Enigma e Ajnshtajnit

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Estilen prej 18.04.10 16:26

Enigma e AjnshtajnitAjnshtajni thotė se 98% e popullsisė botėrore nuk mund ta zgjidhin
kėtė enigmė

A thua i takoni JU atij 2% tė njerėzve mė intelegjent nė botė?
Nuk ka ndonjė truk, ka vetėm logjikė.
Ekziston vetėm njė zgjidhje e qartė.

Detyra:
1. Janė pesė shtėpi, secila ka ngjyrė tjetėr.
2. Nė secilėn shtėpi banon njė person i njė kombėsie tjetėr.
3. Secili banor preferon njė pije tė veēantė, duhan tė llojit tė veēantė
dhe mban njė kafshė shtėpiake tė veēantė.

Pyetja: I kujt ėshtė peshku?

Udhėzimet:
- Britaniku jeton nė shtėpinė e kuqe.
- Suedezi ka njė qen.
- Danezi me dėshirė e pin ēajin.
- Shtėpia e gjelbėrt gjendet nė anėn e majtė tė shtėpisė sė bardhė.
- Pronari i shtėpisė sė gjelbėrt pi kafe.
- Pronari, qė pi duhan Pall Mal,l ka njė zog.
- Njeriu qė banon nė shtėpinė qė gjendet nė mes, pi qumėsht.
- Pronari i shtėpisė sė verdhė, pi duhan Dunhill.
- Norvegjezi banon nė shtėpinė e parė.
- Ai qė pi duhan Marlboro, banon afėr atij, qė ka njė mace.
- Ai qė ka kalin, banon afėr atij qė pin Dunhill.
- Ai qė pi duhanin Winfield, e pi edhe birrėn.
- Norvegjezi banon afėr shtėpisė sė kaltėr.
- Gjermani pi duhanin Rothmans.
- Ai qė pi Marlboro ka njė komshi i cili pi ujė.Kush e zgjidh prej jush, hyn nė 2% e rrallė tė popullsisė...
Provejeni....sot ka me shume AJSHTAJN se atehere,mbasi dijet jane me te medha.
Suksese.

Estilen

976


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  juba prej 18.04.10 19:59

Te dale peshku pastaj ta gjejme se i kujt eshte .

Deri sa peshku nuk ndodhet gjekundi atehere si ta dime se i kujt eshte ??????????
avatar
juba

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  vis prej 19.04.10 0:44

Po sikur te thoja qe peshku eshte i gjermanit qe jeton ne shtepine e gjelber dhe pi kafe dhe Rothmans !
avatar
vis

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  gjakovari prej 19.04.10 1:53

Edhe mua tek gjermani me ka dal.
avatar
gjakovari

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  juba prej 19.04.10 12:25

Mendoj se pergjigja se ndodhet ne gjermani eshte e drejte se vetem ai nuk ka kafshe shtepiake, po ta shofesh nen kend veshtrim te ndarjes te krijesave te gjalla ne dy grupe >>> ne njerez dhe kafshe (te egera dhe shtepiake ) pa specfikim tjeter te llojit .

Eshte thjesht nje ndarje skematike sic e ka ndertuar dhe gjakovari me me imtesi.Flm
avatar
juba

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Arfegjo prej 19.04.10 17:24

Shtepia e gjelbert eshte ne te majte te shtepise se bardhe, jo ne te djathte.
avatar
Arfegjo

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  gjakovari prej 19.04.10 20:26

Arfegjo, po me duket nuk po e di nga eshte e majta, se ne detyre spo thote ne te majten tende por ne te majten e shtepise, kqyre mire , se une ne majten e shtepise e kam ba si ne detyre. Flm ne mirekuptim.
avatar
gjakovari

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Noan prej 22.06.10 15:36

Nr. Ngjyra Kombesia Duhani Pija Kafsha
1 Gjelber Norvegjezi Pall mall Kafe Zog
2 Bardhe Gjermani Rothmans Uje Mace
3 Kuqe Britaniku Malboro Qumesht Kalin
4 Verdhe Danezi Dunhill Caj Peshkun
5 Kalter Suedezi Winfield Birre Qen


Shpresoj te jete zgjidhja e sakte dhe pse nuk ka Ajnshtajna sot!

Noan

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

GABRIELI

Mesazh  Angel Eyes prej 23.06.10 16:46

norvegjezi ngjyra e verdh dunhill uji mace, danezi kalter mallboro qaj kali , britaniku kuqe pallmall qumsht zog ,suedezi bardh winfield birr qen ,gjermani gjelbert rothmans kafe PESHKI NUK KA MUNSI TE TJERA VETEM KJO ESHT E VERTET
avatar
Angel Eyes

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Angel Eyes prej 23.06.10 16:48

gabrieli shkruajti:norvegjezi ngjyra e verdh dunhill uji mace, danezi kalter mallboro qaj kali , britaniku kuqe pallmall qumsht zog ,suedezi bardh winfield birr qen ,gjermani gjelbert rothmans kafe PESHKU. NUK KA MUNSI TE TJERA VETEM KJO ESHT E VERTET
avatar
Angel Eyes

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  mistrecja prej 14.08.10 22:07

gjakovari shkruajti:

Edhe mua tek gjermani me ka dal.

Ne te njejten menyre e kam zgjidhur edhe une dhe kam arritur ne perfundimin se gjermani ka per kafshe peshkun.SIpas tabeles mund te behet me thjeshte kontrollimi i kushteve te dhena dhe kuptohet qarte se ato te gjitha perputhen dhe ska menyra kundershtimi .Mendoj qe kjo eshte zgjidhja vetme
avatar
mistrecja

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  xhimi tlipani prej 18.08.10 18:43

E kam pare me shume vemendje kete enigme.Mendoj se enigma e vertete nuk eshte te gjendet vendi i peshkut sepse per mendimin tim nuk kerkon ndonje sforcim te madh.Enigma e vertete eshte fakti se pse ka pikerisht vetem nje zgjidhje .... pra pse peshku mund te ndodhet vetem tek shtepia e gjeramanit.Mendoj se pozicioni i peshkut percaktohet ne menyre te vetme nga pozicioni i malboros.
avatar
xhimi tlipani

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  ledjo prej 19.08.10 11:55

bani si inteligjent ju eee he pra sgjidhni kte?
2 2 2=6
3 3 3=6
4 4 4=6
5 5 5=6
keni te drejte ti perdorni te gjitha veprimet matematikore qe shuma te daali 6 kush e gjen hallall!!
avatar
ledjo

Njerėzit janė tė ndryshėm, prandaj ta konceptosh moralin si universal do tė thotė tė mos marrėsh parasysh ndryshimet themelore midis individėve

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Estilen prej 19.08.10 12:08

"ledjo"]bani si inteligjent ju eee he pra sgjidhni kte?
2 2 2=6
3 3 3=6
4 4 4=6
5 5 5=6
keni te drejte ti perdorni te gjitha veprimet matematikore qe shuma te daali 6 kush e gjen hallall!!

......Kjo enigma e re mos eshte e babait te Anshtajnit...?

Estilen

976


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Xhemajl prej 19.08.10 12:46

Ledjo ja zgjidhja:

2+2+2=6
3*3-3=6
Rrėnja e 4 =2 Rrėnja e 4 =2 Rrėnja e 4 =2 =6
5:5+5=6
avatar
Xhemajl

343


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  darkboy prej 21.08.10 9:09

Po kete kurre nuk e ka zgjidh Ajshtani...si mund ta zghidhim ne.
avatar
darkboy

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  ramiz prej 11.09.10 0:12

gabim e keni qe te gjith...ne shkollen time vetem une e kam zgjidhur madje as profesorat nuk arriten dot.... se shpejti do ta preazantoj.....
avatar
ramiz

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  aleks lusha prej 11.09.10 7:11

peshku eshte i norvegjezit

aleks lusha

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  aleks lusha prej 11.09.10 7:17

me duket se harrova po peshku nuk eshte kafshe me duket ? sikur harrova hyn peshku tek kafshet ? kete nuk e di ?me duket se peshku hyn tek gjinia reptilieve dhe nuk eshte kafsh apo jo ..atehere peshku nuk eshte i askujt ..ajnshtajni ja paska fute kot ...hahahaha...

aleks lusha

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  lelo prej 21.09.10 23:19

juba shkruajti:Te dale peshku pastaj ta gjejme se i kujt eshte .

Deri sa peshku nuk ndodhet gjekundi atehere si ta dime se i kujt eshte ??????????

- Ai qė pi Marlboro ka njė komshi i cili pi ujė.

lelo

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  12345 prej 24.09.10 18:14

gjakovari shkruajti:Arfegjo, po me duket nuk po e di nga eshte e majta, se ne detyre spo thote ne te majten tende por ne te majten e shtepise, kqyre mire , se une ne majten e shtepise e kam ba si ne detyre. Flm ne mirekuptim.
Meqe nuk eshte e vendosur se nga eshte krahu i majte, me zgjidhjen tuaj norvegjezit i takon te jete i fundit edhe jo i pari sic e keni vendosur ju. Mua me del se norvegjezi e ka peshkun sepse nuk ka asnje konflikt midis tyre. ................1 2 3 4 5
Pije kafe uje qumesht birre caj
shtepi gjelber kalter verdhe kuqe bardhe
duhan marlboro rothmans dunhill winfield pall mall
kafsha Peshku mace qen kale zog
kombesia norvegjez gjerman suedez britanik danez
avatar
12345

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  ensi prej 24.09.10 20:49

gabrieli shkruajti:norvegjezi ngjyra e verdh dunhill uji mace, danezi kalter mallboro qaj kali , britaniku kuqe pallmall qumsht zog ,suedezi bardh winfield birr qen ,gjermani gjelbert rothmans kafe PESHKI NUK KA MUNSI TE TJERA VETEM KJO ESHT E VERTET
avatar
ensi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  ensi prej 24.09.10 20:52

Noan shkruajti:Nr. Ngjyra Kombesia Duhani Pija Kafsha
1 Gjelber Norvegjezi Pall mall Kafe Zog
2 Bardhe Gjermani Rothmans Uje Mace
3 Kuqe Britaniku Malboro Qumesht Kalin
4 Verdhe Danezi Dunhill Caj Peshkun
5 Kalter Suedezi Winfield Birre Qen


Shpresoj te jete zgjidhja e sakte dhe pse nuk ka Ajnshtajna sot!
pik se pari gabimi i par asht se norvegjezi jeton afor atij qa e ka shtepin e kaltert
avatar
ensi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  12345 prej 24.09.10 22:46


Ok ishalla eshte, po une po te jap nje shpjegim, nqs thua qe e majta nga shtepia e bardhe dhe jo nga e majta jote problemi qendron tek numrat dhe norvegjezit aty ku e vendos ti i takon te jete i fundit dhe jo i pari. Sepse numrat jane nga e majta ne te djathte 1 2 3 4 5 ok!
avatar
12345

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Noan prej 25.09.10 21:14

1.Norvegjezi 5.Suedezi
Ngjyra e gjelber Ngjyra e kalter
Pall mall Winfield
Kafe Birre
Zog Qen
3.Britaniku
Ngjyra e kuqe
Malboro
Qumesht
Kalin
2.Gjermani 4.Danezi
Ngjyra e bardhe Ngjyra e verdhe
Rothmans Dunhill
Uje Ēaj
Mace Peshkun


Edhe njehere per te gjithe ata qe nuk e kane kuptuar , lexoni cdo kerkese dhe tani komentoni se kush nuk qendron ok , nje nate te kendshme te tereve dhe boll u lodhet Anjshtajna

Noan

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  flori123456 prej 26.09.10 23:28

kjo eshte si puna asaj barsaletes kemi nje lop e nje gomar kemi dhe nje mullar kush e hengri mullarin i pari lopa apo gomari

flori123456

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  DevilChild prej 27.09.10 0:06

......................


Edituar pėr herė tė fundit nga DevilChild nė 27.09.10 0:08, edituar 1 herė gjithsej
avatar
DevilChild

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  DevilChild prej 27.09.10 0:07

flori123456 shkruajti:kjo eshte si puna asaj barsaletes kemi nje lop e nje gomar kemi dhe nje mullar kush e hengri mullarin i pari lopa apo gomari

Delja
avatar
DevilChild

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  EriEdi prej 28.09.10 11:06

1.SHTEPIJA E VERDHE
NORVEGJEZI
DUNHILL
UJE
MACE


2. SHTEPIJA E KALERT
DANEZI
MARLBORO
ĒAJI
KALI


3. SHTEPIJA E KUQE
BRITANIKU
PALL MAL
QUMESHT
ZOGU


4. SHTEPIJA E GJELBERT
GJERMANI
ROTHMANS
KAFE
PESHKU

5. SHTEPIJA E BARDHE
SUEDEZI
WINFIELD
BIRRE
QENI

Kjo me duket se eshte zgjidhja. llogarini ne menyre horizontale duke filluar prej shtepise se pare (Verdhe) dhe tutje. Lexoni udhezimet dhe shikoni se a po perputhen te dhenat e udhezimeve qe kemi.

Udhėzimet:
- Britaniku jeton nė shtėpinė e kuqe.
- Suedezi ka njė qen.
- Danezi me dėshirė e pin ēajin.
- Shtėpia e gjelbėrt gjendet nė anėn e majtė tė shtėpisė sė bardhė.
- Pronari i shtėpisė sė gjelbėrt pi kafe.
- Pronari, qė pi duhan Pall Mal,l ka njė zog.
- Njeriu qė banon nė shtėpinė qė gjendet nė mes, pi qumėsht.
- Pronari i shtėpisė sė verdhė, pi duhan Dunhill.
- Norvegjezi banon nė shtėpinė e parė.
- Ai qė pi duhan Marlboro, banon afėr atij, qė ka njė mace.
- Ai qė ka kalin, banon afėr atij qė pin Dunhill.
- Ai qė pi duhanin Winfield, e pi edhe birrėn.
- Norvegjezi banon afėr shtėpisė sė kaltėr.
- Gjermani pi duhanin Rothmans.
- Ai qė pi Marlboro ka njė komshi i cili pi ujė.
avatar
EriEdi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  blood prej 29.09.10 17:08

Po shtepia e gjelbert ndodhet ne te majte te shtepis se bardhe,kshq.shtepia e bardhe nuk mund te jete e 5-ta ne numer.Do jete e gjelberta ose e kuqja.

Mua me del sikur Norvegjezi e ka peshkun.Ndoshta e ka huazuar prej gjermanit.:D
avatar
blood

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  ervin xhakolli prej 30.09.10 16:04

per mua peshku njihet si simbol (mbreti peshke)dhe ai simbol perdoret shume nga krishterimi dhe mendoj se peshku eshte i fshet dhe eshte mbreti i tyre
avatar
ervin xhakolli

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  roland shira prej 30.09.10 23:51

mire kush e ka po pse e ka ?
avatar
roland shira

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  leon26 prej 03.10.10 5:24

http://utenti.quipo.it/base5/logica/einstein.htm

leon26

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

peshku esht i atij qe ka macen

Mesazh  ALkaTRAZ prej 29.10.10 1:03

vis shkruajti:Po sikur te thoja qe peshku eshte i gjermanit qe jeton ne shtepine e gjelber dhe pi kafe dhe Rothmans !

ALkaTRAZ

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

graniti

Mesazh  krijesa prej 29.10.10 19:44

ledjo shkruajti:bani si inteligjent ju eee he pra sgjidhni kte?
2 2 2=6
3 3 3=6
4 4 4=6
5 5 5=6
keni te drejte ti perdorni te gjitha veprimet matematikore qe shuma te daali 6 kush e gjen hallall!!

2+2+2=6
3*3-3=6
rrenja e 4 + rrenja e 4 + rrenja e 4 = 6
5/5+5=6
avatar
krijesa

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  wolffaraon prej 01.11.10 19:41

britaniku e ka peshkun.

wolffaraon

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enigme

Mesazh  jorevikavaja prej 06.11.10 13:56

te zgjidhi dikush kete problem.........8,8,8,8,8,8,8,8=1000.......lejohen te gjitha llojet e veprimeve matematikore.......
avatar
jorevikavaja

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

B.A.

Mesazh  B.A. prej 07.11.10 22:16

Peshku doli i gjermanit

B.A.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  patrolla prej 08.11.10 1:44

Prap se prap une mendoj se Ajnshtajni ka qene njeri me fat dhe jo aq i menqur.
avatar
patrolla

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  maqomaqo3 prej 16.11.10 3:41

GJERMANI DUHET TA KETE PESHKUN OSE THJESHT ASNJERI
avatar
maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

graniti

Mesazh  krijesa prej 16.11.10 18:55

8888-888=8000/8=1000
avatar
krijesa

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Werewolf prej 18.11.10 22:24

Duhet tė jetė i Komshiut te atij qe pi Marlboro

Werewolf

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pergjigja e sakte :

Mesazh  Bledar Gjika prej 26.11.10 21:08


1.Norvegjezi jeton ne shtepin e verdhe , ka nje mace dhe pi uje me dunhill

2. Danezi jeton ne shtepine e kalter , ka nje kal dhe pi caj me marlboro

3.Britaniku jeton ne shtepine e kuqe , ka nje zog dhe pi qumesht me pall mall

4. Gjermani jeton ne shtepin e gjelber , ka nje peshk dhe pi kafe me rothmans

5.Suedezi jeton ne shtepine e bardhe , ka nje qen dhe pi birr me winefield
Noan shkruajti:Nr. Ngjyra Kombesia Duhani Pija Kafsha
1 Gjelber Norvegjezi Pall mall Kafe Zog
2 Bardhe Gjermani Rothmans Uje Mace
3 Kuqe Britaniku Malboro Qumesht Kalin
4 Verdhe Danezi Dunhill Caj Peshkun
5 Kalter Suedezi Winfield Birre Qen


Shpresoj te jete zgjidhja e sakte dhe pse nuk ka Ajnshtajna sot!
[b]

Bledar Gjika

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  Besimrama2402 prej 02.12.10 0:58

Peshku nuk eshte kafshe shtepiake.

Besimrama2402

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigja

Mesazh  arbri1994 prej 08.12.10 1:41

1 1 1 = 6
2 2 2 = 6
3 3 3 = 6
4 4 4 = 6
5 5 5 = 6
6 6 6 = 6
7 7 7 = 6
8 8 8 = 6
9 9 9 = 6

1+1+1 = 3! (!- eshte faktoriel) = 3 x 2 x 1= 6
2 + 2 + 2 =6
3 x 3 - 3 =6
|4+ |4+ |4=2 + 2 + 2 =6 (|- rrenja katrore)
(5 : 5) + 5=6
6 + 6 - 6=6
7 -(7 :7)=6
|9 x |9 - |9 = 3x3-3= 6

kete me 8 e lash per ne fund...me mundoj pak me shume se te tjerat, por e zgjodha :smile:
ishte pak me e komplikuar:)
8 - 8 + 8= 8 - 16 = 8 - |16= 8- 4 = 8 - |4 = 8- 2 = 6


krijesa shkruajti:
ledjo shkruajti:bani si inteligjent ju eee he pra sgjidhni kte?
2 2 2=6
3 3 3=6
4 4 4=6
5 5 5=6
keni te drejte ti perdorni te gjitha veprimet matematikore qe shuma te daali 6 kush e gjen hallall!!

2+2+2=6
3*3-3=6
rrenja e 4 + rrenja e 4 + rrenja e 4 = 6
5/5+5=6
avatar
arbri1994

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zdhidhni kete, se keto jane pyetje kot!

Mesazh  d.leka prej 12.12.10 20:27

Sa dele ka cobani???

Nese i numeron 1 e nga 1 shkon deri ne 500 e ze gjumi!
Nese i numeron 2 e nga 2 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 3 e nga 3 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 4 e nga 4 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 5 e nga 5 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 6 e nga 6 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 7 e nga 7 nuk ka mbetje ne fund!

d.leka

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  xhorxhi prej 14.12.10 21:32

COBANI KA 511 DHENE
avatar
xhorxhi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  xhorxhi prej 14.12.10 22:14

[quote="d.leka"]Sa dele ka cobani???

Nese i numeron 1 e nga 1 shkon deri ne 500 e ze gjumi!
Nese i numeron 2 e nga 2 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 3 e nga 3 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 4 e nga 4 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 5 e nga 5 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 6 e nga 6 i ngelet ne fund 1 tek.
Nese i numeron 7 e nga 7 nuk ka mbetje ne fund!
[COBANI KA 511 DELE
avatar
xhorxhi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enigma e Ajnshtajnit

Mesazh  modhi1234 prej 05.03.11 15:48

patrolla shkruajti:Prap se prap une mendoj se Ajnshtajni ka qene njeri me fat dhe jo aq i menqur.
ishte goxha inteligjent si njeri po rezultatet qe arriti ishin dhe ne saje te ndihme te bashkeshortes se tij e cila ishte 1 matematiciene e zonja

modhi1234

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Enigma e Ansjtajnit

Mesazh  Mysterious prej 06.03.11 0:15

Sipas llogaritjeve te shumta qe kam bere...me del qe peshku eshte i Norvegjezit...kjo esht e verteta....
avatar
Mysterious

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi