Fotot qė tronditėn Botėn

Shko poshtė

Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:32

Fotot qė tronditėn Botėn

Ju prezantojmė Fotografitė qe kane lene gjurme dhe tronditje ne historine e Botes. Fotografi tė nxjerra nėpėr dekada do t'ju lėnė pa fjalė.
Nė secilėn prej tyre janė pėrjetėsuar vdekja, mundimet, dhimbja, por edhe lufta e njeriut tė zakonshėm nė momente tė vėshtira.avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:36avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:38avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:44avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 19.04.10 15:03avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 27.04.10 11:46avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 27.04.10 11:49avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 27.04.10 11:53avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Fotot qe tronditen Boten

Mesazh  dineta prej 27.04.10 13:53

Nuk di ēka me thane per keto foto, jam e shokume edhe pse edhe me heret kam pare diēka te ngjajshem, me vjen shume rende ta shikoj kesi lloj rrastesh qe jane aq te tmershme dhe aq te dhimbshme, por ja qe kjo eshte realitet, kjo esht fakt.

Por vetem nje gje kisha thane, keta njerez qe e kane bere kete krim ata nuk jane qenie njerzore ata jane njerz pa shpirt, pa ndjenja njerezore, ata jane katila, por edhe besoj qe keto veprat qe i kane bere ti kthehet ne boten tjeter.
avatar
dineta

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  moi prej 28.04.10 10:43

faleminderit!!!!

moi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Historiani prej 13.06.10 23:37

Shumica e fotove nuk don koment, mua mė la pa tekst foto e parafundit ai ushtari qe e mbante beben lart mbi bajonet.
Por fatkeqsisht foto me brutale e mė terror i kemi nė ditėt qe po i jetojm (nga lufta nė Irak dhe nė Palestine).
avatar
Historiani

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Hanah prej 14.06.10 1:27

Nuk kam force qe t'i komentoje.Ato foto te lene pa fjale.
avatar
Hanah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  juba prej 29.06.10 18:14

Keto jane per te treguar mizorine e njerut ( te cilet nuk mund te quhen njerez , qe ske cfare te besh ashtu e tregon pamja , prandaj ndjejme keqardhje per kete) dhe njekohesisht per te mos haruar qe keto veprime kanibale te mos kryen , por me keqardhje vihen re dhe ne ditet e sotme dhe nga ushteri te vendeve nga te cilat merret shembell demokracia veprime po thuaj te ngjashme me te atyre te luftes te dyte .
Na vjen keq po nga keto tip ndodhish ndodhin dhe do te ndodhin nga keta lloj njerezish . por me e keqja eshte kur ndodhin nga formacjone te rregullta atehere eshte per te vene kujen, ne nuk kemi pse te shofim ndodhite e te tjereve por kemi se cfare te tregojme botes nga vetja dhe nga fqinjet per keto vitet e fundit ku dhe akte teilla ka pase .
Po te lutemi qe te mos kete perseritje me dhe duhet qe te parandalojme ato qofte dhe me nevojen e forces qe ne fillimet e para.
Flm
avatar
juba

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

trondisin vertete

Mesazh  Ivana prej 16.07.10 23:47

Keto foto trondisin vertete, problemi qendron se ato jane shumica ne kohen e luftrave, pra njerezimi eshte tronditur ne kohe luftrash
avatar
Ivana

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:22avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:26avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:31avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:34avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:37avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:41avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:45avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:47avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:49avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:52avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:54avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:56avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:59avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:02avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:05avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:07avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:10avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:13
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:20avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:32

KOSOVĖavatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  mistrecja prej 06.08.10 20:03

moi shkruajti:faleminderit!!!!

Vertet foto tronditese.
Thjesht kur i sheh mendon vertet se cfare njeriu eshte i afte te beje sepse te gjitha fotot flasin per dukuri qe vete njeriu i shkaktoi.
Hitleri njihet si njeri me pushtet ?Po kush ja dha kete pushtet?Ne njerzit ja dhame.
Vertet nuk ekzistonte nje njeri qe te dilte te vriste Hitlerin?Jo bota ishte mashtruar nga ai dhe besonte te "endrrat " e tij shkaterrimtare.
Albert Einstein vdiq dhe truri i tij ende jeton ne nje kavanoz qelqi ne spitalin e Pristonit.Sepse kur ky gjeni ishte gjalle te gjithe ishin gati ta kritikonin per formulen e famshme te bombes atomike.
Sot te gjithe e dime qe nuk ishte faji tij.Por crendesi ka?
Nqs do te kishim pasur besim ne kohen e duhur tek ai ndoshta fatkeqesia e Hiroshimes sdo te kishte ndodhur.Thuhet se ajo ishte gjeja me e mire per tu bere. Do te doja te ishte keshtu.
avatar
mistrecja

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Uliks prej 10.08.10 0:40

Po se po qe jon foto tronditse por me se shumti me qudit fakti kur flasim per historin ton njerzore une jap nje mendim qe ne jemi te krijuar nga zoti apo natyra...Per tu vetshkatrruar dhe si thot nje fjal popullore kush e lyp e gjen. Prodhojm bomba te shkatrrimit ne mas Teknologji rraketore te perparuar Teknologji per lansim ne hapsir.e mos ti permendi me radh e mos ta zgjati shum Qernobili nuk duhet ta harroet ose pa dashje ta ngacmojm ndonje popull tjeter qe esht me intelegjent se ne apo siq na japin disa skeptik jan te lasht sa edhe vet lashtsia e universit. Por edhe mos to vetshkatrrohemi vet apo nga dikush une besoj qe maksimumi i njerzimit esht edhe 4 mij vjet por nuk besoj qe zgjat kaq shum sepse te gjitha librat fetar e shkencor e shum e shum fakte tjera na flasin se jo edhe shum koh do na shkatrohet planeti tok. Sepse ketu duhet te krijohen si te them robot me memorie me te madhe te vedijshem aq sa te mos shkatrrohen vet
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Estilen prej 10.08.10 3:42


Gerdec Albania 2008
Gerdec Albania 2008


Zjarret ne Rusi 2010Cunami Xhakarta 2006


Termeti Haiti 2010


Permbytje e rreshqitje dheu, Pakistan 2010


Rezimi avionit Boing Helios 747 2006 ne malet Pindi


Termeti Kili 2010

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Foto prekese!!!!

Mesazh  Kinich-Ahau prej 27.02.11 18:58NE KETE FOTO PREKESE PARAQITET NJE FEMIJE AFRIKAN I CILI ESHTE DUKE VDEKUR NGA URIA.PAS TIJ QENDRON NJE SHPEND MISHNGRENES QE PO PRET QE FEMIJA TE VDES NE MENYRE QE AI TE HAJ MISHIN E TIJ..........SHUME PREKESE!!!!
FOTOJA ESHTE DESHMIA E PASTER E JETES MIZORE QE BEJNE AFRIKANET.
SHPRESOJ QE KJO FOTO T'U PREKI NDERGJEGJIEN TE GJITHEVE ATYRE QE KANE MUNDESI TE JAPIN NDIHMEN E TYRE PER TE SHPETUAR JETE!!!
avatar
Kinich-Ahau

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Asgardian prej 27.01.13 22:53

njeriu din te jet shum i keq.....
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Arb prej 28.01.13 0:06

Pas te gjitha ketyre fotove shokuese vjen spontanisht nje pyetje qe me teper u perket ateisteve.
A thua do t'i barazoj vdekja ata qe shkaktuan vdekjen mizore te pa-fajshmeve ne raport me viktimat e tyre? A thua veprimi i tyre kaq mizore do te shuhet me vdekjen e tyre dhe askush nga ata s'do te duhet te jap pergjigje per ate se cfar beri?
avatar
Arb

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Flavius prej 10.06.13 19:21

Pėrqafimi i vdekjes

Mes dhjetra imazheve qė mbėrritėn nga incidenti tragjik i shembjes sė njė godine shumė-katėshe nė Bangladesh, ku gjetėn vdekjen mbi 900 persona, mė prekės ėshtė njėri, ai i kapur rastėsisht nga njė fotograf vendas qė tregon trupat e dy tė rinjve tė pėrqafuar.

avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fotot qė tronditėn Botėn

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi