Psikofonia

Shko poshtė

Psikofonia

Mesazh  gjilanasi prej 13.07.10 17:28

Psikofonia

Psikofonia eshte fenomeni i zerave misterioz, te cilet vijne nga burime te pa njohura, dhe qe mund te kapen e regjistrohen nga rregjistrator ose te perhapen nga mjetet radio-televizive.

Teknikat e perdorura per te mbledhur keto zera apo tinguj misterioz jane te shumta.

Gjithashtu mbeshtetet fakti se mund te perdoren dhe aparate te thjeshta, si p.sh. nje rregjistrues i zakonshem.

Lihet mikrofoni i ndezur per rethe 20-30 min naten, ne nje vend ku nuk vijne tinguj apo zhurma nga levizje te jashtme.


avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Psikofonia

Mesazh  ushtaridardan prej 19.07.10 20:44

Eshte e vertet, mund ta provoi cdo njeri nga ne.
Mund ta lini telefonin tuaj qe te incizoj kur ne te biem dhe dhoma te jete e qete, sa me shume qe telefoni mund te incizoj aq me shume mund te kap zera te ndryshem te cilet ne si fuqi njerzore nuk mund ti ndiejme....
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LLOJI

Mesazh  ValtT'Td... prej 26.07.10 23:59

Qfare lloje zerash keni menduar? Nuk ju kuptoj, si p.sh zera njerzesh, kafshesh apo qfare?
avatar
ValtT'Td...

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Psikofonia

Mesazh  ushtaridardan prej 27.07.10 14:03

Nuk di si ta shpreh si zera njerzish te qmendur.si shtazet a po,zera qe smund ti pershkruajm.
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EH !

Mesazh  ValtT'Td... prej 27.07.10 21:22

Ju faktikisht nuk mund ta shprehni, sepse aty nuk ka asgje qe ju thoni, se nuk ka hiq me larg se 24 ore, une e kam provuar nje gje te till, dhe aty asgje nuk ka per veqse ushtim te cilen e krijon mikrofoni.
avatar
ValtT'Td...

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Psikofonia

Mesazh  Jetmira prej 20.07.13 13:31

avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Psikofonia

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi