Nentoka e banuar ?

Shko poshtė

Nentoka e banuar ?

Mesazh  arial4356 prej 30.06.10 14:06

A mendoni se nentoke banojne raca te tjera humanoide ? Te cilat kane ndertuar qytete nentoke dhe qe jane me te zhvilluar se ne.

Ndoshta dikush do te thote ce ke kete pyetje sepse nentoka e planetit tone eshte e pabanueshme sepse ajo ndahet ne shtresa te ndryshme dhe sa me thelle te hysh aq me nxehte behet sepse i afrohesh berthames por dhe kjo eshte vetem nje teori pasi akoma nuk eshte vertetuar nga shkenca moderne.

Keshtu qe prandaj vendosa te shkruaj per kete teme.
avatar
arial4356

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  abdullah prej 15.01.11 20:50

Jo smund te kete banim nentokesor, e kam fjalen se smund te jete sekrete qe ne njerezit te mos dim gje per kete.Jetesa nen toke eshte dicka e madhe, dhe e veshtire per tu jetuar.
avatar
abdullah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  Zattoo prej 15.01.11 20:57

abdullah shkruajti:Jo smund te kete banim nentokesor, e kam fjalen se smund te jete sekrete qe ne njerezit te mos dim gje per kete.Jetesa nen toke eshte dicka e madhe, dhe e veshtire per tu jetuar.

Napoelon Bonaparta ka thene : "tout est possible" qe shqip do te thote "ēdo gje eshte e mundur" pra nese ekziston nje civilizim qe eshte me miliona vjete para nesh per ta kjo eshte e mundur.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

E pamundura e mundur!

Mesazh  Perla prej 19.01.11 12:10

Gjithcka eshte e mundur.
Une nuk jam e sigurt as te them "po ka qenie disi te ngjashme me ne ne nentoke" e as te them "jo, ska" sepse ne e kemi dijen te kufizuar, po ashtu skemi as mjetet e duhura per te vertetu dicka te tille.
Por mendoj se ne cdo send, ne cdo hapesire ka dicka te pazbuluar ende.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  seana prej 19.01.11 20:39

Une mendoj se po sepse jan bere aq shume zbulime per qytete te ndertuara ne nentoke sa qe edhe mendoj se njezit aty e zhvillojne jetesen. ndoshta nuk mund te kene teknologjine me te zhvilluar se ne por mendoj se mund te jene njerez te cilen ende nuk kane aritur te zhvillojne teknologjine.
avatar
seana

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  Fatoni prej 19.01.11 20:50

Nese besojme per ate teorine ku thote DIRTA burim i jetes, andaj besoj e kuptoni cdua te them.E sa per gjallesat qe jetojne ne toke dihet cilat jane.
Ne ate se jane zbuluar ato banime, dihet se ciles epoke i takojne ato zbulime arkitektonike.
avatar
Fatoni

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk eshte e vertet

Mesazh  fitore paloja prej 19.01.11 23:54

Nuk eshte e vertet qe ka banim nentoksore kjo eshte nje shaka e trilluar si e vertete.
avatar
fitore paloja

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  E verteta prej 20.01.11 21:06

Studimet, eksplorimet, kanė treguar se forma jete mund tė ketė edhe nė kushte tė skajshme natyrore; si psh. gjallesa detare nė thellėsi shumė tė mėdhaja, ku nuk depėrton drita e diellit dhe presioni hidrostatik ėshtė shumė i madh, apo organizma qė zhvillojnė aktivitetin e tyre jetėsor nė temperatura tepėr tė ulėta.
Kėto tė bėjnė tė dyshosh se mund tė egzistojnė forma jete, pse jo tė ngjashėm nga pamja e jashtme me humanoidė, edhe nė thellėsi tė tokės. Nuk besoj se njeriu,apo gjallesa tė tjera, duhet tė meren si etalon. Pėrndryshe as jeta e njeriut nė tokė nuk do tė kishte kuptim, duke qenė se ėshtė njė krijesė shumė mė e zhvilluar se tė tjerat.

E verteta

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  Blak Devill prej 21.01.11 22:41

PO NENTOKA ESHTE E BANUAR POR NGA QENIE TE TJERA QE KANE ZHVILLIM TRUPOR EDHE JANE ME TE ZHViLLUAR.
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  LaNi prej 06.07.11 21:50

Shkenca moderne ende nuk ja ka gjete fundin detit e po flisni per token.
avatar
LaNi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  mmii prej 06.07.11 23:26

Une kam degjuar te thuhet se nen tok jetojn dhe disa krijesa te ngjajshme me njreiun mirpo shtatshkurter(gjugj) dhe ata gjithmon mundohen te dalin mbi tok por as nje her nuk ja arrijn pasi qe tunelin qe e hapin gjithnje u shembet kjo per arsye se ata nuk perdori fjalen "kysmet" kur len punen mirpo thon vetem se pune se shpejti do te perfundoj dhe ne do te dalim mbi tok.. e kur ata te perdorin fjalin kysmet ateher tuneli nuk do tu shembet dhe ata do arrijn te dalin mbi tok dhe me daljen e tyr mbi tok do te behet apokalipsi ose then me mir kjameti....

Kjo eshte thjesht nje rrefim fetar mirpo sigurisht se brenda ketij rrefimi ka diqka te vertet per nentoken .......... kurrr mos thuaj kurr
avatar
mmii

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  gjinkalla3 prej 06.07.11 23:29

Mi futet ethet ne bark me keto trillime hahahahaha njerezit po synojne te shikojne ne mars e nuk po munden te dijne se a ka krijesa nen tok pffff
avatar
gjinkalla3

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 06.07.11 23:34

Nentoka e banuar?Po eshte e vertete se banohet nga milingonat, urithat e lloj lloj "humanoidesh" te ketyre llojeve
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  mmii prej 06.07.11 23:36

kjo eshte bindje e jotje dhe tersisht e gabuar . kurse mua nuk ma ndrron bindjen askush....
avatar
mmii

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  mmii prej 06.07.11 23:38

gjinkalla3 shkruajti:Mi futet ethet ne bark me keto trillime hahahahaha njerezit po synojne te shikojne ne mars e nuk po munden te dijne se a ka krijesa nen tok pffff


njerzit qysh moti kan ditur per marsin dhe te gjitha planetet e tjere madje qysh para 14 shekjush
shkuarja eshte e kot jet nuk ka ne mars edhe sikur toka dhe qielli te behen bashk
avatar
mmii

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  gjinkalla3 prej 06.07.11 23:44

e di por si eshte e mundur qe shkenctaret te mos na kene treguar akoma qe nen toke ka krijesa
avatar
gjinkalla3

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  Luli prej 07.07.11 0:01

Ndoshta keni ndegjuar per Trekendshin e Bermudeve, aty thuhet se jane portat e hyrjes.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nentoka e banuar

Mesazh  nert prej 07.07.11 18:24

luli shkruajti:Ndoshta keni ndegjuar per Trekendshin e Bermudeve, aty thuhet se jane portat e hyrjes.

Po pra aty duhet te jete patjeter porta hyrese qe te con ne nentoken e banuar, duhet te jete si dere thithese ajo qe te con ne anen tjeter e po trekendeshi ne Japoni ne detin e Djallit, apo dhe ajo eshte dera tjeter...
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  IndigoStar prej 17.09.17 0:36

Toka eshte e sheshte sic ka jete siper ka dhe poshte ... sa per planetet jane pika energjije .... Dielli & Hena kane 1 madhesi dhe jane te gjitha afer tokes ..... Hena eshte trasnparente thjesht pasqyron driten e diellit .... EARTH IS FLAT !! kerkoni me kete term dhe do gjeni fakte reale !!! Respekte
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  M.racer prej 18.09.17 0:36

E jo paska akoma njerez qe besojne se toka eshte e sheshte....ose Flat si amerikont. Un them se hena eshte djath kackavall
avatar
M.racer

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Flat Earth

Mesazh  bojko prej 24.09.17 21:22

si nje deshmi lidhese me Flat Earth eshte edhe poli i jugut, qe ende asnje njeri nuk e ka kaluar tej per tej , me aeroplan ose pajisje tjeter
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

74


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  gjemajli{shqipe4life} prej 30.09.17 21:54

bubrreca,milingona,minj e shume e shume
avatar
gjemajli{shqipe4life}

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nentoka e banuar ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi