Numri 40

Shko poshtė

Numri 40

Mesazh  Jon prej 18.06.10 22:57

Misteri i numrit 40Pėrmbytja zgjati 40 ditė dhe 40 netė.

Noe (Nuha) hapi arkėn 40 ditė mė vonė.

Moisiu qėndroi nė malin Sinai 40 ditė dhe 40 netė.

Eksodi nė shkretėtirė zgjati 40 vjet.

Eli agjeroi nė shkretėtirė 40 ditė dhe 40 netė.

Ninivė kishte 40 ditė qė tė pendohej.

Krishti dhe tė gjithė fėmijėt rrijnė 40 javė nė barkun e nėnės.

Krishti predikoi 40 muaj nė tokė.

Ai agjėroi 40 ditė.

Ai qėndroi 40 orė nė varr.

Ai u kthye 40 ditė pas ringjalljes sė tij.

Jeruzalem u shkatėrrua 40 vjet mė vonė.

Sipas myslimanėve, nė moshėn 40 vjeēare Muhamedi filloi tė merrte zbulesa dhe mėsime

40 ditė pas lindjes se fėmijės sipas myslimanėve lejohet marrėdhėnia seksuale.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi