Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 101 e 154 Previous  1 ... 52 ... 100, 101, 102 ... 127 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 24.09.10 11:41

kaltrina. shkruajti:qfar do tė thotė te shihesh ėndrren e njejt 3 jav njrene mbas tjetres. Shoh nje njeri qe nuk me le qe te flej. me sillet gjith kohen mbas meje. nuk me le qe te flej deri sa te lodhi une at.
qfar do tė thotė kjo? t'lutem me ndihmoni?

Endrrat qė pėrsėriten vėn nė pah rėndėsinė e tyre si dhe kėrkojnė njė reagim tė shpejtė ndaj njė situate.

Elizza

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  bbb1 prej 24.09.10 14:46

qfar do tė thotė tė shofesh merimangen ne ėndėrr !@##$ nese ka mundesi te ma dergonit pergjijen me mesazh personal,...faleminderit per mirkuptim <3

bbb1

19

Mesazh  beni39 prej 24.09.10 15:39

e kam pa nji enderr sikur isha mes tufes e lulev te bardh pra vetum lule te bardh ju lutem nese keni mundsi te me spjegoni

beni39

9

Mesazh  Elizza prej 24.09.10 16:15

bbb1 shkruajti:qfar do tė thotė tė shofesh merimangen ne ėndėrr !@##$ nese ka mundesi te ma dergonit pergjijen me mesazh personal,...faleminderit per mirkuptim

Merimanga ėshtė simbol i ngatrresės, kontrollit, fuqisė dhe krijimtarisė. Ajo tregon se ju ndjeheni si njė i huaj nė disa situata. Ose qė ju mund tė dėshironi tė mbani distancėn tuaj dhe tė qėndroni larg nga njė situatė. Mermimanga gjithqashtu ėshtė simbolike e fuqisė femėrore dhe mund t'i referohet njė force tė madhe mbrojtse nga sjellja juaj vetė-shkatėrruese.
Nėse ju vrisni njė merimangė, ajo simbolizon fat tė keq nė pėrgjithsi.

Nėse merimanga thur rrjetėn nė ėndėrr, nėnkupton se ju do tė shpėrbleheni pėr punėn tuaj tė vėshtirė.
Nė njė shėnim negativ, merimangat mund tė tregojė ndjenjėn e tė qėnit tė ngatėrruar ose tė bllokuar nė njė marrėdhėnie. Nga ana tjetėr, nė qoftė se njė merimangė ėshtė duke thurur rrjeten, mund tė jetė njė metaforė pėr botėn e gjerė dhe komunikimin global.

Nėse merimanga ėshtė e ngjitur njė mur, tregon se dėshirat tuaja do tė realizohen sė shpejti.

Nėse jeni kafshuar nga njė merimangė, paraqet njė konflikt me njė femėr dominuese nė jetėn tuaj. Ėndėrra mund tė jetė njė metaforė e zėnjes nė kurth. Ndoshta ju ndjeheni tė bllokuar nga njė situatė apo marrėdhėnie.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 24.09.10 16:24

beni39 shkruajti:e kam pa nji enderr sikur isha mes tufes e lulev te bardh pra vetum lule te bardh ju lutem nese keni mundsi te me spjegoni

Qėndrimi nė mes luleve tė bardha paraqet paqe tė brendhshme, butėsi, tė vėrtetėn, harmoni, ekuilibėr dhe kėnaqėsi. Kjo mund tė jetė njė simbol i rilindjes si dhe marrjes sė njė qėndrimi tė ri pėr jetėn, ose tė shikuarit e gjėrave nė njė mėnyrė mė pozitive.
Lulet e bardha ndonjėherė paraqesin edhe trishtim e mėrzi.

Elizza

1083

kleme

Mesazh  klementina prej 25.09.10 8:49

pershendetje deshta te shkruaj per nje enderr te nje shoqje e cila eshte: nje falltore po ja shikonte doren dhe i tha qe do te fejohesh me daten 25 tetor, si mi marr shoqja si te vertet, si deshire.

klementina

48

enderra

Mesazh  Xhemajl prej 25.09.10 10:42

E kam par nje enderr sikur isha duke ecur rruges dhe kisha nje kulete ne dor aty kisha shume para.. nje njeri kur mi pa u mundua te mi vjedh amo une nuk i leshoja kurrsesi prej dore dhe dikur ai iku, e parat mbeten prap te une.

qka do te thot kjo enderr

Xhemajl

382

Mesazh  fjori tota prej 25.09.10 11:52

MIRDITA...un kam par ne enderr motren time....po i krihja floket kur filluan ti dalin nga koka insekte(morra)...:P
dhe ajo ma tha qe ka 1 vit qe i kishte dhe ajo stregonte se kishte turp....ca do te thot kjo nqs mund te me tregoni... :))))

fjori tota

20

pershendetje

Mesazh  mehanja prej 25.09.10 19:12

eliza a mund me trregoni per nje enderr ...,,,,kam par motren time e cila ka vdekur ne nje moshe shum te vogel dhe ne ender me shfaqej ne nje moshe me te rritur dhe un sikur lozja me te /?

mehanja

53

Pershendetje Elizza

Mesazh  alba@alba prej 26.09.10 11:24

Te falenderoj per shpjegimin e enderrave...je shume e mire....do doja te me shpjegoje kete enderr...
Kete enderr e ka pare vajza e xhaxhait tim,...
Kishte pare ne enderr mamane time te vdekur (mami im ka vite qe ka vdekur) sikur ishte hapur varri dhe ishim te dyja aty dhe sikur e shihnim mamin tim lakuriq gjysmen e trupit....goca e xhaxhait me thoshte mua 'si e ke lene zhveshur po vishi rrobat '...une i thosha 'po ajo eshte e vdekur '...me pas sikur mamase se vdekur i rrihte zemra dhe hapi syte e i kapi doren vajzes se xhaxhait dhe ia puthi...
Te lutem ma shpjego cdo te thote kjo enderr....Me respekt Alba...

alba@alba

12

Faqja 101 e 154 Previous  1 ... 52 ... 100, 101, 102 ... 127 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi