Chemtrails - Gjurme kimike

Shko poshtė

Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.04.10 23:24

Chemtrails - Gjurme kimike

Fotot me avione qe leshojne shtellunga tymi paraqesin idene e teorise konspirative te te ashtuquajturave gjurme kimike ose Chemtrail.

Ato jane agjente kimike ose biologjike qe sperkaten ne lartesi te medha per qellime ende te pazbuluara ndaj publikut.

Te gjithe i kemi pare keto shtellunga tymi qe shpesh mendojne se jane nxjerrje te turbinave reaktive por qe ne fakt eshte sperkatje e qellimshme e qiellit mbi zonat e populluara me elementa kimike e bilogjike te cilat perdoren per qellime kontrolli te mendjes, modifikim te sjelljes, modifikim te kohes (ere, shi, re etj) dhe shume arsye te tjera.

Disa mbetje te ketyre reve jane studiuar dhe kane rezultuar me permbajtje kimike e bilogjike te demshme per njeriun.

Deri me sot, asnje qeveri nuk ka pranuar kete akuze ndonese faktet jane te shumta.avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.04.10 23:56

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 02.05.10 22:50

Te gjitha ata qe dyshojne apo nuk e kane idene rreth Chemtrail, mund te lexoni nje artikull ne gazeten e njohur Guardian, ku thote qe harxhohen milion dollare ne teste te luftes bakteriologjike: http://www.guardian.co.uk/politics/2002/apr/21/uk.medicalscience
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 02.05.10 23:19

Ketu po sjelle nje video ku nje prezentues i klimes ka guximin qe te paraqes dhe te denoncoje gjurmet kimike te shkaktuara nga avionet.

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 08.08.10 12:15

Ketu shihet nje avion i kapur ne flagrance gjate hedhjeve kimike...Foto dhe video qe nuk mund te kontestohen...
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Auni prej 14.08.10 23:34

E veshtire per ta besuar por provat jane mjaft bindese.

Auni

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 30.08.10 13:00

Dokumentari nuk eshte ne shqip por nga pamjet qe sjelle kuptohet shume lehte.

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 07.01.11 15:15

Lufta e fshehte - UFO kunder Chemtrails

Ne kete video shihet nje Ufo qe shfaqet gjate hedhjeve kimike ku avioni detyrohet te nderroje drejtimin.Si duket njerezimit ndihmohet nga miqte e padukshem!

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  yasmin prej 07.01.11 22:41

Mesa lexova me lart,thuhej se keto lende kimike shperndahen ne ajer me qellim qe : te na kontrollojne mendjen,te na modifikojne sjelljen....dmth te na demtojne ne te gjitha aspektet....

Kontrollimi i mendjes dhe modifikimi i sjelljes,nuk ka lindur tani ne "epoken tone" me perdorimin e ketyre mjeteve kimike. Nje "diktature" e tille ka lindur qe ne kohen kur njeriu u be mekembes ne toke,dhe do vazhdoje deri ne fund te ekzistences se jetes ne toke. Nje fenomen i tille,shfaqet tek secili prej nesh(eshte ceshtje tjeter nese nuk e pranojme) por,kush eshte ai nga ne,i cili,qofte te pakten nje here te vetme ne jete,nuk ka dashur/vepruar ne nje menyre te atille qe i ka imponuar mendimin e vet te tjereve??? A nuk eshte kjo nje forme e kontrollit te mendjes se tjetrit??!!!!!!!! Po ne ato raste kur nuk na pelqen sjellja apo veshja e dikujt tjeter qe bie ndesh me preferencat tona,a nuk eshte edhe kjo nje menyre imponimi i yni mbi sjelljen e tjetrit??!!!!! Mos veprojme mire dhe ne dobi te njerezimit ne kete menyre???!!! E u dashka perdorimi i kimikateve per te ndikuar ne kete menyre,kur nje gje te tille ne njerezit e bejme qe nga mengjesi deri ne mbremje,pa nevojen e kimikateve.....

Une nuk e di se si e shihni boten ju,por ky fiksimi juaj qe "te tjeret" po ua kontrollojne mendjen,o eshte delir i persekutimit,o eshte mosbesim ndaj mendjes suaj,ose qenkam une e verber si nga syte dhe nga mendja!!!!

Sot shoh(une kuptohet),nje deshire te madhe te njerezve (cilesise dhe ja sasise se njerezve) qe te jepen pas arritjeve shkencore,te kerkojne te verteten,te dashurojne kultin e personalitetit,te kene mendime te lira,raca njerezore sot me duket me e re dhe me e bukur...pavaresisht faktit qe duke qene pjese e botes materiale edhe jepemi pas saj....Mediokriteti ka qene i pranishem qe ne filim te njerezimit,nuk u shfaq tani me kimikate....Bota e dhunshme dhe e padrejte ka ekzistuar edhe me perpara,diktature pas diktature...

E rendesishme eshte te shohesh anen pozitive;ne nje gote te mbushur pergjysem,duhet te shohim pjesen e mbushur! Tek ky forum e shoh cdo dite te shkuruar "te eksplorojme anen e erret te universit tone" , por nuk eshte e thene qe kjo ane e erret te jete vetem e erret,shpesh "erresira" te con tek "drita"!

Dua t'ju bej nje pyetje: ju personalisht e ndjeni se dikush po ju kontrollon mendjen me kimikate????????!!!!!!....Arsyeja pse e bej kete pyetje,ka te beje me faktin se,nese eshte e vertete ndikimi i kimikateve ne mendjen dhe sjelljen tuaj,si ka mundesi qe ne jemi ketu duke eksploruar drejt te "vertetes"?

A ka pergjigje per pyetjen time??!!!!!?
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Fikrro prej 07.01.11 23:03

Une mendoj qe keto kemikale te demshme jane rezultat i ngordhjes se shpendeve te cilat bien sikur shi.Ndoshta gaboj qe them koment per nje teme tjeter te ketij forumi por kisha pas qejf te lidh se ai misteri i ngordhjes se shpendeve te cilat bien shi jane rezultat i ketyre kemikaleve,ndoshta e kam gabim por keto kemikale mund te ndikojne ne demin e organizmit te nje shpendi...ndersa sa ndikojne keto tek njeriu kam nje pergjegje te dyshimt keshtu qe nuk dua ta them mendimin tim edhe pse thelle thelle mendoj qe keto kemikale mund te ndikojn keq tek njeriu,por te ndryshojn sjelljet me duket paksa e cuditshme.

Kisha pas qejf qe Yasmin ti pergjegjet kesaj pyetjes sime pastaj une pyetjes se saj;Kur thua ''ju personalisht e ndjeni se dikush po ju kontrollon mendjen me kimikate????????!!!!!!....'',mendon ne aspektin shendetsor apo ne sjelljet fizike pasi qe te ndikoj nje kemikal ne sjellje fizike te njeriut me duket e cuditshme...edhe pse mendoj qe mund te jete e mundur.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  yasmin prej 07.01.11 23:24

Fikrro,kete qellimin e perdorimit te kimikateve per te kontrolluar mendjen njerezve,modifikimin e sjelljes dhe te kohes,e ka thene zoteria nihilist Jon,une thjesht ngrita pyetjen,nuk e bera fakt te kryer! Por si gjithmone zoteria nihilist i konsideron pluhur ne ere shqetesimet tona, kur kerkojme shpjegime ne lidhje me temat e tij dhe na le pa pergjigje...

Gjss sa i perket ndikimit ne aspektet klimaterike,cdo gje ecen ne menyre ciklike...dmth nese ne mendojme se keto faktore mund te ndikojne edhe ne ate te ashtequajturen "ngrohje globale",mos te harrojme se dikur ne Angli jane kultivuar vreshta,ndryshe nga tani qe eshte ftohte aty,ose i ke pare portretet e filozofeve te lashte grek te veshur me pallto apo vetem me nje pelerine...Efektet e kohes,jane (mendoj une) thjesht ndjekje e ciklit...
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Fikrro prej 07.01.11 23:37

Mire atehere tash do ti jap pergjegje pyetje suaj ''ju personalisht e ndjeni se dikush po ju kontrollon mendjen me kimikate????????!!!!!!....''

Une mendoj qe keto kemikale e kane nje qellim por aspak te favor te njeriut,pasi qe nese keto kemikale jane aq magjike sa qe mund te ndryshojne sjelljet e nje individi pse keta persona hedhes te ketyre kemikaleve nuk na e hedhin nje kemikal qe ndikon tek personat ne menyre pozitive,p.sh tua ndryshojn sjelljet e tyre agresevi qe ndoshta mund te kishim edhe me pak vrasje ne bote ,ose qe keto kemiklae te ndikojne edhe ne edukaten e njeriut te jemi me te sjellshem e shum e shum gjera te tjera qe nuk dua ta marr rolin e filozofit tashi....nese nje kemikla ndryshon sjelljet e njeriut imagjinoni se cfare mund te arrije te beje njerezimi,ku edhe luftrat ndoshta do te ishin te pakesuara.

Por si dihet ndoshta keto kemikale jane per te ashpersuar personalitetin e njeriut,pra jane krejtesisht negative dhe padyshim qe mund te ndikojn edhe ne ngrohjen globale sic e ke cekur.

E dini qe nganjehere njeriu nuk eshte mire te dije gjithqka sepse jane disa gjera qe sa me pak te dije per to aq me mire ika punet,pavaresisht se ajo diqkaja qe nuk e di ndikon negativisht ne te...
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  yasmin prej 07.01.11 23:57

Fikrro,me te vertet e beson kete gje, pa me te vogelin dyshim???

E sa per ate qe thua ,se pse nuk hedhin kimikate per te ulur nivelin e agresivitetit dhe te keqes,kjo eshte pak veshtire per t'u arritur me kimikate(besoj une) sepse kimikati me i mire ne kete rast, eshte vetem vullneti i mire i njeriut per te bere mire....e keqja ka lindur qe kur u krijuan njerezit e pare,qe ne momentin kur vellai vrau vellane,dhe eshte kaq e rrenjosur ne ADN e njeriut sa vetem ai mund ta reduktoje...
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Fikrro prej 08.01.11 0:06

yasmin shkruajti:Fikrro,me te vertet e beson kete gje, pa me te vogelin dyshim???

E sa per ate qe thua ,se pse nuk hedhin kimikate per te ulur nivelin e agresivitetit dhe te keqes,kjo eshte pak veshtire per t'u arritur me kimikate(besoj une) sepse kimikati me i mire ne kete rast, eshte vetem vullneti i mire i njeriut per te bere mire....e keqja ka lindur qe kur u krijuan njerezit e pare,qe ne momentin kur vellai vrau vellane,dhe eshte kaq e rrenjosur ne ADN e njeriut sa vetem ai mund ta reduktoje...

Jo nuk e besoj aspak prandaj krijoja dyshime se perse nuk ndikojn keto kemikale tek njeriu tek pozitiviteti....por besoj qe keto jane te demshme per shendetin e njeriut kjo eshte e vetmja gje qe me sillet ne koke dhe nuk dua qe pohimi im te jete i vertet...

Pajtohem me ty kur thua per vullnetin e njeriut,mendoj qe vullneti dhe ndergjegja e njeriut japin si produkt sjelljet e nje personi individual.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Luli prej 12.02.11 15:00

Mjafton per te lexuar aktualitetet per te kuptuar qe keta nuk qajne koken per ne dhe te gjitheve na konsiderojne lope per qumshte per te na shfrytezuar sa me mire.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  rebelisistemit prej 05.08.11 17:45

A e keni ven re qe keto gjurme po shfaqen ne mase edhe mbi Shqiperin?! Personalishte kam ber shume foto,dhe do ti sjell se shpejti
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Estilen prej 05.08.11 22:03

C'thoni keshtu,mos valle cdo gjurme tymi shenjlenes ne qiell nga avionet e linjave te perditeshme permbajne kimikate..?
Moooos,ja si degjenerohet nje ngjarje a po fenomen,deri atje sa merr trajten e nje konspiracioni,dhe hajde thuaj pastaj qe nje thashethem nuk behet i vertete...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  nert prej 06.08.11 17:17

Po ta ma gjeni ju qe i mendoni si te verteta keto qe keni deklaruar ketu, nje elemente kimik i cili eshte ne gjendje te qendroje pezull dhe te formoje ato re ashtu sic jane formuar ato, dhe te ndikoje mbi sjelljen e njeriut kam per ti grisur te dyja diplomat qe kam per kimi
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  rebelisistemit prej 06.08.11 18:42

nert shkruajti:Po ta ma gjeni ju qe i mendoni si te verteta keto qe keni deklaruar ketu, nje elemente kimik i cili eshte ne gjendje te qendroje pezull dhe te formoje ato re ashtu sic jane formuar ato, dhe te ndikoje mbi sjelljen e njeriut kam per ti grisur te dyja diplomat qe kam per kimi

Nert keto i kan pranuar shkenctare me te medhenje se ju! Problemi eshte se edhe shkenca po kthehet si historia-ka mendime te ndryshme per ceshtje te njejta>plus ka edhe nje tuf shkenctaresh te ngjashem me shkectaret racist te Hitlerit,qe jan vegla te Elites.
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  rebelisistemit prej 06.08.11 18:51Pranohet zyrtarishte qe modifikohet moti
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  nert prej 06.08.11 19:00

Nuk po them per motin se ate e pranoj dhe une se ndryshohet, por po te them per sjelljet e njeriut, ate se pranoj se ndryshohet prandaj e kam cilesuar si nje element kimik qe mund te formoje re dhe te kete ndikim ne sjelljen e njerezeve. Kur koha eshte e vrenjtur dihet se na flihet me shume gjume dhe efekte te tjera por qe keto te hidhen per te ndryshuar sjelljen e njeriut se pranoj
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 11.11.11 18:17avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 11.11.11 18:23
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 24.11.11 13:47

Aperatura e shkarkimeve kimike brenda nje avioni

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 13.10.12 0:53

Shkarkimet kimike qė lėshojnė Avionėt!Ka shumė kohė qė dikush, na spėrkat me “Substanca tė dyshimta” dhe kjo pėr tė kontrolluar sistemin klimaterik, pėr tė kontrolluar kompletė popullsinė globale e mbi sė gjithash pėr tė kontrolluar mendjen tonė.

Kėshtu mund tė pėrmblidhet nė pėrgjithėsi teoritė e komplotit tė ashtuquajtur Chemtrails, d.m.th “Gjurmėt Kimike”, qė ne i shohim shpeshherė tė lėnė pas nga avionėt (tymi i avionėve).

Shpjegimi shkencor, se gjoja janė “gjurmė uji me avuj tė ngrirė”, qė krijohet pėr shkak tė krahėve tė avionit (Profili i tyre), nuk i bind teoricienėt qė shprehen tė rezervuar pėr fenomenin, si dhe skeptikėt e komploteve, qė argumentojnė se gjurmėt e avionėve janė jo “Tym”, si pasoj e lėndėve djegėse qė pėrdorė avioni, por spėrkatje e ajrit me substanca tė ndryshme kimike helmuese, p.sh: kripėra barium, oksid alumini, kadmium dhe silic, tė cilat janė kancerogjene, qė shkaktojnė te njerėzit njė sėrė simptomash tė ndryshme dhe ērregullime jo natyrale, siē ėshtė, kriza tė astmės, humbje tė kujtesės, lodhje, nervozizėm dhe dhimbje koke.

I pari, qė ju referua dhe zbuloj kėtė ēėshtje, madje i dha emrin Chemtrails, ishte gazetari kanadez William Thomas. Termi rrjedh nga fjala contrail (gjurmė tė grumbullta, ose shtigje kondensimi), tė cilat janė linjat e njohur tė gjurmėve tė lėna pas nga avionė, siē edhe gjurmėt e ndotjes sė makinave, pra smogu qė prodhon makina.

Nė 1998 njė sipėrfaqe prej 60 kilometra katrorėsh, pranė Espanola-s, nė Ontario Kanada, u bėnė spėrkatje tė rregullta ajrore. Mbas matjeve tė kryera posaēėrisht, rezultoi se nė atmosferė kishte “Substanca”, grimca alumini dhe silic, pesė herė mė shumė se norma e lejueshme.

Mbas fenomenit tė ēuditshėm, vendasit shfaqėn simptoma tė ndryshme, si alergji, humbje tė pėrkohshme tė kujtesės, simptoma tė astmės, lodhje, dhimbje tė forta nė kraharor dhe koke. E njėjta gjė u vu re dhe nė Irlandė, ku pjesa mė e mashe e njerėzve, ankoheshin nga simptomat e astmės, alergjisė pėr shkak tė ndotjes sė ajri me spėrkatje tė shpeshta qė ndodhėn nė atė periudhė.

Njė mjek amerikan, nga Arizona, raportoi se ajri i spėrkatur, ėshtė pėrgjegjės pėr dhimbjet e forta tė kokės dhe sėmundjet e mushkėrive, si dhe epidemitė e ndryshme.

Pėrqindjet e larta tė barium-it nuk absorbohet nga lėkura dhe janė kryesisht pėrgjegjėse pėr rėnien e flokėve dhe sėmundjet e stomakut, kur ato depozitohen nė ushqim. Kripėrat e barium-it, pėrveē dėmit qė shkaktojnė nė shtresėn e ozonit, kanė pjesėmarrje tė madhe dhe pėrgjegjėsi nė fenomenet ekstreme tė motit, tė cilat kohėt e fundit janė shtuar kaq shumė. Ky fenomen kaq intensiv, ka shqetėsuar miliona njerėz nė tė gjithė botėn dhe deri mė sot asnjė organizėm, apo qeveri, nuk ka dhėnė asnjė shpjegim.

Por fenomeni Chemtrails, jo vetėm qė nuk zhduket, por mbetet pėr disa orė nė ajėr dhe gradualisht zgjerohen dhe bashkohen sė bashku pėr tė formuar retė artificiale, duke mbuluar kėshtu njė zonė tė gjerė.

Zakonisht operacionet e spėrkatjeve tė ajrit, ndodhin nė ditėt me diell dhe mė pas moti pėson ndryshim drastik, duke u kthyer nė kushtet e motit qė mbizotėronin mė parė nė rajon.

Eroll Velija
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Luli prej 28.10.12 0:07

Eksperimente sekrete nė manipulimin gjenetikQėllimi ėshtė kontrolli i planetit Tokė.

Nė pamundėsi pėr tė mohuar realitetin: qeveritė ushtarake i trajtojnė popujt mė keq se njė derr Guineje.Krahasimi i diktaturave naziste dhe staliniste do te ishte njė shaka.

Nisur nga faktet e deritanishme rezulton se Pentagoni po mundeson pėrhapjen ajrore tė sistemeve biologjike nė ajėr, ushqim, ujė.

Ata e justifikojne kete ndermarje duke pretenduar se pikėrisht kriminelėt e zotėrojne atė nė gjysmėn e botės, kryesisht nė Itali, “… janė pėrdorur pėr tė trajtuar zona tė gjera …”.Broshura Stars and Stripes flet qartė: “skuadroni 757 i krahut ajror dhe Airlift Wing 910 kryejn misione ajrore vetėm nė Forcėn Ajrore. Kėto kane pėrdorur aeroplanė C-130H rezervė,pajisur me sisteme modulare Spray Aerial (MASS), tė cilat janė pėrdorur pėr tė trajtuar zona tė gjera.

Pėr shembull,disa ekipe ishin ngarkuar me spėrkatje ne zonat e shkatėrruara nga uragani Katrina nė Misisipi, Teksas dhe Luiziana,nen faktin e fshehte gjoja pėr tu pėrkujdesur per tė parandaluar pėrhapjen e sėmundjeve. Skuadroni ajror 757 Operon nga Stacioni Rezervė Ajror,Youngstown nė Ohajo. ” Pyetja shtrohet ,me ēfarė dhe pėr ēfarė?

Por a njoftojne dhe paralajmėrojnė popullaten ata qė ambjenti do trajtohet apo eshte trajtuar? Ashtu,si me te njėjtėn pėrvojė tė viteteve ’50 dhe ’60 me eksperimente sekrete bėrthamore direkt mbi popullsinė (nė Shtetet e Bashkuara dhe Britanine e Madhe), hetuesit e pavarur kane zbuluar fakte rrenqethese edhe ne ditet e sotme,tė cilat jane pranuar nga “qeveritė aleate.

” Kjo do tė thotė, njė eksperiment masiv. Po, sepse Xhaxha Sami(SHBA) ka zgjeruar nė mėnyrė dramatike horizontet nė njė shkallė planetare. Por kush e kontrollon atė? Evropa ėshtė nėnshtruar ndaj vullnetit tė inkriminuar tė Shtėpisė se Bardhė, Rendit te Ri Botėror e Illuminatit (shih gjithashtu krimet e Rockefellereve dhe Rothschildeve).

Per te krijuar nje lobing,mjafton te ushqesh me nje lugė Institutin Aspen ne Itali, ose te zgjerosh shkallen e bashkepunimit me “klasėn nė pushtet” te kontinentit tė vjetėr.Psh Italia eshte si nje guve e errte,mbasi janė tė gjitha atje: nga Berluskoni e Prodi, duke kaluar tek Monti e deri tek Napolitano i privilegjuar (ngecur nė negociata shtet-mafia). Dora e zeze ėshtė jashtė kontrollit,pervec miopeve dhe tė korruptuarve tė punėsuar aq shumė nga shteti.

Tema e luftės ambjentale nuk do tė hyjė nė debatin e mjedisit nė pėrgjithėsi,per aresye se diktohet nga ata qė janė nė pushtet. Si dishepuj tė ngjarjeve, ”ata”i kushtojne vėmendje problemeve te medha- kombėtare dhe ndėrkombėtare -tė shpallura nga Iluminati -qofshin italiane ose jo – pėr tė realizuar nivelin maksimal te dezinformimit. Pastaj:Giorgio Saviano dhe Grillo nė ‘shtrat’. Ēėshtja ėshtė serioze, ėshtė nė rrezik jeta e kėtij brezi dhe gjeneratat e ardhshme.

Itali, Chemtrails, viti 2012

Kontrolli i pėrgjithshėm,qėllimi i vėrtetė i shiu-t kimik (Chemtrails): kontrollin e popullsisė sė botės, nėpėrmjet shpėrndarjes sė mikrosensorve qė veprojnė nė botė,te mundėsuara nga rrezet ultravjollcė. Kjo ėshtė arsyeja e vertete,pse duanė te pėrfundojne shkatėrrimin e shtresės sė ozonit,shtrese e cila na mbron nga rrezet ultraviolet.Popujt duhet te njihen me dokumentin “Weather As a Force Multiplier: Owning the Weather in 2025” “moti si njė Koeficientt Force: parashikimi i Motit nė vitin 2025″,nje kapitulli qe parashikon te ardhme.

Njerėzit e interesuar nė lidhje me operacionet e aerosolit nė atmosferė dhe nė botė tė quajtur “Chemtrails”, shpesh i referohen kėtij teksti si dėshmi tė sakta pėr tė treguar se forcat e armatosura amerikane janė tė pėrfshira nė operacionet e spėrkatjeve pėr kontrollin e kohės.Flitet pėr njė dokument lufte qė shpėrndahet nė shkolla tė tė gjitha niveleve dhe nė ēdo kontinent.

Ideja se Chemtrails-et janė pėrdorur pėr tė reduktuar ngrohjen globale ėshtė historia e zakonshme e fshehjes se realitetit . Forcat Ajrore tė Amerikės sė Veriut jane trajnuar si te pėrhapin sensorė nanometrik nė mesin e popullatės pėrmes ushqimit, ujit dhe ajrit, nė mėnyrė qė kėto sensorė te depėrtojnė nė trup. Disa studiues tė pavarur kanė mbledhur prova se Chemtrails nuk pėrmbajnė vetėm mikrobet, por edhe metale, qeliza gjaku, sedative, substanca te kristalta, kripėra bariumi dhe njė lloji tė fibrave polietileni dhe silici.

Pėr tė ofruar njė krahasim te dokumentuar nga veriu nė jug,te deklaruar nga njė mori dėshmitarėsh: nė qershor tė vitit 2012 nė Puglia ra nje borė e keqe qė shkaterroi perime, ullishte, vreshta dhe fusha tė grurit. Avion te papajisur me leje kanė lagur qiellin ne pėrgjithėsi, nė sajė tė vullnetit tė autoriteteve trengjyrėsh lokale, natyrisht,gjoja pėr tė nderuar marrėveshjet e NATO-s.

Dr-e Hildegarde Staninger, toksikolog, dhe Dr kimie Michael Castle, kanė bashkuar forcat pėr tė pėrcaktuar nėse nanofibrat qė dalin nga lėkura e pacientėve te semure me Morgellons dhe nanofibers Chemtrails janė tė lidhura. Pacientėt te infektuar me Morgellons kanė nanofibera me ngjyra tė ndryshme qė dalin nga plage jo-shėruese. Fibrat Chemtrails qe kane rene janė tė ngjashme.Ato janė mbi ne, nė shtėpinė tonė dhe ju mund tė shihni me drite fluoreshente te zeze. Drita ultravjollcė i bėn ato me shkėlqim.

Mostrat e indeve te marra nga nanofibrat Morgellons te viktimave dhe mostrat e fibrave chemtrails, janė dėrguar nė laboratorėt mė tė mirė nė Shtetet e Bashkuara:si ne AMDL Inc., ACS, Inc., MIT e Lambda Solutions. Dr Castle dhe Dr Staningera kane kėrkuar nga kėto laboratorė pėr identifikimin e fibrave. Dr Staningera ka pėrcaktuar mė tej se nanofibrat e Teksasit jane te njėjta si ato qe po analizohen nė Itali.

Fibrat chemtrails janė njė lloj specie te fibrave Morgellons. Fibrat Morgellons janė mė tė zhvilluara, por janė tė lidhura me njė lloj tė nanoteknologjie.Ajo arrin nje infektim tė indeve tė njeriut nė formėn e nanotubes, Nanowiruseve, nonoistrumentave, nė gjendje tė vetė-mblidhen,te vetė-pėrsėriten sė bashku me sensorė ose antena dhe te aftė pėr kryerjen e fragmentimit te ADN dhe R.N.A.,duke e modifikuar ate gjenetikisht.

Kėto nanomakina lulėzojnė nė njė ambient alkaline dhe duke pėrdorur energjinė,mineralet dhe elementet tė tjerė tė paidentifikuar te trupit ku kane depertuar,fitojne pushtet dhe nje shperndarje te papare.Ka dėshmi qė sugjerojne se kėto nanomachina kane bateritė e tyre tė brendshme. Besohet gjithashtu se ata janė nė gjendje tė marrin mikrovalė specifike EMF dhe ELF.

Ėshtė e mundur qė fibrat Chemtrails te bėhet nanopjese? Dr Staningera mendon kėshtu.Nanopjese(particella) mund tė kalojė nėpėr pengesa tė gjakut nė mushkėri, tė hyjnė nė gjak dhe arrijne nė tru apo organe tė tjera tė trupit. Jim Giles thotė: “nanoparticelat,qe gunga tė vogla e qė mund tė pėrdoren pėr tė bėrė tė qarqe tė kompjuterėve mė tė shpejtė dhe pėr tė pėrmirėsuar thithjen e drogės, mund tė arrijnė nė tru, pasi ato jane perthithur nga organizmi”.

Staninger beson se kėto nanoparticla janė nė gjendje pėr t’u mbledhur e shumezuar, pasi ata kanė arritur nė tru apo organet e tjera. Ajo thotė se-ne tashme e kemi ngrėnė kėtė nanoteknologji. Ajo ėshtė nė bimėt,kafshėt dhe ushqimet e perditeshme. Gjithashtu mos harroni se nanoparticlat kane ndryshuar ADN e mikrobeve me tė cilėn ata vijnė nė kontakt. Kjo ēon nė njė rritje tė sėmundjeve. Njė lloj i nanowiruseve ėshtė implikuar me krijimin e pseudo-flokėve dhe pseudo-lėkurėve.

Kėto proteina qė mund tė pėrsėriten,gjithashtu tė krijojnė forma tė chimeric-it, tė ngjashme me insektet ose parazitėt.Ka fėmijėt te lindur me kėto nanomachina nė trupat e tyre dhe kjo ėshtė dėshmi se kjo teknologji mund tė depėrtojnė nė te gjitha barrierat mbrojtėse. Dr Castle thote se tė paktėn 20 milionė amerikanė i kanė kėto sensorė, telat antenat dhe mjetet nė trupat e tyre.Infeksioni nga Morgellons ėshtė pėrhapur nė njė mesatare prej njė mijė raste nė ditė.

Mesatarja ka tė ngjarė qe tė rritet nė vitet e ardhshme. Njerėzit tė cilėt kanė simptomat e Morgellons ende mund tė kenė njė sėmundje te ēelur. Besohet se simptomė kryesore ėshtė dalja e fibrave Morgellons nga lėkura. Nėse ju nuk keni simptoma, kjo do tė thotė se trupi juaj ėshtė duke u pėrdorur pėr agresion.

Nje i pa informuar thjesht mund te ēmendet nga asgjėja.Cdo kush mund tė bindė masat pėr tė besuar se HAARP ishte njė stacion radio pėr muzikėn pop, qė Chemtrails jane njė stoli e bukur natyrore ne Qiell,rrathet e figurat qe jane cfaqur ne parcela ne kultura bujqesore janė dashuri e zotit,zoterinjte bankare jane njė vlere e pasuri pėr popullin.

Ndryshe,mjafton te heshtesh e te kthesh syte nga qielli. Ajo qė ne jemi duke pėrjetuar eshte njė klimė lufte, mjedisore, financiare dhe po ushqehemi me ushqime te krijuara nė njė laborator nga kriminelė tė fuqishem.

Apo i hapim mendjet tona dhe tė bėjmė diēka kuptimplotė nė kėtė jetė.. pėr tė ndaluar kėtė barbarizmin…?,ndryshe ne jemi tė destinuar tė dėshtojnė. Nuk eshte koha e naivitetit apo bisedave ne erė. Duhet tė jemi te guximshem: domethėnė, pėr t’i ja ngritur ne ajer kembet ketij pushteti boteror,qė shtyp njerėzimin dhe shkatėrron jetėn e gezimin tone.

Gianni Lannes
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 15.07.13 0:43

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:09

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:11

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:13

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:23

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  ghosthunter prej 28.09.13 22:06

gjetje shume e bukur kjo e bretkosave.Ndonjehere mendoj se jetoj ne boten e mistereve.cdo dite e me shume kuptojme se per jeten e 7 miliard njerezve vendosin disa mijera te tille.Ne plan te pare do te thonim se kjo eshte me se e natyrshme, shkencetaret , politikanet synojne permiresimin e jetes se njerezve, por qe ta vinin ne rrezik ate kurrsesi.Tani na del ceshtja e lendeve kimike........ mos duhet te qesh?! e kuptoj seriozitetin e kesaj ceshtjeje por ne ditet e sotme mund ti besosh vetem vetvetes.Duhet valle ti besojme SH.B.A apo Sirise per vdekjen e qindra njerezve me arme kimike?!Televizionet shpeshhere jane te njeanshem ne lidhje me opoziten apo poziten e nje vendi prandaj per sa kohe kemi mundesi te jemi ne njerezit qe me zellin me te madh ,me seriozitet e synime te mira te ndalim keto veprime barbare.Perpiquni te jeni perhere e me lart me dijet dhe besimet tuaja.
avatar
ghosthunter

Paranormalja eshte ura lidhese midis fese dhe shkences:Shkenca na pohon permes instrumenteve te saj se e pertejmja vertet egziston.

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  ghosthunter prej 28.09.13 22:11

Dhe sa per SH.B.A-ne , po i largohet gjithmone e me shume purifikasionit. Sistemi i pergjimeve, apo fakti qe nuk ndalet ne luften me Lindjen qe si qellim kryesor ka tregun e arit te zi e bejne ate te pabese ne arenen boterore.
avatar
ghosthunter

Paranormalja eshte ura lidhese midis fese dhe shkences:Shkenca na pohon permes instrumenteve te saj se e pertejmja vertet egziston.

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Me ēfarė na spėrkasin nga sipėr?

Mesazh  ol.si prej 14.10.13 20:53

Ka shumė kohė qė dikush, na spėrkat me “Substanca tė dyshimta” dhe kjo pėr tė kontrolluar sistemin klimaterik, pėr tė kontrolluar kompletė popullsinė globale e mbi sė gjithash pėr tė kontrolluar mendjen tonė.

Kėshtu mund tė pėrmblidhet nė pėrgjithėsi teoritė e komplotit tė ashtuquajtur Chemtrails, d.m.th “Gjurmėt Kimike”, qė ne i shohim shpeshherė tė lėnė pas nga avionėt (tymi i avionėve).

Shpjegimi shkencor, se gjoja janė “gjurmė uji me avuj tė ngrirė”, qė krijohet pėr shkak tė krahėve tė avionit (Profili i tyre), nuk i bind teoricienėt qė shprehen tė rezervuar pėr fenomenin, si dhe skeptikėt e komploteve, qė argumentojnė se gjurmėt e avionėve janė jo “Tym”, si pasoj e lėndėve djegėse qė pėrdorė avioni, por spėrkatje e ajrit me substanca tė ndryshme kimike helmuese, p.sh: kripėra barium, oksid alumini, kadmium dhe silic, tė cilat janė kancerogjene, qė shkaktojnė te njerėzit njė sėrė simptomash tė ndryshme dhe ērregullime jo natyrale, siē ėshtė, kriza tė astmės, humbje tė kujtesės, lodhje, nervozizėm dhe dhimbje koke.

I pari, qė ju referua dhe zbuloj kėtė ēėshtje, madje i dha emrin Chemtrails, ishte gazetari kanadez William Thomas. Termi rrjedh nga fjala contrail (gjurmė tė grumbullta, ose shtigje kondensimi), tė cilat janė linjat e njohur tė gjurmėve tė lėna pas nga avionė, siē edhe gjurmėt e ndotjes sė makinave, pra smogu qė prodhon makina.

Nė 1998 njė sipėrfaqe prej 60 kilometra katrorėsh, pranė Espanola-s, nė Ontario Kanada, u bėnė spėrkatje tė rregullta ajrore. Mbas matjeve tė kryera posaēėrisht, rezultoi se nė atmosferė kishte “Substanca”, grimca alumini dhe silic, pesė herė mė shumė se norma e lejueshme.

Mbas fenomenit tė ēuditshėm, vendasit shfaqėn simptoma tė ndryshme, si alergji, humbje tė pėrkohshme tė kujtesės, simptoma tė astmės, lodhje, dhimbje tė forta nė kraharor dhe koke. E njėjta gjė u vu re dhe nė Irlandė, ku pjesa mė e mashe e njerėzve, ankoheshin nga simptomat e astmės, alergjisė pėr shkak tė ndotjes sė ajri me spėrkatje tė shpeshta qė ndodhėn nė atė periudhė.

Njė mjek amerikan, nga Arizona, raportoi se ajri i spėrkatur, ėshtė pėrgjegjės pėr dhimbjet e forta tė kokės dhe sėmundjet e mushkėrive, si dhe epidemitė e ndryshme.

Pėrqindjet e larta tė barium-it nuk absorbohet nga lėkura dhe janė kryesisht pėrgjegjėse pėr rėnien e flokėve dhe sėmundjet e stomakut, kur ato depozitohen nė ushqim. Kripėrat e barium-it, pėrveē dėmit qė shkaktojnė nė shtresėn e ozonit, kanė pjesėmarrje tė madhe dhe pėrgjegjėsi nė fenomenet ekstreme tė motit, tė cilat kohėt e fundit janė shtuar kaq shumė.
Ky fenomen kaq intensiv, ka shqetėsuar miliona njerėz nė tė gjithė botėn dhe deri mė sot asnjė organizėm, apo qeveri, nuk ka dhėnė asnjė shpjegim.

Por fenomeni Chemtrails, jo vetėm qė nuk zhduket, por mbetet pėr disa orė nė ajėr dhe gradualisht zgjerohen dhe bashkohen sė bashku pėr tė formuar retė artificiale, duke mbuluar kėshtu njė zonė tė gjerė.

Zakonisht operacionet e spėrkatjeve tė ajrit, ndodhin nė ditėt me diell dhe mė pas moti pėson ndryshim drastik, duke u kthyer nė kushtet e motit qė mbizotėronin mė parė nė rajon.

ol.si

Gėnjeshtra ka shumė variante, e vėrteta vetėm njė!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 05.02.14 14:37http://www.theguardian.com/environment/2012/jul/17/us-geoengineers-spray-sun-balloon
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi