Numri 11

Shko poshtė

Numri 11

Mesazh  Neo prej 04.04.10 23:42

Numri 11
Rastėsi apo mallkim- New York City pėrmban 11 shkronja
- Shteti Nju Jork ėshtė nr 11 nė SHBA.
- Afganistan pėrmban 11 shkronja.
- "Pentagoni" pėrmban 11 shkronja.
- Ramsin Yuseb pėrmban 11 shkronja.
- Xhorxh W. Bush pėrmban 11 shkronja.

Ju do thoni, deri tani rastėsi e thjeshtė?

- Fluturimi i parė qė goditi Kullat Binjake ishte fluturimi 11.
- Fluturimi nr 11 kishte 92 pasagjerė, duke i dhėnė pėrmbledhje 9+ 2 = 11.
- Fluturimit i dytė Nr 77, kishte 65 pasagjerė pra 6+ 5 = 11.
- Tragjedia u mbajt mė 11 shtator, pra 11/9 (1+1+9=11).
- Data pėrputhet me numrin e urgjencės 911 ose 911=9+1+1=11.

Dhe tani bėhet edhe mė e ēuditshme ...

- Numri i viktimave nė 2 avionė ishte 254 pasagjerė 254 : 2+5+4=11.

- 11 shtatori ėshtė dita e 254 e vitit: 2+5+4=11.

- Nga 11 shtatori deri nė fund tė vitit mbesin 111 ditė Nostradamus (11 shkronja) ka parishikuar shkatėrrimin e Nju Jorkut ne Kapitulli 11.

Dhe kėtu bėhet edhe mė shumė shqetėsuese ...

- Sulmi nė Madrid vrau 209 persona (2+9=11) ndodhi mė 11.03.2004 = 1 +1 +3 +2 +4 = 11.

- Sė fundi, vlen tė shtohet se Kullat Binjake nė format e tyre na kujton numri 11 dhe trenat nė Madrid ishin parashikuar tė hidhen nė stacionin e tyre kur ata tė kryqėzohen (11 nga lart)

Pra?

Rastėsi apo numri 11 ėshtė me tė vėrtetė i mallkuar dhe i pafat?
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  patrolla prej 15.09.10 1:47

un jam i lindur ne dat,
11.11.
me tregoni jeta ime a mundeni me paramendua jeten time
rastesi apo?
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Fikrro prej 15.09.10 16:18

patrolla shkruajti:un jam i lindur ne dat,
11.11.
me tregoni jeta ime a mundeni me paramendua jeten time
rastesi apo?

S'ka arsye per tu shqetesuar cdo kush ka dicka qe ka lidhje me numrin 11.

Ndoshta numri 11 eshte numer qe simbolizon fatekeqesite, por asnjehere deri me tani skam degjuar qe nje njeriu ti ndodh ndonje fatekeqesi vetem pas ka ndonje numer te ''mallkuar''.

Shume familjar te mi kane lidhje me numrin 13 kinse numrin e mallkuar por asgje nuk u ka ndodhe kurrė.

Te pershendes
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershndetje

Mesazh  patrolla prej 15.09.10 22:35

Te pershndesi fikrro, te falemenderoj per letren qe me dergove, te kuptova shum mire nuk mvaret prej neve kur kena lindur dikush tjeter ka ate pergjegjsi, ne vetem jemi ne bote kalimtar, jemi ne test sipas rezultatit ashtu kemi me u shperbly, kjo bote ashte ashtu ne boten tjeter do jete ndryshe.
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Gabriel prej 18.09.10 11:40

Ekzistojne 2 mundesi.
Kto fakte jane te nje rastesie te jashtzakonshme... OSE ...Kto fakte lidhen me ndonje komplot.
Ja dhe disa fakte te tjera nga ana ime.

Provoni kete me word :

Shkruani me te medha Q33 NY (ka qene numri i fluturimit te avionit te pare qe ka goditur kullat binjake).
Selektojeni dhe shendrojeni shkrimin ne madhesine 48.
Shndrojeni shkrimin actual ne WINGDINGS dhe shihni cdo ju dale.....
Per ata qe perdorin sistemin windows.

1. Hapne notepad-in ( Blocco note)
2. Shkruani keto fjale: " Bush hid the facts " ( pa thonjeza)
3. Beheni " Save" kete file me nje emer qe deshironi.
4. Hapeni serisht kete file qe sapo e bete " Save " .

==> Do ju dali dicka e cuditshme!
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hi

Mesazh  rodi prej 29.09.10 13:46

Po ata qe lindin me 11.11 ....? A jane te mallkuar valle?

rodi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Xhemajl prej 29.09.10 18:08

E provova dhe ishte e vertet se Doli nje gje shume interesante por si eshte e mundur te dal ajo?
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Gabriel prej 02.10.10 10:32

Mister!...
E vetmja gje e sigurt, eshte se asgje s'eshte e sigurt.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Uliks prej 03.10.10 0:58

Me falni por nuk e di se ēfare doni te thoni me fjalen permban se Afganistan dhe Pentagon nuk i kane nga 11 shkronja.
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Gabriel prej 06.10.10 11:12

uliks shkruajti:Me falni por nuk e di se ēfare doni te thoni me fjalen permban se Afganistan dhe Pentagon nuk i kane nga 11 shkronja.
Po jane te perkthyera ne shqip more, se ne te vertete ata kane nga 11 shkronja.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Uliks prej 09.10.10 12:02

ah flm mendova se ne gjuhen shqipe
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numri 11

Mesazh  ak47 prej 17.11.10 23:18

Po lexoja ca gjera ketu dhe kot thash te provoj dicka me ket 2012 se mu duk si shume e cuditshme si date ja pse
21-12-2012
2+1=3
1+2=3
2+0+1+2=5 .........tani shih si del perfundimi
3+3+5=11

kam lexuar se numri 11 ishte pjese e shume gjerave ne historite njerzore si nje numer shkaterrimi ose me sakte fatkeq! e lejm kete pjese fare po pse pikerisht del 11 ...nuk mbaj mend saktesisht se ku e kam lexuar infon per nr 11 ...!

nuk mbaj mend temen po nese perpiqeni pak te kerkoni ne ke faqe do te habiteni se si ka mundesi qe nr 11 eshte edhe ne daten e "apokalipsit" me rrespekte
avatar
ak47

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

1. Hapne notepad-in ( Blocco note)

Mesazh  leonorakernja prej 02.01.11 17:11

e provova qet udhezim edhe me dolen vetem 9 shenja ne form koni pra ishin 9 dhe jo 11.a mund te ma shpjegosh te lutem
avatar
leonorakernja

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  majlinda cobaj prej 02.01.11 19:47

a me ndihmoni pak si funksiono kjo faqia pasi kam pak qe e perdor edhe nuk jam shume e orientor si mund te behen komente etj flm shume

majlinda cobaj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Equinox prej 12.02.11 19:33

Numri 11 eshte numer i transformimi pra i nje ndryshimi te madh.
Per ata qe e njohin numerologjine po ju jap disa data qe kane lidhje me kete numer.
11.09=1+1+9=11
Kullat e Nju-Njorkut kishin formen e 11
Avioni i pare qe ka goditur kullat ka qene ne ora 9.11
Mes 2001 dhe 2012 jane 11 vite.
Pra me 21.12.2012 nje ndryshimi i madh apo nje ere e re.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  DJ_enis prej 13.02.11 6:54

BOHAN shkruajti:Ekzistojne 2 mundesi.
Kto fakte jane te nje rastesie te jashtzakonshme... OSE ...Kto fakte lidhen me ndonje komplot.
Ja dhe disa fakte te tjera nga ana ime.

Provoni kete me word :

Shkruani me te medha Q33 NY (ka qene numri i fluturimit te avionit te pare qe ka goditur kullat binjake).
Selektojeni dhe shendrojeni shkrimin ne madhesine 48.
Shndrojeni shkrimin actual ne WINGDINGS dhe shihni cdo ju dale.....Per ata qe perdorin sistemin windows.

1. Hapne notepad-in ( Blocco note)
2. Shkruani keto fjale: " Bush hid the facts " ( pa thonjeza)
3. Beheni " Save" kete file me nje emer qe deshironi.
4. Hapeni serisht kete file qe sapo e bete " Save " .

==> Do ju dali dicka e cuditshme!

doli kjo >>>>> 畂桳栠摩琠敨映捡獴
avatar
DJ_enis

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Equinox prej 31.03.11 20:44

avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Nikolaos prej 31.03.11 22:56

Per mendimin tim, nuk ka asgje per t'u trembur sepse kjo eshte thjesht nje rastesi. Perse e them kete? Numerologjia me datat nuk mund te jete shume e sakte per vete faktin qe kalendari ka pesuar ndryshime here pas here. Per shembull perpara vitit 1582 data 11.9 i bie 1.9 qe po ta mbledhim do dilte 1+9 = 10 =1+0 =1, si dhe muaji shtator ne kohet e meparshme ishte muaji i 7-te dhe jo i 9-te, kjo shihet edhe nga vet emri. Ndertimi i kalendareve ne menyre arbitrare, sipas qejfit te udheheqesve te dikurshem si Jul Ēezarit, Augustit apo Papa Gregorit XIII e hedh poshte numerologjine.


Edituar pėr herė tė fundit nga Nikolaos nė 31.03.11 23:58, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Luli prej 31.03.11 22:59

Tėrmeti nė Japoni dhe mallkimi i datės 11

Bėhet fjalė thjesht pėr njė pėrkim, por ai i numrit 11 mund tė quhet njė mallkim.

Edhe bota e kinemasė i ka dedikuar njė film horror kėtij numri “11.11, frika ka njė numėr tė ri”, prodhim i 2010-s, me regji tė Michael Bafaro.

Duket sikur derdhja e gjakut ėshtė vėrtet e lidhur me kėtė datė... Gjithēka nisi nga i famshmi 11 shtator 2001, me sulmin e planifikuar nga Al Qaeda ndaj “Twin Tower” nė New York, simbol i hyrjes nė shekullin e ri. Aty u regjistruan qindra tė vdekur dhe mijėra tė plagosur.

Tre vite mė pas, 11 mars 2004, njė grup terroristėsh hedh nė erė katėr trena nė Madrid, duke provokuar 191 tė vdekur dhe thuajse 2000 tė plagosur.

Shembulli i fundit ėshtė tėrmeti i sotėm nė Japoni, mė 11 mars 2011. Mund tė jenė koincidenca, por nga ato vėrtet tė pabesueshmet. Data e radhės ėshtė 11 maji i kėtij viti, kur thuhet se njė ekspert tėrmetesh ka parashikuar tronditje sizmike nė Romė...

Nėse do tė konkretizohet tragjedia edhe kėtė radhė, atėherė mund tė mos flitet thjesht pėr rastėsi.

Corriere della Sera
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Luli prej 08.10.11 21:08

Mallkimi i numrit 11

Qe prej 11 shtatorit 2001, nje numer i madh tragjedish kane ndodhur pikerisht ne datat 11, duke bere qe te flitet gjithmone e me shume per nje mallkim te dates 11.

E fundit qe i eshte bashkuar ketij mallkimi eshte data 11 MARSIT 2011, me termetin e tmerrshem qe shkaktoi deme te jashtezakonshme ne Japoni.

Gjithmone e me shume, numri 11 po merr vendin e 13 si numri i mallkuar, ndersa duket se mund te zevendesohet edhe numri i Djallit, 666.

Drejtuesit hollivudiane kane vendosur te krijojne nje film horror, i cili do te titullohet pikerisht 11.11. Keto jane rastet qe lidhen pikerisht me mallkimin e numrit 11.

11 shtator 2001 – Tre avione civile goditen dy kullat e binjake ne Nju Jork dhe Pentagonin ne Uashington, duke shkaktuar rreth 3 mije te vdekur, ne ate qe eshte edhe sot sulmi me i pergjakshem terrorist i historise.

11 mars 2004 – Disa terroriste te afert me Al-Kaeden vendosen bomba ne kater pjese te rrjetit hekurudhor te Madridit, duke shkaktuar 191 te vdekur dhe 1 841 te plagosur.

11 qershor 2006 – Ne Mumbai, terroristet provokuan shtate shperthime ne metro, ndersa ne sulm mbeten te vrare 190 persona dhe 714 te tjere u plagosen.

11 shtator 1973 – Ne Kili vdes nga nje infarkt presidenti Salvador Allende, duke i lene vendin regjimit te tmerrshem te gjeneralit Augusto Pinochet.

25 mars 1911 – Ne Manhatan perjetohet nje tragjedi e vertete, si rrjedhoje e nje zjarri ne nje fabrike veshjesh, ku humben jeten 146 persona, midis te cileve 123 gra.

11 – Kaq eshte edhe numri i germave ne emrin e njeriut me te frikshem te historise, Adolf Hitler.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 11

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi