A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Shko poshtė

A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Fikrro prej 11.06.10 23:05

A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Shume njerez kane parashikime dhe e thene ne nje menyre ata i ndjenje fatkeqesit para se te ndodhin ose parashikojne pa dashje ndonje gje qe pastaj u ndodh ne jeten reale.

Une njoh persona te cilet me sa me kane treguar kane ndjere (parashikuar) ndonje ngjarje para se te iu ndodh, P.sh nje shoqe e imja ka pase dy here parashikime ajo me ka treguar se nje dite kur ishte ne shkolel duke ndenjur i kishin filluar rrahje te shpeshta te zemres, iu kishin ftohur duart dhe per disa qaste nuk kishe ditur ku ishte dhe ē'po ndodhte, ishte shtangur por kishte qendruar ulur me nje shikim te ngulitur ne nje vend te caktuar.

Pas disa minutave i ka kaluar dhe e gjithe klasa ishin zgjuar ta shohin ē'po i ndodhte, pasi qe ajo kishte ardhe ne vete ne ate moment i kishte telefonuar babi i vet duke i thene qe e kishte nenen ne spital pasi qe e kishin lajmeruar edhe ate qe nena e saj kishte pesuar aksident, ajo thoshte se gjersa me kapi ai lloj paniku e dija qe diēka e keqe do ndodhte por se dija dhe nuk e shihja kujt, e njejta gje i ka ndodh edhe kur vellau i saj ishte rrezuar me avion por qe kishte shpetuar.

Nje tjeter shoqe e imja eshte telepatiste ajo eshte lexuese e syve te lexon ne sy te ardhmen dhe te shkuaren dhe mund te them qe eshte i vetmin person qe skam mundur ta genjeja sepse gjithnje mi shikonte syte dhe e dinte bile edhe ēfare kam ne mendje.

Shume here mi ka lexuar syte dhe ma ka parashikuar te ardhmen dhe po te njejta fjale qe mi thoshte me ndodhnin po ne perpikshmeri, ajo thote se kete dhunit e ka qe kur kishte qene e vogel dhe deri tash vone ka menduar se te lexosh syte mund ta beje secili prej nesh derisa e ka vertetuar se vetem ajo e ka kete dhunti.

Kisha treguar edhe diēka te jashtezakonshme qe une kam por smund te publikoj.
Mund te shkruani ēdo pervoje qe ju keni pasur ne lidhje me temen, ju pershendes.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  mario prej 12.06.10 21:16

Po, shume gjera me letrat tarot.
avatar
mario

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Fikrro prej 12.06.10 23:54

mario shkruajti:Po, shume gjera me letrat tarot.

Kete e ke bere vet apo ta ka bere dikush pra parashikimin e ndonje ngjareje?
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  mario prej 13.06.10 20:52

po e kam bere vete, dhe vazhdoj ta bej, kam vite qe i praktikoj.
avatar
mario

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Fikrro prej 13.06.10 21:31

mario shkruajti:po e kam bere vete, dhe vazhdoj ta bej, kam vite qe i praktikoj.wow ok a mund tu shikosh njerezve letra tarot edhe nesa nuk jan prezent por veq nese ia di emrin perkatesisht disa te dhena rreth tij...
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Hanah prej 14.06.10 1:30

Gati 24 h ose 48 h para se te ndodhi dicka,cfaredo qofte kam tip imazhesh te turbullta ne mendje dhe vetem diten kur faktikisht ndodh ngjarja kujtohem per ate qe pashe.

Fatkeqesishte nuk kam aftesi t'i kontrolloj dhe as te ndaloj ate cka do ndodhi.
avatar
Hanah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  mario prej 14.06.10 8:26

kjo me ndodh edhe mua, quhet dejavu, te duket sikur e ke perjetuar edhe me pare te njejten gje qe po te ndodh tani....,
sa per fikrro po i parashikoj edhe kur personi nuk eshte prezent duke dit emrin dhe datlindjen e tij, puna esht se nuk esht gratis, sepse je pak i vonuar....
hap temen letrat tarot tek astrologjia dhe shif cfare behet...
avatar
mario

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Hanah prej 14.06.10 11:18

E di cfare eshte deja vu. Ne fakt nuk eshte tamam ajo qe me ndodh mua.Psh nje dite para se te dilja me erdhi nje imazh i deres se jashtme te bllokuar dhe celesi i lene jashte.Kur ika isha e sigurt qe dicka e keqe do i ndodhte deres.Lashe njerez ne shtepi.Kur erdha dera s'hapej.Celesi ishte lene jashte/ngecur dhe dera s'kishta pasur probleme me perpara.
Eshte me teper tip "ndjelljeje dhe jo dejavu sepse imazhet me vine perpara se gjeja te ndodhi.Edhe deja vu me ka ndodhur.Them se ju ndodh te gjitheve.
Gjithsesi faleminderit per pergjigjen
avatar
Hanah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Fikrro prej 14.06.10 12:43

Hanah kjo qe te ka ndodh ty me duket se eshte parandjenje,gje qe d.m.th se ka raste kur ndjen se diqka seshte ne rregull dhe se diqka jo e mire do te ndodh,Deja vu eshte kur ti mendon se ke perjetuar nje moment njehere dhe po e perjeton prap dhe mire e the ti qe Deja vu i ndodh secilit.Mario te falenderoj per pergjigje,kaloni mire dhe ju pershendes.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  lolo1990 prej 20.06.10 11:47

Deja Vu ......ndodh shpesh tek njerezit....te duket sikur ate moment ose e ke perjetuar njehere...ose e ke pare dikut tjeter...ose e ke pare ne enderr....nuk e di ...ne momentin qe me ndodh me duket sa e cuditshme po aq reale...megjithate eshte nje ndjesi sh sh iluzionare....qe te con gjithnje tek pohimi i te vertetes se deja vu'se

lolo1990

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Xhulia123 prej 10.09.10 16:38

mua me ka ndodhur, jo shpesh, por raste ka pasur. raste te rendomta, si pershembull, gjerat qe mendoja, kane ndodhur, emra njerezish, sendesh qe i mendoj krejt rastesisht, rastis qe ti degjoj brenda sekondit, ose si i thone "qyl fare" me ka ndohdur qe kam arritur te parashikoj dicka qe do te ndodhte.
avatar
Xhulia123

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  3lisa prej 10.09.10 19:17

pervec Deja Vu qe me ndodh shume shpesh.... Eshte edhe dicka tjeter.
Me shume se parashikim do ta quaja parandjenje. Arrij te parandjej termetet duke nisur qe nga 1 jave apo 1 ore para se te bien... Eshte nje gjendje ankthi dhe amullie, jam e shqetesuar dhe kam veshtiresi ne frymemarrje, thjesht nuk jam e qete... Kjo dukuri ndodh edhe tek kafshet uleta si p.sh. minjte qe levizin te corientuar. Ndryshimi eshte se per to eshte thjeshte nje instikt, ndersa un jam e ndergjegjshme per shkakun e ketyre simptomave... Problemi tani eshte : ky sensivitet i larte eshte nje mbeturine e evolucionit apo nje pasoje e tij???
avatar
3lisa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Jetmira prej 08.09.14 12:34

3lisa shkruajti:pervec Deja Vu qe me ndodh shume shpesh.... Eshte edhe dicka tjeter.
Me shume se parashikim do ta quaja parandjenje. Arrij te parandjej termetet duke nisur qe nga 1 jave apo 1 ore para se te bien... Eshte nje gjendje ankthi dhe amullie, jam e shqetesuar dhe kam veshtiresi ne frymemarrje, thjesht nuk jam e qete... Kjo dukuri ndodh edhe tek kafshet uleta si p.sh. minjte qe levizin te corientuar. Ndryshimi eshte se per to eshte thjeshte nje instikt, ndersa un jam e ndergjegjshme per shkakun e ketyre simptomave... Problemi tani eshte : ky sensivitet i larte eshte nje mbeturine e evolucionit apo nje pasoje e tij???
elisa nuk esht pun deja vu se tgjith mendojn se esht ashtu por un parandjej ose mendoj dicka me vete dhe mbas ca ditesh ajo ndodh ndoshta mund tjem me fat
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni parashikuar ndonjehere ndonje gje?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi