Misteret e ROCK-ut!

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Armageddon prej 14.07.11 2:16

mfal qe po nderrhyj, por stili njeriutt nuk hyn nket sen. eshte e gjitha deshira e tij, se si don me majt veten... sdo me thene qe ni person i rrit floket , vendos piercing te jete rocker apo metaller... kjo eshte shum normale per nje person!

Armageddon

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Armageddon prej 14.07.11 2:19

g-kristi shkruajti:Shkoniii .... krejt ne to...xxx Metall..edhe gjithe kto shpifsirat e tjeraa...qe kane te bejne me te..Rock e ca jaen se as emrat sdu me ua dit...gjithe ata qe degjojne kete muzike jane ....i shef metalaret ne rrug..eshte ber cuni si vajz...me vath ne hund vesh..e venee tjerraa.....kshu e keni ju ..per ju muzika rock eshte Drogg..se jeni hutum krejt keni ate marylin Manson..ca e ka ai se sja di..vec e kam ngju hostorin...ai eshte i shperfytyrum komplet..svlen mo per ket jet ashtu si eshte bo nga rock..derisa ka arrit ka heq brinjet..per me ja Mar..vetes ne Pika pika pika....:)

mfal qe po nderrhyj, por stili njeriutt nuk hyn nket sen. eshte e gjitha deshira e tij, se si don me majt veten... sdo me thene qe ni person i rrit floket , vendos piercing te jete rocker apo metaller... kjo eshte shum normale per nje person!

Armageddon

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  urimG prej 19.08.11 2:09

MISTERET E ROCK-UT ?.
personalisht ndegjoj rock dhe dallojne mes vete "ka death metall,ROCK I QETE ( qe se lexova asgjekundi me lart) etj".
se mohoj faktin se disa jan adhurues te djallit por as faktin se tek njerezit me pak tru kjo gje nuk ndikon tek ta..shum kenge te tyre kan vlere dhe ia vlen per ti ndegjuar..nuk eshte thjesht ( sma mban veshi ta ndegjoj ).. ose keta jane ADHURUES TE DJALLIT.. po reper te ndryshem si jay-z eminem rihanna etj qe vet kan pranuar se jan pjes e illuminatit ? NEW WORLD ORDER..sia vlen personalisht njoh njeriun qe i fal 5 vaktet dhe tere kohen rri ne Hard rock caffe..
respekt.

urimG

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  gzimche prej 06.01.12 0:31

nitty shkruajti:Epo nėse ka ROCK-er si duhet unė s'kam faj nėse i quaj satanist se disa tė tillė tė tjerė kanė hedhur ngjyrė tė zezė mbi ROCK-un.

Nėse ka ROCK-er qė dalin nė skenė siē duhet nuk do tė thotė qė nuk pėrdorin Rock hand siē nuk do tė thotė qė janė mė pak satanist se personat nė foto.
mua per vete kta Death Metal , Black Metal, e kta qe Bejn makijazh nuk i ndegjoj , por nuk jan krejt metalaret keshtu , Heavy-Metal , Thrash-Metal , Proggresive Metal jan ndryshe , Slayer , Metallica , Megadeth , Anthrax , Trivium , Disturbed t'gjitha jan metal por kto nuk bejn makijazh e mej rrit thonjet shiqoni live e kuptoni

gzimche

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  MaaxxGG prej 06.01.12 5:20

urimG shkruajti:MISTERET E ROCK-UT ?.
personalisht ndegjoj rock dhe dallojne mes vete "ka death metall,ROCK I QETE ( qe se lexova asgjekundi me lart) etj".
se mohoj faktin se disa jan adhurues te djallit por as faktin se tek njerezit me pak tru kjo gje nuk ndikon tek ta..shum kenge te tyre kan vlere dhe ia vlen per ti ndegjuar..nuk eshte thjesht ( sma mban veshi ta ndegjoj ).. ose keta jane ADHURUES TE DJALLIT.. po reper te ndryshem si jay-z eminem rihanna etj qe vet kan pranuar se jan pjes e illuminatit ? NEW WORLD ORDER..sia vlen personalisht njoh njeriun qe i fal 5 vaktet dhe tere kohen rri ne Hard rock caffe..
respekt.

shume mir e ki cek se ngjo edhe une njerz qe falen edhe rrin ne hardrock
perkundrazi ka plot muzika rock qe njeriu mundet me msu prej tyre shume

MaaxxGG

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

black devill

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.01.12 18:31

blak devill shkruajti:
te jap te drejt ku degjohet ajo muzike vetem ulurima si ndonje kafsh edhe ata qe e luajne ta shpifin


ke te drejte muzika rrok eshte kot fare muzika me palidhje ce egziston kurr nuk me ka pelqyer e gjith muzika permban disa zhurma bup bap baapp pa lidhje fare cuditem sa shum admirues ka kjo muzike

Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 04.04.12 23:12

.


Edituar pėr herė tė fundit nga gjinkalla5 nė 05.04.12 18:44, edituar 1 herė gjithsej

Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  D4rk DeMoN prej 05.04.12 17:27

Ahahahah perralla me e bukur qe kam lexu ndonjehere. Gjths ... te gjitha jane genjeshtra. Te dish ti ca eshte Metali , Rock-u sdo e postoje kte. !!!

D4rk DeMoN

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 05.04.12 18:41

D4rk DeMoN shkruajti:Ahahahah perralla me e bukur qe kam lexu ndonjehere. Gjths ... te gjitha jane genjeshtra. Te dish ti ca eshte Metali , Rock-u sdo e postoje kte. !!!

Pajtohem me ty,mua me kenaq heavy metal,sidomos Marilyn Manson,Him,The Rasmus etj


Edituar pėr herė tė fundit nga gjinkalla5 nė 06.04.12 4:15, edituar 1 herė gjithsej

Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

un nuk pajtohem me ty

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:01

gjinkalla5 shkruajti:

Pajtohem me ty,mua me kenaq heavy metal,sidomos Marilyn Manson,Him,The Rasmus etj


Une nuk pajtohem me ty e nderuar sepse Marilyn Manson eshte satansti me i mallkuar i kesaj epoke ai te gjitha tekstet e tij i ka te koduara edhe jan shume te demshme per shpirtin e nje njeriu sepse ai ndikohet nga djalli, ai vet e ka deklaruar se djalli eshte frymezimi i tij.
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:16

Marilyn Manson eshte antikrisht,kete e ka pohuar edhe vet,por per stilin e veqante qe e ka asnje rocker ne bote smundet me ja kalu.Eshte teper i veqant edhe pse eshte i shemtuar mua me pelqejne kenget e tij
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e nderuar

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:25

gjinkalla5 shkruajti:Marilyn Manson eshte antikrisht,kete e ka pohuar edhe vet,por per stilin e veqante qe e ka asnje rocker ne bote smundet me ja kalu.Eshte teper i veqant edhe pse eshte i shemtuar mua me pelqejne kenget e tij
mesa duket po rezervon bileten per ne ferr
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:30

Per mua ferri nuk egziston,une e shijoj kete jete,ty ta le jeten tjeter ok,bebushe e vogel?
Se po me ben te vjell kur po e shoh ate kryq,te lutem hoqe sepse spo mundem te haj buke
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

jo bebushe

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:32

gjinkalla5 shkruajti:Per mua ferri nuk egziston,une e shijoj kete jete,ty ta le jeten tjeter ok,beushe e vogel?
jo bebushe ferri egziston deshe apo nuk deshe ti ai egziston edhe do egzistoj kte fakt duhet ta pranosh
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:36

Nese egzsiton ferr,ti do jesh i pari qe do shkosh,sepse ti i ben shirk zotit,duke iu lutur krishtit,i cili ka qene thjeshte nje profet
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

jo e nderuar

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:38

gjinkalla5 shkruajti:Nese egzsiton ferr,ti do jesh i pari qe do shkosh,sepse ti i ben shirk zotit,duke iu lutur krishtit,i cili ka qene thjeshte nje profet
e nderuar gjinkalla edhe nese jam i destinuar te iki ne ferr nuk e kam problem por te dish dicka se un i lutem te madhit zot edhe askujt tjeter
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:40

Por ti i lutesh dhe krishtit,dhe marise,qe ata dy kane qene njerez ashtu sikurse une dhe ti
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ahahahah

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:41

gjinkalla5 shkruajti:Por ti i lutesh dhe krishtit,dhe marise,qe ata dy kane qene njerez ashtu sikurse une dhe ti
mos me ke mbajtur gje pishtarin nga mbrapa ?????
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e nderuar

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:44

gjinkalla5 shkruajti:Por ti i lutesh dhe krishtit,dhe marise,qe ata dy kane qene njerez ashtu sikurse une dhe ti
mos me acaro se te betohem po kalova tek niveli i tjeter pastaj te dergoj un seriozisht ne ferr kujdes e nderuar
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:45

Ju qe besoni se ka ferr,dhe parajse,zakonisht jeni te deshperuar nga jeta dhe shpresoni per nje jete me te mire
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e nderuar

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:49

gjinkalla5 shkruajti:Ju qe besoni se ka ferr,dhe parajse,zakonisht jeni te deshperuar nga jeta dhe shpresoni per nje jete me te mire
ti je e deshperuar nga jeta ik edhe denoncoje veten ne polici ahhahahahahahha
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:51

Jo,une sjam e deshperuar,por te deshperuar jeni ju fetaret qe nuk po u pergjigjet asnjehere zoti juaj.
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ahahahahhahah

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:54

gjinkalla5 shkruajti:Jo,une sjam e deshperuar,por te deshperuar jeni ju fetaret qe nuk po u pergjigjet asnjehere zoti juaj.
sa qesharake je shum nivel i ulet zoti na eshte pergjigjur por njerezit si puna jote nuk duan ta kuptojne meszhin e tij ????? ik vrit veten hidhu nga ballkoni se po na acaron nervat
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  TheblodyalbozPR prej 06.04.12 19:54

iforti shkruajti:
gjinkalla5 shkruajti:Ju qe besoni se ka ferr,dhe parajse,zakonisht jeni te deshperuar nga jeta dhe shpresoni per nje jete me te mire
ti je e deshperuar nga jeta ik edhe denoncoje veten ne polici ahhahahahahahha

Hhahahahahahaha kjo po qe ishte e fort .

Ne qe besojm ne boten tjeter jo qe jemi te deshpruar po jemi te perkushtum ndaj ZOTIT tone kemi ne qka te besojm po ti as vetes dot nuk po i beson se qfar personi je nuk je ka e kupton as veten kush je me mir mos u marros te vazhdosh .
avatar
TheblodyalbozPR

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:56

Theblodyaboz ti si reper sma merr mendja qe beson ne zot apo jo.Repi eshte mallkim i shekullit.Vdekje repit.
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  TheblodyalbozPR prej 06.04.12 20:08

gjinkalla5 shkruajti:Theblodyaboz ti si reper sma merr mendja qe beson ne zot apo jo.Repi eshte mallkim i shekullit.Vdekje repit.


Besoj edhe shum po qte bejm krejt kemi behane po qte bejm ty qe ki shume , dhe qe the vdekje repit !! hahahah mbyte po mundesh do te krenohesha me ty .
avatar
TheblodyalbozPR

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteret e ROCK-ut!

Mesazh  Berti69 prej 28.11.14 16:36

Muzika rock zgjon “kafshėn nė ne”Muzika rock, e ngjashme me mjeshtėritė e Hendrixit nė kitarėn elektrike na eksiton, sepse imiton thirrjen e lashtė pėr ndihmė.

Ndryshimet e papritura dhe pa harmoni nė lartėsi dhe frekuencė tė toneve veprojnė nė mekanizmat e njėjtė emocionalė, si dhe tingujt qė i prodhojnė kafshėt pėr tė njoftuar anėtarė tė tjerė tė tufės pėr rrezikun potencial.

Kur kafshėt vėrejnė rrezikun ato prodhojnė tingull disonant, tė papėrputhshėm qė tek tė tjerėt nxisin reaksion emocional.

Shkencėtarėt nga Universiteti UCLA pohojnė se si tinguj tė ngjashėm, si versioni i Hendrixit i himnit amerikan nė Woodstock, veprojnė nė njerėz, sepse jemi tė programuar nė aspektin evolucionar tė reagojmė nė zhurmėn e ashpėr. E njėjta vlen edhe pėr tingujt nė filmat horror, si skenat e njohura nė tualet tek “Psycho” i Hitchcockut.

Ekspertėt po ashtu kanė zbuluar qė tingujt disonant nė shumicėn e rasteve janė tė lidhura me emocionet negative si frika ose pikėllimi.

“Ky studim shpjegon pse muzika rock ndikon kaq shumė nė njerėz: ajo zgjon kafshėn nė ne. Kompozitorėt me intuitė e dinė se cilėt tinguj na frikėsojnė dhe kėshtu pavetėdijshėm pėrdorin karakteristikėn tonė evolucionare pėr t’u ngazėllyer apo tė kemi emocione negative kur dėgjojmė tinguj specifik”, tha Greg Bryant, profesor i komunikologjisė dhe njė nga autorėt e studimit.

Shkencėtarėt teorinė e vet e kanė testuar ashtu qė studentėve u kanė lėshuar muzikė tė zakonshme, emocionalisht neutrale ose muzikė e cila papritmas bėhet e deformuar. Tek vullnetarėt kjo e fundit ka ndikuar mė shumė dhe ka nxitur mė shumė emocione negative. Studimi ėshtė publikuar nė revistėn profesionale “Biology Letters.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


476


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi