Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Shko poshtė

Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Mesazh  Estilen prej 27.02.10 19:15

Pas ngjarjeve te 11 shtatorit 2001,ku 2 avion civil goditen kullat binjake dhe shkaktuan rrezimin e tyre,shume shkencetare dhe inxhinier te fushes se Ndertimit, kohet e fundit i kane kerkuar Agjensise Federale F.B.I.se hetim te ri te rrezimit te W.T.C ose e quajtur ndryshe Qendra Tregtaree Boterore, pas shume medyshjeve qe ata kane ne thermimin per 11 sekonda te 200.000 tonesh konstruksion celiku, me te cilat keto kulla ishin ndertuar.

Kete kerkese ata e mbeshtesin ne faktin dyshyes, se keto kulla kane shperthyer nga brenda.E vertete a po nje hamendesim,por shkencetaret dhe inxhinieret thone se ne inertet e kullave jane gjetur disa nano materiale, te cilat mendohet te jene perberes te shperthimit nga brenda.

Me poshte po japim disa foto te marra gjate thermimit te tyre.


Vertete ngelet nje mister,qe besoi se me kalimin e kohes do te dekonspirohet nga organet pergjegjese...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Mesazh  Estilen prej 24.03.10 11:34

Per hipotezat e mesiperme, se ka nje mister ne rrezimin e kullave binjake
shihni kete vidio nese keni durim e vullnet...


Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi