Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 8 e 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  vjollca gashi prej 30.07.10 19:49

ju lutem me tregoni nese e di dikush, kam par ne enderr baban i cili eshte i vdekur me djalin qe e dua


Edituar pėr herė tė fundit nga vjollca gashi nė 16.08.10 11:53, edituar 1 herė gjithsej

vjollca gashi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tun elizza

Mesazh  zEmRa prej 30.07.10 23:40

un njė dit kam par ėndėrr sikur mė ndiqnin disa qen un vrapoja por nuk mund ti ikja dikur u rrėzova qentė mė kėrcyen sipėr mundoheshin tė mė kafshonin por nuk mundnin edhe pse nfakt mė kafshonin por mua smė ndodhte asgjė nuk mė dilte gjak nga gjith ai kafshim i tyre mua tė lutem elizza ma komento kėtė ėndėrr

zEmRa

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

klem

Mesazh  klementina prej 31.07.10 12:29

pershendetje....
deshta te pys diq
qka domethenje ka numri 17 nentori te cilin e enderroj..

klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  VesaXp prej 31.07.10 13:39

Mirdita a mundesh e nderuar te me komentosh ket enderr : kam par enderr se ne duart e mia kisha nje bretkose te cilen e lagja me shpric ineksioni me pas bretkosa u hodh ne nje kenete afer kenetes ishte 1 njeri i cili thoshte qfar kan ber pse skan rregulluar nje park per femije me pas e pash veten duke ia kerkuar nje vajze te vogel nje kapse qe ti kapja floket dhe ia pastrova floket e gjata si dhe kam par veten ne nje shtepi te maruar nga druri me 3 persona 2 print e mi dhe 1 person qe un thoja se nuk e kupton gjuhen shqipe i cili e kishe pervetesuar ate shtepi nga nje grua dhe frikesohej se do te ja marrin shtepin shtepija lekundej dhe une vrapoja qe ta ndreq mos te prishet

te lutem me trego per kete enderr nese mundesh eshte paksa e gjate

VesaXp

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung eliza

Mesazh  e sinqerta prej 31.07.10 14:12

dehsta te pyes per nje onderr qe ka par motra ime sikur shkoj ne njer shtipi t vjeter edhe at shtepi ja ka fal do thmive qe nuk kan pas shtepi edhe disa rroba e qka kan pas nevoj ata taj tu hec rruges ka par ne ondrr sikur e ka shkerr automobili ju lutem shpjegoma ket onderr tung flm per mirkuptim

e sinqerta

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Mitro22 prej 01.08.10 15:55

Pershendetje Eliza,nje shoqe e imja me ka pare ne enderr sikur une dhe personi qe e dua(qe eshte e pamundur te jem me te) kemi shkuar ne nje dasem bashke dhe qe jem dukur shkelqyshem dhe elegant,dhe shoqja me tha sikur te gjithe shoqeria qe ishim ju shikonim dhe thonim shikoni keta sa cift i mire qe jane!Cka nenkupton kjo?

Respekt!

Mitro22

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pyetje-pergjigjeje mbi enderrat

Mesazh  esma prej 01.08.10 22:52

Pershendetje juve,ju lutem te me shpjegoni qfar sinjalizon enderra kur shef se ke shenuar emrin e simpatise suaj ne doren e majte me ngjyre te kuqe,ndoshta do te gjenit kohe dhe do me pergjigjeni

esma

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

era

Mesazh  erlisja prej 03.08.10 10:13

deshta te pys per nje enderr qe ka par mbrem/
enderroja sikur nj falltore deshironte te me tregonte fallin por une refuzova dhe i thojsha nuk te besoj ty por zotit besoj ne zot dhe falenderoj zotin dhe e mora per krahu dhe e dergova jasht shtepis sime .
qfar domethenje ka te enderroje sikur ke veshur nje fund te gjat dhe me lule dhe u mundojsha per te sherby me kafe musafirve me qat fund te gjat u duksha bukur sepse e ndisha veten rahat ne te ju faliminderit per kohen tuajjjjjjjj.

erlisja

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 03.08.10 15:28

NewBornX shkruajti:doja te pyesja per 1 enderr qe ka par shoqja ime..
ka pare sikur do vriste veten me helm minjsh..dhe para se ta bente i shkruante nje leter familjes me arsye dhe me drg mua nje mesazh..si nje nga personat qe donte me sh..

Letra qė iu shkruan juve dhe familjes paraqet nevojėn pėr komunikim tė hapur. Shkrimi i dorės poashtu paraqet edhe ndonjė gabim ose diqka qė e mundon dhe duhet patjetėr tė ndahet me ju.
Helmi tregon ndjenjat negative me tė cilat e ngarkon veten e qė janė tė dėmshme pėr tė mirėn e saj. Vrasja e vetes me helm paraqet njė rilindje emocionale dhe njė favor.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 03.08.10 15:39

melja shkruajti:te pershendes dhe te falenderoj ...deshta te shkruja per nje enderr qe ekampar mbrem
enderroja sikur deshiroja te shkoja ne bjeshk se bashku me familjar por gjat rruges na doli nje ari ngjyr te zeze i cili na ndiqke me nje shpejtesi te madhe por une u ktheva per ne shtepi dhe vrapoja me nje shpejtesi te madhe.


Dėshira pėr tė shkuar nė bjeshkė nėnkupton ambicie dhe vendosmėri pėr tu ngritur lart.
Ndjekja nga njė ari, tregon agresion, pengesa tė mėdha dhe konkurrencė. Ju mund tė gjeni veten nė njė situatė kėrcėnuese. Kjo paraqet edhe tendencė pėr tė hequr dorė shumė lehtė ose pėr tė ikur nga situatat e caktuara.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 03.08.10 15:44

klementina shkruajti:pershendetje....
deshta te pys diq
qka domethenje ka numri 17 nentori te cilin e enderroj..

Numri 17 paraqet shpirtin.
Nėntori tregon indiferencėn tuaj nė njė situatė apo problem.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 03.08.10 18:22

erlisja shkruajti:deshta te pys per nje enderr qe ka par mbrem/
enderroja sikur nj falltore deshironte te me tregonte fallin por une refuzova dhe i thojsha nuk te besoj ty por zotit besoj ne zot dhe falenderoj zotin dhe e mora per krahu dhe e dergova jasht shtepis sime .
qfar domethenje ka te enderroje sikur ke veshur nje fund te gjat dhe me lule dhe u mundojsha per te sherby me kafe musafirve me qat fund te gjat u duksha bukur sepse e ndisha veten rahat ne te ju faliminderit per kohen tuajjjjjjjj.

Falltorja pėrfaqėson tė keqen dhe shkatėrrim. Kjo mund tė tregojė pėr idetė tuaja negative dhe pėrvojat tuaja me tė rrezikshme apo edhe pashpirtėsinė femėrore. Shrehja jote dhe fjalėt tua tregojnė pėr besimin tėnd dhe mbrojtjen.
Fundi i gjatė paraqet sinjalet dhe mesazhet e fshehta, tė cilat ju jeni duke i pėrcjellė apo duke i dėrguar. Ai gjithashtu simbolizon feminitetin dhe kuptimin e seksualitetit tuaj.
Musafirėt dhe shėrbimi tregon mikpritjen tuaj dhe tė qenėt i shoqėrueshėm, shkėmbimin e njohurive, shpresave, shqetėsimeve dhe tė ideve. Poashtu ndjenja e tė dukurit bukur dhe rehatia qė ndjeni i japin njė domethėnie edhe mė pozitive ėndrrės.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 03.08.10 18:36

esma shkruajti:Pershendetje juve,ju lutem te me shpjegoni qfar sinjalizon enderra kur shef se ke shenuar emrin e simpatise suaj ne doren e majte me ngjyre te kuqe,ndoshta do te gjenit kohe dhe do me pergjigjeni

Emri i shkruar e njė tė njohuri simbolizon mėnyrėn se si ndjeheni pėr tė. Mund tė jeni tė largtė emocionalisht pėr momentin ose tė mendoni pėr moskuptim, por gjithqka mund tė ndryshojė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  genci prej 03.08.10 22:33

A mundesh te me tregosh ēka do te thote me pa enderr duke e kruar doren e djathte edhe duke marre pare njekohesisht, flm.
avatar
genci

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderr qe e shoh qdo nat

Mesazh  -*Bledar*- prej 04.08.10 9:44

mund te me tregoj dikush se qfar kuptimi ka kur ne enderr shoh veten duke bere sex me nenen time.. ??
avatar
-*Bledar*-

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nje enderr qe e shoh disa her

Mesazh  -*Bledar*- prej 04.08.10 15:04

nje kusheri i imi ka pare nje enderr nje grua te cilen e kemi pas te fisit ku ai shkon pran varrit te saj dhe ajo e vdekur brenda ne varr bisedon me te dhe ai eshte ne dijeni se eshte e vdekur dhe vazhdon te bisedoj me te..a mund ta shpjegoj dikush kete enderr..
avatar
-*Bledar*-

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

press

Mesazh  -*Bledar*- prej 05.08.10 12:40

eliza te lutem me jep nje pergjigje ne pyetjen time ngase kusheriri perseri po e sheh ate enderr dhe fillon te frikohet ngase mbreme perseri e ka pare dhe ajo i ka thene nese ai deshiron te shkoj me te
avatar
-*Bledar*-

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung eliza

Mesazh  e sinqerta prej 07.08.10 21:25

te pershendes eliza shum gjith ashtu tu kisha lut mem tregu per ket onderr qe kam par mbrom sikur me therriste babai i te dashurit tim ne telefon e me thoshte hajde sod rrim te na se do met pa tetja e neser do vim na ta marrim fjalen te shtepija jote por une refuzoja dikur ma mbushi mendjen e shkova kur hyra ne dhom aty ku ndejshin me teten ma boni nona e te dashurit tim pse nuk je ly um tha lyju ndrequ e taj hajde ne dhom une u lyve edhe ndejta shum pak edhe i thash mamit tij mos pom bertet i dashuri qe erdha aj nuk e dinte qe jom shku en shtepi ti taj thsh ma mir osht me hec te shpija edhe mami ti um tha ani shko se na t thrrasim neser u pershendetum edhe tu ardh rruges gjojsha pare edhe i takova do kerre me krushqi ni dasum me muzik te lutem e liza me trego qka do me thon kjo onderr qe dy tri net qe shof ondrra qe shkoj e vizitoj shtepin e te dashurit tim
avatar
e sinqerta

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kleme

Mesazh  klementina prej 08.08.10 17:09

te pershendes deshta te shkruaj pr nje enderr e cila osht :
enderrroja sikur isha ne nje dhom te cilem nuk enjoh ku aty pari takova tezen time ecila ka vdekur para 6 muajsh dhe dhuroj diq per te cilen nuk maj mende qka ishte por une emora pastaj me kerkoj uje per te pir shkova dhe mora nje got me uj dhe ja dhash me doren time sepse ajo nuk embajtti une ja dhash pastaj me than qe te pys se kur dote fejohem kurse une epyta por ajo nisi te me fute duart ne fyt per tme kopur me shterengoj fytin nje koh pastaj une u mbrojta dhe embyta cop cop e bera dhe pastaj duart mu ben me gjak te dy duart.
enderra tjeter osht kinse dora edjatht ne e sht shkepurur nga trupi duke ndejtur dhe me ra u mundojsha me e kapur por nuk munedesha
pres pergjigjjen sepse jam ne ankth sepse po kam frik.
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

meli

Mesazh  melja prej 08.08.10 17:22

mirdita te pershendes dhe te falenderoj kam njee nderr qe kam par mbrem.
isha ne nje vend te pa njohur per mua ne nje natyr te bukur ne nje vend ku ne mes te ati vendit ishte nje lum i cili rrjedhke me nje bukur te cilen e ndejeje dhe ngadal dhe ishte i bardh njeher lumin e kalova kembe vetem nga deshira pastaj per te dalur nga kam ardhur doli nje ure e drurit e cila ishte po thuaj e shkatruar shkova deri ne gjysm pastaj u ktheva sepse me doli gjyshi i cili ka vdekur qe nje koh te gjat dhe me tha qe te kthehem sepse osht rrezik sepse ura ishte shum e nalt dhe lumi ishte shum posht u ktheva mbasi gjyshi me tha (nuk e disha se osht i vdekur) se e keni thyr besen sepse une vet pak urinova kurse motra i kishte bertitur .kurse une u mundova ti ndihmojgjyshit dhe vazhdova rrugen me te .
qka donm me than mi enderru motren me gjinse te zhytura.
avatar
melja

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  vjollca gashi prej 09.08.10 13:01

ju lutem me tregoni nese e di dikush, kam par ne enderr baban i cili eshte i vdekur me djalin qe e dua
avatar
vjollca gashi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  -*Bledar*- prej 09.08.10 14:48

vjollca gashi shkruajti:ju lutem me tregoni nese e di dikush, kam par ne enderr baban i cili eshte i vdekur me djalin qe e dua

Degjo vjollca, nese e sheh dike qe e do ne enderr babain, femijen tuaj apo dike tjeter, ata do te kene jete te gjate dhe te lumtur prane familjeve te tyre.
avatar
-*Bledar*-

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  kuriozi prej 10.08.10 10:33

Ēka d.m.th kur e shikon njė tė afėrm me rroba tė reja ( nė ėndėrr )
avatar
kuriozi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  awesome prej 10.08.10 14:16

e kam parė njė enderr sikur vllau im i madh ėshtė martuar me dikend qfar do tė thot??...edhe nje e kam parė me ufo sikur donte te me merrte diqka me duket aparatin me te cilin e kam fotografuar?
avatar
awesome

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  buh prej 11.08.10 14:54

kam pare ne enderr qe po shkoja ne nje vend me autobus,por sikur papritur e ndjeja veten qe isha shum lart ,si duke udhtuar me nje mjet fluturues shihja posht qdo gje..kur ne nje ndertes te larte te bukur e pash nje grua e veshur me rroba indiane ndoshta,ose ishte grua kineze nuk e di..vetem qendronte aty e drejtuar nga deti(si duket ne poo fluturonim mdi nje deti)ajo po qendronte me duar te bashkuara.si duke u lutur..ne po largoheshim nga ajo..dhe ajo kthente koken te me shiqonte..un ngrita doren si ta pershendesja duke buzeqeshur..kur edhe ajo beri te njejten gje...me bente nje shenje me duar sikur shkruante diqka..dhe pas pak e kuptova qe ishte duke me pyetur per email adres..(ndoshta duket pak qesharake)un fillova ti tregoja me shenja shkronjat...ajo kuptonte..dhe me dukej se fliste diqka ne nje gjuh te huaj si arabe...(e quditshme nje grua me rroba indiane,ne fytyre dukej kineze,qe fliste gjuh arabe,te pakten keshtu me duket)kur papritur e pash veten duke u shikuar ne pasqyre..pash syt qe me ishin ber krejtesisht te bardh,vetem bardhema shihej..friksohesha nga ta..dhe ne ball..sikur te me kishe gerrvishtur dikush po shihja 3 shkronjat e para te imelles time...-MAX-ishte e gervishtur e thelle sa qe pikoja gjak nga balli..?!!
avatar
buh

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Fikrro prej 12.08.10 12:40

Kam pare para disa diteve nje enderr shum te cuditeshme:sikur nje gjysem pasqyre qendronte para meje,dhe une nuk reflektohesha ne ate pasqyre,pastaj dikush me tha ta marr ca uje ta gjuaj ne barkun e nenes time se ne kete menyre do te bente nje femij,sa me shum i gjuaja barkut te saj uje barku i saj rrritej deri sa lindi femijen,e njejta gje i bera e gruas te dajes,te dyja linden nga nje djal.

Cdo te thote
avatar
Fikrro

615


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ola

Mesazh  mehanja prej 13.08.10 15:56

ju lutem a mund te ma spjegoni nje enderr qe kam pa disa dite me pare...sikur ndodhesha ne nje vend me shum njerez dhe jasht binte nje shi shum shum shum i madh me pas te gjith dolem jasht ashtu duke vrapuar per tu strehu ne nje vend tjeter ...te gjith kishin qadra me vete vetem un jo ato qadra kishin ngjyre te zeze dhe duke vrapu te gjith shkuan ne nje vend tjeter nje vajz qe ishte aty sikur u munda te me ndimoj te jemi ne qadren e saj pasi shiu ishte shum shum i madh por nuk munda te jem me te dhe ajo vrapoi me gjith njerzit e tjere vetem une nuk munda te shkoj ne at vend dhe nga shiu i madh qe binte un rash pertoke dhe mbeta pa fryme nga goditjet e atij shiu ...afer meje sillej nje qene dhe vazhdimisht lehte afrohej tek un dhe un dridhesha-frigohesha aq shum ....me respekt mehanja
avatar
mehanja

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kleme

Mesazh  klementina prej 14.08.10 12:24

pershendetje deshta per te shkruaj per nje enderr qekam par mbrem :enderroja sikur isha nje nje dhom ku kisha nje femi timin ne djep dhe e ushqejsha me gjidhenje kurse femija ishte ne djep dhe ushqeje nga gjiri im nuk jam e matuar.ju lute pergjigjmu sepse........
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 11:31

genci shkruajti:A mundesh te me tregosh ēka do te thote me pa enderr duke e kruar doren e djathte edhe duke marre pare njekohesisht, flm.

Kruarja e dorės nėnkupton kėrkimin e rehatisė dhe mbėshtetjes. Ju jeni i shqetėsuar nė lidhje me njė vendim ose diēka nė jetėn tuaj tė zgjuar. Marrja e parave paraqet mirėsi dhe begati.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 11:42

-*Bledar*- shkruajti:mund te me tregoj dikush se qfar kuptimi ka kur ne enderr shoh veten duke bere sex me nenen time.. ??

Nėse sheh veten duke bėrė seks me nėnėn, motrėn ose me ndonjė femėr me tė cilėn s'mund tė martoheni, kjo do tė thotė se i ndėrpren lidhjet me tė dhe nuk i plotėson detyrimet ndaj saj.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 11:53

-*Bledar*- shkruajti:nje kusheri i imi ka pare nje enderr nje grua te cilen e kemi pas te fisit ku ai shkon pran varrit te saj dhe ajo e vdekur brenda ne varr bisedon me te dhe ai eshte ne dijeni se eshte e vdekur dhe vazhdon te bisedoj me te..a mund ta shpjegoj dikush kete enderr..

Biseda me ndonjė tė vdekur paraqet jetėn e gjatė tė ėndėrruesit. Eshtė mirė tė mbahen mend fjalėt e tyre, ngase janė tė vėrteta ēfarėdo qofshin ato.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 12:10

Mitro22 shkruajti: Pershendetje Eliza,nje shoqe e imja me ka pare ne enderr sikur une dhe personi qe e dua(qe eshte e pamundur te jem me te) kemi shkuar ne nje dasem bashke dhe qe jem dukur shkelqyshem dhe elegant,dhe shoqja me tha sikur te gjithe shoqeria qe ishim ju shikonim dhe thonim shikoni keta sa cift i mire qe jane!Cka nenkupton kjo?

Respekt!

Prania juaj nė njė dasmė tregon se ju jeni duke pranuar njė ndryshim tė ri nė jetėn tuaj (duhet ta bėni njė ndryshim). Tė qenit me personin qė nė realitet ėshtė e pamundur tė jesh me tė, paraqet lidhjen tuaj me tė kaluarėn si dhe ndjenjat e mira qė ju jep kjo 'lidhje'.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 12:27

e sinqerta shkruajti:te pershendes eliza shum gjith ashtu tu kisha lut mem tregu per ket onderr qe kam par mbrom sikur me therriste babai i te dashurit tim ne telefon e me thoshte hajde sod rrim te na se do met pa tetja e neser do vim na ta marrim fjalen te shtepija jote por une refuzoja dikur ma mbushi mendjen e shkova kur hyra ne dhom aty ku ndejshin me teten ma boni nona e te dashurit tim pse nuk je ly um tha lyju ndrequ e taj hajde ne dhom une u lyve edhe ndejta shum pak edhe i thash mamit tij mos pom bertet i dashuri qe erdha aj nuk e dinte qe jom shku en shtepi ti taj thsh ma mir osht me hec te shpija edhe mami ti um tha ani shko se na t thrrasim neser u pershendetum edhe tu ardh rruges gjojsha pare edhe i takova do kerre me krushqi ni dasum me muzik te lutem e liza me trego qka do me thon kjo onderr qe dy tri net qe shof ondrra qe shkoj e vizitoj shtepin e te dashurit tim

Eshtė normale tė shihen ėndrra tė tilla. Kjo tregon 'frikėn' tuaj pėr takimin me ta. Lyerja qė bėni paraqet mendimet tua tė mospranimit nga ana e tyre. Vizita tregon se ju duhet tė lidheni me ata persona nė jetėn tuaj tė zgjuar. Ndoshta ju jeni ndjerė e neglizhuar nė njė farė mėnyre. Poashtu ju duhet tė shihni njė pamje mė tė gjerė mbi disa qėshtje. Dasma me krushqi dhe muzikė paraqet angazhim, harmoni dhe tranzicion...Paratė paraqesin sukses, begati dhe mirėsi.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 12:44

klementina shkruajti:te pershendes deshta te shkruaj pr nje enderr e cila osht :
enderrroja sikur isha ne nje dhom te cilem nuk enjoh ku aty pari takova tezen time ecila ka vdekur para 6 muajsh dhe dhuroj diq per te cilen nuk maj mende qka ishte por une emora pastaj me kerkoj uje per te pir shkova dhe mora nje got me uj dhe ja dhash me doren time sepse ajo nuk embajtti une ja dhash pastaj me than qe te pys se kur dote fejohem kurse une epyta por ajo nisi te me fute duart ne fyt per tme kopur me shterengoj fytin nje koh pastaj une u mbrojta dhe embyta cop cop e bera dhe pastaj duart mu ben me gjak te dy duart.
enderra tjeter osht kinse dora edjatht ne e sht shkepurur nga trupi duke ndejtur dhe me ra u mundojsha me e kapur por nuk munedesha
pres pergjigjjen sepse jam ne ankth sepse po kam frik.

Marrja e diēkaje nga tė vdekurit paraqet favore, ndėrsa dhėnia nuk ėshtė e lavdueshme. Zemėrimi i saj paraqet frustrimet dhe zhgėnjimet. Duartė me gjak tregojnė se ju jeni duke pėrjetuar njė lloj faji pėr diēka qė ka tė bėj me tezen tuaj.
Shkėputja e dorės sė djathtė paraqet ndėrprerjen e mardhėnieve me njė antarė tė familjes sė gjinisė mashkullore ose largimin e tij.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 12:50

kuriozi shkruajti: Ēka d.m.th kur e shikon njė tė afėrm me rroba tė reja ( nė ėndėrr )

Veshja e rrobave tė reja tregon se ai person do tė qetėsohet nga njė shqetėsim apo mėrzi dhe do tė shpėtojė nga njė gjė e urryer.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 15.08.10 12:56

awesome shkruajti:e kam parė njė enderr sikur vllau im i madh ėshtė martuar me dikend qfar do tė thot??...edhe nje e kam parė me ufo sikur donte te me merrte diqka me duket aparatin me te cilin e kam fotografuar?

Nėse vllau nuk ėshtė i martuar paraqet ndonjė favor, por nėse ėshtė i martuar - martesa pėr sė dyti nuk ėshtė e mirė.
Ufo-t nėnkuptojnė dėshirat tuaja pėr tė gjetur qėllimin tuaj shpirtėror nė jetė. Nga ana tjetėr, kjo tregon se keni ndjenja tė tjetėrsuara nga ata rreth jush. Ju duhet tė jeni mė i kthyer kah realiteti.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  buh prej 16.08.10 21:50

pershendetje Elizza..kam pare nje enderr sikur isha un dhe dy vellezerit e mi dhe vazhdimisht na ndiqte nje qen un isha shum e frikesuar por me pas pash veten sikur po qendroja e ulur me dy vellezerit rreth nje tryeze kur pa qellim e rrezova njerin nga vellezerit dhe lendoi doren..ata shkuan ne dhomen tjeter kurse un po vezhgoja nga vrima e nje dere qe te qonte ne katin e dyte te shtepise..po shikoja shkallet kur papritur pash nje njeri qe s`dukej si ne pra,s`dukej si nje njeri normal..po mbante nje bebe ne duar dhe u ul aty ne shkall..u frikesova shum..mundohesha qe ta mbyllja deren qe te mos vinte poshte..po therrisja vellaun tim..ai nuk vinte..un e therrisja vazhdimisht qe te me ndihmonte po prap nuk vinte..shkova ne dhom qe te shoh se qpo ndodh..pash njerin vella pran krevatit qe ishte i hapur...ne te kishte vendosur vellaun tjeter dhe po e digjte..pash zjarr dhe tym qe po dilte nga ai...e kuptova qe pasi kishte vdekur ai po e digjte ..u tmerrova kur e pash...po papritur ne anen tjeter te dhomes pash edhe nje krevat tjeter dhe posht tij ishte prap vellau im i njejt qe ishte i vdekur..pash se doren e kishte te lenduar dhe mendoja qe ndoshta un kam qen shkaktare per vdekjen e tij..pra po shikoja te njejtin vella .por ne dy trupa njekohesisht...por me pas mendoja se njeriu qe pash tek shkallet ishte shkaktar per vdekjen e tij.ishte vellau i vogel dhe po qaja vazhdimisht.me hipi adrenalina fare dhe vrapova qe ta hapja deren ta mbysja njeriun e quditshem te shkallet...me pas papritur vetem shikoja doren time te lidhur me fasha dhe nuk di me asgje:|...JU LUTEM MA SHPJEGONI.ME RESPEKT!
avatar
buh

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  en-nur prej 17.08.10 14:04

Te pershendes Eliza desha te komentosh dy endrat qe kam pare.
Njera sikur isha te gjyshja dhe perdorja nje revole me fishekzjare, krisja fisheke pa nderprere
dhe e dyta sikur nusja e xhaxhait tregoi se ajo e tradhton burin e saj dhe kryn mardhenje me burra tjere bashk me komshikat e saj.
flm per mirkuptim
avatar
en-nur

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ju lutem elizaa

Mesazh  mehanja prej 17.08.10 14:49

ju lutem a mund te ma spjegoni nje enderr qe kam pa disa dite me pare...sikur ndodhesha ne nje vend me shum njerez dhe jasht binte nje shi shum shum shum i madh me pas te gjith dolem jasht ashtu duke vrapuar per tu strehu ne nje vend tjeter ...te gjith kishin qadra me vete vetem un jo ato qadra kishin ngjyre te zeze dhe duke vrapu te gjith shkuan ne nje vend tjeter nje vajz qe ishte aty sikur u munda te me ndimoj te jemi ne qadren e saj pasi shiu ishte shum shum i madh por nuk munda te jem me te dhe ajo vrapoi me gjith njerzit e tjere vetem une nuk munda te shkoj ne at vend dhe nga shiu i madh qe binte un rash pertoke dhe mbeta pa fryme nga goditjet e atij shiu ...afer meje sillej nje qene dhe vazhdimisht lehte afrohej tek un dhe un dridhesha-frigohesha aq shum ....me respekt mehanja
avatar
mehanja

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 17.08.10 15:28

buh shkruajti:pershendetje Elizza..kam pare nje enderr sikur isha un dhe dy vellezerit e mi dhe vazhdimisht na ndiqte nje qen un isha shum e frikesuar por me pas pash veten sikur po qendroja e ulur me dy vellezerit rreth nje tryeze kur pa qellim e rrezova njerin nga vellezerit dhe lendoi doren..ata shkuan ne dhomen tjeter kurse un po vezhgoja nga vrima e nje dere qe te qonte ne katin e dyte te shtepise..po shikoja shkallet kur papritur pash nje njeri qe s`dukej si ne pra,s`dukej si nje njeri normal..po mbante nje bebe ne duar dhe u ul aty ne shkall..u frikesova shum..mundohesha qe ta mbyllja deren qe te mos vinte poshte..po therrisja vellaun tim..ai nuk vinte..un e therrisja vazhdimisht qe te me ndihmonte po prap nuk vinte..shkova ne dhom qe te shoh se qpo ndodh..pash njerin vella pran krevatit qe ishte i hapur...ne te kishte vendosur vellaun tjeter dhe po e digjte..pash zjarr dhe tym qe po dilte nga ai...e kuptova qe pasi kishte vdekur ai po e digjte ..u tmerrova kur e pash...po papritur ne anen tjeter te dhomes pash edhe nje krevat tjeter dhe posht tij ishte prap vellau im i njejt qe ishte i vdekur..pash se doren e kishte te lenduar dhe mendoja qe ndoshta un kam qen shkaktare per vdekjen e tij..pra po shikoja te njejtin vella .por ne dy trupa njekohesisht...por me pas mendoja se njeriu qe pash tek shkallet ishte shkaktar per vdekjen e tij.ishte vellau i vogel dhe po qaja vazhdimisht.me hipi adrenalina fare dhe vrapova qe ta hapja deren ta mbysja njeriun e quditshem te shkallet...me pas papritur vetem shikoja doren time te lidhur me fasha dhe nuk di me asgje:|...JU LUTEM MA SHPJEGONI.ME RESPEKT!

Vėllezėritė paraqesin aspekte tė raportit tuaj me ta. Rrėzimi dhe lėndimi i vėllaut tuaj ka tė bėj me drejtimin e gabuar nė jetė si dhe me emocionet e shtypura.
Vėzhgimi nga vrima e derės paraqet pasivitetin tuaj. Ju mungon iniciativa apo guximi pėr tė marrė njė pozicion tė ri apo pėr tė ndėrmarrė njė veprim. Shkallėt qė shihni paraqesin nivelin e tė kuptuarit, arritjet materiale, shpirtėrore dhe emocionale. Njeriu jonormal me bebe nė duar qė qėndron i ulur nė shkallė paraqet problemet qė preokupojnė mendjen tuaj, por qė sė shpejti do tė zgjidhen. Diqka nė jetėn tuaj nuk ėshtė nė pėrputhje me mėnyrėn se si ju e mendoni. Kėrkimi i ndihmės tregon pafuqinė qė ndieni ju pėrballė njė situate a qėshtje, mendoni se nuk jeni nė gjendje tė merrni pėrgjegjėsi. Djegia e dikujt, zjarri dhe tymi lidhet me emocionet e forta, zemėrimin, ankth, konfuzion si dhe dalje jashtė kontrollit.
Tė ndjerit fajtor ka tė bėj me mėnyrėn se si ju i shihni suksesin dhe dėshtimin, kompetencėn dhe paaftėsinė. Nga ana tjetėr kjo ėshtė simbolike e ndjenjave tė shtypura dhe negative pėr veten tuaj..
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 17.08.10 15:36

en-nur shkruajti:Te pershendes Eliza desha te komentosh dy endrat qe kam pare.
Njera sikur isha te gjyshja dhe perdorja nje revole me fishekzjare, krisja fisheke pa nderprere
dhe e dyta sikur nusja e xhaxhait tregoi se ajo e tradhton burin e saj dhe kryn mardhenje me burra tjere bashk me komshikat e saj.
flm per mirkuptim

Fishekzjarret simbolizojnė entuziazmin, krijimtarinė dhe talentin. Gjithashtu fishekzjarret paraqesin lirimin e disa ndjenjave tė fshehura dhe tė shtypura.
Endrrat qė lidhen me tradhėti zakonisht kanė pėr bazė pasigurinė, dyshimin, angazhimet e tepėrta si dhe ardhjen keq pėr personin e tradhėtuar.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 17.08.10 15:54

mehanja shkruajti:ju lutem a mund te ma spjegoni nje enderr qe kam pa disa dite me pare...sikur ndodhesha ne nje vend me shum njerez dhe jasht binte nje shi shum shum shum i madh me pas te gjith dolem jasht ashtu duke vrapuar per tu strehu ne nje vend tjeter ...te gjith kishin qadra me vete vetem un jo ato qadra kishin ngjyre te zeze dhe duke vrapu te gjith shkuan ne nje vend tjeter nje vajz qe ishte aty sikur u munda te me ndimoj te jemi ne qadren e saj pasi shiu ishte shum shum i madh por nuk munda te jem me te dhe ajo vrapoi me gjith njerzit e tjere vetem une nuk munda te shkoj ne at vend dhe nga shiu i madh qe binte un rash pertoke dhe mbeta pa fryme nga goditjet e atij shiu ...afer meje sillej nje qene dhe vazhdimisht lehte afrohej tek un dhe un dridhesha-frigohesha aq shum ....me respekt mehanja

Shiu paraqet falje, mirėsi, lehtėsim dhe hir. Poashtu shiu ėshtė metaforė pėr lotėt dhe trishtimin. Tė lagurit nga shiu paraqet pastrimin nga shqetėsimet dhe problemet.
Pėrderisa tė gjithė tė tjerėt mbajnė qadra, ju nuk keni, qka do tė thotė se do tė pėrballeni me emocionet dhe ndjenjat tuaja. Rėnia sugjeron tė jeni tė fortė dhe tė keni besim. Qeni qė leh paraqet njė person tė bezdisshėm.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 17.08.10 16:17

fikrro shkruajti:Kam pare para disa diteve nje enderr shum te cuditeshme:sikur nje gjysem pasqyre qendronte para meje,dhe une nuk reflektohesha ne ate pasqyre,pastaj dikush me tha ta marr ca uje ta gjuaj ne barkun e nenes time se ne kete menyre do te bente nje femij,sa me shum i gjuaja barkut te saj uje barku i saj rrritej deri sa lindi femijen,e njejta gje i bera e gruas te dajes,te dyja linden nga nje djal.

Cdo te thote

Pasqyra ka tė bėj me mėnyrėn se si ju e shihni veten dhe e mendoni. Mosreflektimi nė tė, lidhet me njė krizė identiteti. Ju keni njė koncept tė mjegulltė se kush jeni dhe cilat janė qėlimet tuaja.
Mbėshtetuni nė nėnėn tuaj pėr tė arritur diqka qė keni nė mendje ose qė do t'ju vi nė mendje.
Hedhja e ujit nė barkun e nėnės suaj paraqet ēėshtje qė mund tė keni besim. Barku qė rritet dhe lindja, tregon se projekti i ri (qeshtja e re) funksionon.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 17.08.10 16:31

klementina shkruajti:pershendetje deshta per te shkruaj per nje enderr qekam par mbrem :enderroja sikur isha nje nje dhom ku kisha nje femi timin ne djep dhe e ushqejsha me gjidhenje kurse femija ishte ne djep dhe ushqeje nga gjiri im nuk jam e matuar.ju lute pergjigjmu sepse........

Gjidhėnia lidhet me pasurinė. Ushqimi i njė fėmije me qumshtė gjiri do tė thotė investim aty ku mė vonė do tė kesh pėrfitim.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  en-nur prej 18.08.10 16:01

pershendetje elizza cka do te thote te shohesh ne ender sirena
avatar
en-nur

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kleme

Mesazh  klementina prej 18.08.10 16:04

pershendetje dhe faliminderit shum elizza .
dehssta te pys qka don me than te enderroshi patika ne kemb te vjetra dhe te ndyra dhe ti shikojsh ne kemben tende.
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  sara5 prej 20.08.10 10:25

Pershendetje
Kam pare enderr te quditshme sikur isha ne nje rruge dhe prane meje kalonin nje grup ushtaresh te gjithe ishin te ri,disa dukej sikur i njihja,pastaj papritmas ndalet nje person qe njoh i cili me thot qe do te flas me mua po une nuk dua dhe tentoj te iki per ne shtepi,une ecja me hapa te medhenj per qudi smund te vrapoja kurse ai vraponte pas meje edhe prape se prape ishte shum larg,por pastaj e shoh se jam bllokuar dhe skam nga me ik,ndjeja frike te madhe dhe kur u afrua aty mbaroj endrra...Ē'kuptim mund te kete kjo enderr?!
avatar
sara5

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  NewBornX prej 20.08.10 12:43

Doja te pyesja se cfare kuptimi ka kur mban nje bebe ne krah....e kam lexuar diku por nuk e mbaj mend
gjithashtu doja tju pyesja nqs do te thot ndonje gje kur dikush( i panjohur) ne enderr ju percakton nje ore ( 10:23) duke ju thene per nje ngjarje..ka te bej me jeten reale..

flm
avatar
NewBornX

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.08.10 12:49

en-nur shkruajti:pershendetje elizza cka do te thote te shohesh ne ender sirena

Sirenat nė ėndrra janė tė lidhura ngusht me energjinė seksuale.
Nėse dėgjoni kėngėt e sirenave, zakonisht ėshtė njė paralajmėrim pėr tė pasur kujdes nga njė femėr, e cila ėshtė duke u pėrpjekur t'ju largoj nga diqka me qėllime jo shumė tė ndershme.
Pėr femrat sirenat nė ėndėrr, zakonisht kanė lidhje me feminitetin e tyre.
Nė pėrgjithėsi, sirenat janė krijime tė nėnndėrgjegjeshme qė simbolizojnė dėshirat qė mund tė na ēojnė nė shkatėrrimin tonė..
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.08.10 12:57

klementina shkruajti:pershendetje dhe faliminderit shum elizza .
dehssta te pys qka don me than te enderroshi patika ne kemb te vjetra dhe te ndyra dhe ti shikojsh ne kemben tende.

Mbathjet zakonisht lidhen me qasjen tuaj ndaj jetės.
Patikat e vjetra dhe tė ndyra tregojnė pėr vėshtirėsitė dhe mundimet qė do tė hasni nė vazhdim. Kjo gjithashtu mund tė tregojė edhe rrugėn e gabuar qė jeni kah ndjekni si dhe vetbesim tė ultė, varfėri, mungesė tė levizjes ose moskuptim.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.08.10 13:02

sara5 shkruajti:Pershendetje
Kam pare enderr te quditshme sikur isha ne nje rruge dhe prane meje kalonin nje grup ushtaresh te gjithe ishin te ri,disa dukej sikur i njihja,pastaj papritmas ndalet nje person qe njoh i cili me thot qe do te flas me mua po une nuk dua dhe tentoj te iki per ne shtepi,une ecja me hapa te medhenj per qudi smund te vrapoja kurse ai vraponte pas meje edhe prape se prape ishte shum larg,por pastaj e shoh se jam bllokuar dhe skam nga me ik,ndjeja frike te madhe dhe kur u afrua aty mbaroj endrra...Ē'kuptim mund te kete kjo enderr?!

Ushtarėt nėnkuptojnė disiplinėn, strukturėn, ngurtėsinė dhe qėndrimin e patundur. Nga ana tjetėr, ushtarėt tregojnė se ju duhet ta pėrgatisni veten pėr tė 'luftuar' mbi njė ēėshtje. Duhet t'i mbroni besimet tuaja, vlerat dhe mendimet nė vend se t'ju shmangeni atyre (vrapimi)
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  fjori tota prej 20.08.10 13:15

mirdita.,.,,kam par ne enderr sikur me ishin kryqezuar gishti tregues me gishtin e mesit te dores se djathte dhe nuk munda ti ndaj dot.,.,.,dukej sikur ishin ngurtesuar.,.,:(
muns te me tregosh domethenien e kesaj te lutem...
avatar
fjori tota

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.08.10 13:18

NewBornX shkruajti:Doja te pyesja se cfare kuptimi ka kur mban nje bebe ne krah....e kam lexuar diku por nuk e mbaj mend
gjithashtu doja tju pyesja nqs do te thot ndonje gje kur dikush( i panjohur) ne enderr ju percakton nje ore ( 10:23) duke ju thene per nje ngjarje..ka te bej me jeten reale..

flm

Tė paturit e njė fėmije tregon njė ide tė re apo fillime tė reja ose disa ngjarje tė ardhshme.
Ora i referohet kalimit tė kohės dhe afrimit tė njė afati.
10:23 korrespondon me pėrfundimin e diēkaje, forcėn e madhe, energjinė, vitalitetin, ligjin dhe fitimet. Por edhe nevojėn pėr mbrojtje dhe pėrkrahje.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 20.08.10 13:29

fjori tota shkruajti:mirdita.,.,,kam par ne enderr sikur me ishin kryqezuar gishti tregues me gishtin e mesit te dores se djathte dhe nuk munda ti ndaj dot.,.,.,dukej sikur ishin ngurtesuar.,.,:(
muns te me tregosh domethenien e kesaj te lutem...

Ngurtėsimi i gishtrinjėve lidhet me aftėsinė tuaj pėr tė kryer disa detyra apo reagimin ndaj njė qėshtje, humbjen e kontrollit, tė maturisė, moskujdes, vėshtirėsi nė punė si dhe mospėrgjegjėsi.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  fjori tota prej 20.08.10 14:41

...sh flm...:)))
avatar
fjori tota

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  fjori tota prej 21.08.10 11:28

MIRDITA......endrra ime ishte kjo....nje shoqe me dhuroi disa bizhuteri dukeshin si argjend por dukeshin edhe pak te vjetra....ishin kapsa vethe etjetj....na i beri dhurat mua dhe nje shoqes tjeter.....mund te me tregosh
avatar
fjori tota

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  kristi123 prej 22.08.10 1:20

Kam pare nje ender sikur pija uje dhe nuk me ikte etja cfare domethene.

kristi123

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re:

Mesazh  Gabriel Angel prej 22.08.10 18:21

Pershenetj: Elizza

Kam pare sikur isha ne ca zona te fsheta kur arritem te nje porte qe shruante kujdes zone e ndaluar degjova nje ze qe thoshte na po na djekin duke ikur me vrap kaperceva ca hekura me forme shigjete nderkohe qe na frika qe kisha marrė i kaperceja sikur isha duke fluturuar ne ate kohe kisha gjetur ca krah avjoni prej plastiku dhe fillova te fluturoja mund te me shpjegoshe se cfare behet fjale ju lutem flm.


Me respekte:
gabriel
vancouver
avatar
Gabriel Angel

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  bleor prej 23.08.10 0:00

Kam pare enderr duke bere dashuri me te dashuren time ne uje ēka do te thote kjo?
avatar
bleor

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 8 e 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi