Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 15 e 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  yasmin prej 13.11.10 22:08

Cfare do te thote te shohesh ne enderr njerez me pushtet,sepse kohet e fundit kam pare sikur me perqafoi sali berisha,lulzim basha,sikur me erdhi per vizite ne shtepi ambasadori amerikan, njehere tjeter jozefina topalli...ne fakt me vjen te qesh sa here qe i kujtoj:)) por nuk e di se cfare kuptimi mund te kene...po ashtu mbreme ne realitet po veshtroja me vemendje paundin britanik(20-tshin)dhe tek pjesa ku eshte figura e adam smith ku paraqiten punetoret tek po e shihja me vemendje ne cast mu kujtua qe ate pjese e kam pare ne enderr sikur ato punetoret po punonin ne realitet...cfare do te thote kjo enderr qe e kisha pare me perpara por mu kujtua ne realitet kur po e shihja 20 paundeshin???

yasmin

260


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Nitah prej 14.11.10 1:22

Mirmrama
Kam pare enderr para 3 muajve sikurse me ndiqte nje hije e bardh ikja nga ajo me ndiqte pandal isha me nenen time ajo e pa dikur dhe e mbyti at hije pas ksaj endrre u zgjova dhe e shihja para ftyres at hije gjithmon kurse mbrem isha fjet me burrin tim dhe prap mu shfaq kjo hije ne enderr me ndiqte ngado ikja me thoshte do te vras do te vras frigohesha shum pastaj ne enderr burri im ishte me mua dhe e pa ne fund dhe e mbyti prap.Ju lutem me tregoni domethenien e kksaj endrre

Nitah

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Xhulia123 prej 14.11.10 12:16

Elizza shkruajti:
Xhulia123 shkruajti:Kam pare shume here endrra sikur jam ne nje pike te larte te nje ndertese dhe kisha frike sepse nuk dija si te zbrisja. Hidhja syte poshte dhe shihja trotuarin me njerezit qe kalonin ne te.
A mund te me thoni se cfare do te thote?

Lartėsitė zakonisht lidhen me arritjet e juaja nė jetė, por kur kur shoqėrohen me frikė dhe me pamundėsinė e zbritjes paraqesin njė gjendje trishtimi apo stresi qė vinė si pasojė e pamjaftueshmėrisė dhe inferioritetit. Endrra ju sugjeron tė zbrisni 'me kėmbė' nė tokė, tė jeni mė realiste dhe tė pėrmbysni negativitetet.

faleminderit

Xhulia123

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 19:33

monda shkruajti:Une kame qene e fjeuar por tani nuk jam me por shpesh e shohe ish te fejuarin tim ne enderr, sikur vjen tek une, rrin ne shtepin time, dalim bashke edhe pse une e di qe ai eshte i fejuar me dikend tjeter, frigohem mos do te me ndodhe ndonje gje mua.

Pa merak! Endrrat e tilla janė tė zakonshme
Ish i fejuari nė ėndrra jo domosdoshmėrisht paraqet njė ribashkim nė tė ardhmen, shpesh kjo interpretohet si dėshirė jotja pėr tė qenė e pėrmbushur, janė disa qėshtje apo kujtime tė vjetra tė cilave s'ke dėshirė t'iu japėsh fund. Kjo gjithashtu mund tė jetė edhe boshllėk emocional dhe pakėnaqėsi.
Nėse keni njė lidhje tė re, ėndrrat e tilla ju sugjerojnė tė mos pėrsėrisni gabimet e njėjta si nė lidhjen e parė.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 19:48

suzy shkruajti:kam pare ne ender nje person te cilin e njoh une aj ishte i veshur me veshje te zeza... kurse dikush me tha se ky person nuk eshte njeri.. qdmth kjo ender te lutem ma komento ju pershendes

Veshja me rroba tė zeza pėr ata qė edhe nė realitet vishen zi, paraqet nderim dhe lehtėsi, ndėrsa pėr ata qė nuk kanė zakon te vishen zi paraqet njė vepėr tė shėmtuar.
Veshja me tė zeza ndonjėherė paraqet edhe pikėllimin, misterin, depresionin, aspekte tė errta tė vetes, tė mistershme e tė rrezikshme.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 19:50

NewBornX shkruajti:Cdo t thot kur perseriten Enderrat ?

Pėrsėritja e ėndėrrave thekson rėndėsinė e tyre si dhe sugjeron njė reagim tė shpejtė. Duhet tė keni parasysh qfarė keni parė.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 20:05

yasmin shkruajti:Cfare do te thote te shohesh ne enderr njerez me pushtet,sepse kohet e fundit kam pare sikur me perqafoi sali berisha,lulzim basha,sikur me erdhi per vizite ne shtepi ambasadori amerikan, njehere tjeter jozefina topalli...ne fakt me vjen te qesh sa here qe i kujtoj:)) por nuk e di se cfare kuptimi mund te kene...po ashtu mbreme ne realitet po veshtroja me vemendje paundin britanik(20-tshin)dhe tek pjesa ku eshte figura e adam smith ku paraqiten punetoret tek po e shihja me vemendje ne cast mu kujtua qe ate pjese e kam pare ne enderr sikur ato punetoret po punonin ne realitet...cfare do te thote kjo enderr qe e kisha pare me perpara por mu kujtua ne realitet kur po e shihja 20 paundeshin???

Politikanėt nė ėndėrr tregojnė se ju duhet tė zgjedhni dhe tė merrni njė anė. Ėndrra ėshtė paralele me njė vendim qė ju duhet tė bėni nė jetėn tuaj tė zgjuar. Nga ana tjetėr, politikanėt mund tė pasqyrojnė dėshirat tuaja pėr post politik ose interesin tuaj nė punėt e botės.
Personat e famshėm nė pėrgjithėsi nėnkuptojnė njė rritje tė prosperitetit, pushtet, autoritet, kontroll dhe nder nė varėsi prej pozitės sė personit.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 20:19

Nitah shkruajti:Mirmrama
Kam pare enderr para 3 muajve sikurse me ndiqte nje hije e bardh ikja nga ajo me ndiqte pandal isha me nenen time ajo e pa dikur dhe e mbyti at hije pas ksaj endrre u zgjova dhe e shihja para ftyres at hije gjithmon kurse mbrem isha fjet me burrin tim dhe prap mu shfaq kjo hije ne enderr me ndiqte ngado ikja me thoshte do te vras do te vras frigohesha shum pastaj ne enderr burri im ishte me mua dhe e pa ne fund dhe e mbyti prap.Ju lutem me tregoni domethenien e kksaj endrre

Hijet paraqesin karakteristika tė cilat pėrpiqeni t'ju shmangeni dhe t'i fshehni te mos i pranoni. Kjo mund tė jetė frikė, faj apo kujtime tė shtypura.
Nė anėn tjetėr ėndrra mund tė thotė qė ju jeni "nėn hije" tė dikujt tjetėr, ndiheni e neglizhuar dhe e pafuqishme.
Nėse nė praninė tėnde dikush mbyt diqka, kjo paraqet zemrim tė thellė ndaj dikujt. Viktima paraqet aspekte tė vetės tė cilat dėshironi t'i shkatėrroni dhe t'i eliminoni para se ato tė kenė ndikim negativ nė ju.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te puthesh te dashurin...

Mesazh  Anna Maria prej 16.11.10 11:59

...kam pare ne enderr qe isha me te dashuri ne erresir duke ecur.per nje moment sikur donim te fshiheshim nga dikush dhe ndejtem pas nje si tip kodre me dhe.aty po putheshim... Theksoj se jemi pak large dhe pak te zene.

Anna Maria

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  fjori tota prej 16.11.10 15:19

kam par shoqen time te ngushte qe po perqafonte shokun ton te ngusht ne nje menyr jo sh shoqerore nderkoh qe un isha aty...dhe mendova me mir ti le vetem dhe fillova te zbres shkallet dhe dola ne nje sken tjeter endrre... nje shoqja ime e gjimnazit duke ju parakaluar dy makinave un i thash futu ne mes...dhe ajo u fut por u aksidentua..makina u shkaterrua fare...pastaj pash te emen(un nuk e njoh te emen e asaj shoqes kshq ne enderr me doli nje grua qe se kisha par ndonjeher) e cila nuk ishte fare e merzitur dhe thoshte se cdo gje rregullohej..(esht nje enderr sh e ngaterrueshme..por zakonisht i shoh te tilla...kaloj nga nje enderr ne nje tjeter..:(( ..flm eliza.. te lutem mundohu te ma shpjegosh
avatar
fjori tota

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  NewBornX prej 16.11.10 16:21

Kam pare enderr sikur do martohesha dhe po kerkoja fustanin perfekt per veten time..me maman time kam kerkuar ne cdo dyqan kam provuar shum derisa n fund e gjeta 1 t bkr po q fatkeqesisht pasi e bleva u prish :\
cdmth/...flm
avatar
NewBornX

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hi

Mesazh  yamada prej 17.11.10 10:42

pershendetje eliza keto kohve te fundit po sho shum endrra te kqia po nder to shooh shpeesh endrra sikur po ndahem nga i dashuri im qka do te tthoot kjo a mos esht ndonje paralajmrim apo thjesht ndonej enderrr flm per gjith pergjigjjet qe mi ke dhen deri tani
avatar
yamada

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pyetje pergjigje mbi endrrat -1

Mesazh  olsa23 prej 19.11.10 23:45

pershendetje!
gjithnje shikoj te te njejten enderr dhe shpesh madje: sikur po i jap makines dhe gjithmone nuk me mbajne frenat dhe mbetem e habitur, por kur shikoj veten me pas mbetem vetem me timon ne dore dhe perseri nuk me mbajne frenat si shpjegohet kjo?
faleminderit!
avatar
olsa23

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PERSHENDETJE ELIZA E NDERUAR

Mesazh  mehanja prej 20.11.10 16:13

Kam pare ne enderr veten time duke dale nga shtepia dhe pasi dola jashte isha duke ecur papritur u rrezova ashtu ne shpin dhe nuk ndjeja fare dhembje se isha rrezuar kurse pak me large ndodheshin dy gra larg njera tjetres pak a shum te njofshme e me shikonin dhe njera prej tyre qeshte aq shume ndersa une sikur e pershendeta nga larg ashtu e rrezuar dhe po kte grua e kame pare disa nete rresht ne enderr me resperkt mehanja klb
avatar
mehanja

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.11.10 17:09

Anna Maria shkruajti:...kam pare ne enderr qe isha me te dashuri ne erresir duke ecur.per nje moment sikur donim te fshiheshim nga dikush dhe ndejtem pas nje si tip kodre me dhe.aty po putheshim... Theksoj se jemi pak large dhe pak te zene.

Tė ecurit nėpėr errėsirė me tė dashurin paraqet rrugėn tuaj dhe drejtimin, nė tė cilin do tė keni pengesa. Tė fshehurit nga diqka paraqet natyrėn konzervative, mbajtjen e sekreteve dhe mos perballjen me njė situatė. Puthja tregon dashuri, mirėsi, qetėsi, harmoni, lumturi dhe kėnaqėsi.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.11.10 17:21

fjori tota shkruajti:kam par shoqen time te ngushte qe po perqafonte shokun ton te ngusht ne nje menyr jo sh shoqerore nderkoh qe un isha aty...dhe mendova me mir ti le vetem dhe fillova te zbres shkallet dhe dola ne nje sken tjeter endrre... nje shoqja ime e gjimnazit duke ju parakaluar dy makinave un i thash futu ne mes...dhe ajo u fut por u aksidentua..makina u shkaterrua fare...pastaj pash te emen(un nuk e njoh te emen e asaj shoqes kshq ne enderr me doli nje grua qe se kisha par ndonjeher) e cila nuk ishte fare e merzitur dhe thoshte se cdo gje rregullohej..(esht nje enderr sh e ngaterrueshme..por zakonisht i shoh te tilla...kaloj nga nje enderr ne nje tjeter..:(( ..flm eliza.. te lutem mundohu te ma shpjegosh

Pėrqafimet sugjerojnė dashuri dhe ėmbėlsi, janė simbol i rehatise dhe mbrojtjes. Pėrqafimi i tyre paraqet edhe natyrėn e tyre tė dashur dhe pėrzemėrsinė qė kanė pėr njėri-tjetrin.
Aksidentet zakonisht iu referohen gabimeve qė bėhen gjatė jetės. Kjo tregon pakėnaqėsi me mėnyrėn e jetės
Aksidenti nėnkupton edhe njė humbje kontrolli dhe njė pėrvojė tė dhimbshme.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.11.10 17:33

NewBornX shkruajti:Kam pare enderr sikur do martohesha dhe po kerkoja fustanin perfekt per veten time..me maman time kam kerkuar ne cdo dyqan kam provuar shum derisa n fund e gjeta 1 t bkr po q fatkeqesisht pasi e bleva u prish :\
cdmth/...flm

Kėrkimi i diqkaje thekson mungesėn dhe nevojėn pėr diqka nė jetėn tuaj.
Mbase jeni nė kėrkim tė njė lidhje perfekte ashtu si do tė donit ju. Fustanet pėrfaqėsojnė feminitetin dhe opinionet tuaja pėr njė situatė. Prishja e fustanit paraqet njė shqetėsim, mungesė besimi, dhe brenga.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.11.10 17:41

yamada shkruajti:pershendetje eliza keto kohve te fundit po sho shum endrra te kqia po nder to shooh shpeesh endrra sikur po ndahem nga i dashuri im qka do te tthoot kjo a mos esht ndonje paralajmrim apo thjesht ndonej enderrr flm per gjith pergjigjjet qe mi ke dhen deri tani

Ndarja nga partneri tregon se disa qėllime tuaja dhe aspekte tė tjera tė jetės suaj duhen parė si njė prioritet. Kjo ėndėrr mund tė pėrfaqėsojė ankthin tuaj dhe friken e tė qenit vetėm. Kjo nuk do tė thotė se lidhja juaj nuk po funksionon edhe nė realitet, por po lėviz nė njė nivel tė ri tė zhvillimit dhe ndryshimit.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.11.10 17:48

olsa23 shkruajti:pershendetje!
gjithnje shikoj te te njejten enderr dhe shpesh madje: sikur po i jap makines dhe gjithmone nuk me mbajne frenat dhe mbetem e habitur, por kur shikoj veten me pas mbetem vetem me timon ne dore dhe perseri nuk me mbajne frenat si shpjegohet kjo?
faleminderit!
Endrra kur ju ngisni njė makinė, tregon ambicien tuaj, drejtimin tuaj dhe aftėsinė tuaj pėr tė kaluar nga njė fazė e jetės nė njė tjetėr. Poashtu kjo paraqet edhe rolin aktiv nė mėnyrėn e jetės suaj. Nese humbni kontrollin gjate ngasjes sė makinės tregon se jeni disi e pakenaqur me menyrėn e jetės. Endrra ka kuptimin edhe tė situatave tė kėndshme, nė tė cilat do tė vazhdoni tė jeni e shqetėsuar dhe me ankth.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.11.10 17:54

mehanja shkruajti:Kam pare ne enderr veten time duke dale nga shtepia dhe pasi dola jashte isha duke ecur papritur u rrezova ashtu ne shpin dhe nuk ndjeja fare dhembje se isha rrezuar kurse pak me large ndodheshin dy gra larg njera tjetres pak a shum te njofshme e me shikonin dhe njera prej tyre qeshte aq shume ndersa une sikur e pershendeta nga larg ashtu e rrezuar dhe po kte grua e kame pare disa nete rresht ne enderr me resperkt mehanja klb
Rrėzimi tregon mungesėn e kontrollit, pasigurinė dhe mungesėn e mbėshtetjes nė jetėn e zgjuar.
Endrra tregon se keni ndjenja tė shkyēura nga jeta dhe shoqėria. Nga ana tjetėr, ėndrra mund tė jetė njė thirrje pėr ju, qė tė shkoni pėrpara dhe tė braktisni mėnyrėn tuaj tė vjetėr tė menduarit dhe tė sjelljes.
Gratė paraqesin thashetheme, ndėrsa qeshja e tyre nėnkupton ndjenjėn e pafuqisė dhe poshtrimit. Kėtu pėrfshihen edhe mendimet se dikush ėshtė duke punuar kundėr jush.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  NewBornX prej 20.11.10 17:59

Elizza shkruajti:
NewBornX shkruajti:Kam pare enderr sikur do martohesha dhe po kerkoja fustanin perfekt per veten time..me maman time kam kerkuar ne cdo dyqan kam provuar shum derisa n fund e gjeta 1 t bkr po q fatkeqesisht pasi e bleva u prish :\
cdmth/...flm

Kėrkimi i diqkaje thekson mungesėn dhe nevojėn pėr diqka nė jetėn tuaj.
Mbase jeni nė kėrkim tė njė lidhje perfekte ashtu si do tė donit ju. Fustanet pėrfaqėsojnė feminitetin dhe opinionet tuaja pėr njė situatė. Prishja e fustanit paraqet njė shqetėsim, mungesė besimi, dhe brenga.


:\ sh flm...Realisht m ben sh pershtypje sps t gjtiha shpjegim jan teper t ver8 lidhur me realen
avatar
NewBornX

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

elizze

Mesazh  suzy prej 21.11.10 9:12

kam pare nje ender disi isha ne shtepin time shtepia ime ishta 7 kate e madhe .. une isha ne te 7tin kat.. edhe dridhi termet shtepia nuk u shemb por veq u dridh... edhe une ja fillova tu luten allahun... prej tute .. ja nisa tu zbrit ngadal prej shkallve teposht dmth prej shtat katit...
avatar
suzy

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kanita

Mesazh  Kanita prej 21.11.10 16:20

pershendetje
kam par nje nederr ku nga nje pjes e trupit tim rrjedhte gjak ju lutem me tregoni qka dot thot kjoo
avatar
Kanita

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 21.11.10 16:54

suzy shkruajti:kam pare nje ender disi isha ne shtepin time shtepia ime ishta 7 kate e madhe .. une isha ne te 7tin kat.. edhe dridhi termet shtepia nuk u shemb por veq u dridh... edhe une ja fillova tu luten allahun... prej tute .. ja nisa tu zbrit ngadal prej shkallve teposht dmth prej shtat katit...


Tė qenit nė katin e shtatė tė shtėpisė, frika, tėrmeti tregojnė pėr krijimin e njė 'iluzioni' nė lidhje me diqka, sjellje tė quditshme, njė tronditje qė po kėrcėnon stabilitetin tuaj, ju jep frikė, pasiguri dhe njė ndjenjė tė pafuqisė. Mund tė jetė edhe faj pėr njė humbje nė jetėn tuaj. Duhet tė zbrisni 'me kėmbė' nė tokė, tė jeni mė realiste dhe t'i shihni gjėrat nga njė kėndvėshtrim tjetėr.
Lutja tregon respekt, sinqeritet dhe pėrulje. Ju jeni nė kėrkim pėr ndihmė nga njė burim i lartė. Ju duhet tė hiqni dorė nga shqetėsimet tuaja dhe problemet e vjetra. Lutja drejtuar Zotit, gjithashtu paraqet shpėtimin nga brengat dhe vėshtirėsitė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 21.11.10 17:02

Kanita shkruajti:pershendetje
kam par nje nederr ku nga nje pjes e trupit tim rrjedhte gjak ju lutem me tregoni qka dot thot kjoo


Rrjedhja e gjakut sugjeron humbjen e vitalitetit, tė vetbesimit, vetrespektit dhe thyerje emocionale. Kjo mund tė paraqes edhe konflikt me dikėnd. Kini parasysh edhe pjsėt e trupit nga tė cilat rrjedh gjaku.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pytje-pergjigjeje mbi enderrat.

Mesazh  sulaiman al fahim prej 22.11.10 9:28

Pershendetje te gjitheve.Kam pare nje enderr sikur e stolisja nje bredh me gjitha objektet e bukura,dhe bredhi u zbukura aq shume sa qe nuk munde ti ia ndaja syte fare,dhe kryesishte kishte mare ngjyre te kuqe,sepse shumica e mjeteve per zbukurim ishin te kuqe.A ka dikush qe do te me tregoj komentimin e saj enderre...Al Fahim.

sulaiman al fahim

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  NewBornX prej 22.11.10 21:25

cdo t thot t shohesh monedha ne toke dhe ti marresh?
avatar
NewBornX

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  klementina prej 24.11.10 10:06

pershendetje deshta te shkruaj qka don me than te enderrosh sikur gjen blete por menxi se mundesh me endalu sepse don me te l
ikur por ne fun thua se osht eimja.
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLI

Mesazh  DIELL prej 24.11.10 16:36

E KAM PAR NJE ENDERR QE E PUTHA ISH TE DASHUREN TIME
avatar
DIELL

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 25.11.10 21:06

sulaiman al fahim shkruajti:Pershendetje te gjitheve.Kam pare nje enderr sikur e stolisja nje bredh me gjitha objektet e bukura,dhe bredhi u zbukura aq shume sa qe nuk munde ti ia ndaja syte fare,dhe kryesishte kishte mare ngjyre te kuqe,sepse shumica e mjeteve per zbukurim ishin te kuqe.A ka dikush qe do te me tregoj komentimin e saj enderre...Al Fahim.

Bredhi paraqet nevojėn pėr qartėsi, pėrfundimin e disa aspekteve dhe fillimin e tė tjerave, marrėdhėniet familjare dhe tubime. Kur zbukurimi i bredhit shihet nė ėndėrr pranė festave paraqet kėnaqėsitė e pritshme, duke kėrkuar pėrgjegjėsi dhe rritjen e shqetėsimeve nė lidhje me sezonin e festave. Kryesisht ėndrra lidhet me gjėra qė ju bėjnė tė ndiheni mirė, ju japin energji, forcė dhe kurajo.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 25.11.10 21:13

NewBornX shkruajti:cdo t thot t shohesh monedha ne toke dhe ti marresh?

Gjetja e diēkaje tregon se ju po vini nė kontakt me disa nga aspektet tuaja psikologjike. Paratė paraqesin vlerė, prosperitet dhe sukses. Nė disa raste paratė iu referohen edhe qėndrimeve tuaja nė lidhje me dashurinė dhe ēėshtjet e zemrės (nėse jeni nė kėrkim tė njė dashurie, gjetja e parave paraqet njė mundėsi tė mirė nė pėrpjestim me paratė e gjetura).
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 25.11.10 21:24

klementina shkruajti:pershendetje deshta te shkruaj qka don me than te enderrosh sikur gjen blete por menxi se mundesh me endalu sepse don me te l
ikur por ne fun thua se osht eimja.

Bletėt janė simbol i pasurisė, fatit tė mirė, harmonisė, kreativitetit dhe lumturisė. Bletėt janė simbol edhe i punės sė vėshtirė, por qė nė fund jep rezultate tė mira. Nga ana tjetėr, ėndrra paraqet edhe gjėrat qė janė duke ndodhur nė jetėn tuaj apo diēka qė ėshtė nė lėvizije.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 25.11.10 21:37

DIELL shkruajti:E KAM PAR NJE ENDERR QE E PUTHA ISH TE DASHUREN TIME
Eshtė e zakonshme tė shihen ish tė dashurit nė ėndėrr. Endrrat e tilla nuk paraqsin domosdoshmėrisht bashkim nė tė ardhmen. Tė puthėsh ish tė dashurėn tregon pėr cilėsitė e saj, pakėnaqėsi, boshllėk emocional dhe dėshirėn tėnde pėr tė qenė i pėrmbushur; janė kujtimet dhe ēėshtjet qė nuk ke dėshirė t'iu japėsh fund.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

isa

Mesazh  sejdiu prej 25.11.10 23:38

kam par n enderr sikur shptova barak obamen dhe pse nuk kisha dshir ta shptoj at po r un e bra dhe tr kohe t tjert gjuanin me arm n drejtim t imin dhe t presidentit tobam por un ja arrita qllimit ta shptoj qfar do t thot kjo ender

sejdiu

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  melja prej 26.11.10 12:39

deshta te shkruaj per nje nderr qe kam par ne mengjes:enderrojs ikur kisha grumbulluar shum thas me rere ku ne te kishte edhe geshtenja te mbledhura i kisha futur per ti ruajtur por vllau bertitke .
avatar
melja

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  suzy prej 26.11.10 13:44

kam pare ne ender disi isha me nje djal dore perdore dhe u nisa me te per ne resorant ne katin e dyt por aj dojke qe te dalim se bashku ne ballkon me nejt me mua dhe i dhanke zor me qel deren me dal por dera u qel por ne dy nuk dulem se i tha djali i agjes ati qe mos dil se eshte ballkon aty dhe aj u kthye dhe rike disi ne mendime.. ekam shkruar njeher kete ender por ende sme eshte koment me falni nese keni mundesi qe te ma komentoni pershendetje
avatar
suzy

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mirmengjesi

Mesazh  klementina prej 27.11.10 9:05

faliminderit per shpjeggimin ee nderrave te mija dhe pershendetje.
endrrova mbrem sikur dy vajzt e agjes ishin hyr ne dhomen e vllaut dhe shkova dhe ju bertitsha pse jan hyr ne ate dhom ku nga ajo dhom i largova vetem femijete e tyre sepse ato nuk me dulen por aty ulur pash gjyshe e vdekur e cila me tha se ate dale edhe une une i thash ti jo dhe e perqafova por ne fetyr kishte pas vur krem dhe ma la edhe ne faqn time ku e mora ata krem dhe e shperndava ne fetyren time dhe une i dhash gjyshes diq per te me rujtur nuk di qka por ajo mi dha qelsat per te hapur dyr u largova nga dhoma e vllaut per te hapur nuk di qka por fshehurazi u futa ne nje dhom dhe e putha ne buz nje burr(aje esht kengtar)dhe dola nga aty ku pash se aj burri i fshinte buzet dhe une thash se nuk do te puth me kurr sepse nuk me deshti.
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  ari_aurora prej 27.11.10 14:30

PERSHENDETJE. DESHIROJ TE DI KUPTIMIN E KESAJ ENDRRE QE KAM PARE,ME BERI PERSHTYPJE. PASHE VETEN TIME SIKUR ISHA NE NJE KONKURS BUKURIE,DHE DREJTUESJA PO SHPERNDANTE CMIMET.UNE ISHA NE FAKT NE MES TE SPEKTATOREVE, DHE NE ATE MOMENT THERRET EMRIN TIM. NGRIHEM DHE SHKOJ TEK SALLA LART NDERKOHE QE SPEKTATORET PO DUARTROKISNIN. NUK ME KUJTOHET TITULLI QE ME DHA POR FILLONTE MISS.... SIC JEPEN NE KONKURSET E BUKURIVE.DHE UNE FILLOVA TE BEJA FALENDERIMET PER TITULLIN QE ME DHANE. TE GJITHE PO ME AFROHESHIN DHE KISHIN MENDJEN TEK UNE. CFARE KUPTIMI KA KJO ENDERR JU LUTEM.JU FALEMINDERIT.
avatar
ari_aurora

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

elizaa

Mesazh  Xhemajl prej 27.11.10 22:11

kam shum problem te me ze gjumi pasi qe mendimet vetem me sillen ne koke, dhe pasi flej ateher gjithmon po shoh enderra lidhur me mesime qe i mesoj ne shkoll qe 5 dite e sho po thuajse te njejten enderr gjithmon vetem mesime duke u pytur,duke shkruar etj.. qka domethan kjo???
avatar
Xhemajl

310


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mirmengjesi

Mesazh  melja prej 28.11.10 8:03

deshta te shkruja per nje nderrr qe me ka lan pershtypje:ne mengjes pas me doli gjumi kisha pas enderruar
sikur kisha pas shkuar te nje hoxh per te shkruar nje hajmel pas me e rdhi radha hyra dhe i thash hoxhes jam ardhur per tme ndihmuar per familje sepse pona shkojn punet keq. por hoxha me tha s ejeni mir dhe me tregoj ne nje liber te madhe do foto te mija se isha ber nuse tha se qeshtu do te ndodh do te leshosh shtetin dhe do te martohesh ne fshatin tend (por ne ralitet nuk martohem ne ne fshat nernes veti) por une i thash se nuk ben aj tha se po ato foto isha une eveshur si nuse kishte foto shum kisha te ver shum ari ne treup dhe ne do foto u duksha eveshur sikur mbretreshat qe ne ralitet i urrej do gjera u duke bukur dhe ne nje vend ku ishte nje pasuri e madhe ne ate shtepi .
jam ne marak sepse a duhet me shku te hoxha ajo edhe pse ne arlitet nuk besoj hoxhes. ju lutem kthema pergjegjjen faliminderit per kohen tuaj.
avatar
melja

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

me ndihmoni

Mesazh  skerdi kamberi prej 28.11.10 13:05

kam pare ne enderr nje njeri duke dhene shpirt cfar do te thote
avatar
skerdi kamberi

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 28.11.10 13:58

sejdiu shkruajti:kam par n enderr sikur shptova barak obamen dhe pse nuk kisha dshir ta shptoj at po r un e bra dhe tr kohe t tjert gjuanin me arm n drejtim t imin dhe t presidentit tobam por un ja arrita qllimit ta shptoj qfar do t thot kjo ender

Shpėtimi i njė personi paraqet rrėnimin e njė muri emocional apo njė pengese midis jush dhe rrethit tuaj. Presidenti nė ėndrrėn tuaj paraqet njė person me autoritet dhe kontroll qė ka nevojė pėr ndihmėn tuaj. Tė shtėnat me armė paraqesin agresion dhe zemrim tė drejtuar nga ju ose dikush tjetėr.
Nga ana tjetėr, ėndėrra paraqet edhe njė plan apo njė qėllim tuajin qė do tė realizohet..
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 28.11.10 14:20

melja shkruajti:deshta te shkruaj per nje nderr qe kam par ne mengjes:enderrojs ikur kisha grumbulluar shum thas me rere ku ne te kishte edhe geshtenja te mbledhura i kisha futur per ti ruajtur por vllau bertitke .

Grumbullimi i thasėve me rėrė pėr t'i ruajtur paraqet ngarkesė, vėshtirėsi, por edhe pasuri tė cilėn ju mundoheni ta kontrolloni apo manipuloni. Gėshtjenjat simbolizojnė forcėn dhe shėndetin e mirė. Tė bėrtiturit e vllaut paraqet zemrim.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 28.11.10 14:27

suzy shkruajti:kam pare ne ender disi isha me nje djal dore perdore dhe u nisa me te per ne resorant ne katin e dyt por aj dojke qe te dalim se bashku ne ballkon me nejt me mua dhe i dhanke zor me qel deren me dal por dera u qel por ne dy nuk dulem se i tha djali i agjes ati qe mos dil se eshte ballkon aty dhe aj u kthye dhe rike disi ne mendime.. ekam shkruar njeher kete ender por ende sme eshte koment me falni nese keni mundesi qe te ma komentoni pershendetje

Tė shkuarit nė restaurant sugjeron se keni ndjenja tė zhytura plotėsisht nga vendimet dhe zgjedhjet qė ju duhet tė bėni nė jetėn tuaj. Nga ana tjetėr, kjo tregon se ju jeni duke kėrkuar pėr ushqim emocional jashtė sistemit tuaj social...Dėshira pėr tė dal nė ballkon paraqet dėshirėn pėr tu vėnė re dhe pėr tu parė...Nė anėn tjetėr, ėndrra paraqet edhe pavendosmėri dhe kundėrthėnie nė njė situatė....


Edituar pėr herė tė fundit nga Elizza nė 29.11.10 22:33, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 28.11.10 14:50

klementina shkruajti:faliminderit per shpjeggimin ee nderrave te mija dhe pershendetje.
endrrova mbrem sikur dy vajzt e agjes ishin hyr ne dhomen e vllaut dhe shkova dhe ju bertitsha pse jan hyr ne ate dhom ku nga ajo dhom i largova vetem femijete e tyre sepse ato nuk me dulen por aty ulur pash gjyshe e vdekur e cila me tha se ate dale edhe une une i thash ti jo dhe e perqafova por ne fetyr kishte pas vur krem dhe ma la edhe ne faqn time ku e mora ata krem dhe e shperndava ne fetyren time dhe une i dhash gjyshes diq per te me rujtur nuk di qka por ajo mi dha qelsat per te hapur dyr u largova nga dhoma e vllaut per te hapur nuk di qka por fshehurazi u futa ne nje dhom dhe e putha ne buz nje burr(aje esht kengtar)dhe dola nga aty ku pash se aj burri i fshinte buzet dhe une thash se nuk do te puth me kurr sepse nuk me deshti.

Kėrkesa ėr tu larguar nga dhoma tė tjerėt paraqet diqka qė ju duhet ta largoni nga rruga juaj, nė mėnyrė qė tė merrni me njė ēėshtje qė ka rėndėsi pėr ju. Gjyshja e vdekur qėndron dhe ju pėrqafon,kjo paraqet largimin e halleve, brengave, mėrzisė dhe pėrfundimin e vėshtirsive. Kremi qė ju lė nė fytyrė paraqet fjalėt e mira, ndėrsa ēelsat qė ti jep ajo paraqesin zgjidhjen e njė ēėshtje nė mėnyrė tė papritshme. Burri qė ti puth paraqet ndikim tė dikujt, ndjenja te zhytura dhe presion nga ana juaj.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 28.11.10 20:23

ari_aurora shkruajti:PERSHENDETJE. DESHIROJ TE DI KUPTIMIN E KESAJ ENDRRE QE KAM PARE,ME BERI PERSHTYPJE. PASHE VETEN TIME SIKUR ISHA NE NJE KONKURS BUKURIE,DHE DREJTUESJA PO SHPERNDANTE CMIMET.UNE ISHA NE FAKT NE MES TE SPEKTATOREVE, DHE NE ATE MOMENT THERRET EMRIN TIM. NGRIHEM DHE SHKOJ TEK SALLA LART NDERKOHE QE SPEKTATORET PO DUARTROKISNIN. NUK ME KUJTOHET TITULLI QE ME DHA POR FILLONTE MISS.... SIC JEPEN NE KONKURSET E BUKURIVE.DHE UNE FILLOVA TE BEJA FALENDERIMET PER TITULLIN QE ME DHANE. TE GJITHE PO ME AFROHESHIN DHE KISHIN MENDJEN TEK UNE. CFARE KUPTIMI KA KJO ENDERR JU LUTEM.JU FALEMINDERIT.

Pjesmarrja nė njė konkurs dhe fitimi i njė titulli tregon se ju posedoni aftėsitė e nevojshme pėr tė pėrmbushur njė qėllim ose pėr tė zgjidhur njė problem nė jetėn tuaj tė zgjuar. Kjo paraqet edhe njė lloj konkurrence nė jetėn reale si dhe vlersimin qė keni ndaj vetės. Nėse ēmimi qė keni marrė nuk ėshtė ēmimi kryesor, kjo tregon se ju duhet tė mėsoni vlerėn e durimit dhe kėmbėnguljes si dhe tė jeni mė e sigurt. Falenderimet qė bėni paraqesin pranimin e aspekteve tė vetes; ndjenjėn e tė qenit borgj ndaj dikujt ose mund tė jetė edhe njė metaforė se ju duhet tė falenderoni.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 28.11.10 20:36

xhemajl shkruajti:kam shum problem te me ze gjumi pasi qe mendimet vetem me sillen ne koke, dhe pasi flej ateher gjithmon po shoh enderra lidhur me mesime qe i mesoj ne shkoll qe 5 dite e sho po thuajse te njejten enderr gjithmon vetem mesime duke u pytur,duke shkruar etj.. qka domethan kjo???

Endrra nėnkupton pėrpjekjen tuaj tė pafund nė fitimin e dijeve. Jeni duke kėrkuar njohuri tė thellė dhe njė kuptim mė tė thellė tė vetes dhe botės rreth teje. Kjo pėrfaqėson edhe arritje e sukses.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Altina

Mesazh  Kanita prej 28.11.10 23:28

Pershendetje
Desha te pys se ēka d.m.th. nese ne enderr shoh nje mij me ngjyr bardh dhe kafe dhe ky mi sillet dhe me bie disa her ne fytyr
ju lutem te me tregoni ju faliminderit per mirkuptim tung
avatar
Kanita

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  fjori tota prej 29.11.10 9:14

pershendetje... kam par ne enderr sikur isha ne nje tip tregu dukej erresir..u futa ne nje tend aty shisnin disa gra qe po flisnin me nj-tj... un po provoja disa cizme kisha sh deshir te gjeja nje pal qe te me pelqenin...ato qe po provoja sikur spo me pelqenin i nxorra nga kemba dhe i lash aty...(pastaj endrra vazhdon po se mbaj mend se si...vetem kete detaj mbaj mend..)
:-)
avatar
fjori tota

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

wien

Mesazh  wien prej 29.11.10 15:21

desh te shkruaj per nje ender rkam pa shum te shpesht am jo t enjejten po t enjejtit person qa dot thot aken munci t eme tregon kam pa disa gar magjupe sikur me jepshin te haja diqka am s e di se qa qa dot thot kjo
avatar
wien

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 29.11.10 20:29

melja shkruajti:deshta te shkruja per nje nderrr qe me ka lan pershtypje:ne mengjes pas me doli gjumi kisha pas enderruar
sikur kisha pas shkuar te nje hoxh per te shkruar nje hajmel pas me e rdhi radha hyra dhe i thash hoxhes jam ardhur per tme ndihmuar per familje sepse pona shkojn punet keq. por hoxha me tha s ejeni mir dhe me tregoj ne nje liber te madhe do foto te mija se isha ber nuse tha se qeshtu do te ndodh do te leshosh shtetin dhe do te martohesh ne fshatin tend (por ne ralitet nuk martohem ne ne fshat nernes veti) por une i thash se nuk ben aj tha se po ato foto isha une eveshur si nuse kishte foto shum kisha te ver shum ari ne treup dhe ne do foto u duksha eveshur sikur mbretreshat qe ne ralitet i urrej do gjera u duke bukur dhe ne nje vend ku ishte nje pasuri e madhe ne ate shtepi .
jam ne marak sepse a duhet me shku te hoxha ajo edhe pse ne arlitet nuk besoj hoxhes. ju lutem kthema pergjegjjen faliminderit per kohen tuaj.

Jo, s'ke nevojė tė shkosh te hoxha, aq mė pak kur ke bindje se nuk mund tė bėj asgjė pėr ty dhe nuk i beson.
Hoxha pėrfaqėson njė mėsim tė ashpėr personal qė ju duhet ta mėsoni edhe zgjidhjen e njė problemi nė mėnyrė pozitive.
Kėrkesa pėr tė shkruar hajmali tregon se ju keni nevojė pėr mbrojtje, por ai refuzon, kėshtu qė ju duhet tė kėrkoni brenda vetės pėr tė zgjidhur ēėshtjet tuaja. Albumi dhe fotot qė sheh janė idealizim i sė ardhmes nga ana juaj; cilėsitė femrore dhe dėshirat tuaja.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 29.11.10 20:37

skerdi kamberi shkruajti:kam pare ne enderr nje njeri duke dhene shpirt cfar do te thote

Dhėnia shpirt nė parim paraqet jetgjatėsi (nėse personi ėshtė i shėndoshė).
Nėse e njeh personin kėshilloheni tė jeni mė vigjilent dhe tė forconi lidhjen me tė, ngase vdekja paraqet edhe zbehjen e njė aspekti qė ju lidh me tė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  catchme prej 29.11.10 20:39

Ju lutem me jepni nje pergjigje per kete enderr.

Kam pare sikur isha ne maje te nje mali dhe pastaj fillova te zbrisja me vrap. Vrapoja e gezuar dhe rruges kaloja dhe kuaj qe vraponin me shpejtesi... dhe ndihesha e lumtur qe mund te vrapoja me shpejt se kuajt.
avatar
catchme

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 29.11.10 20:43

Kanita shkruajti:Pershendetje
Desha te pys se ēka d.m.th. nese ne enderr shoh nje mij me ngjyr bardh dhe kafe dhe ky mi sillet dhe me bie disa her ne fytyr
ju lutem te me tregoni ju faliminderit per mirkuptim tung

Minjtė zakonisht paraqesin shqetėsimet tuaja. Ata janė simbol i gjėrave tė vogla qe ju irritojnė dhe ju japin frikė. Gjithashtu ėndrrat me minj tregojnė se do tė kaloni disa pėrvoja tė pakėndshme me njerėz tė tjerė.
Minjte ngjyre kafe dhe bardhė nėnkuptojnė sėmundje ose mashtrim..
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 29.11.10 20:51

fjori tota shkruajti:pershendetje... kam par ne enderr sikur isha ne nje tip tregu dukej erresir..u futa ne nje tend aty shisnin disa gra qe po flisnin me nj-tj... un po provoja disa cizme kisha sh deshir te gjeja nje pal qe te me pelqenin...ato qe po provoja sikur spo me pelqenin i nxorra nga kemba dhe i lash aty...(pastaj endrra vazhdon po se mbaj mend se si...vetem kete detaj mbaj mend..)
:-)

Kėrkimi pėr tė blerė ēizme nė treg paraqet nevojėn tuaj pėr energji dhe lėvizje, si dhe guxim nė pozitėn e tanishme. Ju duhet tė merrni njė qėndrim tė fortė dhe tė keni kujdes, meqė ka qenė errėsirė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 29.11.10 20:57

wien shkruajti:desh te shkruaj per nje ender rkam pa shum te shpesht am jo t enjejten po t enjejtit person qa dot thot aken munci t eme tregon kam pa disa gar magjupe sikur me jepshin te haja diqka am s e di se qa qa dot thot kjo

Gra cigane, a po?!...
Ciganet nėnkuptojnė dėshirėn tuaj pėr tė bredh lirisht, pa pėrgjegjėsi dhe detyrim. Pėrndryshe, ėndėrra mund tė sugjeroj se ju duhet tė shihni drejt sė ardhmes. Ushqimi mund tė pėrfaqėsojė dashuri, miqėsi, ambicie apo kėnaqėsi nė jetėn tuaj...
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 29.11.10 21:04

catchme shkruajti:Ju lutem me jepni nje pergjigje per kete enderr.

Kam pare sikur isha ne maje te nje mali dhe pastaj fillova te zbrisja me vrap. Vrapoja e gezuar dhe rruges kaloja dhe kuaj qe vraponin me shpejtesi... dhe ndihesha e lumtur qe mund te vrapoja me shpejt se kuajt.

Endėrr e bukur dhe me domethėnie pozitive! Mali nė kėtė ėndėrr paraqet kalimin e sfidave dhe pengesave. Kuajt simbolizojnė fatin, fuqinė, pushtetin, krenarinė, energjinė, pasionin dhe kurajon. Vrapimi aludon nė shpresė pėr ecje pėrpara, vetrespekt dhe vetbesim.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

wien

Mesazh  wien prej 29.11.10 21:51

flm shum per pergjigjje
avatar
wien

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendejtje

Mesazh  Fluturahh prej 29.11.10 22:18

Mirembrema... Mbreme kam pare enderr sikur nje qen i vogel i imi qe e kom ne shtepi ma ka ngrene doren dhe nuk kam mundur ta heq doren nga ai dhe pastaj kishe gati sa nuk vdiqa nga ai kafshim edhe kur u zhgjova zemra me rrahte shum shpejte... Kisha dashur nje pergjigjje Faleminderit

Fluturahh

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 15 e 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi