Krijoni nje Top Kristali

Shko poshtė

Krijoni nje Top Kristali

Mesazh  Magus prej 08.05.10 17:45

Krijoni nje Top KristaliPer sot,une do tju mesoj qe te krijoni nje top plazme nga energjia qe clirohet prej duareve tuaja.(Shkathtesia magjike.)

Per te kryere kete veprim ju duhet qe te zbatoni pike per pike te gjitha veprimet qe une do tju tregoj tani. pikesepari ju duhet te uleni diku (nese qendroni ne kembe duhet te mos levzni) dhe te rrini i qete.Duhet bere keto gjera:
1- ti keni lare mire duarte dhe ti keni thare plotesisht.
2- temperatura e duareve te jete sa teperatura e trupit tuaj, as me te ftohta e as me te ngrohta.
3- vendosini brylat tuaj sa me afer trupit.
4- vendosini pellembet e duareve perballe njera tjetres ne nje distance prej 3-5 cm, e mos i prekni me njera tjetren.Mundohuni te ruani nje distance te qendrueshme.
5- filloni dhe rrotullojni duarte duke krijuare nje rreth te vogel e te baraslarguare nga qendra.(Largesia mund te ndryshoje vetem nese shtojme shpejtesine e rrutullimeve, sa me te shpejta levizjet e duareve aq me e larget do te jete edhe distanca por pa kaluare me shume se 5 cm.)Nese vazhdoni keshtu panderprerje dhe pa u merzitur,ju do te filloni te ndjeni nje terheqje elktromanjetike midis duareve.

Mos u frikesoni, kjo eshte nje fushe energjetike njerzore - fusha e arte. Ne kete kohe ju mos e nderprisni levizjen e duareve por shtojni rrotullimet per te rritur energjine. Grimcat subatomike te trupit tuaj jane duke vibruare energji.
Ne kete rast mos harroni qe materja dhe energjia jane e njejta gje. Kjo sepse e gjithe energjia krijohet nga i njejti burim i ndjenjave tona, energjia eshte e vetedijshme.

Pra, ne kete rast ne kuptojme qe enregjia duke qene materje eshte njekohesisht edhe ndergjegje! Kjo ne kundeshtim flagrant me mesimet tona te marre nga materializmi dialektik!

Kohezgjatja nuk do te jete me shume se nje minute.Ju tashme keni krijuare topin plazme te energjise.Kur ju te keni ndalur levizjet e duareve, mbajni ato ne pozicion te tille qe te krijojne nje gote te rrumbullaket sic eshte treguare edhe ne figuren e mesiperme.

Ju do te ndjeni ne duarte tuaja topin e kristalte! Tani topi eshte i gatshem qe ju mund ta perdorni ate si te doni duke e levizur ne pozicione te dryshme sikur te qe vertete nje top llastiku. Do te mrekulloheni dhe do te ngazelleheni. Ju ini bere nje "magjistar" i shkelqyere.

Une do tju keshilloja qe te mos e hidheni topin por ta vendosni ne pika te dryshme te trupit tuaj, psh atje ku ju keni plage ose semundje dhe ajo do tju sheroje! Energjia qe ju i keni dhe asaj do tju rikthehet perseri juve ne nje forme te perqedruare dhe kjo do t'ju ndihmoje qe te ndiheni me mire dhe me te fuqishem.

Po ashtu ju mund ta perdori tek nje person tjeter per chakras - duke e ndihmuare ate qe te shrohet. Ju e dini ose edhe keni pare qe shume njerez sherojne te tjere me anen e duareve dhe ja une sot po jua tregoj kete sekret qe nuk eshte asgje tjeter vecese energjia elektromanjetike e krijuare me anen e duareve tuaja.

Metoda me e praktikuare per kete gje eshte Reiki (Reiki,) ne te cilen rast pellembet jane harmonizuare me disa simbole. Kjo gje nenkupton qe natyra jone njerzore eshte nje natyre qe ka fuqine cudiberese per te sheruare.

Ketu ska asgje per tu cuditur, gjithecka sa eshte, eshte nje energji e brendeshme qe ndodhet e fshehur tek c'do kush; tek disa me shume e tek disa me pak.

Ne termat e pastera fizike ne jetojme dhe levizim duke pasur qenien tone te pavdekeshme (lenda nuk vdes kurre por transformohet) ne pafundesi duke bashkuare sistemin e energjise dhe forcave te cilat perbejne gjithesine tone.

Disa fjale per llojet e enrgjive: Disa nga keto lloj energjie shfaqen tek ne me anen e pese ndjenjave tona per te qene te qendrueshme e duke patur nje forme te caktuare edhe atehere kur nderhyme qe ti percaktojme se cfar ne fakt ato jane. Nese na duket se ato u zhduken, mendoni se jane brenda hapsires dhe energjise.

Mos harroni qe kjo lloj force energjie mund te krijohet edhe midis personave te ndryshem (midis duareve te tyre.)

Disa njerez kane me pak mundesi te krijimit te kesaj force energje dhe disa me shume por te gjithe e kane nga pak forcen e shnderrimit te saj.

Bile disa persona edhe mund te arrine qe me fuqine e tyre te energjise se brendeshme te mund te levizin objekte pa i prekur ose ta flakin dhe te lozin me "topin e kristalte" te krijuare perj tyre! Ju mund te ini nje prej tyre. Mos nguroni qe ta provoni!

Kur ju te keni perfunduare me kete eksperiment - energjia mund te filloje e te bjere dhe topi fillon te mjegullohet e me pas te zhduket krejt ose ju mund te rrezoheni per toke, prandaj do t'ju keshilloja qe ti vendosni pellembet e duareve ne dysheme.

Fizika dhe Metafizika gjithemone jane te lidhura me njera tjetren - sic ne fakt jane te lidhura te gjitha gjerat e kesaj bote.

Sa me shume qe une studioj Metafiziken - aq me shume une jam leshuare ne natyren e fuqise, levizjes, kohes, hapsires, etj.

Ato jane kaq shume fantastike sa me bejne edhe mua te ndihem nje person fantastik! Une mendoj se edhe nese te gjithe ne jemi shkencetare, sherues magjik ose qenie te thjeshta njerzore,
jeta per te gjithe ne, pa perjashtim, eshte nje eksperience e madhe energjie.
Askush nga ne nuk eshte fokusuare ne nje lende te paster te realitetit.

Edhe ne se duhet te hame,pime ose thithim ajer qe te rrojme, te cilat te gjitha jane fizike, ne aktualisht harxhojme shume kohe ne nje bote jo fizike te ndjenjave dhe mendimeve, me nje shfaqje te lehte e te shpejte rastesore brenda nje bote shume te thelle dhe bile pertej saj!

Ne vazhdimisht levizim, lekundemi (ndikohemi) dhe transforohemi nga energjia e cila megjithese ajo eshte jo materale, brumos te gjitha veprimet tona dhe percakton te gjitha sjelljet dhe eksperiencen tone ne jete.

Te gjitha format e ndergjegjes duket te kene nje forme qendrore nga e cila energjia rezaton, krijon nje fushe energjie e cila i rrethon ato.Kjo fushe energjie karakterizohet nga nje cilesi fuqie te qenies informuese e cila eshte brenda kesaj fushe energjie qe nje forme fizike manifeston ne vehten e saj dhe qe na shfaqet neve per ta pare.

Si qenie njerzore, neve jemi te mbushur plot e perplot me Shkendiat Shpirterore te cilat shprehen ne format e ndergjegjes sone dhe te cilat jane pershkruara ne lteraturen fetare si Shpirti, Psiqika, Qenia Frymore,..ose ardhja brenda nesh e mesimeve te Shenjteve, Krishtit, Muhametit, Zotit, Kristianizmit, Muslimanizmit, Budizmit,..etje. te cilat zene nje vend te rendesishem dhe komandojne sjelljet tona.
Po ashtu okulti dhe tekstet psiqike si Vetja,Thellesia e Vehtes, Lartesia e Vehtes, Egizmi, Dhuntia Shpirterore, Engjelli Qiellor,Trupi Shkakesor.

Agideba
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijoni nje Top Kristali

Mesazh  King prej 21.02.11 13:32

Pershendetje

Ne kete teme shume thone se kane arritur te krijojne topin apo sferen e energjise
per te arritur nje gje te tille duhet te kesh te hapura 7 chakrat dhe te kesh kontroll te plot mbi to, per te arritur qe ti perqendrosh ne pjesen e brendshme te dores por duhet patur kujdes sepse mund te ērregullosh ecjen e energjise neper chakra, mund te ndalosh te qarkulloj ndonje veprim tjeter qe mund te kete pasoja ne shendetin fizik dhe mendor.
Ndersa per tu perdorur si force sheruese nuk ka nevoje qe energjia e chakrave te perqendrohet dhe te formesohet si sfere duhet te arish kulmin tend te enegjise se chakrave dhe ti perqendrosh ne pellembet e tua te dores dhe ti vendosesh tek pesonat e lenduar apo edhe tek vetja.

Ndersa te tjeret qe nuk i kane te hapura chakrat gjate rrotullimit dhe afrimit te duarve afer njera tjetres do te ndjen nje force terheqese magnetike e cila shfaqet per shkak te fushave magnetike gjithashtu ne mes duarve do te keni ndjesi sikur u terheq mes veti por gjithsesi edhe keshtu e ka kenaqesine e vet, por ta krijosh vertete duhet shume pune perkushtim dhe vullnet.

Repekt
avatar
King

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi