Kush i konstruktoi Piramidat ?

Faqja 11 e 19 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush i konstruktoi Piramidat ?

41% 41% 
[ 450 ]
12% 12% 
[ 134 ]
47% 47% 
[ 518 ]
 
Totali i votave : 1102

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 23.10.10 2:54

Atlantidasit mendoj se jane ndertuesit e piramidave ne te gjithe boten, shume amendesime ka ne pershkrime se kush i ka ndertuar ato dhe po ti perpilosh te gjitha, me e mundshmja eshte ndertimi nga atlantidasit.

Besoj se kane qene shume me te zhvilluar se ne dhe fale fuqise se mendjes se tyre i kane ndertuar ato me teknika qe sot nuk i njohim.

maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  inkubacioni prej 12.11.10 14:34

shikone kete dokumentar kush e kupton anglishten dhe do te kuptoj se kush i ndertoj piramidat
ja linkat

http://www.megaupload.commegaupload.com/?d=Z6XINMIN
http://www.megaupload.commegaupload.com/?d=W39Y2DLR

inkubacioni

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  patrolla prej 13.11.10 1:41

Me sigurij kane qene mjeshtere te mire dhe preciz.

patrolla

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Odin prej 27.12.10 17:07

Kur i shohim keto ndetime mitike qe ngrejne pyetje para njerezimit eshte e arsyeshme te thuhet se ne qofte se ky qyteterim donte te na linte nje gjurme apo te na vente ne prove, por ajo qe eshte me trishtuese eshte se edhe edhe sot njeriu lufton kunder njeriut per te fshehur te verteten.
E verteta eshte para syve tane, por eshte aq e madhe sa nuk e shohim dot.

Odin

615


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  megggg prej 28.12.10 1:08

Hm...mendoj se eshte veper e alieneve....po t'i shohesh piramidat nga lart ato kan nje vendosjee diagonale me njera tjetren...po te shohesh dhee gdhendjet ne mur te egjiptianeve...aty gjendenn te gdhendura mjete fluturuese....si lloj raketashh...qe leshojn flake...sic eshte e ditur ,ateher raketat nuk egzistonin...si mundet qe egjiptianet te parashikonin dicka te tille?...konstruksioni i piramidave ngele ende i paqart....porr veshtire te besohet qe eshte veper e njeriutt te atyre koherave.

megggg

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  blertar prej 08.01.11 23:06

Neo shkruajti:Sipas jush, kush jane ndertuesit e Piramidave Egjiptiane?

Qe piramidat nuk i kane ndertuar egjyptjanet kjo sdo shume mend.
Skemi perpara tyre ndonje te dhene per nje civilizim ne zhvillim.Nga lindi ky zhvillim qe dhe sot e kane zili?. Por po tu referohesh librave te feve te gjithe ne menyra te ndryeshme pranojne qe ndertimet e medha i bene ELIMET populli gjigand i ardhur nga qielli.

blertar

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  seana prej 09.01.11 2:35

Une mendoj se piramidat jane konstruktuar nga faraonet edhe pse ka shum mendime qe jane konstruktuar nga alienet mirpo kjo nuk mund te vertetohet:)e

seana

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Elson Precaj prej 09.01.11 14:30

Une mendoj se eshte nje veper e banoreve te egjiptit :pasi ka disa teori ku thuhet se, njerzimi ne periudhen e ndertimit te ketyre veprave madheshtore ka qene me i perparuar se sot nga teknologjia, por nje shkatrrim i botes solli kthimin mbrapsht te teknologjise .
Dhe njeriu u detyrua te fillonte gjithcka nga e para dhe duke arritur ne zhvillimet e sotme!

Elson Precaj

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Niko_ prej 05.02.11 18:26

Unė nuk mundem tė jap njė pėrgjigje, sepse nuk e di se si u ndėrtuan. Nuk di as se pse tė gjithė merren me piramidat e Egjyptit, kur nė botė ka edhe piramida tė tjera, qė janė edhe mė tė mėdha se ato, por ndoshta edhe mė tė hershme. Si pėrshembull piramidat qė ndodhen nė XIAN tė KINĖS. Kam lexuar disa artikuj qė thonė se kėto piramida janė piramida pellazgjike. Kėto piramida kanė njė dallim nga piramidat e Egjyptit, sepse ato janė pa majė, apo dikush i ka shkatėrruar majat e tyre.

mė poshtė po ju shkruaj pėrmasat e disave prej tyre dhe kordinatat e vendndodhjes sė tyre pėr ti parė me GOOGLE EARTH

Maoling Mausoleum 1: size 222 x 217 m,
34°20'17"N 108°34'11"E

Pyramid 6: size 153 x 158 m,
34°21'47.16"N 108°37'49.80"E

Pyramid 7: size 149 x 155 m,
34°21'42.48"N 108°38'24.36"E

Pyramid 11: size 155 x 154 m,
34°22'29.64"N 108°41'51.36"E

Pyramid 15: size 219 x 230 m,
34°23'52"N 108°42'43"E

Pyramid 31: size 126 x 149 m,
34°14'09.00"N 109°07'05.00"E

Pyramids 33,34,35: bigest 160 x 167 m,
34°10'45.00"N 109°01'41.00"E

Huang-ti Mausoleum 37: size 354 x 357 m,
34°22'52"N 109°15'12"E

Nė linkun e mėposhtėm do tė gjeni njė faqe qė bėn fjalė pėr kėto piramida...

http://web.utanet.at/mahain/Pyramids_in_China.htm

Niko_

141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pse mendon ashtu se jashttokoret?

Mesazh  patrolla prej 10.05.11 2:11

Fikrro shkruajti:Sipas disa informacioneve qe i kam egjiptianet e vjeter kane qene aq te menqur sa kane mundur qe me nje gisht te shtyjn me ton kilogram trupa e gjith kjo per shkak se kane qene fizikanta te medhenj kete pra nuk e kane bere se kane qene te forte por kane pasur formula ta caktuar fizike qe kane pasur mundesi ta bejne kete.

un mendoj se jo
mos vall i kan ndertua jashttokesoret piramidat mer imaxh? apo onje interes jo vlla piramidat i kan ndertua mjeshtr por me ndihme e robeve.
jashtokesoret jan vetem fjal americane te urta,americanet jan cdo her ne t drejte? jo skan te drejtcdo her

patrolla

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 11 e 19 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi