Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 61 e 154 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 107 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 13.07.10 21:34

Ello shkruajti:Kam qen ne spital e operauar mbas tri diteve te operimit kam qen vetem ne dhom dhe shum kthejllet me kujtohet endrra ne dhom me kan hyr trri hije te zeza dy mi kapen duart e e ajo tjetra gojen mbasi qe me dul kllapa fryma me ishte zen aty ne dhomen ku qendroja ish disa gra te tjera dhe pasi qe ato me thirren hijet u teroheqn ju lutem ma shpjegoni kete enderr!!!!!

Hijet e zeza paraqesin aspekte tė errta, tė mistershme e tė rrezikshme tė cilat pėrpiqeni t'ju shmangeni dhe t'i fshehni e mos t'i pranoni. Kjo mund tė jetė frikė, faj apo kujtime tė shtypura.
Nė anėn tjetėr ėndrra mund tė thotė qė ju jeni "nėn hije" tė dikujt tjetėr, ndiheni e neglizhuar dhe e pafuqishme.

Elizza

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  Elizza prej 13.07.10 22:37

I panjohur shkruajti:Ju lutem Eliza me shpjego pak endrren time kam pothuasje nje vit i ndare nga e fejuara por serish vazhdoj ta shoh ne enderr dhe para disa kohesh, rreth nje jave mepare e kam pare serish ne enderr dhe sikur te dy donim te flisnim me njeri tjetrin dhe kerkonim pretekstin per te fol, nuk mbaj mend se si por ne enderr kemi folur sikur jemi pajtuar por per shoqeri jo per ribashkim por gjithesesi une aty ne enderr e kam perqafuar edhe ajo ma ka kthyer perqafimin, i pelqeu. prej kohesh nuk e kam pare me ne enderr, si mund ta shpjegojme kete?
nese te duhet ndarja jone nuk ka ardhur per shkak te xhelozise apo tradhetise por per disa aresye idiote per inerci dhe me vone kam amrre vesh se i kane bere magji, kjo me eshte thene nga prinderit e saj, por ajo qe dua une eshte se si mund te interpretohet enderra pas kaq kohe ndarje me te.
ju faleminderit

Eshtė normale qė sheh ėndrra me tė, kur aq shumė e ke nė mendime dhe sidomos pas asaj qė e dinė se si jeni ndarė.
Pėrqafimi simbolizon natyrėn e dashur, dashurinė dhe kujdesin. Ju po e mbani ende tė afėrt me zemrėn tuaj. Nga ana tjetėr, ajo mund tė tregojė nevojėn tuaj pėr tė qenė mė i dashur.
S'kanė rėndėsi vitet. Mund tė shohim nė ėndėrr persona qė ka vite tė tėra pa i parė, madje tė cilėve edhe emrin mund t'jau kem harruar.
Nėse asnjėri nuk keni ndonjė obligim ndaj dikujt tjetėr (dhe dėshironi), atėherė nuk humb asgjė mė shumė, nėse e lė pak anash krenarinė dhe e kėrkon prapė.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 13.07.10 23:41

florije shkruajti:Pershendetje, me fal cka dmth me pa enderrr duke ngrene pite te pa pjekur, ama ajo pite ishte e embel.

Ngrėnia e pites sė papjekur paraqet vėshtirėsitė qė do t'i keni, nė anėn tjetėr ėmbėlsia sugjeron qė tė keni vetbesim dhe tė mos shqetėsoheni.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 13.07.10 23:58

2 Pac shkruajti:Kam parė ėndėrr qe un dhe djali i halles po shndrrohemi ne vampir ? A ka ndonje dmth. ?

Shndėrrimi nė vampirė tregon se ju shfrytėzoni energjinė e tė tjerėve pėr tė arritur realizimin e njė qėllimi.

Elizza

1083

pershendetje

Mesazh  erlisja prej 16.07.10 11:10

deshta te pys per nje enderr qka don me than me enderr kinse ish aber baresh ku i kullotsha do dele se bashku me familjen.
kaq ishte flm per kohen tuaj.

erlisja

35

Mesazh  genci prej 16.07.10 19:13

a mundet dikush mem tregu qka don me thon me pa onder se e ki hup qanten bashk me pasaport? flm

genci

37

tung

Mesazh  mehanja prej 16.07.10 21:50

desha ta di per nje enderr qe kam pa mbreme ...sikur fryente nje ere shum shum e madhe dhe bente aq shum zhurme +ishte shum e frikshme kjo lloj ere sikur vinte nga dritarja e dhomes time dhe frikohesha shum...a mund ma spjegoni qfar dmth kjo

mehanja

53

pershendetje e nderuar

Mesazh  e sinqerta prej 16.07.10 22:14

desha te te di domethanjen e luleve qka do me thon me pa onderr lule shum t bukra edhe flas me lule osht e pa mujshme mos me pa onderr lule tash kom pa ne onderr isha duke hecur rruges dhe pash nje vend shum i bukur i mbuluar me lule edhe thash me vete sa ven i bukur ky edhe pyeta veten ku jom une t njejten koh ju pergjigja vetes po ne gjehnet te kokshna ky osht gjehneti t lutem tregom qka don me thon kjo onderr shum shof lule ne onderr edhe gjith here duke lulzuar edhe um folin ne onderr lulet faleminderit per mirkuptim

e sinqerta

10

tung

Mesazh  e sinqerta prej 17.07.10 15:48

ju lutem te me tregoj dikush ku ta shikoj pergjigjjen e endrrave mua me ka ardh ni sms qe mu ka pergjigj eliza po spo e gjoj kerkund pergjigjjen e nedrres t me tregoj dikush ku ta gjej

e sinqerta

10

pershendetje e nderuar

Mesazh  e sinqerta prej 17.07.10 15:54

desha te te di domethanjen e luleve qka do me thon me pa onderr lule shum t bukra edhe flas me lule osht e pa mujshme mos me pa onderr lule tash kom pa ne onderr isha duke hecur rruges dhe pash nje vend shum i bukur i mbuluar me lule edhe thash me vete sa ven i bukur ky edhe pyeta veten ku jom une t njejten koh ju pergjigja vetes po ne gjehnet te kokshna ky osht gjehneti t lutem tregom qka don me thon kjo onderr shum shof lule ne onderr edhe gjith here duke lulzuar edhe um folin ne onderr lulet faleminderit per mirkuptim
e sinqerta

Shkrime: 3

e sinqerta

10

Faqja 61 e 154 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 107 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi