tė jashtėzakonshme tė ndikimit psikik nga larg dhe quhet magjistar. Kėta persona, aftėsinė e veprimit pėrmes magjisė sė zezė, e kanė tė lindur, tė trashėguar nga njeri prej tė afėrmve (zakonisht prej prindėrve) ose tė arritura me ushtrime tė caktuara mentale si pjesėtar i ndonjė kulti tė magjisė sė zezė. Praktika ka treguar se magjistarėt qė aplikojnė magjinė pėr qėllime negative, aftėsitė e tyre i kanė vėrejtur tek pas tejkalimit tė ndonjė krize mentale, prandaj me plot tė drejtė mund tė konstatojmė se ata janė njerėz psikikisht tė sėmurė.

Magjistari, zakonisht ritualin e caktuar tė magjisė sė zezė e kryen me porosinė e personit tė tretė dhe pėr kėtė veprim realizon tė mira tė konsiderueshme materiale.

Rituali i magjisė sė zezė mund tė kryhet nė mėnyrė direkte, ku mjafton vetėm emri, emri i njėrit prind, mbiemri dhe mosha e viktimės, si dhe nė mėnyrė indirekte, pėrmes sendit tė caktuar fizik ndėrmjetėsues. Si send ndėrmjetėsues fizik, zakonisht kėrkohet: fotografia e viktimės, copa e thoit, qimja e flokut, copa e veshjes intime qė ėshtė bartur njė kohė tė gjatė nga viktima, gjaku te femrat nga njė vatė higjienike e mbeturinės menstruale, unaza etj.
Njėra ndėr veprimet mė tė rėndėsishme tė bėrjes sė magjisė sė zezė ėshtė parafytyrimi tejet i qartė i ngjarjes. E keqja qė duhet t'i ndodhė viktimės duhet tė vizuelizohet qartė nga magjistari nė pėlhurėn filmike tė paramenduar si figuracion psikik. Pasi tė kryhet ky ritual, pėrdorohet metoda tjetėr e mbushjes emocionale tė ngjarjes sė paramenduar dhe, sė fundi, e tėrė kjo si formė tejet e fortė energjetike bartet (induktohet) tek sendi fizik i viktimės. Po tė bėjmė krahasime, ky veprim pėrafėrsisht ėshtė i njėjtė sikurse tek magneti aktiv, i cili pas fėrkimit me forcėn e vet magnetike, magnetizon nė metal tjetėr. Mė pas, sendi fizik i viktimės ku ėshtė kryer rituali induktiv i magjisė, i dorėzohet porositėsit duke i sugjeruar qė atė ta vendosė diku afėr vendit ku mė sė shumti qėndron viktima gjatė ditės: tavolinisė sė pupnės, shtratit tė fjetjes, pragut tė shtėpisė etj.

Kur jemi tek format energjetike tė induktimit psikik, vetėm tė konkretizojmė se, kjo energji mentale qė e pėrdor mendja gjatė koncentrimit tė fortė dhe induktimit tė saj kah sendi i caktuar, nuk ėshtė energji e ndonjė forme kinetike qė e njeh fizika e jonė si shkencė, por kemi tė bėjmė me njė energji nga dimensionet astrale tė absorbuara pėrmes gjendjes sė koncentruar tė transit psikik. Pasi qė kjo energji nuk mund tė regjistrohet nga asnjė instrument sado i sofistikuar matės, mu pėr kėtė shkak, magjia si mėnyrė e ndikimit psikik tek tė tjerėt nga larg, mohohet prej shkencės zyrtare si njė besėtytni e kotė paganė. Nėse do tė arrihet ndonjėherė deri te njė zbulim i ndonjė instrumenti tė tillė, atėherė pa dyshim se kjo do tė jetė arritja mė e madhe e njerėzimit. Kjo do tė na mundėsonte qė lehtė tė regjistrohen dhe tė lexohen edhe mendimet e tė tjerėve.

SI VEPRON NDIKIMI MAGJIZEZĖ?

Pėr ta sqaruar veprimin e ndikimit tė magjisė, nė rend tė parė duhet sqaruar kuptimin e trupit astral qė ėshtė pjesė e ndėrtimit tė tėrėsisė sė ēdo gjallese. Njeriu si qenie e pėrsosur fizike me tė gjitha organet e veta funksionale, pėrbėhet edhe nga trupi energjetik qė ndryshe quhet si: "trupi astral", ose nė shumė literatura tė popullarizuara ezoterike, si "AURA". Ajo, nė njė distancė prej 7,5 cm, e pėrshkruan tėrė trupin fizik tė njeriut. "Trupi astral" ėshtė substancė energjetike dhe ajo nuk mund tė vėrehet me shqisat tona normale, edhe pse ka njerėz tė prirė dhe tė ushtruar mentalisht qė "Aurėn" e regjistrojnė edhe me shqisa fizike. Se "Aura" si mbėshtjellėse energjetike e trupit vėrtet ekziston, nuk ka dyshim edhe pėr shkencėn bashkėkohore, sepse kohėn e fundit janė zbuluar shumė instrumente tejet precize digjitale elektronike qė e regjistrojnė dhe e incizojnė atė. Kėtu si ilustrim mund tė pėrmendim kamerėn e popullarizuar tė KIRILIJANOVIT (sipas mbiemrit tė zbuluesit sovjetik). Trupi astral, pra, ėshtė trup energjetik dhe funksioni i tij ėshtė i shumėfishtė. Si detyrė themelore ka, qė nė rend tė parė ta furnizojė me ENERGJI VITALE (jetėsore) tėrė qenien tonė, tė cilėn e pranon nga Universi. Nė "trupin astral", (qė gjendet nė AURĖ) pėrveē funksionit tė furnizimit me energji vitale, nė forma tė "valėve elektromagnetike" janė tė regjistruara tė gjitha mendimet, emocionet dhe synimet tona nė pėrgjithėsi, sė bashku me ngjarjet e ndryshme qė na kanė ndodhur dhe presin tė ndodhin nė tė ardhmen.
Pėr nga funksionaliteti i tij, "trupi astral" ėshtė neutral dhe nuk bėn dallime nė mes tė mirės dhe tė keqes. Nėse ato kanė depėrtuar nė ndėrdijen tonė, aty regjistrohen dhe ekzekutohen tė gjitha mendimet, pėrjetimet emocionet dhe parafytyrimet e ndryshme. Ky funksion i natyrshėm i qenies sonė ėshtė tėrėsisht i pavetėdijshėm, prandaj ne as qė mund ta vėrejmė me vetėdije tė plotė. Ai nuk njeh largėsi tė shprehura me metra ose kilometra. Nė tė nuk ekziston hapėsira e caktuar e veprimit dhe as koha.
Njė "trup astral" individual, njėkohėsisht ėshtė integrim nė trungun e pėrgjithshėm astral kolektiv qė ne ndryshe e quajmė edhe si "ndėrvetėdije kolektive" (sipas K.G. Jungut). Prandaj, nė tė, pėrveē aktiviteteve tė vetėdijshme tė mendjes sonė, regjistrohen edhe porosi telepatike (transmisive) qė pėrmes planit "astral kolektiv" pėrcillen nė planin "astral individual" konkret.
Pas kėtij sqarimi, t'i kthehemi sėrish sendit fizik ku ėshtė kryer rituali i magjisė sė zezė. Kur personi i caktuar-viktima, vjen pėr sė afėrmi nė kontakt me pjesėn e vet fizike, nė tė cilėn mė parė nga magjistari ėshtė induktuar porosia magjizezė, atėherė "Aura" e tij e njeh atė si diēka e vetja, ashtu qė pa kurrfarė pengesa e pranon mbushjen energjetike nga ai send. Kėshtu energjia e indiktuar nga sendi ndėrmjetėsues transmetohet nė "Aurėn" e viktimės dhe, varėsisht nga forca e mbushjes energjetike qė ėshtė induktuar, pret momentin e caktuar tė realizimit.

ZBULIMI DHE EVITIMI I MAGJISĖ SĖ ZEZĖ

Sė pari duhet pasur kujdes se ēdo problem, "fati i zi", apo ndonjė sėmundje e pashėrueshme, nuk duhet tė merret decidivishtsi e shkaktuar nga magjia e zezė. Sepse, nėse pėr vete permanent krijojmė mendime negative nė formė tė frikės, dyshimeve... etj., atėherė edhe kėto gjendje psikike, si valė elektromagnetike, pėrmes shtypjes, depėrtojnė dhe regjistrohen nė ndėrvetėdijen tonė, duke pritur aty ēastin e favorshėm tė realizimit. Ēdo mendimi i yni, pa marrė parasysh nė ėshtė negativ apo pozitiv, krijohet si figuracion i vizuelizuar dhe nėse pėrcillet me njė emocion tė fortė shpirtėror, si valė elektromagnetike, regjistrohet nė ndėrvetėdijen tonė. Pėrsėritja e pėrhershme shkakton mbushjen energjetike dhe kjo porosi e shkaktuar nga vetė ne ėshtė reale, me tendencė qė tė materializohet nė praktikė.
Pra, analizėn e parė nė evitimin e magjisė sė zezė duhet nisur nga vetvetja. Mos jemi vetė shkaktarė tė saj? Nėse kemi indice tė forta se, vėrtet, jemi nėn ndikimin e magjisė sė zezė, atėherė hapi i dytė qė duhet bėrė ėshtė zbulimi i sendit ndėrmjetėsues fizik. Kjo ka njė rėndėsi tė madhe dhe tė shumėfishtė, sepse nga shėruesi (terapeuti) i aftė me zbulimin e sendit ndėrmjetėsues, mund tė vėrehet se ēfarė metode e ndikimit energjetik ėshtė kryer nė tė (ritualit tė ajrit, zjarrit, ujit ose tokės). Mė pas, pėrmes djegies, hedhjes nė lum, varrosjes nė tokė, bėhet asgjėsimi i sendit ndėrmjetėsues dhe pengohet ndikimi i mėtejmė i tij.

Tė kemi kujdes!

Me zbulimin dhe asgjėsimin e sendit ndėrmjetėsues fizik nuk ėshtė shkatėrruar edhe ndikimi i magjisė sė zezė, e cila veē ka depėrtuar. Ajo, si "larvė" ekziston nė "AURĖN" e viktimės dhe ende vepron. Prandaj, duhet lajmėruar terapeutin e aftė, i cili posedon aftėsi qė me metoda tė kundra ndikimeve pozitive (magjisė sė bardhė), ta asgjėsojė nė tėrėsi nga "Aura" veprimin e mėtejmė tė "lavrės" sė mbetur negative.

MBROJTJA NGA MAGJIA E ZEZĖ

Nė tė gjitha literaturat profesionale ezoterike tė shumė shkollave tė magjisė sė bardhė, pėrveē disa metodave terapeutike vetėmbrojtėse, si metodė mė e fortė dhe mė efikase theksohet mosbesimi nė magjinė e zezė (negacioni i vetėdijshėm i ndikimit tė saj). Por, sa ėshtė reale qė vėrtetė dhe me gjithė qenien tonė e mohojmė se ajo ekziston? Frika nga e keqja dhe pasiguria permanente nė vete na bėjnė tolerant dhe diku nė intimen e shumė njerėzve ekziston doza e caktuar e dyshimit.

Metoda tjetėr rituale tejet efikase ėshtė metoda e autosugjestionit, pėrmes sė cilės, si vazhdimėsi ndikojmė nė vetvete duke rrėnjosur gjithnjė mendime pozitive tė vetėbesimit. Kėshtu krijojmė njė barrierė tė fortė energjetike rreth "Aurės" sonė, e cila pengon ēfarėdo ndikimi negativ nga jashtė.
Autosugjestioni duhet tė jetė i pėrhershėm dhe me besim tė fortė nė suksesin e saj. Kur pėr veten krijojmė "larva" tė forta energjetike pozitive, atėherė nė "Aurėn" tonė kurrė nuk do tė ketė plasaritje pėr ndikime tė padėshirueshme nga jashtė. Personalitetet e ndryshme me karakter dhe vetėbesim tė fortė, kurrė nuk ka mundėsi tė jenė nėn ndikimin e veprimeve nga jashtė: "Aura" e tyre ėshtė e mbyllur dhe vepron vetėm nė brendinė e vet funksionale..
_________________

E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

avatar
benardi

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  benardi prej 26.03.12 15:27

E vėrteta mbi magjinė e bardhė dhe magjinė e zezė

Magjia e bardhė dhe magjia e zezė janė vetėm dy pole tė energjisė. Tė dyjat janė: ekzistojnė, por duhet ditur t’i pėrdorim. Liria e njeriut ėshtė e madhe, prandaj NJOHJA ia mundėson njeriut tė zgjedh polin pozitiv apo negative. Kėtu ėshtė ēelėsi pėr hyrje nė LUMTURI apo nė MJERIM.

Qe qysh krijohen: me pėrsėritje, me pėrsėritje dhe vetėm me pėrsėritje. (Nė kėtė bazė ėshtė CD-ja jonė “Dėshirat…” qė krijon polin pozitiv ose magjinė e bardhė).

Sikur zgjimi prej gjumit me orėn me zile: bie zilja e orės ose alarmit tė telefonit nė orėn 7 tė mėngjesit – ti zgjohesh. 21 ditė kur pėrsėritet kjo zile – nėpėr trupin e njeriut krijohet “shtrati” rruga e ecjes sė energjisė. Tė 22-tėn ditė, pa zile apo alarm, nė orėn 7 nis qarkullimi i lėngjeve nėpėr trup dhe ti do tė zgjohesh – patjetėr, pa kurrfarė mjeti ndihmės.

Keni parasysh kėtė fakt: ēdo gjė lindė nėpėr vijen shpirtėrore: nė shpirt lind idea, idea formėsohet nė mendim, mendimi shprehet me fjalė, fjala KRIJON energji qė ndėrton apo rrėnon jetėn e njeriut.

Pėrsėritja e fjalės krijon aq shumė energji qė – me tė vėrtetė – e fuqizon jetėn e njeriut deri nė majat e suksesit e tė lumturisė apo e rrėnon deri nė fundin e gėrminės apo tė mjerimit. (Kėtu ėshtė PIKA qėndrore ku e thėrras mendjen tuaj tė ndiēohet!)

Sepse (po e pėrsėris): me pėrsėritje tė fjalėve (ose mendimeve) pozitive (afirmimeve pozitive) krijohet energjia qė ndėrton jetėn dhe tejkalon TĖ GJITHA pengesat.

Keni dėgjuar ndonjėherė pėr SHTRIGAT? Ēka ėshtė shtriga? Asgjė. Njė grua normale, qė nė moshė tė thyer, e dėshpėruar, gjeloze ndaj jetės sė shoqeve, e lodhur nga vuajtja, nis tė mendojė keq pėr shkatėrrimin e jetės sė ndonjė shoqeje. Dhe, ajo grua, prodhon aq shumė mendime negative, aq shumė dėrgon sugjestione tė zeza sa – ia shkatėrron jetėn dikujt. Por e shkatėrron edhe jetėn e vet: mendimet e saj, mendimet apo fjalėt negative, ia ndryshojnė metabolizmin e trupit tė saj (secila fjalė krijon njė emocion, secili emocion krijon njė ndryshim metabolistik!) dhe, pėrditė ngapak, ajo grua shėmtohet: i deformohen mollėzat e faqeve, hunda, mjekėra – tėrė fytyra dhe – kur ėshtė tepėr negative – nuk mund tė jetojė mė mes njerėzve – sepse bėhet tepėr e shėmtuar…dhe populli e quan: shtrigė. Sepse njėmend e meriton kėtė epitet. (Populli nuk gabon kurrė, sepse mėsimet i merr nga pėrvoja!)

E kundėrta e SHTRIGĖS, njerėzit e mirė, njerėzit shpirtbardhė, hajde t’iu themi: tė SHENJTĖ, pėrqėndrohen nė polin pozitiv - nė prodhimin e mendimeve dhe fjalėve pozitive, qė krijojnė BUKURINĖ e qenies fizike, bukurinė e qenies shpirtėrore, shijen e jetės, suksesin, shėndetin, fatlumėrinė e tėrėsishme.

Kjo ėshtė liria e njeriut: zgjidh e merr! Do shmėti apo shenjtėri?

Pėr qartėsim tė plotė pėr FUQINĖ E PĖRSĖRITJES po e pėrmendi shembullin mė tė tmerrshėm tė historisė sė njerėzimit. Lufta e dytė botėrore. 52 milionė viktima i ka shkaktuar PĖRSĖRITJA E NJĖ GĖNJESHTRE. Vetė Hitleri ka thėnė: kur kam thėnė se gjermanėt janė racė fisnike qė duhet tė komandojnė botėn, e kam ditur se ėshtė gėnjeshtėr e pastėr (tė gjitha racat nė start janė tė barabarta!), por e kam ditur se kur ta pėrsėris unė 100 herė kėtė gėnjeshtėr - unė do t’i besojė gėnjeshtrės sime, kur tė pėrsėritet 1000 herė – do t’i besojė gjeneralshtabi, kur ta merr Gebellsi e ta pėrsėritė me miliarda herė – nuk do tė ketė gjerman tė gjallė qė nuk do t’i besojė. Dhe, e dini tė gjithė: KĖSHTU NDODHI. Nuk ka pasė ushtar gjerman qė nuk ka shkuar drejt nė vdekje – nė bazė tė cilit fakt: nė bazė tė njė gėnjeshtre tė PĖRSĖRITUR. Dhe PĖRSĖRITJA e kėsaj gėnjeshtre shkaktoi Luftėn e Dytė Botėrore dhe shkaktoi 52 milionė viktima.

E keni tė qartė tash ēfarė fuqie tmerruese ( por edhe MREKULLI mahnitėse) krijon PĖRSĖRITJA E FJALĖS.

Populli nuk ėshtė fajtor qė bie viktimė e mashtrimeve tė ndryshme, SEPSE POLET E ENERGJISĖ ekzistojnė, JANĖ. Fajtor jemi NE qė nuk e ndihmojmė vetveten dhe popullin tonė - qė ta ketė NJOHJEN.

Prandaj unė kėmbgul dhe JU FTOJ tė vini me mua. Dhe tė jeni qindpėrqind tė sigurtė: askush nuk do tė kėtė ASNJĖ humbje – TĖ GJITHĖ DO TĖ FITOJMĖ.Me shumė dashuri

Daut Demaku


.
avatar
benardi

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  kaposhi prej 28.04.12 17:17

pershendetje admin
ju lutem a mundet te me tregoni cfare i duhet vazhduar shkopit magjik per ta perfunduar ?
ju lutem ma dergo me inbox
avatar
kaposhi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  valentinaa prej 17.08.12 9:56

Fikrro shkruajti:
jakud linda shkruajti:Do te doja tju njihja zoti friko nuk e di pse po mendoj se me duhet te takoj patjeter nje magjistar .
a mund te me jepni adresen tuaj te email-it ju lutem ?
Do ishte kenaqesi e jashtzakonshme tju njihja .


I nderuar nuk jam une nje magjistar,sidoqoft emailin do ta dergoj ne mesazh privat.
Edhe une do kisha kenaqesi tet njihja...
Pershendetje zoti Fikrro une jam nje fillestare dhe kam disa pyetje qe du te ti bej ne menyre private nese mund te me dergosh add tende apo te me shkruash ne menyre private per nje konsultim faleminderit per mirkuptimin
valentinadalipi@live.com
avatar
valentinaa

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  niku magic man prej 17.08.12 18:10

kjo tem qe e ki postu mu um pilqej shum dhe bessom um ke msu qe magjija e zez osht ma e ulta prej krej tjerav
avatar
niku magic man

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  valentinaa prej 09.10.12 12:11

jakud linda shkruajti:Do te doja tju njihja zoti friko  nuk e di pse po mendoj se me duhet te takoj patjeter nje magjistar .
a mund te me jepni adresen tuaj te email-it ju lutem ?
Do ishte kenaqesi e jashtzakonshme tju njihja .


I nderuari fikrro kisha dashur qe te kontaktoj me ty ne menyre private
te lutem ka disa pyetje qe du ti beje nese mund te me shruash ne
valentinadalipi@live.com
Te faleminderoj per mirkuptimin[/quote]
avatar
valentinaa

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  valentinaa prej 09.10.12 12:17

Joana Roxy shkruajti:Pasi e provova ate magjine e pare me shkopin magjik......mua me duket sikur po ndiqem nga demonet

Pershendetje e nderuara Joana a mund te komtaktojm ne menyre private
Kuptohet nese mundet
Ja dhe add : valentinadalipi@live.com
avatar
valentinaa

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Entiol prej 02.03.14 18:32

A funksjonojne?
avatar
Entiol

Djal i zgjuar dhe i mire

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nevojlia

Mesazh  kadirra prej 02.06.14 9:56

a ka mundesi me koktaktu me ty o njeri kom shum nevoj te lutem shkrum ne privat
avatar
kadirra

thjesht per kuriozitet

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Explorusi22 prej 17.07.14 5:59

A Mund Te ME Trgoni Ne Mp Ku I Merrni KEto Rituale Sepse Jam Kurioz MAgjistar
avatar
Explorusi22

Very Happy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  DejviB prej 28.01.17 22:47

Te lutem a mund te me tregosh se cfare duhet te thuash per shkopin magjik qe te funksionoje
avatar
DejviB

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e rrezikshme

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi