A ekziston dhoma e dijes ?

Shko poshtė

A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  3lisa prej 28.04.10 17:44

Mendoni se realisht ekziston e ashtuquajtura dhoma e dijes ?
E fshehur ne nje kalim te fshehte nga Sfinksi ne piramiden e Keopsit ???
Apo ishte thjesht nje legjende egjiptiane ???
avatar
3lisa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  Analise prej 28.04.10 21:51

Hera e pare qe e degjoj kete.
avatar
Analise

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  ervin xhakolli prej 29.05.10 17:20

Mendoj se me aq sa kam lexuar une piramidat kane nje mister shume me te madhe nga cdim ne dhe pse jo mos te ekzistoj dhe kjo...
avatar
ervin xhakolli

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  juba prej 31.05.10 18:04

NGA KONSTATIMET E BERA KOHET E FUNDIT NE PUTEREN E DJATHTE TE SFINKESIT NUK DHA NDONJE REZULTAT SE MUND TE FSHIHEJ GJE ATJE . ME GJITHE ATE STUDIMET VAZHDOJNE .
avatar
juba

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 07.06.10 1:42

edhe ato qe sot ne i quajme legjenda nje dite besoj se kan qen te verteta por me kalimin e kohes u bene gati si thjesht imagjinate ,edhe po ta ken zbuluar shkencetaret dhomen e fshehte ne njerzit e thjesht te ktij planeti do e marim vesh pas shume vitesh e ndoshta asnjeher
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  Kinich-Ahau prej 07.06.10 12:06

Them se kjo dhoma e dijes eshte truri i njeriut dhe nuk gjendet ne asnje vend tjeter pervec kokes se cdo qenije njerezore ne toke.
avatar
Kinich-Ahau

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  bekim berisha prej 07.06.10 19:25

A ekziston dhoma e dijes

Une them se po, por ajo dhome eshte fuqia e /masonve e pėrbėrė nga fjalėt e dhėna qe krijojnė fjalėn MASON.

M - ANCIENT - i motshėm
A - ORDER - porosi
S - NOBLES - bujar apo shpirtmadh
O - MYSTIC - mendimtar apo i perendishm
N - SHRIN - faltore apo shenjtore.

Dhe ketu eshte kuptimi i dhomes se dijes, se si kane arritur ta krijojne shtetin nga asgjėja dhe e mbikqyrin gjithe bote vetėm me 7 milion njerez qe vetėn e therasin mason,...

Jane njerez te cilėt i shtypin parat, e kane arin, diamantin dhe botėn nė dorė.
Ja se si e nbajne botėn, e para ėshtė se jane manipulus te shteteve evropjane, nga ēdo shtet ka njerez qe e mbikqyrin valuten ne hyrje e dalje dhe nga shkojnė te gjitha te hollat.

Dhe aty nuk ka gjasa te kete korrupcion se te gjitha i masin me gram e miligram deri te ma e vogla pjesė e shitblerjes se saj.
Aty qendron sistemi i tyre, si shembulli i krizave bankare apo krizave te shteteve qe kane nevoje pėr ndihmė pėr tė tejkaluar krizėn shtetrore, dhe ja pse them se si manipulojn me kryetarėt e shteteve nga mbarė bota.
Japin para dhe prapė i monitorojnė ata pėr shkak sigurije te mos kete korrupcion, por edhe pse e kanė tė drejtėn si shtet ti shtypin parat e vetshtetit shtetasit e shtetit te vet,por nuk munden se jane masonikėt kryesorėt tė botės dhe nuk ndin pėr aske te gjalle vetėm ata te jenė zota te tokės.
Unė e di se eshte e thjesht pėr tė kuptuar por aq ėshte e rend ėshtė pėr tė vepruar..


Edituar pėr herė tė fundit nga bekim berisha nė 12.06.10 3:25, edituar 2 herė gjithsej
avatar
bekim berisha

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  bekim berisha prej 12.06.10 4:09

Vetem mendoni njė here se si eshte e mundur te shfaqet njeriu nė TV dhe te inēizohen video kasetat, CD-tė filmike apo te zerimit etj.

Dhe aty qendron problemi se si i monitoroj tė gjitha nga fuqia sekrete qe ata e kanė nga elektriciteti qe eshte baza kryesore e vet ndikimit tė njeriut, qe fokusohet nė mendime te kota, por ato mendime jane realiteti i kohės qe do te shfaqet nga koha qe vjen, pse e them keta duhet ta dini se Michael Jackson ka vdekur por nga sekreti i piramidės ai ėsht i ringjallur, nėpėr CD-ja dhe nuk vdes kurre me nje fjalė histori e gjalle se si eshte bota e sheh edhe vet qe ka dilema te papara deri te pika e dhomes sė dijės.

Por vetėm ta dini se ky shkrim qe eshte shfaqur tek ju ėsht mesimi i paster i dijės sė botes qe nuk ka se si te paguhet nga fjalėt e tij.

Por nėqoft se ne i edukojm femijėt me kėso keshilla, ai femi do te jete gjeni i gjalle se do te jete i nbrojtur nga satani me keshillat e edukimit te vet shkencės dhe fal teknologjise sone qe kemi.

Nuk dua mė tju shkruaj pa i analizuar keto gjera qe jane cekur pikrisht nė kėtė letėr.

Mendoni trupi eshte vorosur shpirti ekziston se sa jemi larg nga 7.000.000 milionėt e MASONėVE qė e kan fuqin e botės nė dorė.

Se si ti mundesh sot ta shpikėsh nje TV apo Shporet, telnxehės, kompjuter apo kamerė apo ta zbulosh elektricitetin vetvetiu.

Ju them te gjitha lidhen nė tri kohe apo etapa qe ti i di se si jane por nuk di se ku gjinden.

E them e para eshte se si ty tė duket se je duke e pa vetėn duke punuar por je nė bisede me dike dhe ajo asht etapa e kohės sė ardhme, por nėqoft se ti e tregon nje histori apo njė ngjarje qe ka kaluar, aty ndikon koha e shkuar por edhe fryma e kohės sė ardhme, por duhet ta dish se si eshte nė qoftse ti i tregon diēka tė rezikshme dhe thua zoti na rujt nga e keqja por po te them se si mė ka ndodhur ajo ngjarje, por ti kėrkon ndihme nga ai person qe mos te ndodh e njejta ngjarje, se ajo mundet tė pėrsėritet apo tė shfaqet nė tė njejtin kuptim.

Ju them para se tė flisni mendoni mire se si duhet tė flisni se ēdo fjale ka rrokje me kuptime tė ndryshme.

Dhoma e dijės ekziston por sa e zhvilloni ju nuk e di por ta dini se ka vend deri nė univerzin e pafund.
avatar
bekim berisha

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  onufri prej 26.03.11 18:52

Cka ka ne ate dhome te dijes
avatar
onufri

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  sokol gjergji prej 14.04.11 11:15

Dhoma e dijes egziston,dhe per te shkuar tek ajo duhet fjalekalimi i cili eshte shume i thjeshte.Nese lexoni librin e Skender Hushi "Thoti i pavdekshem na zbulon Atlantiden ,aty do te gjeni informacion per fjalekalimin.Qe ne krye te heres njeriu beri pyetje dhe kerkoi pergjigje,pra Pyetje+Pergjigje.Fjalekalimi eshte pyetja dhe pergjigjja.Thoti e shpjegon tek celesat e dijes.Gjashta eshte kalim i panjohur i pershkuar nga njerezit,shkruan Thoti dhe ne po ate liber ai shpjegon rruga per tek Dija eshte nje kalim i ngushte.Pra KALIM I NGUSHTE qe nenkupton pyeteja dhe pergjigjja jane te shkurtra.Data 21.12.2012 eshte simbol qe tregon strukturen e fjalekalimit.21 eshte Pyetja qe permban tre fjale ,pra eshte pyetje e thjeshte.21 eshte 2+1=3 qe eshte Pyetja.Zakonisht pergjigjet fillojne me fjalen qe eshte ne fund te pyetjes,pra fjala kyc eshte ne fund te pyetjes.Pesa eshte Fjala qe banon nder njerezit ,shkruan Thot ,keshtu qe kemi nje pyetje qe mbaron me nje fjale me pese germa.Pergjigjja eshte po aq e shkurter sa edhe pyetja.21eshte pyetja dhe 12 eshte pergjigjja.Me 1 mbaron pyetja dhe po me 1 fillon pergjigjja.1+2=3 eshte pergjigjja.2012 eshte 2+0+1+2=5 qe eshte FJALA.PESA ESHTE FJALA QE BANON NDER NJEREZ shkruan Thot te celesat magjike

sokol gjergji

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 22.04.11 1:47

sokol gjergji shkruajti:Dhoma e dijes egziston,dhe per te shkuar tek ajo duhet fjalekalimi i cili eshte shume i thjeshte.Nese lexoni librin e Skender Hushi "Thoti i pavdekshem na zbulon Atlantiden ,aty do te gjeni informacion per fjalekalimin.Qe ne krye te heres njeriu beri pyetje dhe kerkoi pergjigje,pra Pyetje+Pergjigje.Fjalekalimi eshte pyetja dhe pergjigjja.Thoti e shpjegon tek celesat e dijes.Gjashta eshte kalim i panjohur i pershkuar nga njerezit,shkruan Thoti dhe ne po ate liber ai shpjegon rruga per tek Dija eshte nje kalim i ngushte.Pra KALIM I NGUSHTE qe nenkupton pyeteja dhe pergjigjja jane te shkurtra.Data 21.12.2012 eshte simbol qe tregon strukturen e fjalekalimit.21 eshte Pyetja qe permban tre fjale ,pra eshte pyetje e thjeshte.21 eshte 2+1=3 qe eshte Pyetja.Zakonisht pergjigjet fillojne me fjalen qe eshte ne fund te pyetjes,pra fjala kyc eshte ne fund te pyetjes.Pesa eshte Fjala qe banon nder njerezit ,shkruan Thot ,keshtu qe kemi nje pyetje qe mbaron me nje fjale me pese germa.Pergjigjja eshte po aq e shkurter sa edhe pyetja.21eshte pyetja dhe 12 eshte pergjigjja.Me 1 mbaron pyetja dhe po me 1 fillon pergjigjja.1+2=3 eshte pergjigjja.2012 eshte 2+0+1+2=5 qe eshte FJALA.PESA ESHTE FJALA QE BANON NDER NJEREZ shkruan Thot te celesat magjike
nuk e di ku i ke gjetur kto burime por besoj se ne ndonje shkrim apo liber .dhe ti po shkruan (thoti ka thene ) e keshtu me radhe hahahaha .ej po te kishte te dhena e shkrime te sakta qe ka lene thoti do isin zbuluar shume gjera sot por nga qe ska lene shkrime dhe vetem pak gjera jane trasheguar si legjenda brez pas brezi thoti duket si nje mit tashme .thoyi ishte alkimist dhe njeri i dijes por ska prova te sakta .une them se piramidat i kane ndertuar atlandidasit dhe jo thoti .data me numrat mund te jete nje hulumtim i thjeshte nga shkencetaret se ska me shume se 3-4 vjet qe doli kjo mesele ne skeme pasi u gjet nje gur me kte date dhe u analizua se mbaronte kalendari maja
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  sokol gjergji prej 27.04.11 11:26

Per te kuptuar me shume,lexoni ne kete forum "piramidat"dhe "dija e humbur Enokiane".Ne keto shkrime do te mesoni per zbulimet e shume librave antike te cilat na tregojne se bota antike ka qene me e zhvilluar se kjo e sotmja.Aty do te gjeni edhe emrin e THOT dhe Enok

sokol gjergji

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  kingmagjik prej 11.09.13 10:23

kam edhe diqka me shtu une pajtohem me ato pergjigje qe i dh shoku ma lart
se toti ka tregu rrugen por gjithqka mbetet mister sepse edhe toti ka fol me profeci per shkak te ruajtjes se sekretit deri ne ditet tona deshta pak me shtu ato kalime qe po i permen thoti nuk jan ne piramida por jan ne trupin e njeriut por duhet shkathsi per arritjen e ktyre dhomave sepse duhet pergaditje e madhe shpirtrore ku toti thot se per me arrit at shkalll
duhet disa dit mes me ngran as me pi ku pas ksaj vjen rituali magjik i thirrjes apo hapjes se ktyre portave apo dhoma siq i quan toti ne plakat e tij per te kalu neper hapsir e koh neper dimenzione te pa njohura per njerzit ju peshendes dhith antarve te kti forum posaqrish udhheqsit ekti forum tung
avatar
kingmagjik

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  Zattoo prej 11.09.13 10:36

kingmagjik shkruajti:kam  edhe  diqka  me  shtu  une  pajtohem  me  ato  pergjigje   qe  i  dh  shoku  ma  lart
se  toti  ka  tregu  rrugen  por  gjithqka  mbetet  mister  sepse  edhe  toti  ka  fol  me  profeci  per  shkak  te  ruajtjes  se  sekretit  deri  ne  ditet  tona  deshta  pak  me  shtu  ato  kalime  qe  po  i   permen    thoti  nuk  jan  ne  piramida  por   jan  ne  trupin  e  njeriut  por  duhet  shkathsi  per  arritjen  e  ktyre   dhomave  sepse  duhet  pergaditje  e  madhe  shpirtrore    ku   toti   thot  se   per  me  arrit  at  shkalll
duhet  disa  dit  mes  me  ngran  as  me  pi  ku  pas  ksaj  vjen  rituali magjik  i   thirrjes  apo  hapjes  se  ktyre   portave  apo   dhoma  siq  i  quan  toti ne  plakat  e   tij  per  te  kalu  neper   hapsir  e  koh  neper  dimenzione  te  pa  njohura  per  njerzit   ju  peshendes dhith  antarve  te  kti   forum  posaqrish  udhheqsit  ekti  forum  tung
Per te arritur kete duhet 3 dite mosngrenje dhe ekziston nje person ne Kanada qe i incion te tjeret per te arritur te hapesh portat e dhomave dhe kalimin ne dimensionet tjera.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ekziston dhoma e dijes ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi