Ritual - dikush tė ju dojė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Magus prej 23.04.10 0:37

Ritual qė dikush tė ju dojė

Ky ėshtė njė ritual ēifut, ėshtė pėrdorur nga hebrenjtė e Marokut nė njė rajon tė quajtur "Mogador" ose "Essaouira".

Nė kėtė ritual punėn do ta bėjė njė Xhind dhe do tė ndikoi te viktima juaj qė ai/ajo te ju dojė.

Ky ritual nuk kėrkon asnjė mjet apo pėrbėrsė por vetėm vullnetin tuaj.

Pjesa e parė ėshtė nė hebraisht dhe pjesa e dytė ėshtė nė arabisht

Duke e parė viktimėn tuaj thuani : "Rokyamine, Aātyaline , Bartakiline , Sarkāine , Aārchaline , Aārboudine , Kousaīne , Tawakale bi jalbi man nadarate ilayhi Aāyni bi haqine wa alkate Aālayka Mahabatoune Minni"

Rituali funksionon por, ta keni parasysh se mund tė keni edhe pasoja.

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  misteriozi prej 23.04.10 17:02

cilat jane pasojat nese mundesh te na tregosh
avatar
misteriozi

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Ufo prej 23.04.10 18:52

Ska pasojė , pėr arsyen se asgjė nuk ndodh edhe sikur tė thėrrasėsh sa tė ngjiresh natė e ditė ...:D
avatar
Ufo

203


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

vetem 1 pytje

Mesazh  The-Moon prej 23.04.10 19:59

po keto fjali a lexohen qysh jon te shkruara apo lexohen ndrryshe psh "Aārchaline" a lexohet (arqaline) apo si lexohet dhe a mundem mi perdor keto fjali pa ze ....


Ju lutem i nderuar Magjistar me kthe pergjigjet e ketyre dy pytjeve sa ma shpejt qe esht e mundur .
avatar
The-Moon

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Trigon prej 23.04.10 21:32

O njerz leni mor kete, sepse do te keni denim te madh tek Zoti pasi ēdo bashkepunim me xhinde eshte rreptesisht i ndaluar dhe thellesisht i ndeshkuar nga Allahu i madherishem .

Leni keto qe thote ky magjistar sepse ju bjeni ndesh e ketyre mekateve te medha, nuk po them qe magjia s eshte e vertete (pasi edhe Muhamedin a.s e ka zene magjia qe ja ka bere nje magjistar i famshem i asaj kohe) dhe behet me ndihem e xhindeve, shejtane pasi ēdo shejtan eshte xhind mirepo ēdo xhind nuk eshte shejtan ka edhe nga ata qe jane ne rrugen e drejte.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re: Ritual qė dikush tė ju dojė

Mesazh  BLADE prej 24.04.10 16:16

hahahaha e lart
avatar
BLADE

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  The-Moon prej 04.05.10 23:33

Nese nuk je i interesuar per kete mos shkruj hiqqqqq

Une besoj ne te keqen eshte e drejt e imja kuptove, nuk besoj ne zot sepse nuk e kam pare akoma zotin tend

Satani eshte ne shpirtin tim kuptove plasssssss

magjistar te lutem me kthe pergjigjen
avatar
The-Moon

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  -AnA prej 08.05.10 23:27

A mundemm per mese fotos ti themm ato fjal sepse ta takojj nuk mundd :S:S
avatar
-AnA

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per Trigonin

Mesazh  Lavdim Sylejmani prej 29.05.10 17:46

O Trogon ke te drejte valla bravo bre vella se qiky "Magjistari" ka me pas shum pasoja .............. .

Lavdim Sylejmani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Trigon prej 29.05.10 22:15

The-Moon shkruajti:Nese nuk je i interesuar per kete mos shkruj hiqqqqq

Une besoj ne te keqen eshte e drejt e imja kuptove, nuk besoj ne zot sepse nuk e kam pare akoma zotin tend

Satani eshte ne shpirtin tim kuptove plasssssss

magjistar te lutem me kthe pergjigjen

Zotin tim do ta shohesh ne diten e gjykimit do te deshirosh ti biesh ne sexhde dhe ti kerkosh falje por nuk do te mundesh sepse unazat tuaja do te jene te bllokuara.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pff

Mesazh  Princess Heilig prej 30.05.10 13:51

Ej po pse i besoni kaq shume ketyre gjerave??? 1 person nqs te do te do dhe nuk ka nevoje qe ti besh magji.
avatar
Princess Heilig

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re

Mesazh  sergio13 prej 26.09.10 18:37

o njerez me vjen cudi qe nderhyni ne mendimet e gjithesecilit,dhe tek e fundit secili prej nesh ben mekate ne jeten e tij me ose pa dashje, prandaj mos u beni sikur jetoni ne nje ene prej qelqi dhe nuk keni bere kurre mekate ose gjynahe,gjithesesi e respektoj mendimin e gjithesecilit ,ciao.
avatar
sergio13

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  gjinkalla0 prej 26.09.10 19:51

Une shume e dua nje person dhe nuk e di a me do ai mua, prandaj me gjith qejf do ta beja kete ritual qe te me doi ai mua, por thjeshte pasi qenka ne kundershtim me zotin dhe se po dashka te kontaktoj me xhind nuk do ta provoj hiq.
E di qe do te kete sukses por nuk dua qe ne te ardhmen te jem une ne shenjester te xhindve dhe te me denoj zoti pergjithmone
avatar
gjinkalla0

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Gentriti prej 26.09.10 21:52

Ta zeme qe poe bejm ket ritual edhe ne fund e fitojm zemren e nje femre qe duam apo mashkulli.

Por pastaj si do te ndjeheni?
A nuk do tju brej fakti qe ne realitet se meritoni at person?
Qe e keni fituar me magji?
Pse i theni enderrat e dikujt per arsye te fiksimit tuaj?
Ndoshta ajo apo ai ka nje jet tjeter, pse nderhyni?
Pse me ane te djallit kerkoni te merrni diqka qe nuk osht juaja?

.....Un per vete sdo ta beja kurr nje gje te till, kurr sdo te mund te isha i lumtur me te sado qe ta doja kur ta kujtoja menyren se si e kam fituar.
avatar
Gentriti

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Fikrro prej 26.09.10 21:57

Nese behet diēka me magji dijeni se ajo gje kurr nuk do te zgjas pergjithmone heret apo vone do tet vij nje dite e cila do te beje te pendohesh sepse ai njeri qe ti e ke dashur aq shume eshte prane teje do mundohesh te besh ēmos per te dalur nga ajo krize por kot gjithēka do te shendrrohet ne urrejte.

Kujdes.....
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Nitah prej 27.09.10 2:02

Te lutem me shkruani fjalet se si lexohen ne shqip
avatar
Nitah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  saranda tali prej 27.09.10 8:25

A e ka provu dikush edhe nese po si ka reaguar, ju lutem pergjigjjen..
avatar
saranda tali

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  gjinkalla0 prej 27.09.10 9:17

Ju lutem nese e bej kete ritual, a ma fal zoti kete mekat nese pendohem?
avatar
gjinkalla0

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Albi4all prej 27.09.10 12:54

Ritualet magjike funksionojne vetem ne prani te djallit, te pranosh djallin si zotin tend e per ate Zoti nuk te fal.
Ne shume libra te fese shkruan :
Ti besh mekate Zotit eshte gabimi i vetem qe nuk falet prandaj kujdes se po provuat cdo gje qe lidhet me magji largon besimin e Zotit dhe te ben pa besimtar
tung te pershendes...
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

234


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  vrojtusi prej 27.09.10 13:50

gjinkalla shkruajti:Ju lutem nese e bej kete ritual, a ma fal zoti kete mekat nese pendohem?

Pershendetje

Desha te them disa fjale ne lidhje me ate qe ke shkruar ti.

Cdo kush mund te gaboj dhe nga gabimet te mesosh me mire te gabojne te tjeret e te mesosh ti se te gabosh ti e te mesojne te tjeret.

Zoti yne meshireplote fal shume gabime te cilat njeriu i ben pa vetedijen e tij te plote apo pa e ditur se qfar mund te ndodh

Po kjo te kryesh nje ritual per te ndryshuaar ndjenjat e dikujt kjo do te thot te vet quhesh zot te behesh i barabart me zotin perderisa ne mund te bejm c te duam keshtu i bie.

Ti besh shok zotit eshte gabimi me i madh qe nuk falet
ta besh kete ritual duke ndryshuar ndjenat e dikujt me vetedijen tende te plot dhe me kundeshtim me zotin kjo nuk falet.

Sikur personi mbi te cilin e provoni kete magji te jete i dashurar me dike tjeter kjo do ta ndryshonte rrjedhen e jetes sikur ta besh kete ritual nje kohe do te jete e bukur.

Por me vone jo do te pendohesh sepse njeriu qe ti e do ai nuk eshte i dashuri-a juaj por robi juaj sepse ju do te ja burgosni ndjenat.

Ta besh kete duke shkaktuar kaq shum ndryshime, te fusesh hundet ne punet e zotit dhe te kesh ndikim mbi te tjeret pa deshiren e tyre dhe me vetedijen tende te plote kjo kurrsesi nuk falet.

Nje thenje ka kurani thot cdo gje qe vjen nga Zoti meshire plot eshte e mire se ardhur sepse ai eshte krijuesi yne dhe nuk mund te ndryshojm ate qe ai vendos per ne.


RESPekT
avatar
vrojtusi

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

joooo eshte shu me vertet keto jane te vertet

Mesazh  KDLvegA(999-F) prej 27.09.10 16:38

Nese ju mendoni qe nuk jane atehere pse ndodhin magjite e zeza dhe jane te gjitha te verteta.
avatar
KDLvegA(999-F)

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Pink prej 27.09.10 18:11

Ndergjegjesohuni dhe mos i hyni ketyre ritualeve.Nuk i bej moral askujt te gjithe jeni te lire te beni c'te doni.

Por ama dua te ju bej te ditur qe gjithcka e ka nje cmim,nese perdorni nje ritual per te arritur dicka me te vertet mund te arrini por do humbisni dicka me te rendesishme.

Jam rritur ne nje vend ku eshte praktikuar shume magjia dhe ritualet e zeza dhe mund te ju them qe ajo qe i praktikonte rregullisht keto gjera humbi djalin e saj ne menyre makabre, gjynah qe e dhash si shembull dhe nuk eshte mire te japesh shembuj per fatekeqesite e te tjereve por ama keshtu ka ndodhur.

Uroj dhe shpresoi qe te gjithe ju qe jeni anetare ne kete forum te ju realizohen ato qe deshironi pa qene nevoja per ndonje ritual.
avatar
Pink

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  gjinkalla0 prej 30.09.10 8:19

a ben nje sqarim,kjo magji a e ben perseonin vetem qe tju doj apo edhe te jeni bashk me te,sepse munden dy persona te duhen,por s'do te thot se jane bashk
avatar
gjinkalla0

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kthimin e te dashurit pa magji

Mesazh  Ardiana Hogja prej 01.10.10 10:39

Si mund ta kthej te dashurin perseri pa magji????
avatar
Ardiana Hogja

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Pink prej 01.10.10 22:37

Po sikur te mos te te doje me i dashuri pse do ta kthesh perseri,dike qe nuk te do.Une do te thoja bej pak pushim dedikoju vetes dhe kur te jesh gati per nje lidhje te re dhe te shendosh,do e shohesh veten ne krahet e nje dashurie te re,nga e cila do ndjehesh shume mire dhe nuk do te shkoje me mendja tek ish i dashuri,sigurisht nese te dy palet e rrisni dashurin tuaj me mirekuptim dhe respekt kundrejt njeri tjetrit.Uroj te njohesh dike i cili do te jap dashurin qe meriton, dhe te lesh te shkuaren atje ku eshte.
avatar
Pink

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Albi4all prej 01.10.10 22:44

Une nuk kisha mendu keshtu se nese e do dikend me gjithe zemer s'eshte lehte me harru po ndoshta me u pajtu diqysh me ja fal njeri tjerit edhe u pajtu se me gjet tjeter eshte veshtire, ku eshte mendimi im.
tung tung
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

234


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Pink prej 01.10.10 23:13

Ndarja e ka nje motiv nuk eshte e lehte te harrosh dike qe dashuron,por nese i nxin jeten me xhelozira dhe kontrolle apo vendime te marra pa miratimin e partneres apo partnerit,sigurisht qe te cojne drejt ndarjes.
Shpesh here ne ditet e sotme e gjejne veten qofte femrat qofte meshkujt nga partneret e tyre qe marrin freret e kontrollit dhe sistemimit te jetes se parnerit.Shpesh here degjojme meshkujt qe sapo hyn ne jeten e nje femre ti thone s'me pelqen ky shoku apo kjo shoqja jote nuk dua te dalesh me te.Po te njejten gje dhe femrat me te dashurit e tyre nuk me pelqen ky shoku yt shume i levizur dhe ti si ai je?
Pra shpesh here dalim ne konkluzione dhe behemi Zot i jetes se tyre krejt pa pritur zgjedhim me ke duhet te rrine me ke s'duhet te rrine ku duhet dhe ku duhet te shkojne cfare duhet te veshin apo hane ke duhet te shohin apo jo,pa marre apsolutisht mundimin per te ditur mendimin apo deshiren e tyre.
Pra keta njerez kane nje jete te tyren dhe sapo ne behemi pjese e jetes se tyre,veme rregullat tona se si ata duhet te jetojne jeten e tyre.Dhe te gjitha keto cojne drejt ndarjes.Si dhe gjetjes se nje partneri te ri i tek i cili apo e cila, gjejme qetesi dhe ndjehemi mire.
avatar
Pink

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  ana_shpirti prej 02.10.10 21:02

si ti lexoj ne shqip qe te me doje dikush

ana_shpirti

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Dre1 prej 04.10.10 22:57

A thua valle a ekziston zoti i cili me ka krijuar dhe njekohesisht me ka caktuar fatin,nese ju praktikoni ket lloj magjie do te jeni vellezer te shejtanit,me lejoni tua tregoj nje tregim ne pikpamje fetare islame megjithse nuk eshte shume e ngjashme por do te njoftoheni pak a shum me pasojat e bashkpunimit me shejtanit.


avatar
Dre1

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  gjinkalla0 prej 05.10.10 0:58

Pershendetje anonim faleminderit per kete shembull te mrekullueshem,une jam nje njeri i cili i frikohem shume Zotit, mirepo une e dua shume nje person ēmendurisht, sa qe krejt jeta ime eshte bere zi prej se e njoh qe dy vite,kur e pashe kete ritual shume u gezova se thash ndoshta do ta bej per vete,por ndala dhe mendova mire, thash me vete perse jam kaq i marre qe per nje krijese te zotit, ta fitoj, duhet qe te behem me djallin dhe ta fitoj krijesen, dhe te largohem pergjithmone nga zoti.
prandaj pas kesaj logjike une nuk vendosa ta bej kete ritual dhe shpresoj qe zoti te me ndihmoj ta harroj, dhe te me bashkoj me nje person tjeter qe eshte per mua.
me respekt.
avatar
gjinkalla0

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Dre1 prej 05.10.10 22:20

o rob i zotit,te lumte per ket akt dhe all-llahu te shperbleft per mohimin e ndjenjavef aq te forta,por kur behet fjal per krijuesin tend ateher un jam ne gjendje te mohoj gjithqka.allahu te ndihmofte gjinkalla dhe i beft ndjenjat tua te pushojne se menduari per at vajze dhe te jesh i lumtur me nje te cilen ti vertet e meriton...
avatar
Dre1

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Xhemajl prej 06.10.10 13:02

Ka shume menyra per ta bėrė dikė qe te dojė, nuk besoj qe na duhen ritualet!...
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  andi andi andi prej 06.10.10 13:50

Nuk mendoj se eshte kjo menyra e duhur qe dikush t'ju doje!! Nuk duhet kurrsesi qe te beni keto rituale per te detyruar nje person qe tju doje,duke menduar qe nje dite mund te perfundoje dashuria juaj kundrejt ketij personi ndersa ate e lini te lidhur pas vetes suaj, mos jini egoist te mendoni vetem per veten tuaj!!!
avatar
andi andi andi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  rilinaxhul prej 02.12.10 15:56

pasoja??? ca lloj pasoje??? o.O

rilinaxhul

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  yasmin prej 02.12.10 16:02

dikush qe e di se c'eshte dashuria,qe ka dhene dashuri dhe ka marre dashuri,qe ka dashur dhe e kane dashur nuk ka nevoje per rituale te tilla,madje kur e do me te vertete dike e le te lire....
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  arber13 prej 04.12.10 8:05

Nuk paragjykoj asnje per menyren e te menduarit,por me vjen cudi qe njerzit i friksohen kaq shume "zotit".
Edhe une do te doja qe ai te egzistonte realisht dhe jo ne menyre imagjinare.ku eshte zoti kur vriten femij, kur masakrohen nena dhe femij te vegjel shfrytezohen.

Ku eshte zoti kur miljona njerez vdesin urie, diskriminphen per ngjyren, gjendjen sociale.
Pse valle zoti krijon nje femije dhe percakton qe ai do vdesi po femije, ose femirija e tij do te jete e barabarte me nje person ne moshe qe ben pune fizike te renda.
Ku eshte ky zot njerez qe ju kaq shume e permendeni.
Une me shume se ju do te doja ta shikoja dhe ti thoja ne sy shume gjera, do te doja qe ky zot te jete me shume njerzor se sa "hyjnore".
Une nuk ju them mos besoni ne zot dhe mrekullit e tij, por do te ishte mire te beheshit pak me shume realist se kush eshte zoti dhe cfuqi ka ai mbi fatet tona qe aq shume e degjoi gjithkund te perdoret.
avatar
arber13

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Albi4all prej 04.12.10 9:38

per kero qe i thua ti bere nje mekat shum te madh prandaj telutem te pendohesh
te bot nuk perdoren ligjent e Allahut prandaj qdo dit e me shum do te jemi te ndershkuar
tung te pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

234


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ritual qė dikush tė ju dojė

Mesazh  jorevikavaja prej 05.12.10 0:40

Jam shume dakort me ty arber 13 ...nuk besoj qe nje fuqi hyjnore si e quajn keta te mos kete fuqi sa te vendosi nje rend normal...
si:te gjithe te jene te barabarte, cdo kush ta shijoje jeten plotesisht....dhe jo te vdesi nga uria, te diskriminohet, apo te shfrytezohet ne menyrat me makabre,.....me thoni pak cili eshte qellimi i zotit....
Meqe ai qenka ne ndihmen tone....sepse ne teorite fetare zoti eshte njeshi ai qe sundon gjithcka por pa nje qellim, ai eshte me perfekti, apo ja qe nuk eshte keshtu sepse ne nje bote kaq te vogel ai nuk vendos dot rregull, apo mos ndoshta kto jane ato lloj denimesh qe permenden ne teorite tuaja...
Dhe e dyta meqe myslimanet kane nje zot, ortodokset dhe katoliket nje zot tjeter por dhe ky i vdekur ne data te ndryshme....cili eshte e verteta..meqe eksistoka qe ta marr vesh edhe une....sa per mua keto jane disa perralla, por qe deri diku kane vendosur nje rregull, dhe pse kjo ne shumicen e rasteve me dhune, pra nje mjeti qe perdorni nuk e justifikon qellimin....

me respekt:
JOREVI KAVAJA
avatar
jorevikavaja

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  DarkMaster prej 05.12.10 17:13

Per mendimin tim po e bere kete magji do i fitosh zemren personit por de xhindi do pjesen e tije pra shperblimin dhe mund ta vrasi ate person ose nje person tjeter ose te beje dicka qe atij qe e ben ate magji mund ti kushtoj shuuuum rende
avatar
DarkMaster

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  teenage girl prej 15.02.11 20:41

Ju lutem na informoni me pasojat qe ka kjo lloj magjie..Ju lutem shume..
avatar
teenage girl

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Magic-0ne-one prej 16.02.11 15:44

teenage girl shkruajti:Ju lutem na informoni me pasojat qe ka kjo lloj magjie..Ju lutem shume..


Mos e bej se ka pasoja te medha !!! tek ai person qe e beni magjin !!!
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  teenage girl prej 16.02.11 17:32

Ne rregull,por ju lutem na i tregoni clloj pasojash.
avatar
teenage girl

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Xhemajl prej 16.02.11 17:51

teenage girl shkruajti:Ne rregull, por ju lutem na i tregoni clloj pasojash.
Cdo magji qe i behet nje personi, do te kthehet 3-fish me shumE, per te keq.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

moooooooossssss

Mesazh  ularica prej 25.02.11 21:49

dissa nga keto shkrime disa her me bejn te qesh, e disa jan mjaft te dhimbshme, me kete deshiroj ti them disave qe mund te kuptohet nga shkrimet e tyre se jan me te pjekur (e disa verehen se jan siq thot populli axhami) te kene kujdes se qfar po i transmetojn ketyre te rinjeve qe mund te ken qasje ketu, duhet te kuptoni se ketu mund te hyn edhe shum te rinj bile ne mosh mjaft te re sepse nuk ka kritere te rrepta per qasje . nje gje ju kisha keshilluar te gjithve, te besoni ne veten tuaj dhe lerini magjine sepse nuk jan gjera qe sjellin ndonje gje te qartw ne jeten tuaj,
me pelqen xhemajli sepse me duket me i vemendshem ne pergjigje
kaloni mir
avatar
ularica

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  SweetEmo prej 20.03.11 18:04

A ka ndokush qe e ka provuar ket magji? dhe a ka pasur sukses apo jo?
gjthshtu clloj pasojash mund t ket? ju lutem pergjigjunii
avatar
SweetEmo

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  IndigoStar prej 17.08.11 18:24

The-Moon shkruajti:Nese nuk je i interesuar per kete mos shkruj hiqqqqq

Une besoj ne te keqen eshte e drejt e imja kuptove, nuk besoj ne zot sepse nuk e kam pare akoma zotin tend

Satani eshte ne shpirtin tim kuptove plasssssss

magjistar te lutem me kthe pergjigjen

Ik ore xxxx ahahahahha
Boj te fala Satanit pra
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

:@":@

Mesazh  mehanja prej 17.08.11 19:32

>@>@>@


Edituar pėr herė tė fundit nga mehanja nė 19.08.11 14:34, edituar 1 herė gjithsej
avatar
mehanja

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  Blak Devill prej 17.08.11 23:03

ThePirust99 shkruajti:
Ik ore xxxx ahahahahha
Boj te fala Satanit pra
Cdo kush ka te drejte te besoje ne ate gje qe do.
Por une po ju theme nje dicka
SATANI eshte nje kjires qe nuk duhet besuar me kete qe po theme nuk po theme qe ti qe e beson te heqesh dore por ai vec te tundon qe ti te shesesh shpirtin tundimet jane me gjera shume te ndryshme mos bini kurre pre e tundimeve te djallit sepse ka pasoja nese ju i shisni shpirtin atij ai pastaj do u kete ju si kukull ne dore
Nuke eshte nevoja qe ne te shajeme se ajo tha mendimin e saje ne bot sote ka shume njerez qe besojne ne djall ne zot ka edhe ateist por ne nuk duhet qe te shajme ata qe besojne ne nje gje tjeter marrim SATANIN ai beson ne kete krijes sepse keshtu do ne nuk duhet ta injorojme
pra te kuptohemi me te
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  IndigoStar prej 18.08.11 1:57

blak devill shkruajti:
Cdo kush ka te drejte te besoje ne ate gje qe do.
Por une po ju theme nje dicka
SATANI eshte nje kjires qe nuk duhet besuar me kete qe po theme nuk po theme qe ti qe e beson te heqesh dore por ai vec te tundon qe ti te shesesh shpirtin tundimet jane me gjera shume te ndryshme mos bini kurre pre e tundimeve te djallit sepse ka pasoja nese ju i shisni shpirtin atij ai pastaj do u kete ju si kukull ne dore
Nuke eshte nevoja qe ne te shajeme se ajo tha mendimin e saje ne bot sote ka shume njerez qe besojne ne djall ne zot ka edhe ateist por ne nuk duhet qe te shajme ata qe besojne ne nje gje tjeter marrim SATANIN ai beson ne kete krijes sepse keshtu do ne nuk duhet ta injorojme
pra te kuptohemi me te

Ok Jam Dakort
Besoj Ne Zot
Keshtu qe i bie qe une patjeter qe besoj qe ekziston Satani ( Shejtani ) Zoti na ruajte nga ai dhe veprat e tij .... por u pergjigja ashtu atij ( ndoshta icik i nxituar ) sepse me ngrejti nervat sepse po fliste si percart fare gjate tere bisedes edhe pse kishte argumenta ..... Te respektoj Blak_Devil per verejtjen tuaj
PEace Zoti te ruajte
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - dikush tė ju dojė

Mesazh  elia karamelia prej 15.09.11 21:03

Une jam e re ne kete forum, me pelqejne temat dhe pergjigjet qe trajton.Ajo qe une dua dhe i lutem zotit tim eshte te me jape force dhe fuqi ti kapercej problemet e ndryshme qe me shkakton jeta.Edhe une e dua nje djale dhe ai,pasi kaloi shume kohe me mua me la pa ndonje aresye konkrete. Cfare duhet une te bej?????????????Jeta vazhdon dhe atehere kur nuk e pret te del gjithmone dicka me e mire. Cdo gje qe ndodh e ka nje aresye por ndergjegja e njeriut eshte shume e vogel per ta kuptuar.Me ndihmo Zoti im i madheruar, me ndihmo qe mos te tundohem nga gjerat qe lexoj dhe shoj, vetem ti je krijues i gjithckaje vetem ti ke te drejte mbi jeten dhe vdekjen, mbi zemren dhe fatin...Miqte e mi, beni kujdes, ndonjehere deshira per te qene me dike mund tju coje ne shkaterrim te plote te dashurise, te personit tjeter por edhe te vete vetes suaj...
avatar
elia karamelia

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi