Ufot me 4 korrik 2010 !

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 28.06.10 16:34

Ufot do paraqiten me 4 korrik 2010 !

Sipas disa thashethemeve te cilate jane perhapur ne Amerike qe sipas tyre teknologjia e Uffove nga hapsira do ta prek token,por kete here jo me disqe fluturuese por me lidhje te internetit duke e mundesuar nje kontakt drejperdrejt me token.

Besohet se disa organizata kane gjetur njė mėnyrė pėr tė korresponduar mesazhet e kėmbimit me UFOt dhe ata mund tė parashikojnė ardhjen e tyre nė kėtė 4 korrik 2010.

Sipas burimeve, Stephen Hawkings i ka kerkuar te gjithe njerzimit qe me 4 korrik 2010 te mos komunikojne me te panjohurit ne internet.

Ai mė tej vazhdoi duke thėnė se nė qoftė se teknologjia a tyre prek njerzimin mund te ndodh qe njeriu te shkaterrohet pasi qe teknologjia jone nuk eshte aq e zhvilluar sa per ta ndaluar teknologjine tyre.

Pra te gjithe mund te bejme dicka per momentin, te lutemi qe ne njerezit te jemi raca e vetme qe te dominoj ne Toke dhe ta udheheqim planetin tone ne menyre paqesore ka thene Stephen Hawkings.
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk e di

Mesazh  cObRa prej 28.06.10 18:46

kam qejf shum ti shoh ufot live...me duken shum interesante...por si shpejt do vijme 4 korrik disi nuk me besohet se do te vijn me 4 korik 2010 por qka nuk ndodh.....
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 28.06.10 18:51

ke te drejt ky qe kam shkruar lart eshte lajm ne gjuhen angleze qe e kam perkthyer ne gjuhen shqipe dhe kam pershjpyte se eshte i botuar me heret,edhe un jam i mendimit se seshte i vertet.
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Pajtim prej 28.06.10 21:56

4 korrik.. afer osht te presim... ishalla nuk ka " efekte ansore " .....
avatar
Pajtim

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sa mir

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 14:36

ish kon fat per neve na mu taku me ufot.....shum kom qef mi pa.....ama prap sdijm qfare jon ata a na bojn mir apo keq....perndryshe shum mir a.....
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 29.06.10 14:43

sdihet ai qe don mej pa i sheh,ai qe nuk don mej pa si sheh,njejte eshte edhe te besimi kush don me besu qe ekzistojn ka prova te mjaftueshme per ekzistencen e tyre,kush nuk beson ne ekzistencen e tyre edhe ai ka prova qe nuk ekzistojn.
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ai i cili

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 14:55

ai i cili ka prova qe sekzistojn ufot ai ne te verte nuk ka prova fare se ska si ta zbuloj ate qe esht e vertet....jo shumkush esht i menqurper ta besuar....sepse njerzit jobesimtar mund ti gjesh gjithkund ai qe nuk beson ne vete kutohet se nuk i beson as te tjerve....ne disa raste e them....se jo gjithke mund ta kundershtosh apo mosbesosh////njerzit me te menqur duhet edhe ti besosh edhe nese nuk esht per te i besuar nese ske fakte te deshmosh se nuk ekziston se paku lejo ti paraqesin ata qe kan fakte.......
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

U.F.O >>>Po Ne Cilin Vend

Mesazh  The-Moon prej 29.06.10 17:40

[b KISHA PAS DESHIR TE ME MARRIN ME VETE NESE ESHT E MUNDUR
NUK ME HIN DOT NE MENDJE QE SI ESHT E MUNDUR QE ATA KAN PASUR DRITA KUR NE TOK HALA NUK KA EKSITU DRITAT PO KEMI JETUAR ME FENERE APO LLAMPA QIRA ETJJJ
avatar
The-Moon

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  juba prej 29.06.10 18:23

MIRE PO MIRE QE E KANE LAJMERU KETE GJE PO TE NA THONE SE SI DO TE BEJME NJE DORE MUHABET , SIC DUKET DO TE KENE PERKETHYES NGA TE GJITHA VENDET E BOTES POR NUK NA THONE SE KANE MARE DHE PER SHQIPEN , ME JU LUMTE . SE NE PER VETE PO ZVENDESOJME CA NGA CA FJALE ME ANGLISHT NE KETO MOMENTE ME VONE NUK I DIHET .
OK
avatar
juba

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Alienėt janė nė mesin tonė

Mesazh  Fikrro prej 29.06.10 22:53

Jashtėtokėsorėt qė njė kohė tė gjatė jetojnė nė Tokė, thonė shkencėtarėt bullgarė, tė cilėt pohojnė se kanė vendosur kontakt me alienėt.
Shkencėtarėt bullgarė nga Instituti pėr Kėrkimet nė Gjithėsi thonė se janė duke punuar nė deshifrimin e njė grupi kompleks tė simboleve – duke shtuar se jashtėtokėsorėt momentalisht janė duke u pėrgjigjur nė rreth 30 pyetje tė cilat ata ua kanė parashtruar atyre.

Kėtė hulumtim e ka pohuar edhe Lacezar Filipov, zv/drejtor i Institutit pranė Akademisė sė Shkencave tė Bullgarisė. Ai ka thėnė se ata janė duke i analizuar rreth 150 gjurmė nė tė korrat qė janė gjetur nė mbarė botėn – pėr tė cilat mendohet se sjellin pėrgjigje nė pyetjet e parashtruara.

“Jashtėtokėsorėt gjenden kudo rreth nesh dhe na vėzhgojnė gjatė gjithė kohės. Nuk kanė disponim armiqėsor, por dėshirojnė tė na ndihmojnė. Megjithatė, ne ende nuk kemi pėrparuar mjaftueshėm pėr tė vėnė kontakte me ta”, ka thėnė Filipov pėr mediat bullgare.

Ai ka thėnė se edhe Selia e Shenjtė ėshtė pajtuar me konstatimet se alienėt ekzistojnė – ndėrsa thotė se njerėzit kurrė nuk do tė vėnė kontakt me jashtėtokėsoret nėpėrmjet radio-valėve, por me fuqinė e trurit.

“Sigurisht se njerėzit do tė vendosin kontakte me jashtėtokėsorėt pas 15 vjetėsh. Ata nė fakt, janė shumė kritik ndaj veprimeve tė pamoralshme tė njerėzve, dhe kėtu bėhet fjalė pėr qasjen e njerėzve ndaj proceseve natyrore”, ka thėnė ai.

Raporti pėr “punėn shkencore” tė Institutit bullgar – i cili merret me kontakte me alienė – ėshtė gjetur nė thumb tė kritikave tė opinionit bullgar, i cili kėrkon reforma dhe ndryshime brenda kėtij instituti.
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  cObRa prej 30.06.10 13:42

The-Moon shkruajti:[b KISHA PAS DESHIR TE ME MARRIN ME VETE NESE ESHT E MUNDUR
NUK ME HIN DOT NE MENDJE QE SI ESHT E MUNDUR QE ATA KAN PASUR DRITA KUR NE TOK HALA NUK KA EKSITU DRITAT PO KEMI JETUAR ME FENERE APO LLAMPA QIRA ETJJJ
te na kur ska pas drita te ata ka pas...krejt qka ata kan pas para sa mij vjetve na tash i kemii
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e si ta besoi ket prrall te bukur

Mesazh  shero prej 30.06.10 15:40

se besoi as ne enderr, po cfar interesave do te kishin ufot per nje bot te pa drejt sikur kjo e jona, ku nje pakic dominon dhe ka cfar te doi dhe ter boten e sjellin ashtu sic ju bie nder mend, kurse shumica tjeter jeton me nje minimum existencave, edhe bile nje shumic vdes nga uria, perse te ket dikush nje interes qe te kontaktoi me primitivizmin ton, ku dominacionin kryesor e ka pasurija edhe kopracia, per cfar do tu interesonim ne ufove?
perrall e bukur per nje nat dimri pa rrym, edhe per te kaluar kohen der ne vaktin e gjumit. megjithate perkthyesit falenderimin sikur te ishte e vertet...
avatar
shero

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  3lisa prej 30.06.10 16:08

Shero, kjo ndodh per faktin se ti qe ben pjese ne kete shoqeri me gjithe keto karakteristika qe permende, di te shohesh vetem interesin tend dhe nuk mund ti kuptosh dot ata qe jan shume here me te evoluar= me altruiste...
avatar
3lisa

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ku jeton elisa

Mesazh  shero prej 01.07.10 5:48

ju lutem me tregoni ju elisa se ne cil shoqeri jetoni, ok ato qe jan me te zgjuar deshe te thuash. pse atje ku ti jeton sjan keto kushte?
avatar
shero

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Njeriu qe kerkon te flase me jashtetokesoret

Mesazh  nitty prej 01.07.10 14:25

Nėse njė ditė jashtėtokėsorėt do tė kontaktojnė me ne, ky njeri do tė jetė i pari qė do ta marrė vesh. Paul Davies drejton njėsinė operative SETI, njė institut kėrkimi mbi format e evoluuara tė jetės sė jashtėtokėsorėve.

Grupi pėrbėhet nga disa prej shkencėtarėve mė tė mirė nė botė dhe kur tė vijė dita e madhe, do tė kėtė detyrėn t’i japė mirėseardhjen jashtėtokėsorėve.

Kjo ėshtė njė pėrgjegjėsi e madhe pėr Davies. “Imagjino njė qytetėrim mė tė evoluar se i yni, qė dėshiron tė komunikojė me ne dhe tė marrė pjesė nė zhvillimin tonė.

Informacionet qė do t’u japim duhet tė reflektojnė aspiratat dhe idealet mė tė larta tė qenieve njerėzore dhe nuk duhet tė jenė opinione politike apo fetare”. Pėr kėtė, Davies shpreson tė jetė i pari qė tė komunikojė me jashtėtokėsorėt.

Diēka serioze

Kush ėshtė Paul Davies? Si arriti tė punojė nė fushėn e marrėdhėnieve me jashtėtokėsorėt? Cili do tė jetė mesazhi i tij pėr jashtėtokėsorėt. E gjithė kjo histori ka nisur 40 vjet mė parė.

Nė prill tė vitit 1960, astronomi Frank Drake vendosi tė hedhė poshtė tė gjitha legjendat urbane dhe lajmėrimet pėr UFO-t dhe ta trajtonte kėtė argument me mė shumė seriozitet. Atėherė formuloi njė ekuacion matematik, pėr tė pėrcaktuar numrin e qytetėrimeve tė evoluuara tė pranishėm nė galaktikėn tonė.

Drake, sipas llogaritjes, tha se ishin 10 mijė. I befasuar nga ky zbulim dhe i bindur se disa jashtėtokėsorė do tė kėrkonin tė na dėrgonin mesazhe radioje, mori hua antenėn e observatorit kombėtar radio-astronomik tė West Virginias, e drejtoi drejt yllit Tau Ceti, e ndezi, por nuk ndodhi asgjė.

Vetėm njė fėrshėllimė konstante. “Asnjė sinjal”, tha Drake nė atė kohė. Pavarėsisht “dėshtimit” tė kėsaj nisme, lindi SETI ose ndryshe “Search for Extraterrestrial Intelligence”. Drake merrte financime nga qeveria e SHBA-sė dhe krijoi njė institut nė Kaliforni me njė grup shkencėtarėsh, tė cilėt kishin tė njėjtat ide me tė.

Nė pjesėn mė tė madhe tė viteve ‘70, tregon Paul Davies, nė librin e tij “Njė heshtje misterioze”, “shqetėsimi mė i madh i kėrkuesve tė SETI-t ka qenė tė vendosnin se cila ishte frekuenca e zgjedhur nga jashtėtokėsorėt, nga momenti qė ekzistojnė miliona mundėsi. Shpresonin qė jashtėtokėsorėt kishin pėrshtatur sinjalet e tyre me planetė si Toka”. Por ende nuk e kanė bėrė.

Nė vitet ‘70 pati njė pėrēarje brenda vetė SETI-t, sepse disa mendonin se jashtėtokėsorėt pėrdornin laser dhe jo sinjale radioje. Lindi kėshtu projekti “Optimal SETI”, por edhe ai nuk arriti tė kapte asnjė sinjal.

Kohėt e fundit, Drake ishte nė Londėr, pėr tė informuar anėtarėt e “Royal security” mbi zhvillimet e fundit. Lajmi i mirė ėshtė se me ndihmėn e disa filantropėve si bashkėthemeluesi i “Microsoft”, Paul Allen, SETI nuk ka pasur kurrė mė parė kaq shumė burime nė dispozicion.

Ndėrkaq, mund tė bazohet te fuqia e madhe e llogaritjes, falė projektit tė llogaritjes “SETI@Home”, qė pėrdor kompjuterėt tė lidhur me internet, pėr tė analizuar tė dhėnat e mbledhura nga radioteleskopėt. Lajmi i keq ėshtė se deri tani nuk ėshtė kapur asnjė sinjal.

Nėse shumė mendojnė se ata qė punojnė tek SETI shkojnė ēdo ditė nė punė, nė orėn shtatė dhe kthehen nė mbrėmje pa asnjė rezultat, ėshtė zhgėnjyese, Davies thotė: “Ata qė punojnė aty janė shumė tė qetė dhe tė vendosur. Ka hipoteza qė duhen vėrtetuar, ne po punojmė pėr kėtė”.

Shkencėtarėt e SETI-t i mbushin ditėt e tyre duke shkruar edhe njė sėrė protokollesh qė duhen ndjekur nė ditėn qė do tė marrin ndonjė sinjal nga hapėsira. Protokolli, nė kėtė rast, nuk parashikon tė lajmėrohen mjetet e informacionit apo qeveria, por drejtori i kėsaj njėsie Paul Davies.

Davies ėshtė njė fizikan me origjinė britanike, kozmolog, ezobiolog, i cili jep mėsim nė Universitetin Shtetėror tė Arizonės. Shėtit nėpėr botė, duke mbajtur konferenca nė Vatikan, nė Davos dhe Kombet e Bashkuara. I ka vėnė emrin e tij njė asteroidi qė tani quhet “Pauldaviesasteroid”. Ėshtė njė shkencėtar shumė i zoti dhe njė njeri inteligjent.

Sipas tij, ka shumė mundėsi qė jashtėtokėsorėt tė dinė pėr ekzistencėn tonė, por nė njė distancė prej mijėra vitesh dritė larg, na shohin ashtu siē ishim mijėra vjet mė parė, njerėz aspak tė zhvilluar, dhe nuk do tė na dėrgojnė mesazhe derisa tė sigurohen se kemi zhvilluar teknologjinė radio. Pyetjes se shumė besojnė se janė rrėmbyer nga jashtėtokėsorėt, Davies i pėrgjigjet shkurt: “Gėnjejnė”.

Nė fakt, duket qė Davies nuk ka shumė besim te qeniet njerėzore. Por te jashtėtokėsorėt po. Fytyra e tij ndriēon kur provon tė imagjinojė aspektin e tyre. Ndoshta sepse duke kaluar pjesėn mė tė madhe tė jetės me persona mė pak inteligjentė se ai, mendon se jashtėtokėsorėt janė shpresa e tij e fundit pėr tė gjetur dikė tė tė njėjtit nivel intelektual.

Sekrete dhe pėrgjegjėsi

SETI ėshtė krijuar nė vitin 1996. Pėrbėhet nga 30 shkencėtarė, antropologė dhe inxhinierė. Davies ėshtė drejtor qė prej vitit 2008, por deri tani ka zhvilluar vetėm njė mbledhje. Shpreson tė zhvillojė njė tė dytė kėtė vit nė Pragė, pėr tė azhurnuar deklaratėn e parimeve.

Ēfarė do tė ndodhė kur tė merret sinjali i parė nga jashtėtokėsorėt? “Do tė ketė njė verifikim tė pavarur, diēka shumė tė rėndėsishme. Por pasi tė bėhet verifikimi, pėr mendimin tim, rezultatet duhet tė mbeten sekrete derisa komuniteti shkencor tė verifikojė se pėr ēfarė bėhet fjalė”.

Por edhe nė kėtė rast, ėshtė pak e vėshtirė, sepse i bie qė tė deklarohet se jashtėtokėsorėt kanė dėrguar mesazhe, por ne nuk duam ta tregojmė se nga ku? “Pikėrisht”, pėrgjigjet Davies. Sipas tij, zgjedhja mė e kujdesshme do tė jetė krijimi i njė lloj parlamenti shkencor tė njėjtė me organizmin qė merret me eksplorimet shkencore nė Antarktidė.

Nė fund, kur e pyesim se a duhet tė jemi tė emocionuar nga sinjalet qė do marrin, thotė: “Kjo e jona ėshtė njė punė fantastike dhe impenjative. Na detyron tė mendojmė pėr gjithēka.

Ēfarė ėshtė jeta? Ēfarė ėshtė inteligjenca?”. Pastaj bėn njė pauzė dhe pasi vesh xhaketėn, pėrfundon: “Mes tė tjerave ėshtė vėrtet shumė bukur tė merresh me ta”.
avatar
nitty

185


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

deshira ime me e madhe

Mesazh  engjulli prej 02.07.10 19:36

valla me te than te drejten mezi po pres me ardh 4 korriku vetm e vetem me i pa nje here por a do te kem mundesi nuk dihet
avatar
engjulli

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Gafurr prej 03.07.10 9:22

Edhe rrenave po i besoni a, po ku ka jashtetoksore ne toke more, ka vetem tokeesor ose nentokeesor dhe munden me qen te rracave te ndryshme dhe kurre human mos pritni qe do dalin.
avatar
Gafurr

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Luli prej 03.07.10 12:25

Pajtohem me juve Gafurr, Alienet nuk jane jashtetokesore por ata jane nentokesore, jetojne ne planetin tone, te gjitha te tjerat jane vetem mashtrime.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 03.07.10 13:19

Unė spo kuptoj asgje ka disa komente ketu qe thone se ka jete apo uffot jetojne ne nėn toke dhe me duket e pamundur.A ka dikush ndonje prove per kete pohim?
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  cObRa prej 04.07.10 11:15

o qfar nentokesor more se ju jeni me te menqur se shkencetar a po...?po tishin kon ato nen tok ato skishin pas nevoj per anije kozmike...po kishin dal prej tokes vet si lugata...hahahha ....hajt more qfar nentokesor ato jan jashtokesor kete e ka vertetuar shkenca per ate edhe vijn me anije kozmike per te fluturuar deri tek planeti tjeter e jo te flututrojn me anije nen tok hahahha mendoni njeher para se me shkru /////
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Alien prej 04.07.10 11:20

cObRa shume mire e ke....njerzit flasin pa logjikuar fare.....se njerzit dine me mire se shkenca.....bollni more mos shkruni ma shume kur sdini se u bete hor more kuku per ju...me ēfare logjike po shkruni.....sot 4 korriku ta shohim a do paraqiten po te jete e vertet kam deshire mjaft ti shoh...!!!!!!!
avatar
Alien

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  cObRa prej 04.07.10 11:23

Po kjo po dihet qe esht e pamundshme, alienet me qene nentokesore edhe + ufot jane ato anijet mos keni dashte me thane, alienet please se ma se pari as nuk dini ēka jane ufot e ēka alienet...po njerzit dojne kishe me bo diēka interesant e mandej shkrujne se ato jane nentokesor, imagjinata e tyre po nen toke ato fluturojne ahhahaha......po Alien edhe une mezi pres ti shoh, si duket dhe nese me jepet mundesia do i pyes se ku jetojne nentoke apo jashte tokes hahahah dhe pastaj do ju tregoj....
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Alien prej 04.07.10 11:26

cObRa paske mendimin e njejte si timin......edhe une mendoj si ti ato jane jashtetokesor se ato fluturojne nen toke me anije kozmike po hahahha edhe une do i pyes qe ēfare do thone, me pas do ju tregoj ketyre hahahhaha.....
avatar
Alien

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Luli prej 04.07.10 13:13

Para se te shkruani lexoni, lexoni pastaj lexoni.... edhe diēka ju po mendoni me logjiken e nje njeriu (per juve eshte e pamundshme) por per te tjeret qe jane me miliona vjet para nesh eshte e mundshme.
Shkoni lexoni njehere librin "Lufta e Dulces" pastaj ejani e bisedojme...
Alienet kane baza ne toke dhe kur done ata shfaqen edhe manifestohen me disqet e veta, dhe mos pritni qe do ti shihni sot.....
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ATO Qė THUANI JU JANEė MAREZIRA

Mesazh  Alien prej 05.07.10 9:23

Nė libra nuk thuhet gjithmonė e vėrteta dhe mos u bazoni shumė nė pėralla, ato janė jashtokėsorė dhe jo nentoksorė sepse ndonjė njeri patjetre do ti zbulonte vendin se nga hyn dhe nga dalin me "ANIJE FLUTURUSe" nėn tokė. qfare mendoni se fluturon anija nėn tokė?
avatar
Alien

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  cObRa prej 06.07.10 13:52

Shume mire e the kete Alien se tha dikush me bukur kete kisha nder mend te thoja edhe unė.....patjeter se do zbulohej vendi se nga hynin e nga dilnin po te jetonin nen toke......
avatar
cObRa

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PO A MUNDET TE PERGJIGJET NDOKUSH

Mesazh  The-Moon prej 09.07.10 23:45

PRESSS PERGJIGJE NGA JU KETU N 4 KORRIKU KALO A KA NDONJE FAKT QE ESHT NDOKUSH QE KA PASUR KONTAKT ME U.F.O-ot APO JASHTTOKSORET APO ALIENET APO EDHE NENTOKSORET SIQ ISHTE BERE NJE PARROLL SE ME DATEN 4 KORRIK DOTE SHFAQEN NE RRJETIN TONE


PRE NGA JU PERGJIGJE ME FAKTE APO EDHE PSE PERGJIGJE NGA AJ I CILI E KA SHFAQUR KET TEME NGA "COBRA"
avatar
The-Moon

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 09.07.10 23:54

kam disa pohime te vogla se ne mbremjen e 4 korrikut eshte pare diqka,por smund te them me shum pres ti kem disa prova se nuk i kam pare une
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e sakt

Mesazh  shero prej 10.07.10 6:58

ufot o nisen te na shkruanin me meil po mbasi e pan qe spo ju vyjshim send, e lan jo than sdo te kontaktoim tani e lan per vitin 3001 ,. hahhahahh, kajne shpresa se der ate her ne planeten e tokes do te piqen kushtet qe te kontaktoin me ne.
avatar
shero

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk dihnuk dihet

Mesazh  engjulli prej 10.07.10 21:11

nuk dihet se a kane qene ne toke ata apo nuk kane qene duhet se paku nje muje per ta kuptuar ndoshta nuk kane lene gjurme .
avatar
engjulli

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 10.07.10 22:16

Sipas disa raporteve Amerikane ne vitin 2010 ka pasur mjaft raste se alienet kane vizituar token.1.Njė nder rastet e tyre eshte edhe e Devon Heenan vogelushes e cila beri kėtė foto nga aeroplani ne te cilin ishte hipur pasi kishte pare drita qe silleshin nga dreitarja e aeroplanit.Ja kjo ėshtė fotoja e bėrė nga tetė vjeqarja Devon Heenan.


2.Kėtu nje grua ka pohuar se ka pare disa drita misterioze naten vone,ajo ne fillim kishte menduar se ato drita eshte hena por pas levizjes se tyre ajo kishte pare se kishin qene uffo.


3.Uffot me 31 maj 2010 nje grua me vajzen e saj kishin pare ne qiell nje disk fluturues dhe i kishin fotografuar.

Keto jane informata sipas agjensive Amerikane dhe i kam paraqitur ne menyren me te shkurter.


avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Uliks prej 11.07.10 20:26

Qfar ndodhi me 4 korrik a ka dikush naj info rreth alieneve
avatar
Uliks

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 12.07.10 12:13

Ja edhe disa prova te tjera qe alienet kanė vizituar token dhe mund ti shihni live ne kėto video:


avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 12.07.10 12:18


avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Uliks prej 12.07.10 22:52

Kam pare shume video e emisione te ketilla por gjithmon kam pyetur duke u nisur edhe nga vetja ime se pse shfaqen kesi lloj paraqitje dhe shkenca mbetet gjithmon e heshtur ne kete drejtim.
RESPEKT TE VECANTE PER TE GJITHE ANTARET E EXPLORER nga odiuliks
avatar
Uliks

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme pėr 4 korrikun!

Mesazh  Fikrro prej 12.07.10 23:11

Dr King Martin Lurthe ka konstatuar se ende nuk ka konfirmime qe Ufot te kene vizituar token me 4 korrik 2010, ai eshte duke u marre ne shume me parashikimet se kur Alienet do ta vizitojne token dhe sa te rrezikshem do te jene ata.

Sipas parashikimeve te tij, Ufot deri me 21 dhjetor 2012 do ta pushtojne token duke e ndare ne dy hemisfera dydimensionale duke e krahasur kete fenomen sikur kur nje qelize ndahet dhe prej saj fitohen dy qeliza.

Nė nderkohe Stephen Hawkings ka thene se: "do vij koha kur duhet qe te mos komunikojme me te tjeret pasi qe mund edhe te hasemi ne Alien dhe do vij koha qe nese dikush troket ne dere nuk do guxojme ta hapim" keto jane pohimet e tij dhe ne fund tha se:"shpresojme qe Alienet te mos kene ardhur me 4 korrik 2010".


Kėto janė lajmet e fundit qe kanė raportuar mediat Amerikane dhe i kam perkthyer ne mėnyre te shkurtėr.


Nė nderkohe qe nese nuk gaboj ne Spanje ėshtė shfaqur njė objek i paindentifikuar, nje turiste e kishte pare duke lėnė prova per kėtė pohim te sajėn me kėtė video:


avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 14.07.10 0:41

Nje video e cudishme qe me bene edhe mua konfuz tash.Ne fillim jane disa foto qe tregojne se edhe te lashtet kane pasur dijeni per Ufot dhe Ailenet, kjo shihet qarte ne pikturat e tyre dhe ne gdhendjet qe ata benin ne mure.

Pastaj pasojne foto te bera nga njerezit e thjesht ku ne to jane paraqitur disqe fluturuese.

Ne fund jane disa piktura mijera vjeqare ne te cilate jane paraqitur UFOf te vizatuar.
-Cilet jane ata?
-Cfare bejne ata ketu?
-E verteta eshte jashte nga ketu.
-C'ka besoni?
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  fenix24 prej 17.07.10 21:40

fikrro shkruajti:ke te drejt ky qe kam shkruar lart eshte lajm ne gjuhen angleze qe e kam perkthyer ne gjuhen shqipe dhe kam pershjpyte se eshte i botuar me heret,edhe un jam i mendimit se seshte i vertet.

Erdhi dhe 4 koriku e sndodhi gje.
avatar
fenix24

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ufot me 4 korrik 2010 !

Mesazh  Fikrro prej 19.07.10 20:59

UFO-t “pushtojnė” qiellin kinezVetėm pak ditė pasi disa banorė tė Kinės kanė vėnė re disa objekte tė paidentifikuara nė qiell, fenomeni i rrallė pėrsėritet.

Sipas agjencisė sė lajmeve “Nova Cina”, pas 7 korrikut, ditės kur UFO-t u panė pranė aeroportit tė Hanghzhout, tė premten vonė 4 objekte fluturues tė paidentifikuar janė parė sėrish nė njė park tė qytetit Chongqing, nė pjesėn jug-lindore tė Kinės.

Shumė dėshmitarė thonė se kanė parė objekte si ato nė Hanghzhou dhe disa foto i kanė hedhur online nė internet. Objektet kishin formė diamanti dhe kanė fluturuar pėr rreth njė orė mbi “Shaping Park”.

Tre nga katėr prej tyre kishin ngjyrė tė bardhė, ndėrsa njė tjetėr ngjyrė tė kuqe. Ndėrkohė, 6 ekspertė kanė shkuar menjėherė nė Hanghzhou, por ende nuk kanė arritur tė zbardhin tė paktėn diēka nga misteri i javės sė kaluar. Autoritetet ushtarake theksojnė se radarėt janė fikur nė momentin qė u panė objekte
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi