Ambasade per jashtetokesoret

Shko poshtė

Ambasade per jashtetokesoret

Mesazh  Jon prej 24.02.10 0:28

Ambasade per jashtetokesoretRepublika e Kazakistanit, qe gjendet ne Azine Qendrore eshte ne proces te ndertimit te ambasades se pare jashtetokesore, sipas disa raporteve lokale nga disa media.

Nese keto jane te verteta, atehere autoritetet e kane caktuar nje lokacion te madh ne Almaci per kete projekt ambicioz.

Ne kete kompleks jane planifikuar shtepi mysafiresh, teater dhe sherbim perkthimi.

Dhe nenkuptohet nje tabllo, qe do te tregoj se ajo eshte Ambasada e Jashtetokesoreve.

Qeveria e Kazakistanit beson se kontakti i hapur me jashtetokesoret eshte i paevitueshem dhe se deshirojne te jene vendi i pare qe do t’a bej kete hap.

Ky projekt eshte inicuar edhe per shkak te gjoja shume vizitave te jashtetokesoreve ne kete vend.Nje nder perkrahesit me te madh te ketij projekti eshte nje kozmonaut i ketij vendi.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ambasade per jashtetokesoret

Mesazh  gjilanasi prej 09.06.14 13:26

Hapet ambasada e parė e alienėve nė TokėGrupimi fetar qė quhet “International Raelian Movement”, po synon qė nė Kanada tė marrė njė truall ku do ta ndėrtojnė Ambasadėn pėr alienėt!

Ky grup mendon qė tėrė jeta nė Tokė ėshtė krijuar nga njė racė jashtėtokėsore qė quhet Elohim, si rezultat i njė eksperimenti masiv shkencor. Ata besojnė se Elohim do tė kthehet nė Tokė kur tė ndėrtohet Ambasada me pistė aterrimi, raporton Huffington Post, transmeton Telegrafi.

“Realistėt”, po organizojnė njė peticion pėr kėtė. Vendi nuk ėshtė shumė me rėndėsi, por duhet qė tė mos jetė afėr Arktikut, pasi Elohimi se duron tė ftohtin.

Njė javė mė parė ata i bėn njė kėrkesė tė tillė Izraelit, por u refuzua.

Sipas tyre kjo ambasadė do ta ndihmonte ekonominė kanadeze, pasi me dijet e Elohimit do tė pėrparojnė nė shkencė, si mjekėsi, transport dhe biorobotikė.

Kjo lėvizje ėshtė krijuar nga gazetari francez Claude Vorilhon, nė vitet ’70. Nė vitin 2002, ata u bėnė tė famshėm pasi pohuan se kanė klonuar njeriun, tė cilin e kanė quajtur Ever, por deri tani nuk ka asnjė dėshmi.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi