Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 41 e 154 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 97 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

era

Mesazh  erlisja prej 24.06.10 14:57

pershendetje
mbrem kam par nje enderr ku nje grua e axhes ecila ka vdekur me dhuroj dy gjera te cilat nuk i mbaj mend.
qka do me tha me pasur nje kopsht me tte gjitha permimet dhe kopshti me qeni i bukur
qka do me than me qen ne nje pem me mollla.
falininderit per kohe dhe pune tuaj

erlisja

35

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Elizza prej 24.06.10 15:24

fikrro shkruajti:Pershendetje,koheve te fundit shoh njerez te vdekur kufoma te vrare neper rruge dhe une kaloj neper ato kufoma.
Nganjehere ato kufoma jane te vrare te familjes time, po ashtu edhe njerez te panjohur qe vijne ne shtepin time mbrojne familjen time nga disa vrases.
Ne ato momente lufte nje grua duke u kujdesur per dy femije te vegjel njeri ishte engjell tjetri djall dhe se tere naten ajo grua mundohej ta pajtonte femijen engjell me femijen djall por nuk mundi derisa te dy femijet vdiqen.
Keto ishin disa nga shume endrra qe po shoh kohet e fundit dhe kryesisht kane te bejne me te miren dhe te keqen.C'duan te thone?

Ecja nėpėrmes kufomave tregon se ju jeni duke u ndikuar nga njerėzit negativ dhe jeni tė varur (nė njė farė mėnyre) nga personat e gabuar.
Lufta, mospajtimi i fėmijės engjull dhe i fėmijės djall, e mira dhe e keqja nėnkupton ērregullim dhe kaos nė jetėn tuaj tė zgjuar Ju jeni duke pėrjetuar disa konflikte tė brendshme apo 'luftė emocionale'.
Ėndrrat e tilla mund t'ju sugjerojnė se ju duhet ta lejoni njė situatė, qėshtje apo marrėdhėnie tė pėrfundojė..

Elizza

1083

ERJONA

Mesazh  erlisja prej 24.06.10 16:01

pershendetj kam nje nderr te motres sime ecila osht:
enderrojke kinse babaj kishte hapur nje butik ku kishte shum rroba por te pa rreulluara dhe kjo filloj ti rregulloj dhe i hapke do sete por ne te gjith kishte rrobe dhe ne dor mbante nje unaz ari por ne butikun e babjt kishte shum unaza zingjir qdo gje ishte aty por ishin ngjyr te zeza.qka don me than me pa unaze fejese ne doren e nje vajze te panjohur po me te cilen bisedon dhe unaza me qen shum e holl dhe per ate arsyje me te ra ne sy.kaq ishte pershendetje nga motra.

erlisja

35

Mesazh  Elizza prej 24.06.10 16:18

buh shkruajti:Pershendetje ...vetem desha te bej nje pyetje rreth nje endrre qe e shoh shume shpesh...shoh kinse ne oborrin e shtepise sime, vetem, pasi isha lare i krihja floket duke u shikuar ne xhamin e dritares..koha eshte me diell por papritur shoh se qielli merr nje ngjyre te mbyllet..fillon nje ere e fuqishme si nje stuhi..bie shi..dhe gjithmon pasi shoh kete them : jaa, ju kam thene qe do te vije kjameti`dita e gjykimit ...dhe pastaj mundohem qe te hyje brenda ne shtepi po era e forte nuk me le..dhe me veshtiresi hapi deren e shtepise dhe hy brenda...ka ndonje shpjegim?!

Krehja e flokėve tė lagėta lidhet me tejkalimin e emocioneve tuaja. Kjo gjithashtu nėnkupton njė pastrim shpirtėror, rilindje apo rinovim.
Qėndrimi nė oborr zakonisht lidhet me aftėsinė tuaj pėr organizimin e disa aspekteve tė jetės. Nėse oborri ka pamje tė ērregullt kjo lidhet me mungesėn e kontrollit.
Qielli i vrantė, era e furishme, shiu nėnkupton njė ndryshim emocional dhe dramatik brenda jush. Ėndrra tregon edhe fundin e njė lloji tė jetesės dhe fillimin e njė tjetri.
Poashtu kijameti lidhet edhe me zbatimin e drejtėsisė nė atė vend ku ndodhė..

Elizza

1083

meli

Mesazh  melja prej 24.06.10 16:41

pershndetje pasi lexova rubrike tuaj desha te shkruaj per nje enderr e cila po me len pershtypje dhe faliminderit shum per ket rubrik te qelluar.
enderra osht:isha ne obborim e ,shtepis sime se bashku me mamin dhe babin ku me babi ishim duke u grindur dhe filloj ne qillin e ,hapur te mbulohet me re nje ere e fuqishme frynte dhe une po ju them atyre se qe fundi i bote qeshtu vjen ,,se ndryshe nuk ben frynte era binte shi qjelli ishte i mbushur me re te zeza ,ku pa pritur duke shikuar ne deti e shqiperis po del nje val e deti vala ishte e bardh nga deti drejt e ne qiell une prap po ju them prinderve te mi se qe kijameti ma erdhi, por pas pak gjdo qe u qetsu ku prej oborrit tim u shifke gjdo gje u qetsu edhe val e deti edh qjell dhe u shikojshi do shtepi shume te bukura ne shishi gjdo gje sepse ishim ma nalt se .(sipas endrre edhe pse nuk ke shanc me e pa deti e shqiperis por enderr aenderr )do me than perfundoj bukur. kaq ishte faliminderit pres pergjigjjen.

melja

29

Mesazh  Elizza prej 24.06.10 16:51

klementina shkruajti:mirmengjesi
ēka do me thene kinse ne enderr e humb virgjerin dhe pastaj behesh lavire,
ēka do me thene udhton me motren ne nje makin ku rruga eshte teposhteze shume dhe rruga me pluhur dhe shume e ngusht por kalon njeher sepse motra i grah ne menyre te pa kontrolluar pastaj e merr ti dhe vazhdon rrugen mire.
ēka do te thote kinse motra ta qon dy letra nga jashte njeren per dajet dhe tjetren per familjen tende ku ka dhurat ne te por te dyjat i lexon ti.
Kaq ishte faliminderit.

Humbja e virgjėrisė ka tė bėj me kryerjen e punėve tė vėshtira. Tė bėhesh njė lavire nė ėndėrr tregon dėshirat tuaja pėr mė shumė liri seksuale. Nė anėn tjetėr kjo tregon edhe pėr vėshtirėsitė qė keni nė integrimin e dashurisė dhe seksualitetit.
Rruga tregon drejtimin e jetės suaj. Rruga e ngushtė lidhet me vėshtirėsitė, teposhtėzja me njė kahje negative tė jetės dhe pluhuri me vėshtirėsi materiale.
lLetrat nėse janė tė mbyllura paraqesin njė lajm tė fshehur ose njė tė mirė tė panjohur deri mė tani. Dhurata tregon se ju do tė shpėrbleheni pėr atė qė bėni..

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mesazh  Elizza prej 24.06.10 17:13

brikena hala shkruajti:Pershendetje...Kam pare ne enderr babin tim qe ka vdekur para pak kohesh sikur ishim te dy shtrire balle perballe njeri tjetrit vetem e shihja dhe asgje tj..

Ne nje enderr tjeter kam pare sikur lahesha ne det ...ju lutem ma shpjegoni cfare eshte....

Zakonisht prindėrit e vdekur kur shihen nė ėndrra pa thėnė apo pa bėrė asgjė janė njė mėnyrė pėr t'u pėrballur me humbjen e tyre. Kėto ėndrra nė tė shumtėn e rasteve i shohin fėmijėt qė kanė qenė mė tė lidhur me ta.
Nė anėn tjetėr kjo ka tė bėj edhe me atė se: ai ėshtė i kėnaqur me ju. Qėndrimi me tė vdekurit ka tė bėj edhe me jetėgjatėsinė tuaj.

Larja nė det tregon se ju jeni krenare pėr jetėn tuaj dhe pėrpjekjet personale. Kjo pėrfaqėson edhe spastrimin e pėrvojave apo emocioneve tė pakėnaqura. Ju jeni gati pėr tė bėrė njė fillim tė ri. Kjo merret si shpresė, njė perspektivė e re dhe njė opinion pozitiv pėr jetėn pa marrė parasysh se sa janė tė vėshtira pėr t'u kaluar problemet tuaja tė tanishme.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 24.06.10 17:37

lindaaaa shkruajti:une kam pa nje ender sikur ecja mes gjarperinjeve ne nje sipital nga do qe e veja kemben kishte gjarperinj te ndryshem por as nejri nuk me kafshoi ngaqese u mbroja mire por ne dalje te deres se spitalit pash nje gjarper te madh shum dhe te trashe ku kishte afshuar nje person une vrapova ta ndihmoj por gjarperi me kafshoj mua ne kemb dhe ndija dhembje bertisja qe te me sjellnin nje thike te mprhet kur aty afer ishte nje furre buke dhe me sjellen thirken une gjarperin e preva nga koka por me kafshoi dhe ne dore pastaj u ktheva ne spital per sherim kemba mu kishte anjur por nuk me dhimbeste por dora me dhimste ne fund pash sikur mora miell dhe e dergoja ne shtepi cka don te thot kjo ender

Gjarpėrinjtė nėnkuptojnė personat rreth jush qė janė tė pashpirt, tė pamėshirshėm dhe qė nuk mund t'ju besohet. Endrra mund tė jetė njoftim pėr diēka nė jetėn tuaj tė zgjuar qė ju nuk jeni nė dijeni ose qė nuk ka dalė nė sipėrfaqe ende. Gjarpėrinjtė pėrfaqėsojnė edhe musafirėt
Spitali simbolizon nevojėn tuaj pėr shėrim apo pėrmirėsim tė shėndetit tuaj fizik ose mendor.
Thika nėnkupton zemėrimin, agresionin ose ndarjen. Mund tė jetė diēka nė jetėn tuaj qė ju duhet ta heqni qafe. Ju duhet tė ndėrpreni njė lidhje me personin i cili ju shakton kokėqarje.
Kėmba e enjtur tregon njė mungesė tė bilancit, autonomisė apo pavarėsisė nė jetėn tuaj. Ju mund tė mos jeni nė gjendje apo tė gatshėm tė ngriteni pėr veten tuaj. Ndoshta ju mungon kurajo dhe refuzoni tė qėndroni.
Dhimbja e dorės nėnkupton pikėllim.

Mielli simbolizon njė mėnyrė tė lirė, por tė lumtur tė jetės, si dhe kapital tė grumbulluar. Gjithashtu tregon edhe njė punė tė vėshtirė.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 24.06.10 17:52

erlisja shkruajti:pershendetje
mbrem kam par nje enderr ku nje grua e axhes ecila ka vdekur me dhuroj dy gjera te cilat nuk i mbaj mend.
qka do me tha me pasur nje kopsht me tte gjitha permimet dhe kopshti me qeni i bukur
qka do me than me qen ne nje pem me mollla.
falininderit per kohe dhe pune tuaj

Dy gjėrat qė ke marrė nga gruaja e axhės e vdekur paraqesin dy tė mira nga nuk i pret as vetė.
Kopshti me perime tregon se puna juaj e vėshtirė dhe kujdesi juaj do tė paguhen nė fund. Kopshti gjithashtu ėshtė simbol i stabilitetit, tė mundshmes, dhe rritjes sė brendshme. Ju duhet tė kultivoni njė aftėsi tė re ose 'tė ushqeni' zhvillimin personal dhe shpirtėror.
Qėndrimi nė njė pemė me mollė simbolizon madhėshtinė dhe madhėsinė.

Elizza

1083

Mesazh  cObRa prej 24.06.10 21:25

Jam ne gjume dhe e di qe jam ne ender por nuk mund te zgjohem dhe bertas qe te me degjoj personi qe kam afer ne menyre qe te me zgjoj, te lutem ma sqaro elisa.

Edituar pėr herė tė fundit nga cObRa nė 25.06.10 14:03, edituar 1 herė gjithsej

cObRa

66

Faqja 41 e 154 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 97 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi