Shpjegimi i endrres suaj - 1

Faqja 1 e 154 1, 2, 3 ... 77 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mesazh  Elizza prej 29.03.10 16:56

agnesa shkruajti:E kam pare nje enderr sikur isha shume e semure dhe tuboja para neper shkolle per sherimin tim, ēka do te thote kjo enderr, ju pershendes shume.

Sėmundja nė ėndėrr tregon dėshpėrim, ndryshime tė pakėndshme, apo disa ngarkesa emocionale. Sėmundja mund tė jetė simbolike pėr paaftėsinė tuaj pėr tė pėrballuar njė situatė. Nė njė shėnim mė tė drejtpėrdrejtė, kjo ėndėrr mund tė sinjalizojė qė ju duhet t'i kushtoni vėmendje shėndetit tuaj veēanėrisht aty nga qfarė jeni tė sėmurė nė ėndėrr.

Ju duhet tė pushoni sė ndjeri keq pėr veten tuaj dhe tė merrni mė shumė dije e njohuri nga shkolla, do t'ju duhen pėr njė shėrim fizik apo emocional.

Edituar pėr herė tė fundit nga Elizza nė 02.05.11 1:24, edituar 2 herė gjithsej

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pyetje - Pėrgjigje mbi ėndrra - 1

Mesazh  Elizza prej 29.04.10 16:08

Tė nderuar, Lexues

Tema e parė me pyetje e pėrgjigje mbi ėndrra ėshtė kyqur pėr shkak tė numrit tė madh tė shkrimeve. Tė njėjtin funksion ka edhe kjo prej tani e tutje.

Tė gjitha tė mirat!

Elizza

1083

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 1

Mesazh  Samira prej 29.04.10 17:04

Kam pare ne enderr sikur isha ne dhomen e nenes time, dhe per nje cast shtepia kishte fluturuar, dhe u zhduk kulmi i shtepise, dhe qiellin e kisha shume, shume afer.
Qjelli ishte me ngjyre te mbyllet dhe u paraqiten figura te ndryshme, per nje moment ato figura leviznin por vetem nje u ndal para syve te mi, ishte si nje person te gjinise mashkullore me kembet e kryqezuara dhe duart i kishte te shtrirura anash i kishte bere bashke, gishtin tregues dhe te madh, ai njeri ishte me floke te gjate dhe mjekerr dhe ne te dy anet e tij e rrethonin dy 2 ylbera dhe une isha e habitur, i kam hapur syte dhe isha shume kureshtare..
Ju Faleminderit per mirekuptim.

Samira

2

Mesazh  Elizza prej 30.04.10 22:57

Samira shkruajti:Kam pare ne enderr sikur isha ne dhomen e nenes time, dhe per nje cast shtepia kishte fluturuar, dhe u zhduk kulmi i shtepise, dhe qiellin e kisha shume, shume afer.
Qjelli ishte me ngjyre te mbyllet dhe u paraqiten figura te ndryshme, per nje moment ato figura leviznin por vetem nje u ndal para syve te mi, ishte si nje person te gjinise mashkullore me kembet e kryqezuara dhe duart i kishte te shtrirura anash i kishte bere bashke, gishtin tregues dhe te madh, ai njeri ishte me floke te gjate dhe mjekerr dhe ne te dy anet e tij e rrethonin dy 2 ylbera dhe une isha e habitur, i kam hapur syte dhe isha shume kureshtare..
Ju Faleminderit per mirekuptim.

Qielli blu nė ėndrra tregon shpresėn, mundėsitė, kreativitetin, paqen dhe lirinė e shprehjes. Qielli i vrenjtur palajmron probleme dhe vėshtirėsi.
Afėrsia e qiellit nė rastin tuaj paraqet pranimin e lutjeve tuaja. Figurat qė paraqiten nė qiell tregojnė nevojat tuaja...mirėpo rėndėsi ka figura e personit qė ndalet para jush dhe qė paraqet aspekte tė vetės, pjesėn qė ndihet e sigurt, racionale, agresive dhe konkurruese. Nėse personi ėshtė i moshuar pėrfaqėson urtėsi dhe falje. Kjo do tė thotė se juve ju duhet tė kėrkoni udhėzime pėr disa probleme tė pėrditshme.
Ylberi simbolizon shpresėn, suksesin dhe fatin e mirė.

Elizza

1083

Mesazh  bina prej 01.05.10 12:19

Si jeni, nuk e di a po shkruaj ne vendin e duhur, deshta me kallxu per endrren time.
Sot e pashe ne enderr sikur kishte vdeke babi im edhe aq shume kisha dhimbje, sa kur jam zgju prej gjumit nja 20 minuta kam qajt.
Ne kete endere sikur i thosha dikujt pse me vdeke babi, ai veē 52 vjet (per momentin i ka 45) eshte i ri, edhe thosha interesant ai ma i ri se mixha im e ka vdeke ma heret.
Une u sillsha rruges, shihja kerret edhe veē mendoja, thoja jeta ime eshte pa ardhmeri, se di pse nuk po kryj fakulltetin, tani thoja po me duhet me kry njihere shkollen e mesme, tani vjen koha per fakulltet edhe veē u sillsha rruges shihja vorre, edhe thoja une kam me u ba budalle. Edhe babi im dje e ka ly nje dhome me ngjyre edhe e ka lene ngjysme per sot me kry e ne ender e shikoja murin edhe thosha qe e ka lene ngjysme.

bina

1

Faqja 1 e 154 1, 2, 3 ... 77 ... 154  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi