Kush i konstruktoi Piramidat ?

Faqja 13 e 19 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush i konstruktoi Piramidat ?

Faraonet
 
Gjigandet
 
Alienet
 
 
 
Shiko rezultatin

gjigantet

Mesazh  zekirja alidema prej 10.05.11 9:47

une mendoj se gjigandet i kan ndertuar piramidat sepse njerzimi ne at koh nuk ka pasur mundesi per ti ndertuar e po ti ndertonin alienet do te behej e ditur mbas shenjave sepse ne piramidat e ka vizatime ne muret e tyre gjigant te medhenj me koka te qenve domethan gjigant skllever kurse alienėt jan veqse nje mister i pazgjidhur a per gjigantet ka shum prova si p.sh eshtrat e tyra jan gjetur madhsia e tyre ishte 15 metra

zekirja alidema

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  eneahasa prej 05.06.11 17:34

shkalla e 10 krahu jugor. 320 kembe nen nivelin e piramides. materiale te pa shakterrueshem pervec se me laser, shpella sa te mbajn 2 new york dhe 1 los angelos . kaq ju them un kerkoni nen internet dhe gjeni te tjerat

eneahasa

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Gon! prej 07.06.11 9:44

Mos i kanė ndėrtuar Marsianėt :D?

Gon!

604


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  D4rk DeMoN prej 08.06.11 12:43

Piramidat jane te ndertuara nga Alienet , ato kane pasur kontakte me boten e atehershme me ne menyre te hapur.

D4rk DeMoN

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  mmii prej 08.06.11 12:53

ndoshta ato nuk i konstruktoi as kush nga kta por ato i konstruktoi ndonje filozove apo edhe magjistar i asaj kohe

mmii

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ambripelinku prej 20.06.11 1:34

po jap disa shembuj e fakte te thjeshta qe te bejn te mendosh....
Si ka mundesi qe format e tmpujve dhe varreve ne te gjith boten jan ne forma piramidike ku ne at koh nuk ka pasur form akomunikimi.
Si ka mundesi qe perimetri i pirmaides se gizes eshte me perpikmeri i barabart me perimetrin e piramides se diellit Maya,serisht para 2000 vitesh mundesit e komunikimi nuk egzistonin (pervec Skypit :P) eshte rastesi ... esht e pa mundur te jet rastesi...
sikur te marrim piramiden e gizez,me gjith pjesen e nendheshme formohet katror i rregullt qe i brendashkruhet rrethit ,deh formon pi 3.14 ..... mund te behet kjo 4000 vjet me par.... absurde...
Pra duket qart se eshte nje dor dhe nje mendje e fuqishme qe vepron ne te njejten koh ne gjithkto vende njekohesisht....

ambripelinku

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  LaraMustafa prej 16.10.11 21:11

Neo shkruajti:Sipas jush, kush jane ndertuesit e Piramidave Egjiptiane?


kuptohet nese mbajme mend se njerzit ne kohen e profeteve kane qene shume me te gjatė dmth 15 metra..e definitivisht sjane alienet.

LaraMustafa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 17.10.11 1:25

JANE NDERTUAR NGA ATLANTASIT DHE SKAM DYSHIM PER KETE, DISA SHKRIME NE PIRAMIDE JANE NE GJUHEN ATLANTASE DHE KJO VERTETON SE JANE NDERTUAR NGA CIVILIZIMI ATLANTAS .
ME ANEN E PERDORIMIT TE ENERGJISE DHE DIJET E SHUME TEKNIKAVE TE TJERA ATLANTASIT I KANE NDERTUAR ATO .

maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kush i ndertoi piramidat?

Mesazh  seda prej 25.10.11 16:51

ne baze te gojedhenave te vjetra dhe shkrimeve te vjetra besohet se toka ka qene e pushtuar apo e okupuar nga alienet, gjegjesisht banoret e e planetit Mars para se te shkaterrohet Marsi nga planeti Aferdita, dhe me kete banoret e Marsit kane pasur nje teknologji shume te zhvilluar dhe planetin e tokes kane ardhur per te shfrytezuar mineralet e planetit tone. Keshtu qe shume gjera qe sot per ne jane pa kuptueshme besohet se jane ndertuar ne kohen sa banoret nga marsi kane qene prezent ne toke. me shkaterimin e Marsit, banoret qe kane mbetur ne toke jane qiftuar me njerezit dhe pasardhesit e tyre dalengadale kane humbur edhe inteligjencen dhe aftesine e te mos flasim qe kane humbur teknologjine pas shkaterimeve te shumta qe kane ndodhur ne planetin tone

seda

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  fabi gjuzi prej 25.10.11 22:13

Piramidat sipas mendimit tim jane te ndertuara nga Alienet pasi po te veme re edhe doreshkrimet e lashta veme re edhe vizatime te Ufo-ve.
Ata i ndertuan ne toke si nje pike referimi...

fabi gjuzi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 13 e 19 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi