Cupola Sistina apo Kapitoli i USA?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Cupola Sistina apo Kapitoli i USA?

Mesazh  Erina Baēi prej 06.07.10 23:20

Cupola Sistina apo Kapitoli i USA?
Nje ndertese e vetme apo 2 te ndryshme???

Do te doja qe dikush t'me jepte nje informacion te sakte rreth kesaj teme.
Pse keto dy ndertesa kane pothuajse te njejtin emer, jane identike ne arkitekturen e tyre, por mbi te gjitha cfare domethenie ka nje ngjashmeri e tille ?
Rastesi apo cdo gje ka nje kuptim ?
avatar
Erina Baēi

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PERSHENDETJE

Mesazh  ILIRA prej 07.07.10 11:00

Kete pyetje e ke mbasi ke lexuar Dan Brown "Simboli i humbur" apo nuk e ke lexuar akoma????
avatar
ILIRA

303


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje dhe ti

Mesazh  Erina Baēi prej 07.07.10 17:25

ishte Dan Brawni qe me shtyu kureshtjen per te kerkuar me shume rreth shume gjerave te atij libri....masonet,shkenca noetike, inteligjenca njerezore cfare eshte e afte te arrije dhe faktet e paimagjinueshme te kety dy ndertesave....
avatar
Erina Baēi

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi