Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 141 e 154 Previous  1 ... 72 ... 140, 141, 142 ... 147 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 19:48

suzy shkruajti:kam pare ne ender nje person te cilin e njoh une aj ishte i veshur me veshje te zeza... kurse dikush me tha se ky person nuk eshte njeri.. qdmth kjo ender te lutem ma komento ju pershendes

Veshja me rroba tė zeza pėr ata qė edhe nė realitet vishen zi, paraqet nderim dhe lehtėsi, ndėrsa pėr ata qė nuk kanė zakon te vishen zi paraqet njė vepėr tė shėmtuar.
Veshja me tė zeza ndonjėherė paraqet edhe pikėllimin, misterin, depresionin, aspekte tė errta tė vetes, tė mistershme e tė rrezikshme.

Elizza

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 19:50

NewBornX shkruajti:Cdo t thot kur perseriten Enderrat ?

Pėrsėritja e ėndėrrave thekson rėndėsinė e tyre si dhe sugjeron njė reagim tė shpejtė. Duhet tė keni parasysh qfarė keni parė.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 20:05

yasmin shkruajti:Cfare do te thote te shohesh ne enderr njerez me pushtet,sepse kohet e fundit kam pare sikur me perqafoi sali berisha,lulzim basha,sikur me erdhi per vizite ne shtepi ambasadori amerikan, njehere tjeter jozefina topalli...ne fakt me vjen te qesh sa here qe i kujtoj:)) por nuk e di se cfare kuptimi mund te kene...po ashtu mbreme ne realitet po veshtroja me vemendje paundin britanik(20-tshin)dhe tek pjesa ku eshte figura e adam smith ku paraqiten punetoret tek po e shihja me vemendje ne cast mu kujtua qe ate pjese e kam pare ne enderr sikur ato punetoret po punonin ne realitet...cfare do te thote kjo enderr qe e kisha pare me perpara por mu kujtua ne realitet kur po e shihja 20 paundeshin???

Politikanėt nė ėndėrr tregojnė se ju duhet tė zgjedhni dhe tė merrni njė anė. Ėndrra ėshtė paralele me njė vendim qė ju duhet tė bėni nė jetėn tuaj tė zgjuar. Nga ana tjetėr, politikanėt mund tė pasqyrojnė dėshirat tuaja pėr post politik ose interesin tuaj nė punėt e botės.
Personat e famshėm nė pėrgjithėsi nėnkuptojnė njė rritje tė prosperitetit, pushtet, autoritet, kontroll dhe nder nė varėsi prej pozitės sė personit.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 14.11.10 20:19

Nitah shkruajti:Mirmrama
Kam pare enderr para 3 muajve sikurse me ndiqte nje hije e bardh ikja nga ajo me ndiqte pandal isha me nenen time ajo e pa dikur dhe e mbyti at hije pas ksaj endrre u zgjova dhe e shihja para ftyres at hije gjithmon kurse mbrem isha fjet me burrin tim dhe prap mu shfaq kjo hije ne enderr me ndiqte ngado ikja me thoshte do te vras do te vras frigohesha shum pastaj ne enderr burri im ishte me mua dhe e pa ne fund dhe e mbyti prap.Ju lutem me tregoni domethenien e kksaj endrre

Hijet paraqesin karakteristika tė cilat pėrpiqeni t'ju shmangeni dhe t'i fshehni te mos i pranoni. Kjo mund tė jetė frikė, faj apo kujtime tė shtypura.
Nė anėn tjetėr ėndrra mund tė thotė qė ju jeni "nėn hije" tė dikujt tjetėr, ndiheni e neglizhuar dhe e pafuqishme.
Nėse nė praninė tėnde dikush mbyt diqka, kjo paraqet zemrim tė thellė ndaj dikujt. Viktima paraqet aspekte tė vetės tė cilat dėshironi t'i shkatėrroni dhe t'i eliminoni para se ato tė kenė ndikim negativ nė ju.

Elizza

1083

Te puthesh te dashurin...

Mesazh  Anna Maria prej 16.11.10 11:59

...kam pare ne enderr qe isha me te dashuri ne erresir duke ecur.per nje moment sikur donim te fshiheshim nga dikush dhe ndejtem pas nje si tip kodre me dhe.aty po putheshim... Theksoj se jemi pak large dhe pak te zene.

Anna Maria

2

Mesazh  fjori tota prej 16.11.10 15:19

kam par shoqen time te ngushte qe po perqafonte shokun ton te ngusht ne nje menyr jo sh shoqerore nderkoh qe un isha aty...dhe mendova me mir ti le vetem dhe fillova te zbres shkallet dhe dola ne nje sken tjeter endrre... nje shoqja ime e gjimnazit duke ju parakaluar dy makinave un i thash futu ne mes...dhe ajo u fut por u aksidentua..makina u shkaterrua fare...pastaj pash te emen(un nuk e njoh te emen e asaj shoqes kshq ne enderr me doli nje grua qe se kisha par ndonjeher) e cila nuk ishte fare e merzitur dhe thoshte se cdo gje rregullohej..(esht nje enderr sh e ngaterrueshme..por zakonisht i shoh te tilla...kaloj nga nje enderr ne nje tjeter..:(( ..flm eliza.. te lutem mundohu te ma shpjegosh

fjori tota

20

Mesazh  NewBornX prej 16.11.10 16:21

Kam pare enderr sikur do martohesha dhe po kerkoja fustanin perfekt per veten time..me maman time kam kerkuar ne cdo dyqan kam provuar shum derisa n fund e gjeta 1 t bkr po q fatkeqesisht pasi e bleva u prish :\
cdmth/...flm

NewBornX

33

hi

Mesazh  yamada prej 17.11.10 10:42

pershendetje eliza keto kohve te fundit po sho shum endrra te kqia po nder to shooh shpeesh endrra sikur po ndahem nga i dashuri im qka do te tthoot kjo a mos esht ndonje paralajmrim apo thjesht ndonej enderrr flm per gjith pergjigjjet qe mi ke dhen deri tani

yamada

4

pyetje pergjigje mbi endrrat -1

Mesazh  olsa23 prej 19.11.10 23:45

pershendetje!
gjithnje shikoj te te njejten enderr dhe shpesh madje: sikur po i jap makines dhe gjithmone nuk me mbajne frenat dhe mbetem e habitur, por kur shikoj veten me pas mbetem vetem me timon ne dore dhe perseri nuk me mbajne frenat si shpjegohet kjo?
faleminderit!

olsa23

7

PERSHENDETJE ELIZA E NDERUAR

Mesazh  mehanja prej 20.11.10 16:13

Kam pare ne enderr veten time duke dale nga shtepia dhe pasi dola jashte isha duke ecur papritur u rrezova ashtu ne shpin dhe nuk ndjeja fare dhembje se isha rrezuar kurse pak me large ndodheshin dy gra larg njera tjetres pak a shum te njofshme e me shikonin dhe njera prej tyre qeshte aq shume ndersa une sikur e pershendeta nga larg ashtu e rrezuar dhe po kte grua e kame pare disa nete rresht ne enderr me resperkt mehanja klb

mehanja

53

Faqja 141 e 154 Previous  1 ... 72 ... 140, 141, 142 ... 147 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi