Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Shko poshtė

Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  misteriozi prej 07.05.10 0:25

Pershendetje, nuk kisha dasht me perdor magji per kete. Me ka ndodh se jam dashuru ne personin e gabun ēdo dite e ma teper qe kalon me hyn ne zemer ma shume sepse jemi ne te njejten pune, ja kam shpreh dashurine ne fillim sme tha asgje, por pas nje kohe me tha sme intereson.
Po kur jam afer saj me cmend si vishet e gjithēka tjeter. Ne endrra as nje nate sjam i qete prej saj, ose ka nete qe nuk flej fare. Nuk e di se pse ka diēka qe me terheq kaq shume te ajo, qe diten e pare qe e pashe ajo ishte shum e veēante per mua me dukej se e njoh gjithe jeten. Do te doja ta dija si ta largoj nga zemra kete person pa magji?
avatar
misteriozi

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  Trigon prej 07.05.10 9:45

Une te kisha sygjeruar qe 3 here ne dite njehere ne mengjes, nje here ne mesdite dhe njehere para se te shkosh me fjete te fillosh tekniken e autosugjestionit. Te sygjeroj keshtu sepse ka femra qe me ane te vetbesimit te tyre dhe imagjinates se tyre qe krijojne ne mendjen e tyre per ty apo per x person e bejne qe te mendoj dikush per te pa pas deshire fare, po ja qe nuk thuhet kot aty ku mendon aty shkon energjia kshtu qe ti ndoshta keshtu nuk e do por ne nje fare menyre te imponohet qe ta duash.

Teknika e autosugjestionit

E qetson veten per 5 minuta, shtrihesh ne nje vend te qete dhe fillon te qetesohesh pas 5 minutash kur e ndjen se je qetesuar shpirtrisht dhe je futur ne qenien tuaj te mbrendshme, fillo ti perseritesh fjalet qe ti mendon se do te kene efekt psh. mund te fillosh te thuash, ate vajzen me nuk e dua, skam ndjejna per te, ose shpirti im ka gjetur prap qetesine e dikurshme ne dashuri, ose ndjejnat e mia kane ndryshuar nuk e dua me ate vajzen dua nje vajze tjeter................. mjafton te thuash ato fjalet qe ti mendon se jane me te efektshme.

Dhe njeren prej ketyre fjalive e perserite 5 ose 10 minuta dhe fillon te vizualizosh ne mendjen tende ashtu siē thua dhe ta ndjesh si te vertete dhe me beso se pas 2 ose me shume diteve do ta shofesh edhe efektin e asaj teknike e kam provuar edhe vete dhe ka pas efekt.

tung e klm
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  shero prej 08.05.10 8:12

Une mendoj qe duhesh te perdoresh nje teknike tjeter, provoje te permbash vehten dhe te mos tregosh interes perpara saj per nje kohe, ndoshta shpejt ajo do ta pyes vehten se cfare ndodhi, dhe nese eshte person qe te duket qe e njeh tere jeten, kush ta di, fati esht i pa pare . suksese............
avatar
shero

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  misteriozi prej 08.05.10 11:52

flm te dyve per pergjigje
avatar
misteriozi

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  different prej 08.05.10 12:21

Trigon shkruajti:Une te kisha sygjeruar qe 3 here ne dite njehere ne mengjes, nje here ne mesdite dhe njehere para se te shkosh me fjete te fillosh tekniken e autosugjestionit. Te sygjeroj keshtu sepse ka femra qe me ane te vetbesimit te tyre dhe imagjinates se tyre qe krijojne ne mendjen e tyre per ty apo per x person e bejne qe te mendoj dikush per te pa pas deshire fare, po ja qe nuk thuhet kot aty ku mendon aty shkon energjia kshtu qe ti ndoshta keshtu nuk e do por ne nje fare menyre te imponohet qe ta duash.

Teknika e autosugjestionit

E qetson veten per 5 minuta, shtrihesh ne nje vend te qete dhe fillon te qetesohesh pas 5 minutash kur e ndjen se je qetesuar shpirtrisht dhe je futur ne qenien tuaj te mbrendshme, fillo ti perseritesh fjalet qe ti mendon se do te kene efekt psh. mund te fillosh te thuash, ate vajzen me nuk e dua, skam ndjejna per te, ose shpirti im ka gjetur prap qetesine e dikurshme ne dashuri, ose ndjejnat e mia kane ndryshuar nuk e dua me ate vajzen dua nje vajze tjeter................. mjafton te thuash ato fjalet qe ti mendon se jane me te efektshme.

Dhe njeren prej ketyre fjalive e perserite 5 ose 10 minuta dhe fillon te vizualizosh ne mendjen tende ashtu siē thua dhe ta ndjesh si te vertete dhe me beso se pas 2 ose me shume diteve do ta shofesh edhe efektin e asaj teknike e kam provuar edhe vete dhe ka pas efekt.

tung e klm


Si e krijojne femrat nje gje te tille ne mendjen e tyre??Po mendoj ka ndonje menyre per ta bere dike te dashurohet ne ty me ane te mendimit apo shfrytezimit te trurit ?? Nese po,mund te me tregoni si ???

different

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  Trigon prej 08.05.10 18:05

Natyrisht qe ka dhe fuqia e mendimit eshte shume e madhe.

Kam degjuar dhe lexuar gjithashtu se ka femra dhe meshkuj qe perdorin teknika permes mendimit per ta bere dikend per tu dashuruar ne te.

Teknika

Fuqia e mendimit eshte me e madhe para se te shkoni me fjete

Pra, kur te shkoni me fjete 5 minuta qetesohuni dhe kur ta ndjeni se jeni qetesuar filloni te peshperitni emrin e vajzes qe doni te dashurohet ne ju (kjo teknike per meshkuj) apo filloni te peshperitni emrin e djalit qe doni te dashurohet ne ju (teknike per femra)

X djali apo femra eshte duke u dashuruar ne mua (filloni ta peshperisni vazhdimisht 10 minuta derisa mendja juaj te fillon te krijon vizualizimet) dhe filloni ta ndjeni si te vertete pas 15 minutave nderprejeni por provoni te mos e largoni ndjenjen qe e keni krijuar dhe pastaj provoni te flini.

Te nesermen mund te zgjoheni me nje ndjejne te forte dhe kur ta takoni vajzen (per meshkuj) apo djalin (per femra) filloni ta shikoni me nje shikim si te thelle duke e percjellur me ndjejnje qe ai apo ajo eshte dashuruar dhe ka shume mundesi (90%) qe te ju shikoje ato momente dhe ju me pastaj filloni ta zgjeroni ndjejnjen tuaj nese ju ka shikuar ju terhiqni syte nga ajo apo ai dhe filloni sikur nuk jeni te interesuar por me mendjen tuaj perseritni fjalet u dashurua x personi (emrin e atij apo asaj)
dhe ēdo dite keshtu veproni derisa te fitoni bindjen e plote pastaj kur te fitoni bindjen e plote ne rast se ju vjen ne mendje nje mendim per te apo ate thuani eshte dashuruar tashme.

Besomeni se do te kete efekt, mjafton te keni vullnet te madh dhe gjithash durim te madh sa me te madh e keni besimin aq me shpejt realizohet deshira juaj.

Thjesht kjo eshte nga ajo qe kam lexuar por vete nuk e kam praktikuar por ja kam treguar te tjereve dhe ka pas efekt, nuk e kam provuar vete sepse nuk kam dashur te ndikoje ne mendjen e nje femre qe nuk e meritoj.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fikrro

Mesazh  Fikrro prej 09.05.10 18:27

Kjo qe tha trigoni eshte shum e vertet.
Kjo lloj terapie perdoret edhe tek te semuret, mua personalisht me ka ndihmuar.
Kam nje defekt si pasoj e moshes se pubertetit, humbjen e vetetidjes dhe shume mjek me kane sugjeruar ta perdor kete metode, sa here qe e kam ndjere se do semurem ne veten time thoja (sdo semurem, sdo semurem) e perserisja 5 minuta dhe isha si me pare.
Kjo metode me ka ndihmuar edhe ne plotesimin e deshirave, perserisja shume here ate qe deshiroja dhe me besoni deshira plotesohej, e gjithe kjo ndodh per shkak se kur ne kerkojme diēka me ngulmim atehere truri yne e fikson si diqka qe duhet te behet patjeter, e vetmja gje qe duhet eshte pakez durim, eshte shume e mire sepse nuk kerkon magji po deshire per te arritur diēka.
Kjo metode nuk e di a ka ndikim per te keqen e dikujt, se kam provuar as nuk do e provoj, pra bejeni provojeni dhe keni besim ne veten tuaj. Shpresa vdes e fundit!
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re:

Mesazh  BLADE prej 14.05.10 18:01

misteriozi shkruajti:Pershendetje, nuk kisha dasht me perdor magji per kete. Me ka ndodh se jam dashuru ne personin e gabun ēdo dite e ma teper qe kalon me hyn ne zemer ma shume sepse jemi ne te njejten pune, ja kam shpreh dashurine ne fillim sme tha asgje, por pas nje kohe me tha sme intereson.
Po kur jam afer saj me cmend si vishet e gjithēka tjeter. Ne endrra as nje nate sjam i qete prej saj, ose ka nete qe nuk flej fare. Nuk e di se pse ka diēka qe me terheq kaq shume te ajo, qe diten e pare qe e pashe ajo ishte shum e veēante per mua me dukej se e njoh gjithe jeten. Do te doja ta dija si ta largoj nga zemra kete person pa magji?misteriozi: fjalet e teperta jan fukarallek thone....
Do te jepja nje keshill une si nje antar forumi (Mos i jep rendesiiiiiii) duke ja treguar me vepra. Se ne fund te fundit ti je rendesi per ate dhe jo ti per ate kuptove shoku, Dhe shiko te kerkosh per femra te verteta me zemer dhe jo baxhella te parfumuara.me respeket
blade
avatar
BLADE

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  misteriozi prej 14.05.10 19:23

shum flm per keshillen BLADE. Megjithse te tjerat nuk kan rendesi per mua por do te mundohem te shikoj tjeter , edhe nje her flm per keshilen.
avatar
misteriozi

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  Trigon prej 06.06.13 13:58

e mire eshte edhe keshilla e Blade
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta largoj dike nga zemra pa magji ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi