Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Shko poshtė

Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Mesazh  Xhemajl prej 16.07.10 22:24

Jam kureshtar ta di se si te rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Mesazh  pohenix prej 26.07.10 21:39

NE CKUPTIM
avatar
pohenix

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Mesazh  Xhemajl prej 26.07.10 22:00

N'kuptim t'pergjithshem .Pėrqendrim me qdo pun qė mirėsh , qdo gjė qė bėn.
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Mesazh  Erikson prej 27.07.10 14:28

Mendoj se menyra me e mire per te arritur perqendrimin eshte te disiplinosh veten, d.m.th te kesh veten nen kontroll, te triumfosh mbi deshirat e tua.
Kjo ne kultura te ndryshme arrihet me ushtrime te ndryshme ...
Disa menyra te efektshme i ka permendur edhe Autori i librit "Hipnoza" [Sabir krasniqi]... kur flet per Koncentrimin...
avatar
Erikson

Nuk them se kam gjetur te verteten, por me te vertet se kjo qe kam nuk di....


34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja Xhemajl

Mesazh  ValtT'Td... prej 28.07.10 23:53

Vetem ket gje duhet ta dishe, dhe pastaj do ta kesh me te fort perqendrimin. " SA ME E SHPERNDARE TE JETE VEMENDJA, AQ ME I DOBET ESHTE PERQENDRIMI". Shpresoj se e kuptove....!?
avatar
ValtT'Td...

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Mesazh  Xhemajl prej 29.07.10 9:54

ValtT'Td.
E kuptova thelbin e thenjes tėnde. Tė falemnderit
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ti rrisim aftėsit e pėrqėndrimit?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi