Vipasana

Shko poshtė

Vipasana

Mesazh  Jon prej 10.06.10 22:10

VipasanaKuptimi i vėrtetė i depėrtimit mendor ėshtė tė kuptosh gjithēka menjėherė, dhe pastaj ta lėsh mėnjanė duke mos zbatuar kėtė mbarėkuptim pėr gjėra tė tjera.

Nuk mund tė mbėshtetesh mbi asgjė, me pėrjashtim tė njė vetėdije tė ndjeshme dhe tė gjallė tė ēastit.

Kjo mund tė jetė shumė frikėsuese.

A mund tė hidhemi nė tė vėrtetė nė ēastin pa pasur tė kaluarėn me tė cilėn mund tė gjykojmė dhe qė mund tė na ndihmojė tė merremi me atė qė kemi pėrpara?

Kemi frikė – duhet tė kemi diēka – ndonjė teknikė.

Kjo ėshtė barra jonė; na tregon mungesėn e besimit nė aftėsinė tonė dhe nė potencialin tonė.

Por potenciali ėshtė kėtu – pritja e krijon bllokimin.

Por nė qoftė se mbetesh i hapur, atėherė do tė dish kur diēka do tė rrjeth nėpėr ty...

Kjo ėshtė Vipasana: duke qenė plotėsisht asgjė, mund tė jesh ēfarėdo gjėje dhe ēdo gjė.

Dhiravamsa
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi