Probleme logjike...Kush i gjen ?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Kinich-Ahau prej 16.06.10 13:13

Probleme logjike...Kush i gjen ?

Nese numrit natyral "n" i shtojme 100, atehere fitohet katrori i plote. Por, nese i shtohet 168 prape fitohet katrori i plote.
Cili eshte ai numer?


Adami dhe Monika jane te martuar.Shuma e moshave te tyre tani eshte 91.Kur u martuan mosha e Monikes ishte sa 1/2 e moshes aktuale te Adamit.Monika ka tani moshen qe Adami kishte kur u martuan.
1) Sa vjece eshte secili prej tyre tani?2) Sa vjece ishte secili kur u martuan?3)
Sa vjete jane martuar?


Babi i Agronit eshte 45.Ai eshte 15 vjet me i madh se dyfishi i moshes Agronit. Sa vjec eshte Agroni?
Linda eshte sa dyfishi i moshes Ledes. Pas tre vjetesh shuma e moshes tyre do te behet 42.
Sa vjec eshte Linda?

Goni duhet te ngjitet ne nje shkalle te larte per te ē'bllokuar oxhakun e bllokuar nga bora.Ai ndodhet momentalisht ne shkallen e mesit .Ngjet tre shkalle dhe fillon ta kapi frika dhe zbret pese shkalle, pastaj fiton kurajo dhe ngjet shtat shkalle . Pushon pak dhe ngjet gjashte shkallet e mbetuara.
Sa shkalle kishte gjithsej?


Tren 1 km i gjate duhet te kaloje 1 tunel qe eshte po 1 km i gjate.Treni ecen me shpejtesi 1km/minute, per sa minuta e kalon treni tunelin?
avatar
Kinich-Ahau

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  0 Negative prej 16.06.10 19:58

Adami tani eshte 52 vjec, Monika, 39 vjec.
Kur u martuan, Adami ishte 39 vjec, Monika, 26 vjec.
Kane 13 vjet te martuar.

Agroni 15 vjec.
Linda 14 vjec.

14 shkalle gjithsej.

Treni kalon tunelin per 3 minuta.
avatar
0 Negative

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numri n

Mesazh  admir same prej 17.06.10 9:10

Numri n qe i shtohet 100 , i68 dhe formohet katrori i plote eshte numri 156
avatar
admir same

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  admir same prej 17.06.10 9:32

admir same shkruajti:Numri n qe i shtohet 100 , i68 dhe formohet katrori i plote eshte numri 156
! Agroni eshte 15 vjeq ndersa Leda eshte 19 vjeqe dhe 6 muaj
avatar
admir same

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  admir same prej 17.06.10 9:45

Gjithsej kishte 24 shkalle
avatar
admir same

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  admir same prej 17.06.10 9:49

Treni e kalon tunelin per 2 minuta !
avatar
admir same

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  engjulli prej 25.06.10 15:56

Pyetje:

Jane tri shtepi dhe te tri shtepijat e kane nga nje pus perballe tyre .
Duhet qe te tri shtepiat te marin nga te gjitha puset uje por pa krijuar X ose pa e prekur vijen .
Te shohim pra se kush po e gjen gjithsej jane tri zgjidhje ?
avatar
engjulli

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Shpėtimtari prej 25.06.10 22:03

Pyetje:

Kemi 2 pula. Te dy pulat kane veze por nuk kane nje numer te barabarte vezesh. Pula e pare i thote pules dyte:
- Me jep nje veze nga te tuat qe une te kem dyfishin e vezeve te tua!-: Pula e dyte ja kthen:
- Jo. Me jep ti mua nje nga vezet e tua qe te barazohemi me numrin e vezeve.
Tani sa veze ka pasur pula e pare dhe sa veze ka pasur pula e dyte ?
avatar
Shpėtimtari

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Shpėtimtari prej 25.06.10 22:09

Pyetja:

Ne nje mbledhje jane te ftuar 100 biznesmen.
Sa duarshtrengime do te kemi ?
avatar
Shpėtimtari

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Fikrro prej 25.06.10 22:28

pula e pare i ka pasur 5 veze kurse e dyta 3 hahahah
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  engjulli prej 25.06.10 23:30

O ti djal i mitur qit naj sen ma te rand e lej keto sene te thjeshta se pula e pare i ka 14 ndersa e dyta 10.
avatar
engjulli

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  engjulli prej 25.06.10 23:47

Detyra eshte kjo :

Duhet te perdorni keto numra 9,9,9,9 dhe duke kryer veprimin me mbledhje , zbritje , shumzim dhe pjestim te fitoni nga nje here keto vlera 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .
p.sh 99:99=1 .

Te tjerat iu la juve pra provoni duke filluar qe tani.
avatar
engjulli

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  engjulli prej 25.06.10 23:53

Pyetje:

Perimetri i nje gome te makines eshte 1.26 perafersisht, sa rrokullisje do te bente rrota per 1 km ?
avatar
engjulli

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 26.06.10 11:50

Shpėtimtari shkruajti:Pyetje:

Kemi 2 pula. Te dy pulat kane veze por nuk kane nje numer te barabarte vezesh. Pula e pare i thote pules dyte:
- Me jep nje veze nga te tuat qe une te kem dyfishin e vezeve te tua!-: Pula e dyte ja kthen:
- Jo. Me jep ti mua nje nga vezet e tua qe te barazohemi me numrin e vezeve.
Tani sa veze ka pasur pula e pare dhe sa veze ka pasur pula e dyte ?

Pula 1=7veze, pula2=5 veze sepse:7-1=6 5+1=6 6=6 7+1=8 5-1=4 8:4=2 fishin
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 26.06.10 11:59

engjulli shkruajti:Pyetje:

Perimetri i nje gome te makines eshte 1.26 perafersisht, sa rrokullisje do te bente rrota per 1 km ?

Me perimetrin e gomes 1m e 26 cm per 1km=1000m=100000cm perftojme 793.65 rrokullisje.
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 26.06.10 12:06

treni 1km i gjate e pershkon tunelin 1km te gjate per 2 min
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 26.06.10 12:17

shkalla e mesit eshte 1.ndodhen 11 shkalle poshte dhe 11 siper: 11+1=12+3=15-5=10+6+7=23shkalle gjithsej
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pse

Mesazh  Shpėtimtari prej 26.06.10 13:47

Pse zezeaku qeshet kure te vetetoje bubullima?
avatar
Shpėtimtari

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Fikrro prej 26.06.10 14:23

Shpėtimtari shkruajti:Pse zezeaku qeshet kure te vetetoje bubullima?Spese mendon se po del ne fotografi ahahhahahahaah....................
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 26.06.10 20:46

Shpėtimtari shkruajti:Pyetja:

Ne nje mbledhje jane te ftuar 100 biznesmen.
Sa duarshtrengime do te kemi ?
kemi 4959
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  ermal hyseni prej 27.06.10 9:51

engjulli shkruajti:Pyetje:

Perimetri i nje gome te makines eshte 1.26 perafersisht, sa rrokullisje do te bente rrota per 1 km ?

1,26 car njesie
avatar
ermal hyseni

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  oltjano prej 15.07.10 16:07

Nese shenojme me x nr e vezeve te pules 1 atehere shenojme me y nr e vezeve te pules 2.nga problema kemi qe pula 2 ka 1 veze me pak se pula 1 prandaj y=x-1.nga problema kemi se nese pula nji huan nje veze nga pula 2 atehere ajo ben dyfish.nese pula 1 e merr vezen nga pula 2 atehere ajo ben (x+1) dhe pula 2 (x-2)por keshtu pula 1 kehtu ka dyfishin e vezeve te pules 2 pra:x+1=2(x-2)duke zgjidhur ekuacionin maarrim x =5 dhe y=4

oltjano

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 16.07.10 17:52

4950
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

graniti

Mesazh  krijesa prej 22.07.10 22:04

treni e kalon tunelin per 2 minuta
avatar
krijesa

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

graniti

Mesazh  krijesa prej 22.07.10 22:06

i kemi 23 shkalle
avatar
krijesa

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

graniti

Mesazh  krijesa prej 22.07.10 22:09

kjo me tri shtepi e tri puse perball tyre nuk ka zgjidhje
avatar
krijesa

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  krijesa prej 22.07.10 22:11

gentjan kaloshi shkruajti:shkalla e mesit eshte 1.ndodhen 11 shkalle poshte dhe 11 siper: 11+1=12+3=15-5=10+6+7=23shkalle gjithsej
e pse me heret the qe jan 24
avatar
krijesa

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  krijesa prej 22.07.10 22:13

engjulli shkruajti:Pyetje:

Perimetri i nje gome te makines eshte 1.26 perafersisht, sa rrokullisje do te bente rrota per 1 km ?
1000/1.26=793
avatar
krijesa

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 23.07.10 23:29

pershendetje o krijeseme heret u nguta paksa sepse isha ne orarin e punes pastaj kur e rimendova kuptova se shkalla e mesme duhej te ishte numer tek pra:jo 24 por 23.Sa per ermalin qe pyeti 1.26 cfare njesie ai e beri pyetjen ne forme kuici sepse gomat normale te nje makine nuk jane as 1.26cm as 1.26km por jane 1.26m=126cmdmth: 1KM=1000M=100000CM:126CM=793.65RROKULLISJE.JU PERSHENDES TE GJITHEVE NGA ZEMRA
avatar
gentjan kaloshi

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Kinich-Ahau prej 18.08.10 22:02

jane 3 shoke.perpara tyre ndodhet nje shport me molle.....
shoku i pare merr gjysmen e molleve qe ndodhen ne shporte plus nje me shume..........shoku i dyte merr gjysmen e atyre qe la i pari plus 1 me shume.....shoku i trete merr gjysmen e atyre qe la i dyti plus nje me shume....sa moll ishin ne shporte??
avatar
Kinich-Ahau

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

labinoti89

Mesazh  labinoti89 prej 09.09.10 11:29

gjithsej kishte 22 shkalle

labinoti89

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pulat

Mesazh  99koli prej 10.09.10 9:43

pula e pare ka 5 veze pula e dyte ka 7 vez - 5+1=6
dhe 7+1=8 keshtu e para behet njesoj me vez me te dyten ose e dyta behet me dyfishin e numrit te vezeve me te paren . sa per pusat kam 10 vjet qe perpiqem dhe me del pa zgjidhje . po te ekzistoj nje zgjidhje do isha shum kurjoz ta dija.
avatar
99koli

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dilema

Mesazh  3lisa prej 10.09.10 21:57

Jane 2 fshate. Fshati i genjeshtareve jane kanibale.
Fshati i atyre qe tregojne te verteten jo. Per te gjetur fshatin e se vertetes duhet te pyesesh rojen buze lumit. Ti nuk e di se cilit fshat ai i perket...Si do t'ja besh???
avatar
3lisa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Fikrro prej 10.09.10 22:21

3lisa shkruajti:Jane 2 fshate. Fshati i genjeshtareve jane kanibale.
Fshati i atyre qe tregojne te verteten jo. Per te gjetur fshatin e se vertetes duhet te pyesesh rojen buze lumit. Ti nuk e di se cilit fshat ai i perket...Si do t'ja besh???
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Albi4all prej 10.09.10 23:50

nihere isha afrue rojes pro me kujdes si tet shohet me te hanger asht fshati i genjeshtareve kanibal edhe ikish po masi qenkan kanibal genjeshtar ateher e kishe pyt a do mish njeriu nese i lepin buzet do ta kuptojm se ku gjenemi po dhe nese nuk i lepin ateher gjendemi ne fshatin e vertet po mos harroni se edhe aty mund me pas kanibal prandaj i vrasim rojet edhe ja veshim rrobat hym ne fshat dhe shohim se ku jemi
hahaha tung tung
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

23 shkalle gjithesej

Mesazh  phoenix prej 12.09.10 0:27

0 Negative shkruajti:Adami tani eshte 52 vjec, Monika, 39 vjec.
Kur u martuan, Adami ishte 39 vjec, Monika, 26 vjec.
Kane 13 vjet te martuar.

Agroni 15 vjec.
Linda 14 vjec.

14 shkalle gjithsej.

Treni kalon tunelin per 3 minuta.
avatar
phoenix

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

4950 duarshtrengime

Mesazh  phoenix prej 12.09.10 0:46

Shpėtimtari shkruajti:Pyetja:

Ne nje mbledhje jane te ftuar 100 biznesmen.
Sa duarshtrengime do te kemi ?
avatar
phoenix

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  3lisa prej 12.09.10 9:11

albi4all shkruajti:nihere isha afrue rojes pro me kujdes si tet shohet me te hanger asht fshati i genjeshtareve kanibal edhe ikish po masi qenkan kanibal genjeshtar ateher e kishe pyt a do mish njeriu nese i lepin buzet do ta kuptojm se ku gjenemi po dhe nese nuk i lepin ateher gjendemi ne fshatin e vertet po mos harroni se edhe aty mund me pas kanibal prandaj i vrasim rojet edhe ja veshim rrobat hym ne fshat dhe shohim se ku jemi
hahaha tung tung

hahaha ...zere se e gjete...Por ai kanibali ishte genjeshtar dhe do te thote se eshte nga fshati i te vertetes sikurse do te thote edhe nese eshte realisht nga ai fshat....Thellohu, thellohu....:P
avatar
3lisa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  met bega prej 27.09.10 1:04

DO E PYS KU ESHTE FSHATI KANIBALEVE DHE PO TE JETE KANIBAL DO GENJEJE PO TE JETE I MIRE DO IKI NGA FRIKA
avatar
met bega

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  KDLvegA(999-F) prej 27.09.10 16:15

Gjeni kete : veza ben pulen apo pula ben vezen ?
avatar
KDLvegA(999-F)

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  adison prej 06.10.10 19:14

Kinich-Ahau shkruajti:Probleme logjike...Kush i gjen ?

Nese numrit natyral "n" i shtojme 100, atehere fitohet katrori i plote. Por, nese i shtohet 168 prape fitohet katrori i plote.
Cili eshte ai numer?
per mendimin tim eshte nr "0"


Adami dhe Monika jane te martuar.Shuma e moshave te tyre tani eshte 91.Kur u martuan mosha e Monikes ishte sa 1/2 e moshes aktuale te Adamit.Monika ka tani moshen qe Adami kishte kur u martuan.
1) Sa vjece eshte secili prej tyre tani?2) Sa vjece ishte secili kur u martuan?3)
Sa vjete jane martuar?


Babi i Agronit eshte 45.Ai eshte 15 vjet me i madh se dyfishi i moshes Agronit. Sa vjec eshte Agroni?
Linda eshte sa dyfishi i moshes Ledes. Pas tre vjetesh shuma e moshes tyre do te behet 42.
Sa vjec eshte Linda?

Goni duhet te ngjitet ne nje shkalle te larte per te ē'bllokuar oxhakun e bllokuar nga bora.Ai ndodhet momentalisht ne shkallen e mesit .Ngjet tre shkalle dhe fillon ta kapi frika dhe zbret pese shkalle, pastaj fiton kurajo dhe ngjet shtat shkalle . Pushon pak dhe ngjet gjashte shkallet e mbetuara.
Sa shkalle kishte gjithsej?


Tren 1 km i gjate duhet te kaloje 1 tunel qe eshte po 1 km i gjate.Treni ecen me shpejtesi 1km/minute, per sa minuta e kalon treni tunelin?

adison

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Freskoni memorjen....!

Mesazh  Estilen prej 02.12.10 22:04Logjike dhe probabilitet ne zgjidhjen e ketij problemi...Problema mė poshtė ėshtė e modifikuar nga George Boolos. Para se tė paraqes problemėn dua te vė nė dukje se pėrgjigjja e kėsaj probleme gjėndet nėpėr faqe tė ndryshme interneti pėr nga niveli i lartė i vėshtirėsis. E postova kėtu mė shumė si kuriozitet sesa si domosdoshmėri zgjidhjeje.

Problemi....
Tre zotėrinje A, B dhe C karakterizohen si: i sinqerti, i rremi, dhe i rastėsishmi. D.m.th njėri thotė gjithnjė tė vėrtetėn, tjetri gjithmonė gėnjen, ndėrsa tjetri jep pėrgjigje rradhe ose tė vertetė ose gėnjeshtėr. Detyra jote ėshtė tė gjesh identitetin e secilit me anė tė tre pyetjeve pohuese ose mohuese.

Nga njė pyetje pėr sejcilin zoteri. Tė tre zotėrinjte e kuptojnė gjuhėn qė ju komunikohen pyetjet, por preferojnė tė pėrgjigjen nė njė gjuhė qė ne nuk e dijmė. (shėmbull : e zėmė sikur nuk e njohim Anglishten dhe nuk i kuptojmė fjalėt YES dhe NO)

Cilat do tė ishin pyetjet?


Edituar pėr herė tė fundit nga estilen nė 05.12.10 14:47, edituar 1 herė gjithsej

Estilen

1022


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  genci prej 02.12.10 22:12

tė parit a je i shkolluar? tė dytit a ke vrar bdonjėher? tė tretit a fle gjum?
avatar
genci

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  yasmin prej 02.12.10 22:21

Pse keto problema na e masin ne inteligjencen,keto na qenkan matesit e inteligjences se njeriut???!!! Per mendimin tim nese te tjeret mendojne qe me kete matet inteligjenca e tyre kane bere nje hap drejt shkalles se pare te marrezise...me gjithe respektin qe kam per te gjithe ju....
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  gramshii prej 02.12.10 22:43

propabiliteti i gnjeshtarit eshte 90 0/0 qe genjen nje 10 0/0 jo(nuk genjen)
propabiliteti i ati ge tregon te verteten te verteten eshte 90 0/0 qe nuk genjen ndersa 10 0/0 flet rrall.... .ateher arrijm ne perfundimin se ne njeriun e tret mundet te jet 10 0/0 genjeshtari ose 90 0/0 ai qe tregon te verteten ....,pa hyr ne formula

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kjo eshte sikur grate qe mbetem shtatzene ne menyre artificiale ,,thuhet fakti eshte gjilpera u krye ,,,,,,,,,,te ajo mund te jet probabilitet 90 0/0 te mbetet shtatzen ose 10 0/0 te mos mbetet propabilitet 100 0/0 nuk ka mundesi apsulute nuk ka ,,,,,,ok


avatar
gramshii

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Gabriel prej 04.12.10 22:15

OK estilen gjeje kte:

Nje genjeshtar thote: " Une genjej ".
Si mund ta kuptojm nese po thot te verteten apo jo'?
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Problem "anjishtanji"

Mesazh  teenage girl prej 07.02.11 15:17

kemi nje burre 40 vjec,dhe nje vajze 13 vjec.Pas sa vitesh,mosha e vajzes do jete sa gjysma e babait?
avatar
teenage girl

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  john abraham prej 07.02.11 15:26

Nese mosha e burrit eshte ajo e te atit te vajzes, do te duhen edhe 14 vjet.
avatar
john abraham

347


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  Xhemajl prej 07.02.11 19:18

Vajza Babai
13 vjet 40 vjet
+ 14 vjet +14 vjet
________________________________
27 vjet 54 vjet: 2 = 27 vjet gjysma e viteve te vajzes.

Pra do te duhen edhe 14 vite.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Probleme logjike...Kush i gjen ?

Mesazh  teenage girl prej 07.02.11 20:02

Po..problem del 14 vjet..Por pse? E kam fjalen duhet nje zgjidhje jo thjesht "me mend" por nje zgjidhje "me ekuacion" .....
avatar
teenage girl

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi