Besėtytni popullore

Shko poshtė

Besėtytni popullore

Mesazh  Fegi prej 13.04.10 22:24

Ndodhite e verteta popullore

1.Nese i preni thonjet te dores dhe te kembes per nje dite ju ndodhin gezime e hidherime per nje dite.

2.Nese kur pini qumshte eshte i nxete shume dhe shtoni pak qumsht te ftofte, po ashtu gezime e hidherime ju ndodhin per nje dite.

3.Kur ju lindin femijet kur mos perseritni emrin e dikujt nga familja qe ka pesuar ne lufte apo tragjikisht i ka ndodhur atij ma heret.

4.Kur tju linde nje femije e qe deshironi mu be i zoti si dikushe qe eshte i familjes apo farefisit, atij thuani le tja prese floket kur eshte i vogel, ashtu behet i zoti si ai.
avatar
Fegi

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  Fegi prej 24.05.11 13:25

-Nese Pasqyrja te thehet Fati te shtyhet 7 vite ose Vdes Dikushe
-Vajza ate dite qe shkon nuse kur te shikohet per here te pare ne pasqyr,nese thret nje vajze te pa fejuar qe te shikohen ne pasyre te dyjat ne te njejten kohe ajo vajze do te fejohet se shpejti
-Nese Mollekuqja te bjen ne trupe dashurohet dikush ne ty

-Nese deshironi me dite me ke keni mu u martuar duhet te beni disa kushte:
Te merni nje gote me uje te paster ta veni nen krevat dhe nje Pasqyr dhe nje kreher ta veni nen Jasteke ne forme te kryqit.
Ne momentin qe doni te shtrini te fleni duhet te thuani tri her:Nese je larg eja pi uje te une dhe nese je afer eja krehmi floket.Por nuke duhet te flitni asnje fjale me askende der ne mengjese kur te zgjoheni.Dhe do te endrosh personin qe ke me u Martuar
avatar
Fegi

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  Albi4all prej 24.05.11 13:30

hahahahh kjo asht pa lidhje ket e kam provu po nuk kam mundur te shoh asgje
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  LaNi prej 24.05.11 13:35

Tema ekziston diku mos i hapni ka 2 -3 here
avatar
LaNi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  lutfi prej 24.05.11 21:48

kto qe i thua ke ne i thone llafe te plakave (te moshuara)
avatar
lutfi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  musliman1 prej 25.05.11 18:39

LLafe t kota qe ndoshta krejt pahiri kane dal keto fjal tu bo shaka dikush e tani kane mbet si te verteta, nuk ka njeri ne kete bote qe bile njehere ne jete i thyhet paqyrja po ajo nuk ta percakton fatin se ajo nuk ta ka kriju shpirtin e trupin por Zoti yt.
avatar
musliman1

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  Fegi prej 28.05.11 11:27

albi4all shkruajti:hahahahh kjo asht pa lidhje ket e kam provu po nuk kam mundur te shoh asgje

me provu kur eshte nje dite apo nate e Madhe,mu me ka dal ftyrae a ati personit
avatar
Fegi

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  Fegi prej 28.05.11 11:29

Fegi shkruajti:
albi4all shkruajti:hahahahh kjo asht pa lidhje ket e kam provu po nuk kam mundur te shoh asgje

me provu kur eshte nje dite apo nate e Madhe,mu me ka dal ftyra e ati personit
avatar
Fegi

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  gjinkalla0 prej 28.05.11 12:30

a eshte e vertete akrepat e ores se gjithnje i ze nje mbi nje
avatar
gjinkalla0

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besėtytni popullore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi