Parashikimi i fatit nepermjet monedhes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Parashikimi i fatit nepermjet monedhes

Mesazh  Estilen prej 17.04.10 19:46

Fati pėrmes monedhės
A i besoni realitetit se ju jeni vetė ai qė bartni ēelėsin e fatit tuaj pėr tė ardhmen, madje, se parashikimi pikėrisht i kėtij fati gjendet nė portofolin tuaj? Sigurisht se JO! Pėrmes kėsaj metode tė prezantuar si mė poshtė, do tė vėreni se sa tė pakufizuara janė mundėsitė e aplikimit tė monedhave pėr parathėnien e fatit tuaj.

Sipas sistemit tė numerologjisė, ju mundeni qė edhe pėrmes njė monedhe prej letre tė parashikoni, respektivisht t'i mėsoni ngjarjet qė ju presin nė tė ardhmen dhe tendencat tjera nė lėvizje, nėse pėr kėtė e parashtroni pyetjen e duhur, nė momentin e duhur dhe me aplikimin e metodės sė caktuar tė sistemit numerologjik.

Ndoshta nuk e keni ditur se, secila monedhė ėshtė, po ashtu, si edhe posedusi i saj - e veēantė dhe se asgjė nuk ndodh rastėsisht nė realitetin tonė tė pėrditshėm. Pėr ēdo gjė, pėrherė ka ndonjė arsye.

Edhe posedimi i njė monedhe nė xhep apo portofol ka njė domethėnie. Pse mu ajo monedhė, dhe mu me atė numėr serik, aspak nuk ėshtė e rastėsishme.

Duke aplikuar kėtė parim, edhe nė metodologjinė qė do ta prezentojmė si mė poshtė, edhe ju mund tė kėrkoni pėrgjigjet nė pyetjet tuaja tė hamendshme pėr shumė ēėshtje praktike nga jeta e pėrditshme.

Ēfarė duhet bėrė ėshtė vetėm ta pėrcillni sqarimin tonė nė vazhdim:

HAPI I PARĖ: Ju nevojitet njė monedhė nga letra

Pėr prakticizmin e metodės nė shtjellim ne, zakonisht, flasim pėr valutėn e monedhave nė euro. Mirėpo, a do t'i pėrdorni ju valutat edhe nė franga, marka, dollar, funte, pesetė... pėr Orakullin nuk luan ndonjė rol - me rėndėsi ėshtė qė nė monedhėn tuaj tė jetė numri serik, respektivisht njė radhė e shifruar, qė dallon nga bankėnotat tjera.

Monedha nuk do tė duhej tė merrej nga automati i parave, por, nėse ėshtė e mundur, tė ketė kaluar nėpėr shumė duar, deri sa tė ketė rėnė nė duart tua, qoftė si para e shkėmbyer, qoftė si dhuratė.

HAPI I DYTĖ: Lexojeni numrin serik

Merreni njė monedhė letre pa e pėrzgjedhur se cilėn nga portofoli juaj. Shtrijeni bankėnotėn e zgjedhur para jush. Lexojeni numrin serik tė saj.

HAPI I TRETĖ: Shtroni pyetjet tuaja

Kėtu po ju sjell njė shembull: Ta marrim se ju doni ta dini, se a do tė duhej tė takoheshit me njė mik tuajin. Nė kėto raste, pyetja e parashtruar duhet tė jetė e thjeshtė, konkrete, spontane dhe e sinqertė. Ajo duhet ta shprehė preokupimin tuaj momental. Tė supozojmė se veē e keni marrė nga tufa e monedhave njė monedhė (gjithnjė monedhė nga letra qė kanė nė vete numrin serik).

Mė pas, duhet ta parashtroni pyetjen, ta zėmė: A do tė duhej tė takohem me mikun tim Agimin?

HAPI I KATĖRT: Duhet tė bėni njė llogari tė vogėl me kokė

SHEMBULL

Numri serik nė
monedhėn tuaj ėshtė 943386434

Formoni shumėn
e tėrthortė: = 44

Nėse kemi fituar numrin dyshifror, formulojmė shumėn e tėrthortė edhe njė herė: 4+4 = 8

SHĖNIM: Pėr tė dytėn herė, shuma e tėrthortė do tė duhej vetėm atėherė, nėse shuma e parė tėrthore na jep njė vlerė mbi vlerėn e numrit bazė 9 (10, 11, 12, 13...)

HAPI I PESTĖ: Pėrgjigjet e Monedhės-Orakull

- Nėse shumė e tėrthortė ėshtė njė numėr ĒIFT (2,4,6,8) - d.m.th. "PO";
- Nėse shuma e tėrthortė ėshtė numri TEK (1,3,5,7,9) - d.m.th. "JO".
- Nė shembullin tonė shuma e tėrthortė ėshtė 8! Atėherė, pėrgjigja do tė ishte: "Po, ju duhet tė takoheni me mikun tuaj".
Hapi i gjashtė: Kuptimi i zgjeruar dhe mė i detajuar i pėrgjigjes.
Nėse dėshironi tė keni pėrgjigje me kuptim mė tė zgjeruar (nė detaje), atėherė shikoni shabllonin e pėrgjithėsuar tė tabelės sė kuptimeve. Aty do tė keni shpjegimin plotėsues, qė ndėrlidhet me pyetjen tuaj. Nėse ajo nuk ėshtė konkrete me pyetjen e bėrė, atėherė, atė afėrsisht pajtojeni me logjikėn e prezantuar nė tabelė.

TABELA E KUPTIMEVE TĖ ZGJERUARA

1. Fillimi i mbarė;
2. T'i sjellė sė bashku tė kundėrtat;
3. Tė vazhdojė edhe ca me peshimin e gjėrave;
4. Tė ketė kujdes nė veprimet ditore;
5. Paraprakisht pėrgatituni mirė;
6. Nga e mira do tė bėhet diēka edhe mė e mirė;
7. Fat pėrmes ēlirimit (pėrfitimit nė kohė);
8. Tendencė pėr pėrmbyllje tė plotė;
9. Ēojeni punėn deri nė fund;

Nėse mbeteni ende tek shembulli ynė, si mė sipėr, dhe manipulojmė me shumė e pėrfituar 8, pėgjigja e zgjeruar e Orakullit do tė ishte: "Do tė keni sukses qė nė atė takim t'i pėrmbyllni nė tėrėsi qėllimet tuaja!"
Po ta kishim fituar njė numėr tek, p.sh. nr. 7, pėrgjigja do tė ishte: "Jo - mos u takoni me mikun tuaj".

Po ashtu, nėse e kombinojmė edhe nga tabela me kuptimet e zgjeruara "Fati pėrmes ēlirimit", atėherė kjo formulė e Orakullit do tė kishte kėtė kuptim. "Do tė ishte mė mirė, nėse para se tė takoheshit, respektivisht para marrėveshjes pėr takim, tė ketė njė farė zbrazėtirė kohore".

Adnan Abrashi


Estilen

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 18.10.10 15:28

Parashikimi me para, nr.serik a o i vertet, sepse me lavjers me dul pergjigjja po kurse me numrin serik te parave me dul jo, cila eshte e verteta, ju lutem me ktheni pergjigjen
avatar
genti802008@hotmail.com

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 18.10.10 15:29

Edhe diēka numri serik me dual 12 a duhet ti mbledh 2+ 1 = 3 do te thote jo , tregomni a eshte e sekt lavjersi apo numri serik i parave.
avatar
genti802008@hotmail.com

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nuk me keni kthyer pergjigje

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 22.10.10 10:23

Nuk me keni kthyer ende pergjigje, nese p.sh. numri i parave o ky 16688750089 kur i mledh del 58=5+8=13 a duhet prap me mledh 1+3=4 do thot numri 4 eshte perfundimtar dhe pergjigjia esht po , apo numri mbetet ne 13 pergjigjia esht jo. ju lutem mu pergjigj
avatar
genti802008@hotmail.com

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Fati i pare nepermjet monedhes..

Mesazh  awesome prej 28.10.10 21:45

272388066 eshte numri serik i monedhes time , mirpo nuk di se si ta zgjidhi ? . Te lutem me trego ti ?
avatar
awesome

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

:(:((:(:

Mesazh  mehanja prej 12.08.11 22:36

"o:o
avatar
mehanja

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashikimi i fatit nepermjet monedhes

Mesazh  Flo sejdiu prej 05.06.12 3:17

Pershendetje te gjithve..Ju kisha keshilluar te mos humbeni kohe me kso Trillime,Asgje dhe Askush smund ta dije te nesmren tuaj,Si mund te besoni ne nje copes hekuri te punuar nga vet dora e njerit dhe ti nenshtroheni atij, Pash disa comente me heret te nje vajze qe thote:Kom test ne fakulltet dhe dua ta bej parashikimin me unaze qe a do e kaloje apo jo heee!!!Eshte diqka vertet habitese!!!Po ti nese ke mesuar mir dhe i pergjigjesh ati testiiii vertet qe do e kalosh nese jo sdo e kalosh
avatar
Flo sejdiu

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashikimi i fatit nepermjet monedhes

Mesazh  Ariu prej 05.06.12 23:10

Ka te beje edhe fati ne kete rast.
Parashikimi behet kollaj fare dhe nese behet sic duhet eshte i sakte 100%.
Psh:Parashikimi me ane te leximit te filxhanit.Nje menyre e lehte,ne te cilen ka te beje imagjinata.
Nuk dua te mburrem apo te shkaktoj pakenaqesi por une vete personalisht,mund te parashikoj fejesat,martesat,lindjet,semundjet dhe vdekjet.Nga fillimi i jetes deri ne fund.Dhe deri tani nuk kam dale huq.Me pak praktike kam arritur te parashikoj edhe te ardhmen.Ne menyre siperfaesore kuptohet.
Keshtu qe parashikimet jane te verteta.
Nuk ka te beje leku apo filxhani por parashikuesi dhe imagjinata.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashikimi i fatit nepermjet monedhes

Mesazh  william levy prej 04.09.12 13:59

Sipas antivirusit tim avg 2012 ky sit permban nje malware ose ndryshe nje virus
avatar
william levy

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashikimi i fatit nepermjet monedhes

Mesazh  cori prej 06.10.12 20:15

parashikimi me lavjerres eshte me i sakte nese pyetja i behet ne momentin e duhur . shembull : nese per te dhene nje provim dhe do ta pyesni a do ta merrni nuk do tju jape nje pergjigje te sakte , nese e pyesni mbasi e keni dhene provimin perseri nuk do tju jape nje pergjigje te sakte , nese ju keni mare vesh qe kane dale rezultatet po nuk dini pergjigjen dhe e pyesni a e kam mare provimin atehere pergjigja do te jete 100% e sakte . nje tjeter shembull nese epyesni sot a do te me ece mbare dita per neser nuk do te merni nje pergjigje te sakte por nese e pyesni ne mengjes kur ngriheni nga gjumi atehere pergjigja do te jete e sakte pra dhe pergjigja ka nje kufi te caktuar.
avatar
cori

Nese fundi i botes duhet te vije nje dite , duhet me pare te kaloje nga une .

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re

Mesazh  albaniaguard prej 03.11.12 17:13

po me duket ca si pa kuptim dhe kontraditore sepse edhe nurmi 1 i bie numer tek dhe do te thote jo kurse ne ne pershkrimi i detajuar do te thote fillim i mbare,kjo gje eshte shume kontraditore me njera tjetren.
avatar
albaniaguard

1000 po te mbeten aty do jem dhe une,
por dhe 100 te jene nuk tundem kursesi,
10 po te mbeten i 10 do jem une,
por dhe 1 te mbetet une do jem ai,..

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi