Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Blak Devill prej 14.08.11 17:05

exxtreme shkruajti:Pasqyra!!!!

mund te flas per pasqyre sepse shpesh e praktikoj...
qendrimi para pasqyres sidomos naten dhe me fokusim t'plote pa menduar asgje vjen deri te krijim dhe deformimi i fytyres suaj deri ne ate mase qe krijon mashtrim optik por kujdes sepse ne shum raste krijon HLC(halucionacione) dhe mundeni shum lehte mu cmende!!!
por kur te mesoheni me perdorim ne kete form do te jete gallate.
-un tashme e perdor pasqyren edhe ne disa forma tjera p.sh per krijimin e imazheve te ndryshme dhe ngjarjeve personale te diteve ne vijim dhe forma te tjera.
por KUJDES!!! pasqyra perdoret edhe per shum gjera tjera gjithashtu ju kshilloj qe keto gjera si THirrja e demoneve e gjera tjera qe arrihen me ndimen e pasqyres JU LUTEM MOS I PERDORNI vertet keni mi psu keq.
Poashtu pasqyra sherben per me kalu ne nje dimension tjeter ose munesh me fut diqka ne dimensionin ton.un personalisht e di ritin per kalimin ne nje dimension tjeter por kurr nuk e kom marr guximin qe ta praktikoj sepse menoj per pasojat,te njejten bejeni edhe ju.edhe ritin e kthimit e di por arsyja mbi kurreshtjen......

PRA JU LUTEM MOS BENI PROVA ME PASQYRE SEPSE SHUM RITE JANE GJYSMAKE,DHE NDOSHTA NUK E KENI AT NIVEL TE DITURISE PER KTO GJERA THJESHTE LEXOJENI DHE ASGJE MA SHUME

ME RRESPEKT EXXTREME
Jame shume ndakort me ty mos luani me pasqyren dhe me entitete qe ju si njihni dhe kujdese nga demonet

Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Gjinkalla, prej 28.08.11 16:36

Pershendetje magjistar,une jam e interesuar ta bej kete,por a aka mundesi te qmendem,nese eshte i frikshem,pres pergjigje????

Gjinkalla,

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  ^Drįcula^ prej 28.08.11 16:52

Gjinkalla, shkruajti:Pershendetje magjistar,une jam e interesuar ta bej kete,por a aka mundesi te qmendem,nese eshte i frikshem,pres pergjigje????


Tė njėjtėn pytje kam edhe unė, pres pergjigje!

^Drįcula^

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Cimi Elezi prej 28.08.11 16:57

Provojeni se sju gjen gje.Duhet te zgjidhni dhe formen e pasqyres hahahaha ju rekomandoj psqyren ovale.

Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Gjinkalla, prej 28.08.11 17:00

magjistar urgjent te lutem ma dergo nje MP,jam shume e interesuar ta shoh djallin tim,dua ti lutem diqka te ma realizoj nje deshire dua ti hakmerrem dikujt
ma dergo nje MP te lutem

Gjinkalla,

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Cimi Elezi prej 28.08.11 17:18

Uf te shkretin cpaska me ta gjet,gjynaf i gjori ka me vujt.

Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  ^Drįcula^ prej 28.08.11 17:23

Gjinkalla, shkruajti:magjistar urgjent te lutem ma dergo nje MP,jam shume e interesuar ta shoh djallin tim,dua ti lutem diqka te ma realizoj nje deshire dua ti hakmerrem dikujt
ma dergo nje MP te lutem


Hahah...mendonė qė demoni yt do tėt dėgjoj!?

^Drįcula^

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  ILIRA prej 28.08.11 17:25

cfare fytyre duhet te kete ai ??? femer apo mashkull??

ILIRA

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Gjinkalla, prej 28.08.11 17:27

O zot ky magjistar paska fjetur si duket
te lutem me ndihmoni dikush si ta kontaktoj nje demon

Gjinkalla,

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  ILIRA prej 28.08.11 17:29

Jo nuk te ndihmojme pa na thene se me cilin e ke inatin
avatar
ILIRA

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Gjinkalla, prej 28.08.11 17:55

personale
avatar
Gjinkalla,

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Blak Devill prej 28.08.11 18:07

Gjinkalla, shkruajti:personale
A e ke menduar se cfare do i japesh atij ne shkembim ???
Apo do i japesh veten qe ai tet posejdoj ??
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Cimi Elezi prej 28.08.11 18:11

^Drįcula^ shkruajti:
Hahah...mendonė qė demoni yt do tėt dėgjoj!?
Edhe ti Ddracula prisje nje pergjigje si personi ne fjale,apo u pendove hahahahahaha
avatar
Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  ^Drįcula^ prej 28.08.11 18:44

cimi elezi shkruajti:
^Drįcula^ shkruajti:
Hahah...mendonė qė demoni yt do tėt dėgjoj!?
Edhe ti Ddracula prisje nje pergjigje si personi ne fjale,apo u pendove hahahahahaha


Ai deshi te hakmerrej me anė te demonit personal, ndersa une isha kurioz thjesht ta shihja./ cimi elezi po i merr gjerat gabim /
avatar
^Drįcula^

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Gjinkalla, prej 28.08.11 18:48

black devill,ne qoftese arrij te kontaktoj mete,cfare me kerkon ai ne kembim,si
te lutem ma kthe ne MP
avatar
Gjinkalla,

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Cimi Elezi prej 28.08.11 18:55

^Drįcula^ shkruajti:
Gjinkalla, shkruajti:Pershendetje magjistar,une jam e interesuar ta bej kete,por a aka mundesi te qmendem,nese eshte i frikshem,pres pergjigje????


Tė njėjtėn pytje kam edhe unė, pres pergjigje!
A sjan fjalet e tua keto?Cfar pergjigje kerkon?Per cfar je i interesuar?
avatar
Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?????

Mesazh  Lixi-123 prej 28.08.11 19:36

cimi? e ke provuar ti kete?
avatar
Lixi-123

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Lixi-123 prej 28.08.11 19:39

gjinkalla mos luaj me mendjen tende se ndoshta do te qmendesh nga ta dish se qfar do ndodh. prandaj mos e Provonii[left]
avatar
Lixi-123

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  FloriArgjend prej 28.08.11 23:20

alban_007 shkruajti:hahahahahaha ky po fol si ne endra
bla bla bla.....
nk me ben pershtpyje indiferizmi yt..apo dhe as mosbesim yt...
drejt fundit tend do te coje
avatar
FloriArgjend

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  FloriArgjend prej 28.08.11 23:22

magjistari shkruajti:Shikimi i "demonit" personal

Kėtu ėshtė njė ritual shumė i thjeshtė pėr tė parė demonin qė ju shoqėron juve.

Nė tė vėrtetė sipas njė teorie ēdo person e ka njė engjėll mbrojtės pėr ta mbrojtur, por edhe njė djall i cili do ta nxitė nė tė kundėrtėn ...

Preferohet tė bėhet pas orės 3 tė mėngjesit nė kėtė orė entitetet demoniake janė shumė tė fuqishme.

Meditoni nė qetėsi tė plotė duke pritur. Vendosni njė pasqyrė para jush (nė qoftė se ju mund tė vendosmi njė qiri tė zezė nė ēdo anė dhe vizatoni njė pentakėl nė pasqyrė mbrapshtė pėr ta pėrforcuar thirrjen) dhe pastaj e thirrni djallin si tė doni me tė folur shumė tė qartė dhe shumė me edukatė (tė jeni imagjinativė) dhe pėrsėriteni shumė herė nė mėnyra tė ndryshme nė qoftė thirrja nuk punon ...

Pasqyrim i juaj do tė deformohet duke i lėnė vend njė formė tė ēuditshme, gjysmė-njeri, gjysmė-demon.E pamundur tė lidhet dialogu meqė pasqyrė nuk ėshtė njė portal, por vetėm "dritare" drejt djallit me emėr tė panjohur ...

lutja:

oh demon (dreq) me emėr tė panjohur
eja te unė tregohu
ti qė mė ndihmon dhe mė udhėzon nė zgjedhjet e mia
tregoma mua fytyrėn tėnden njėherė
shfaqu nė pasqyrė
nė mėnyrė qė pamja juaj tė jetė e shenjtėruar

(rituali ėshtė provuar dhe funksion por kuptohet nuk duhet tė ju kap paniku dhe duhet pasur kujdes qė kur tė shfaqet mos tė thehet pasqyra).
JEMI QE JEMI z. MAGJISTAR.....me con nje sms privat te lutem.....sepse kam nevoje te bisedojme se bashku...
avatar
FloriArgjend

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  ushtar_i_ruges prej 11.10.11 3:30

pini bari keni mu knaq me djall hin llooj lloj tripash mos provoni se mjerit ju mu mka tregu djalli qe aj qe bon ksi prova ka me i kafshu nkok rini urt
avatar
ushtar_i_ruges

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  rraaiiff prej 03.11.11 16:20

oh nuk ke perse te shikohesh ne pasqyr shikoje sali berishen aj esht demoni i te gjithve
avatar
rraaiiff

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  william levy prej 31.01.12 13:42

sa i bukur qe ishte demoni im
eshte gallate ta shikosh
syte i ka sic i ka nje qen pitbull i rritur
avatar
william levy

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  kingmagjik prej 31.01.12 21:18

po per ketn tem desha me shkru edhe mi kallxu magjstares se per ket thirrje qe po thu me pa demonnin per sonal pse nuk i mson kta shok me konttaktu me engjujt me krijesat e drittes se per ket qe po thu ti ne ket forum nuk asht emiir se prej ktyre krijesave jemi perdit ne konttakt me to sepse keta demon mzi presin me thirr e te lajmrohet menjeher sepsete me kett po e deshmon mos besimin ne zot sepse zoti ne kuran ata ndjeksat ettu jan te tu kurse per ata qe thirin zotin jan ne rug te zoti per ket du me than se nuk jan kto lutje te mira me mir drejtouni zotit te cilitt ju ka nenshtru qdo se ne ket univer memir kurban izotit se dreqit zoti ju ruajt nka te kqiat
avatar
kingmagjik

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  gramshii prej 01.02.12 16:55

kam un nje pergjigjje po ju jap nje adres ku njoh nje person qe demonet i ben ne form njeriu si ta dush edhe te folesh me te po deshe ti ben si ndonje person i afert i juaj por me gjat spo ju them ktu subhanallah se un pervete mundohem te udhezohem ne rrug te Zotit subhanehu e teala e keto gjera un kerkoj ndihm nga Zoti ti mi largon jo ti afron se demont nuk ju zgjidhin pun vec ju friksojn me keq e po ju zgjidhen kete e lejon Zoti teala si sprov per njerzit ,, ky njeri qe them un e njoh po te ishte ne shtetet arabe vriteshe se ben dem njerzeve ndersa ketu doni ndihm prej ketyre gjerave ..Zoti na ruajt e na mbrojn nga keto gjera qe i nxjerrin nga udha e Zotit njerzit e i qojn ne xhehenem. Zoti na ruajt ,
avatar
gramshii

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rituale per te pare " demonin " personal

Mesazh  Tanki prej 01.02.12 17:49

Rituale shum te verteta per te pasur mundesi qe te kontaktojm me " xhindet apo demonet ne krishterizem "

Se shpejti edhe un do ti sjell metoda te rreja per te kontaktuar me Xhindet dhe qe ti bejme ata ta na binden neve .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  tetari prej 02.02.12 12:05

Zoti na ruajt e na mbrojfte nga keto gjera qe e nxjerrin qenien njerezore te dobet nga udha e te Madherishmit Zot e si rrjedhoje meritojne te shkojne ne Xhehenem(Ferr). Zoti na ruajt

Ja nje video ku shkurtimisht tregohet se si magjistaret kontaktojne me te mallkuarit nga Zoti.Mos u mashtroni e ta shisni shpirtin tuaj.


avatar
tetari

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

jam dakort

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 02.02.12 18:24

tetari shkruajti:
Zoti na ruajt e na mbrojfte nga keto gjera qe e nxjerrin qenien njerezore te dobet nga udha e te Madherishmit Zot e si rrjedhoje meritojne te shkojne ne Xhehenem(Ferr). Zoti na ruajt

Ja nje video ku shkurtimisht tregohet se si magjistaret kontaktojne me te mallkuarit nga Zoti.Mos u mashtroni e ta shisni shpirtin tuaj.


jam dakort me ty nuk duhet te behen te tilla manovra te pavlera sepse mund te demtojne shpirtin eshte shum e rrezikshme
avatar
Ushtari i krishtit

417


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Cimi Elezi prej 03.02.12 20:16

Lixi-123 shkruajti:cimi? e ke provuar ti kete?
une Lixi,sjam njeri qe merrem me budallalleqe,me pelqen si jetoj...dhe duhet ta shfrytezoj deri ne maksimum...se nje jete kemi,dhe duhet ta jetojme
avatar
Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  vetempermami prej 28.02.12 18:11

cfare eshte pentakeli
avatar
vetempermami

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  wolf27 prej 28.02.12 21:16

magjistari shkruajti:Shikimi i "demonit" personal

Kėtu ėshtė njė ritual shumė i thjeshtė pėr tė parė demonin qė ju shoqėron juve.

Nė tė vėrtetė sipas njė teorie ēdo person e ka njė engjėll mbrojtės pėr ta mbrojtur, por edhe njė djall i cili do ta nxitė nė tė kundėrtėn ...

Preferohet tė bėhet pas orės 3 tė mėngjesit nė kėtė orė entitetet demoniake janė shumė tė fuqishme.

Meditoni nė qetėsi tė plotė duke pritur. Vendosni njė pasqyrė para jush (nė qoftė se ju mund tė vendosmi njė qiri tė zezė nė ēdo anė dhe vizatoni njė pentakėl nė pasqyrė mbrapshtė pėr ta pėrforcuar thirrjen) dhe pastaj e thirrni djallin si tė doni me tė folur shumė tė qartė dhe shumė me edukatė (tė jeni imagjinativė) dhe pėrsėriteni shumė herė nė mėnyra tė ndryshme nė qoftė thirrja nuk punon ...

Pasqyrim i juaj do tė deformohet duke i lėnė vend njė formė tė ēuditshme, gjysmė-njeri, gjysmė-demon.E pamundur tė lidhet dialogu meqė pasqyrė nuk ėshtė njė portal, por vetėm "dritare" drejt djallit me emėr tė panjohur ...

lutja:

oh demon (dreq) me emėr tė panjohur
eja te unė tregohu
ti qė mė ndihmon dhe mė udhėzon nė zgjedhjet e mia
tregoma mua fytyrėn tėnden njėherė
shfaqu nė pasqyrė
nė mėnyrė qė pamja juaj tė jetė e shenjtėruar

(rituali ėshtė provuar dhe funksion por kuptohet nuk duhet tė ju kap paniku dhe duhet pasur kujdes qė kur tė shfaqet mos tė thehet pasqyra).
une e kam provuar kete gje dhe nuk ka funksionuar
avatar
wolf27

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  toni_bbb2000 prej 29.02.12 0:34

i ka do te forta ky magjistari po ku ka njeri me demon personal po mos i thuj kujt se esht marre
avatar
toni_bbb2000

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Anon prej 29.02.12 14:26

toni_bbb2000 shkruajti:i ka do te forta ky magjistari po ku ka njeri me demon personal po mos i thuj kujt se esht marre

I nderuar nese nuk je dakort qe ke nje demon personal ateher shiko reth asaj kur je ne depresion nga vjen ajo gje?
Njerezit nuk kane nevoj te besojn ne djallin personal sepse ato jetojn ne te derisa te del nga ajo barre e ta kuptoj se gjith kohen ka qendruar aty.
Ky shembull eshte sikur ai me peshkun i cili jeton ne uje , vetem kur del jasht saj e kupton se gjith kohen ka jetuar e frymuar ne te andaj mos nencmo asgje sepse gjith kemi demonin personal.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

425


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per thyerjen e pasqyres

Mesazh  pqx prej 07.03.12 12:28

mirdita te gjitheve ,po ju tregoj dicka ne lidhje me pasqyren ,sepse shum njerez po e shofin si ideologji pshm kur te thyhet pasqyra te ecen 7 vjet ters ,nuk e sht e vertet keto jan fjal kot sa per tja shtier friken dikujt ,shpesh i kemi degjuar nga prinderit tane qe mos e thyj pasqyren se te hec ters por prinderit tane kan pasur hallin jo te tersi por se ne ate kohe nuk ka pasur pasqyra sikur sot te gjith e dini se ne shqiperi per nji koh te gjat as xhama nuk kishte se edhe neper shkolla ato pak xhama qe ishin njerzit perpiqeshin ti vidhshin behet fjal per vitet 82 e kendej deri ne 91
un kam punuar nje koh te gjat ne transport
edhe me ka ndodhur shum her nuk mund ti numeroj se jan shum qe kam thyer pasqyren edhe as gjeja me e vogel nuk me ka ndodhur por perkundrazi ,nje dit un theva disa pasqyra pasi morem nji dyqan me qera ne tiran qe ishte mapo perpara plot me pasqyra dhe asnji nuk e merrte guximin ti hiqte nga frika e tersit un jo vetem qe i hoqa por edhe i thyeva e te gjith me thojshin ka per te ecur ters.ate dit un fitova jakpotin tek telebingo te pallati kultures plot 2.450.000 lek,mbas nji jave me doli llotaria amerikane,mbas 1 muaji fitova nje shperblim tek vaji olim,e keshtu me rradh e kur i takojsha ato njerez qe kishin pasur frik ti heqin xhamat me shifnin me kurreshtj e kur i tregoja nuk me besojshin.un me kete histori te shkurter desha te ju them qe (fatkeqsit )ose e mira na vjen vetem nga zoti,natyrisht qe ka njerez te keqij qe merren me magjira e ku di un por ato njerez do te digjen ne ferr edhe mbasi te vdesin atyre nuk do tju dali shpirti por do te vuajn,desha qe tju them sepse nuk te vjen tersi ngaqe u thye nji pasqyr ,ose pse shkele mbi nje varr,por keto jan fiksime te njerezve sepse po ta mbash mendjen se ububuja mos rrezohem ti me te vertet qe do rrezohesh e keshtu esht e dhe puna e pasqyres prandaj po ju keshilloj qe largojeni te fiksuarin nga mendja nuk do te ndodh asgje e keqe me ju ne rast se ndiqni rrugen e zotit,e sa koh qe te mbetet fiksim kjo apo ajo gje aq kohe do te vuani,mos harroni fjalet e pejgamberit aleji selam qe thot vetm zoti te merr e te jep gjithcka askush tjeter nuk mundet e nuk ka te drejt e fuqi .zoti qoft me ju faleminderit
avatar
pqx

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  elvis sejdija prej 24.06.12 16:25

po me vjen keq qe njerzit mendonj per hakmarrje me perdor magji po munt ta besh por po ia prishe jeten nje njeriu keshtu nje dit do te pendohesh duhet te mendojm si te rritur hakmarrja seshte gjithqka kshill perdor trurin edhe e gjen zgjidhjen hapi syt qe mendon se i ke te hapur por qe shum pak shikon
avatar
elvis sejdija

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Gjinkalla prej 26.06.12 19:21

faleminderit shum pqz per kete informacion sepse sa e sa pasqyren e kam thyer dhe kisha frike mos po me shkon e tere jeta mbrapsht.Por para 8 viteve e kam mby t nje mace paqellim,dhe tash po kam frike mos po me hakmerret ne varr,mi nxjerr syte
avatar
Gjinkalla

308


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  number3 prej 05.02.13 20:28

DEDOLO shkruajti:un kam provu kto fjal para pasqyres dhe pastaj e kam thyer pasqyren pikerisht ne 3 te mengjesit
syri djatht me lotoi pastaj isha shtrir dhe me erdhi nje ze i tmershem thot: QDO SEND.
pastaj te nesermen dmth 1 jav apo 2 nuk isha vetvetja nuk kisha kontrol vetin asgje desh e myta shokun tim te ngusht e godita me hekur pas krehe qdo gje shkoi keq deri pas 3 jave kam degjuar ate ze trishtues prap duke ber zhurm ne koken time thjesht aaaaaaaaaa sikur diqka po e largonte dhe pastaj jam kthyer vetvetja , dhe ende quditem per ate koh qe nga ajo nat ku nuk kisha veten ne kontrol , E KAM SHUM SERIOZISHT e besuat a jo nuk m'intereson


mos provo me kso gjerash se do kesh pasoja por ti ke drejten tende
avatar
number3

njeri thjesht

214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

E bukur kjo

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 25.04.14 17:53

FloriArgjend shkruajti:Ne rast se thyhet  pasqyra kemi nje magji qe na ndihmon te mos i kemi 7 vjet FATKEQESI.
merrni copat e pasqyres se thyer dhe nje gjilpere.
shkoni ne nje vend me toke te punueshme dhe hapni nje grope.
futni pasqyrat e thyera brenda se bashku me pak gjak te personit qe i'u thye pasqyra dhe mbulojeni gropen mire.
largohuni dhe mos shikoni prapa. perpiquni qe te mos ktheheni aty per je kohe te gjate.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sa po e shikoj HAKMARJEN

Mesazh  dashmir* prej 26.04.14 0:09

Siq e keni vertejtur edhe ju miq te nderuar se GJINKALLA qe kerkon hakmarje eshte nje VAJZE e cila me shum siguri e them se eshte nje vajze e cila nuk eshte e shetitur shum e cila eshte e ndrojtur dhe e turpshme e cila nuk hapet ne bisede shum madje as me prinder.
Por na ndodhi qe kjo vajze u dashurua ne nje djale i cili e kishte shikuar kete vajzen vetem si objekt avanture ose te kaloj kohen mirpo aj nuk e dinte se per te ishte i gjith bota dhe dashuria e par e saj.
Dhe keshtu qe keto u ndajten dhe kjo me cdo kusht tash mundoet qe si e si ta demtoj at person i cili e ka lenduar aq shum kete vajze mirpo kjo ende e do ne nje far menyre brenda thell ne shpirt.
Nga urejta e madhe qe ndjen nuk i mer parasysh disa pasoja:
-nese kjo magji esht e vertet mund te cmendet
-mundet qe de bjer ne depresion
-mundet gjithmon demoni ta ngacmoj
DHE ME E RENDESISHMJA
-qe del totalisht nga ruga e ZOTIT
Mirpo mund te ndodh qe ky GJINKALLA te jete edhe DJALOSH mirpo me te njejtat veti qe i permenda me lart.
Per dike mundet te duket qesharake dhe te bej shaka me kete qe thash mirpo besoni se 90% i sigurt jam per kete!!!
FALIMENDERIT
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Muneer prej 26.04.14 0:42

1- njeriu nuk ka demon personal
2- kjo nuk eshte magji per te kontaktuar me demonin personal por per tu lidhur me nje demon cfaredo
3- mos e provoni fare
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

468


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Albi4all prej 26.04.14 1:13

demoni dhe engjulli personal egziston un per vete e besoj dhe mendoj se ata te udhezojn ne mendime te mira dhe te kqia por ti je aj qe i zgjedh se cilen nga ato veprime ti do ti zgjedh nese e zgjedh "egon" do te thot se ti ke zgjedhur udhzimet e demonit tend apo siq lamajt shprehin se me shkatrrimin e egos fitohet drita hynore "udhezimet engjellore" dominojn ne mendimet e tua ket e veteton edhe feja islame po pasi nuk e di te veteten se si e shpre feja islame do ti le rrug dikujt qe e di me se miri
ju pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  syri i art prej 26.04.14 8:35

e njejta terheq te njejten,nese mendon per demon terheq demon,nese mendon per dashurin terheq dashuri...ku nuk ka dashuri ka frik e frika terheq gjera te liga...behu dashuri dhuro dashuri...kshtu terheq gjith te mirat ne jeten tende...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

256


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  excommunicated prej 27.04.14 13:30

Une i shikoj nate per nate imazhe te frikshme me skilete me kocka, trembem dhe tmerrohem naten, dhe prap fle shume vone. Sa i shikoj keto imazhe me rrotullohen 360 grade pastaj me shperbashkohen si me kompjuter dhe me pas me shfaqet imazhi i skull and bones. Se di po me rrengjethet mishi, sme ka ndodhur kaq shpesh. Me pare flija edhe jashte vetem ne pyll dhe skisha kaq shume frike. Tashi po me shfaqen shume keto imazhe, une nuk shikoj as filma horror vetem lexoj libra magjie ter diten dhe naten, me trmbin edhe hijet e pemeve. Mos jane gje demona, cfare te bej?
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Hagel prej 27.04.14 15:01

Little Professor shkruajti:Une i shikoj nate per nate imazhe te frikshme me skilete me kocka, trembem dhe tmerrohem naten, dhe prap fle shume vone. Sa i shikoj keto imazhe me rrotullohen 360 grade pastaj me shperbashkohen si me kompjuter dhe me pas me shfaqet imazhi i skull and bones. Se di po me rrengjethet mishi, sme ka ndodhur kaq shpesh. Me pare flija edhe jashte vetem ne pyll dhe skisha kaq shume frike. Tashi po me shfaqen shume keto imazhe, une nuk shikoj as filma horror vetem lexoj libra magjie ter diten dhe naten, me trmbin  edhe hijet e pemeve. Mos jane gje demona, cfare te bej?

Je bėrė receptiv prandaj i ke kėto telashe.
avatar
Hagel

111


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  syri i art prej 27.04.14 23:28

Little Professor shkruajti:Une i shikoj nate per nate imazhe te frikshme me skilete me kocka, trembem dhe tmerrohem naten, dhe prap fle shume vone. Sa i shikoj keto imazhe me rrotullohen 360 grade pastaj me shperbashkohen si me kompjuter dhe me pas me shfaqet imazhi i skull and bones. Se di po me rrengjethet mishi, sme ka ndodhur kaq shpesh. Me pare flija edhe jashte vetem ne pyll dhe skisha kaq shume frike. Tashi po me shfaqen shume keto imazhe, une nuk shikoj as filma horror vetem lexoj libra magjie ter diten dhe naten, me trmbin  edhe hijet e pemeve. Mos jane gje demona, cfare te bej?
e njejta terheq te njejten,qka mendon je,me qka merresh te ndodh...lere magjin ktheju jetes...kultivo dashurin ska asgje ma te fuqishme se dashuria...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

256


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  excommunicated prej 28.04.14 15:18

Une kam qene besimtar dikur dhe ju kete e dini, dhe dicka qe me ka terhequr tek kjo fe ishte perjetesia dhe kete ma ofronte. Por gjate rritjes sime kam hasur shume veshtiresi dhe jam larguar shume nga feja qe kur kam takuar nje magjistar. Dhe qe kur kam perjetuar nje eksperienc te cuditshme me disa shpirtra njefar ekzrcimi ne nje nate dimri-dhe qe atehere u ktheva ne fene time te femijerise i bindur se zoti me kishte shpetuar nga ajo nate-Por kur u ktheva prap atije ne ate vend as duart nuk me dhane kur i thashe se cfare kish bere. I bera disa pyetje dhe me kete u binda se kjo nuk ishte ajo qe kerkoja une dhe kam qeshur me te madhe nje dite ne kishen e tyre edhe vete ata qeshnin me ato qe thoja une dhe qe atehere me sjam kthyer me tek ajo fe dhe te asnje tjeter. Tashi kur une shikoj veten ne pasqyr nuk jam me une, por shikj vetem magjistaret e medhenj. Dhe vetem me keto do te merrem deri ne fund.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja ke fut kot

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 02.05.14 19:41

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:1- njeriu nuk ka demon personal
2- kjo nuk eshte magji per te kontaktuar me demonin personal por per tu lidhur me nje demon cfaredo
3- mos e provoni fare
Qe ta dish ti Psiko-Parapsikologjia cdo Njeri ka Demonin etij personal. Po ashtu sic ka dhe Engjellin e tij personal. Nese ti nuk permban fuqi te erreta, atehere s'ke nga ta dish per Demonin tend personal. Ai eshte dhe do te jete gjithmone me ty, vetem pret castin se kur ti do ta clirosh tere energjine tende negative dhe t'i besosh kesaj magjie. Ti ne qofte se nuk e beson mos e provo dhe vazhdo jeten tende. Ne fund te fundit, kjo eshte jeta. Here me kenaqesi, here me te papritura, here me lumturi dhe here me merzi.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Muneer prej 04.09.14 21:03

katilja mund te veprosh si te deshirosh... rezultatet do ti marresh ti jo ne..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

468


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te pare demonin tend personal.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 04.09.14 21:08

Katilja mos degjo asnje, njeriu kur u krijua si nje qenie unike iu dha e drejta te kishte edhe nje engjell per rrugen e se mires, por edhe nje demon per rrugen e se keqes.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Muneer prej 04.09.14 21:11

hahaha lol... shpirtit kur u krijua nuk ju dha asgje..as shikimi, as degjimi, as levizja. nga deshira e madhe e shpirtit per ti ndjere keto natyra krijoi njeriun. kaq thjeshte. pa demone rreth nesh, demonet i krijojme ne pastaj.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

468


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te pare demonin tend personal.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 06.09.14 10:49

Gjinkalla, shkruajti:O zot ky magjistar paska fjetur si duket
te lutem me ndihmoni dikush si ta kontaktoj nje demon

Nese do ta dish si me shkruaj ne PM.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė parė "demonin" personal

Mesazh  Saimirk990 prej 14.09.16 18:24

Si te kontakoj nje demon me shkruj ne PM. Jo moral por rituale te verteta. Rituali lart nuk funksionon. Nqs ke ndonje ritual qe funksionon na e thuj ta provoj njehere
avatar
Saimirk990

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi