Si mund te shohim ne largesi

Shko poshtė

Si mund te shohim ne largesi

Mesazh  uran prej 02.07.10 8:52

Si mund te shohim ne largesi

Me ka ndodhur dicka e cuditshme me nje njeri duke e pyetur ne telefon per disa renoja se ckane qene, duke mos qene ndonjehere ne kete vend dhe duke me orientuar me veri -perendim dhe me pershkroi vendin si ishte, se ckisha ne veri ne jug ne lindje dhe perendim me pershkoi se ckane qene ato renoja para 50 vjetesh dhe si ka qene, ju lutem a ka njeri te ma pershkruaj kete fenomen.
avatar
uran

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sigurohu.

Mesazh  agro1 prej 03.07.10 0:11

Mos ndoshta je naiv? Sigurohu, dhe mendohu, se ndoshta ai personi e ka pas te ditur vendin se ku je ndodh kur ke fol ne telefon, sigurohu se ndoshta para "50" vite ai person qe ke folur ne telefon ka qen ne te njejtin vend. (une besoj se ai personi qe ke folur ne telefon, sigurisht se eshte nje mik i juaj, apo jo? Ai mund te di per ty se nga shkon, qfar viziton sepse ju i tregon gjithqka njeri tjetrit, apo jo? Kujdes !!!!!!!!!
avatar
agro1

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si mund te shohim ne largesi

Mesazh  uran prej 04.07.10 16:42

Eshte e pamundur qe ai ta di vendin sepse ndodhet ne nje shtet tjeter dhe jam shume i bindur se e kam provuar edhe ne vende te tjera dhe per kete jem i bindur qe shikon ne largesi dhe si ka qene dikur dhe a ka gje te fshehur nen toke ka fuqi te shikoj, a ka mundesi te ma shpjegoje dikush dhe si funksionojne keta njerez?
avatar
uran

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te shohim ne largesi

Mesazh  Zattoo prej 04.07.10 16:57

uran shkruajti:Eshte e pamundur qe ai ta di vendin sepse ndodhet ne nje shtet tjeter dhe jam shume i bindur se e kam provuar edhe ne vende te tjera dhe per kete jem i bindur qe shikon ne largesi dhe si ka qene dikur dhe a ka gje te fshehur nen toke ka fuqi te shikoj, a ka mundesi te ma shpjegoje dikush dhe si funksionojne keta njerez?

Kjo dukuri parapsikologjike quhet ne anglisht « remote viewing » , kerkimet qe jane bere per te, tregojne se ēdo njeri mund ta praktikoje shikimin ne distance.
Kjo mesohet duke ushtruar dhe eshte transmetuese, dikush qe ka kete aftesi mund ta mesoj dike qe nuk mundet.
Edhe CIA dhe FBI perdorin persona qe kane kete aftesi per te kerkuar dike apo diēka.
Rasti i fundit qe une e kam ndegjuar ne Tv eshte se si nje person qe posedonte kete aftesi i ka ndihmuar policise zvicerane per te gjetur kufomen e nje vajze e cila ishte hedhur ne liqenin e Komos.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te shohim ne Largesi

Mesazh  Okult powers prej 23.09.14 4:02

E vetmja menyre per te testuar shikimin tuaj ne distance eshte te shikoni ne largesi dhe ta praktikoni shpesh kete gje. Ndiqni instruksionet per kete test.
Hapi 1: bejeni mendjen nje "ene boshe orizi". Ky eshte hapi i pare. Kjo do te thote ta kini mendjen bosh nga te gjitha imazhet, pikturat, problemet me nje fjale ta kini pa mendime. Ju nuk mund ta lironi plotesisht mendjen tuaj. Ju mund te degjoni frymen tuaj, zerin e shefit tuaj, nje qen duke lehur apo ndonje kafshe tjeter. Nese e praktikoni per jave te caktuara apo muaj, do te beheni specialiste/e ne te. Kjo eshte nje pjese e gjate e asaj qe krijon meditimin.
Hapi 2: Mesoni ta mbani imagjinaten e qete. Imagjinata do perpiqet te vendosi imazhe ne dritaren e zeze qe ju menduat. Ju kmi qene duke e bere kete gjithe jeten tuaj, kur enderronit diten, zgjidhnit probleme apo planifikonit. Do te jete e veshtire ta mbani imagjinaten larg nga tregimi i imazheve kur ju e beni mendjen nje "ene boshe orizi". Imagjinata deshiron ta mbushi me luleshtrydhe dhe krem apo supe imagjinative. Me shume se cdo gje tjeter, qendroni larg imazheve qe imagjinata do vendosi ne mendjen tuaj. Nese shikoni nje imazh te tezes apo halles suaj, me siguri kjo nuk ka te beje me shikimin ne largesi, keshty qe perjashtoheni ate.
Hapi 3: Shikoni ne distance caqet. Perpiquni t'i identifikoni ato me mendjen tuaj pastaj kap vibrimin qe te vjen nga tabela e zeze e mendjes tende dhe shkruaj ne nje flete emrin e vendit. Pastaj perpiquni te imagjinoni serish duke u relaksuar dhe thoni shkronjat e vendit qe identifikuat ne mendjen tuaj.

avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te shohim ne largesi

Mesazh  Gabriel prej 23.09.14 23:01

Ju keshilloj te shikoni kte filmin. Eshte i bazuar ne ngjarje te verteta aktuale.
Ktu flet dhe per te pare ne distance ose pertjej objekteve te medha.

http://www.imdb.com/title/tt1234548/
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te shohim ne largesi

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi