Kontrolli i mendjes

Shko poshtė

Kontrolli i mendjes

Mesazh  Admin prej 18.05.08 1:00

Mendje kontrolliMendje kontrolli apo kontrolli i mendjes ėshtė emėrtim i pėrgjithshėm pėr disa teori dhe teknika tė paracaktuara pėr tė mposhtur kontrollin e tė menduarit, sjelljes, ndjenjave, apo vendimeve tė njė njeriu.

Mendje kontrolli mund tė kuptohet si manipulimi sistematik dhe i herė pas hershėm i njerėzve apo grupeve me qėllim ndryshimin e perceptimit, bindjeve dhe personalitetit tė tyre.

Mendje kontrolli paraqitet nga shumica e njerėzve si fantazi, sepse nė disa raste duket si njė histori fantastiko-shkencore.

Ky emėrtim pėrdoret pėrgjithėsisht nga teoritė e komplotit tė cilėt pas ēdo ngjarjeje apo risie shtrojnė gjithnjė pyetjet "Kush do, qė unė ta besoj kėtė?" dhe "Kush do, qė njerėzit tė mos besojnė, qė ata mund tė ndikohen?"

Nė mendje kontroll mund tė bėjė pjesė dobėsimi i njeriut nėpėrmjet drogave, pagjumėsisė, dhe ndikime tė caktuara fizike.

Nė kundėrshtim me trularjen nė mendje kontroll nuk zbatohet asnjė dhunė e drejtėpėrdrejtė, por ndodh njė ndikim i jashtem i vazhdueshėm.

Mendje kontrolli mund tė ndahet nė dy grupe:

1. Tė tėrthortė (nėpėrmjet ndikimit tė mediave, pėrvojave etj)
2. Tė drejtėpėrdrejtė (nėpėrmjet ndikimit tė organizmit si p.sh. me anė tė drogave, implantateve, rrezatimeve).


Edituar pėr herė tė fundit nga ExplorerX nė 19.05.08 18:43, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Admin prej 18.05.08 1:00

“Sabotimi” si instrument kontrolli mendorNgjarjet absurde qė na rrethojnė na bėjnė shpesh tė mendojmė ēfarė “ėshtė bėrė” njeriu e ēfarė bota, ndėrsa pyetja mė e drejtė pėr tė bėrė ėshtė “ku do tė na ēojė bota e ēfarė do bėhemi”.

Kemi hyrė tashmė nė njė epokė tė kohėve tė vėshtira, nė tė cilėn problemet ekonomike e energjitike do i ēojnė individėt gjithnjė e mė tepėr drejt shkapetjeve mes qytetėrimeve, nė njė gjėndje lufte tė pėrhershme e tė kontrolluar.

E gjitha kjo ndėrsa ai gjoja kryetar shteti Prodi, flet pėr tė mirėn e Vendit, duke e ngritur zėrin pasi e ka pėr vete Bashkimin Europian pasi i kanė besuar pozitėn e Presidentit tė Komisionit, po tė njėjtėt qė kanė krijuar 3000 komisionet sekrete nė tė cilat bėjnė pjesė miqtė e tyre kėshilltarė e teknikėt e njohur.

Por kur Papa thotė se forcat e sė keqes janė tėrbuar fare, sigurisht i referohet National Geografic, qė pikėrisht gjatė kėtyre ditėve ka zbuluar se Jezusi nuk ecte mbi ujė, por mbi akull. Duhet saktėsuar se National Geografic ėshtė njė stacion privat, e qė shitet si institucion, por nė tė vėrtetė zbaton njė kontroll mendor, pasi dėrgon nėpėrmjet shėrbimeve tė saj mijėra mesazhe subliminale, gjė qė korrupton shpirtin tonė pasi tė gjithė ne bazohemi nė tė ashtuquajturin Matrix, qė ėshtė nė trurin tonė.

Kjo ėshtė njė luftė psikologjike, ėshtė sabotage qė shtyn tė keqen kundra sė mirės, ėshtė njė kontroll mendor. Qė sot nesėr do ketė ngadalėsime, shkurtime nė administratėn publike, blackout tė energjisė elektrike, ērregullime nė fluturime e nė transporte, e sidomos do asistojmė nė atentate me efekte tė mėdha nė qėndrat tregtare, apo rrėmbime e sekuestrime: e gjithė kjo do ēojė nė shpėrthimin e hakmarrjes sė zotėrinjve tė luftės.

E akoma do kemi prishje nė sistemet e telekomunicionit, ngadalėsi nga kufizimet administrative, turbullime nė rrjetin e transportit, difekte fabrikimesh industriale, pezullime masive. Sistemi ekonomik do tė paralizohet, do bėhet parazitar e tė gjithė fuqitė do reagojnė pėr sabotimin. Sabotimi ėshtė njė formė kriminaliteti shumė e ēuditshme, kundra sė cilės ėshtė shumė e vėshtirė tė luftohet, e po tė arrijė tė pėrhapet do tė jetė shumė e vėshtirė ristabilizimi i njė klime tė jetueshme pėr popujt.

Kriza monetare dhe ajo e naftės shpejt do ndjehet, situata ekonomike nė Shtetet mė tė dobėta ashtu si dhe pėr individet do jetė gjithnjė e mė tė pasigurta si shkak i humbjes sė fuqisė blerėse nga rrogat e tyre e nga falimentimet e firmave, tashmė tė katandisura nė limitin e varfėrisė. Pakėnaqėsia e pėrkeqėsimi shoqėror do shkatėrrojnė ekuilibrin politik tė shteteve, tashmė i dobėt, pasi turmat do ngrihen nė demostrata gjithnjė e mė tė dhunshme. Kriminaliteti, vetėvrasjet e aktet e vetė ēmendurisė do jenė tashmė tė shpeshta, njė rutinė e pėrditshme, e do kontribuojnė nė krijimin e njė ndjesie kaotike e pėrhumbjeje.

Kriza e Iranit shpejt do gjejė njė zgjidhje, bota do shpėtohet sė shpejti nga heronj e tė gjithė do shpallen si sjellėsit e stabilitetit politik. Mahmoud Ahmadinejad do kujtohet nga historia si i pari president i vetėvrarė, njė autoplagosės qė nė ēmendurinė mė fatale po e ēon vendin nė luftė duke e zvarritur nė gremine edhe ekonominė botėrore. Edhe marrėzia e tij vrasėse qė ka armatosur raketat kundra Izraelit nė njė moment tė rėndė krize, rihyn paradoksalisht nė kuadrin e luftės sė pėrhershme, tė sabotimit pa limit.

Besoni se ėshtė e rastėsishme qė Shtetet e Bashkuara kanė mbėshtetur nė vitet e mėparshme qeverinė e tyre, duke e njohur ideolologjine fanatike e fondamentaliste? Qėllimisht ėshtė vendosur nė krye tė njė vendi kaq tė rėndėsishėm, si pėr burimet e naftės ashtu edhe pėr pozitėn e saj gjeografike, mjaft strategjike pasi tė ēon drejt Lindjes. Sot, jemi nė njė situatė nė tė cilėn forcat e sė keqes, tė cilat Papa me siguri i njeh, duan tė na heqin besimin pėr tė vjedhur identitetin tonė.

Ndėrsa ne shohim tė gjitha kėto absurditete, mendimi do i ēojė nė ambientet islamike, por qė nė realitet ėshtė njė kontroll mendor, pas tė cilit fshihet proēesi i ēkrishtėrimit. Objektivi i tyre ėshtė tė na heqin besim tonė tė brendshėm, pėr t`a hedhur mė pas drejt materializmit. Kur flasim pėr kėrkim mendor ėshtė e nevojshme tė kuptojmė se po flasim pėr njė fushė krejtėsisht nė duart e strukturave private, siē ėshtė Vodafone apo National Geografic, tė cilėt e kanė fare mirė tė qartė atė ēfarė po shprehim kėtu. Mundohuni tė shikoni ku janė traditat tona, rigjeni e kėrkoni pambarim origjinėn tuaj pėr tė mos humbur brenda materializmit.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kontrolli i mendjes

Mesazh  PetritD prej 14.05.09 2:03

Kam nje pyetje une sapo jam regjistruar do kisha deshire te merrja pjese me perpara.

Pyetja eshte a ka ndonje ne kete forume qe eshte i vetedishem se jane te kontrolluar ose qe po perpiqen te krijojne ne veteddije rreth mindcontrolweapons.com?

Keto arme monitorojne trurin e njeriut 24-7 qe do te thote njezet e kater ore rresht, shtate dite ne jave deri ne vdekje, te targeteve te perzgjedhur dhe qe ka deshire te njihet dhe te organizohet per te krijuar ndergjegjsim te sa me shume njerez ne nevoje per te ditur cfare po ndodh.

Keto arme qe supozohet nga njerez me pushtet te larte ne qeverine amerikane si pershembull si senatori John Glen qe konfirmon qe monitorimi i njerezeve eshte wide worlde.

John Glen eshte asronauti i pare qe ka shkelur ne hene google emrin e tij ashtu si dhe kongresmene dhe ushtarake te larte institucione shkencore ushtarake te larte etj.

Jam ne kerkim te njerezve te interesuar i cfardo pozicioni shoqeror per sa kohe eshte ne kundershtim per perdorimin e paligjshem te ketyre armeve monstruoze qe atakojne madje dhe femije, si dhe pleq, te rinj dhe te reja eshte njeri me ndjenja njerezore te mjaftueshme ne kete forume me dije te mjaftueshme dhe me deshire te vetedijeshme per ti dale zot vendit vellezerve dhe motrave shqipetare me dijen per te krijuar ndergjegjesim dhe mbeshtetje.

Une jam nje mbijetues i ketyre armeve dhe jam ne kerkim te njerezve qe kane problem pranimin e ketyre torturave nga electronicweapons.com duke hedhur ne deshperim dhe sigurisht duke i krijuar depresion dhe semundje nervore shqipetarve te pafajshem qe madje nuk e dine cfare po u ndodh por nje pjese perfundojne neper klinika duke mare ilaqe qe vec i perkeqesonje me keq keto arme shkatojne vrasje, vetevrasje dhe semundje te ndryshme.

Une jam ne kontakt me viktima nga i gjithe globi qe po luftojne per te krijuar ndergjegje rreth armeve te monitorimit te mendjes dhe une jam duke kerkuar per kontakte ketu ne Shqiperi shenjat me dalluese te monitorimit jane ; zhurme ne vesh kjo eshte shenja me tipike dalluese, probleme me gjumin, probleme me memorjen harrese, dhimbje koke ne pjesen e pasme te kokes, lodhje trupi, mungese perqendrime, shqetesime nervore , zera lpo etj.

Citoj kete pasi ka qene ne nje gazetat me prestigjoze Washington Post me titull voice of god weapon e shkruar nga Sharon Winberger gazetare eksperte ne armet elektromagnetike gjithashtu jane me qindra artikuj, jane me miljona, por them artikuj prestigjoze te certifikuar qe flasin rreth ketyre armeve eshte ndonje ne anen tjeter qe do te flasi te ndjeheni te lire ta beni faleminderit. A.A

PetritD

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Jon prej 14.10.10 12:20

Papa: Teknologjitė e reja kėrcėnojnė njerėzimin

Papa Benedikti XVI nė kongresin e medieve katolike ka paralajmėruar se teknologjitė e reja kėrcėnojnė njerėzimin. Sipas tij, pikėrisht teknologjitė e reja janė fajtore qė njerėzit gjithnjė e mė shumė ndryshojnė botėn e vėrtetė me atė virtuale.

“Virtualja shumė lehtė mund tė ndahet nga bota reale. Mund tė ndodh zhvillimi i njė bote tė re virtuale, qė mund tė pasojat mė tė kėqija, dhe mė e keqja nga tė gjitha ėshtė qė njerėzit tė bėhen indiferentė ndaj realitetit”, theksoi Papa.

Megjithatė, siē transmeton portali 24sata, Papa harroi se kreu i Vatikanit gjithnjė e mė shumė po pėrdorė teknologjitė e reja dhe se Kisha ėshtė gjithnjė e mė shumė e pranishme nė internet.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  white_electricity prej 15.10.10 21:57

Nese shfletojme mjeksine moderne sa i perket ilaceve (drogave) do te hasim ne keto droga qe perdoren zakonisht ne psikiatri.
Edhe njehere mos keqkuptoni fjalen kurim me droge dhe keqperdorim i droges.

Antidepresantet: Prozac,Fluoxetin,Depakote,Seroxat, etj.Te gjithe luajne rolin e e prodhimit te serotoninit (eshte hormoni qe te ben te ndjehesh i lumtur-emocione, ndjenja, ne kete drejtim).

Sedativet: Valium ose Diazepin, Methadone (Opiate) dhe leksilium, riset,etj .Keto nuk kane receptore te posatshem ne tru,mirepo me marrjen e shpeshte te ketyre barnave' organizmi detyrohet te krijoje receptore te ri...Ngaqe truri nuk ka nevoje per me shume receptore per opiate-se sa receptoret per endorfin dhe opium sepse nuk njeh neurotransmiter tjere.

Endorfina prodhohet nga truri njeriut, ne rast se truri nuk prodhon opiate te mjaftueshme athere njerezit drejtohen ose tek Opiumi qe vjen nga natyra vegjetative ose tek kimisti ne rastin tone...Psikiatri do te provoje te gjitha opiatet, si eksperiment merr pacientin naiv sa i perket edhe per drogave e reja qe kane dalur ne treg...Besomeni se kam pare me syte e mi dhe me syte e shkences qe flas ketu.

Dhe njeriu zhvillon 5,6,7 lloje te receptoreve te ri per opiate sintetike mvaresisht nga nr i llojeve te drogave te provuara dhe kohezgjatja.Pasiqe truri s'mund te dekopenzoje kurre mungesat e Valiumit sepse nuk eshte me permbajtje natyrale, apo opiateve tjere sintetike, pacienti formon realitetin e vet te perditshem me marrjen e ketyre barnave.

Barna qe krijohen nga kimiste duke izoluar vetem nje lloj substance nga nje bime qe permban ndoshta 80 substanca te ndryshme.Ai zgjedh ate substance qe i pershtatet perceptimit te realitet materialist te sotshem.

Dhe besomeni per 5 vjet nuk e di se sa ilace prodhohen dhe po te njejtat arrijne te analizohen nga eksperimentet me kafshe, mandej me njerezit duke u thene te lene antidepresivat e vjeter si prozac (qe para 3 viteve ishte Boom ne Amerike per efektet e deshiruara dhe ne Europe), dhe provojeni a do t'u ndihmoje bari me i ri Depakote qe nuk eshte aspak i demshem...

Pastaj do dale nje tjeter me i mire...dhe nje tjeter...Keshtu bejne qysh ne sintetizimin e substances se pare sintetike...Ku lojat e felliqura te rrjetit materialist per perfitime ekonomike dhe njekohesisht per kontroll te sjelljes tek popullata, luhen nga piunet (pacientet konzerva)

Tranquilizeret:Duhet te jene barbituratet e ngjajshem skam shume njohuri per shkak te efektit te dobet psikologjik dhe rendesia e tyre.

Halucinogenet:Mendelex-me te perdorurat ne mjeksi ne doza te vogla.Tjera medikamente nuk pranohen ne te shumten e rasteve.

Tani te kthehemi tek populli,tek Majanet apo civilizimet e vjetra qe kane perdorur ilace natyrale(lule psikotropike):
Lale(Poppy),Mint,Valeriana,Kanna,Cannabis sativa,Coca,Morning Glories,Ayahuasca,Cata Edulis etj.

I permblodha te gjitha me nje grup sepse tek lulet ne natyre nuk ka kufi te prere ne mes anestezionit,stimulimit,qetsimit dhe vizionimit.

Secila lule eshte e perbere nga 30-150 ose me shume lloje te substancave sekondare qe bashkeveprojne me substancat aktive' primare duke dhene nje efekt te deshirueshem,te bute, te pershtatshem per trurin e njeriut apo ndonje kafshe tjeter, qe i ka te dizajnuar' receptoret per te njohur vetem ilacet qe ka dhene natyra dhe hormonet e brendshme te vete organizmit.

Disa receptore me te njohur:
CBD 1 (ne korteksin truror) dhe CBD 2 (ne T-limfocitet ose rruzat e bardha te gjakut).Cannabis sativa ndikon ne keto receptore kanabinoid.Dhe eshte yndyra marijuanes qe mbron mbeshtjellesit e qelizave trurore ku jane CBD1 rec., dhe parandalimin e kancerit nepermjet mbrojtjes se mbeshtjellesit te T-limfociteve qe shumimi i tyre abnormal shkakton kancer-nga ku del praktika qe Marijuana te ndalohet per shkak te fushes se saj spiritualiste dhe perfitimeve materiale nga drogat tjera sintetike (Fakti qe Marijuana mbron T-limfocitet nga shumimi i pakontrolluar-Kanceri).Cfare do te lejonin agjendat e fshehta te zbulohet nje metode sherimi i kancerit?Mbase ka plot sherime per kancerin.

Marijuana ka efekt te njejte me opiumin mirepo nuk permban opium andaj quhet opioid, e jo opiat.Atehere pse kemi nevoje te marrim opiate si valiumi,diazepinet dhe methadoni qe krijojne nje mvarshmeri ndoshta 1000her me te madhe dhe qe stimulojne trurin te zhvilloje receptore te ri artificial qe do te kerkojne nje ushqim artificial nga laboratoria e kimistit te shek komercial?

Eshte falimentimi farmaceutik qe frigohen agjendat e fshehura se do te rrezohen fitimet e tyre materiale dhe kontrolli i mendjes nepermjet substancave te zgjedhura ne sherbim te civilizimit?
Te njejtat te perdoren njekohesisht ne gjithe boten?Dhe kur te hiqet perdorimi ne Amerike,te hiqet perdorimi ne gjithe boten?Qe te mos kemi vetedije te ndryshme nga ilace te ndryshme qe nuk do te mund ti kontrollonin?

Receptoret e D.M.T. (di-methyl-tryptamine) - qe bejne transmetimin e DMT si hormon qe tajohet nga gjendra hipofize...Substanca me e frikshme per civilizimin e sotshem.Eshte hipofiza ajo gjender qe rrit tajimin e DMT kurr ne shohim enderra,enderra lucide, telepati, kur kemi projektime astrale, vizione...Dmth magjia eshte tek ne.

Mekanizmi i akcionit te DMT dhe substancave te ngjajshme me te ende eshte nje mister shkencor,sidoqofte DMT eshte identifikuar si psikodelik (qe jep vizione te qarta) endogjen - eshte neurotransmiter qe gjendet ne trupin e njeriut dhe merr pjese ne metabolizmin e trurit.Dhe eshte shume i ngjajshem nga aspekti molekular me serotonin, mirepo ka te beje me nje efekt shume te madh se emocionet, ndjenjat.

Ne periudhen 24oreshe DMT arrin kulmin e vet te tajimit ne oren 3-4 te mengjesit ne gjumin me te thelle, ne krahasim me serotonin qe arrin kulmin ne mengjes.Te shtish DMT-ne ne mjekesi do te thote te kthesh civilizimin ne nje kahje tjeter.Kahjen qe kemi ne....

Ka te beje me parapsikologjine dhe gjithe fuqite e saja,dhe nje nder shkaqet qe eshte reptesisht e ndaluar si substance edhe pse ngjason shume me serotonin,qe e dallon vetem lidhja me komplekse molekulare.Lidhja komplekse' eshte ajo qe nuk duan mjeket e sotem.
Lidhja komplekse' mbase do jepte nje efekt me kompleks tek njeriu,dhe ai do te mendonte me thelle...

Po muscimol-i nga kepurdhat magjike Amanita Muscaria qe kane poashtu acidin muscarinic si analog endogjen tek njeriu?

Po cka per elementet tjera, teper te komplikuara si psh LSD (lysergic-acid-dimethyltryptamine) ?? Qe ka analog endogjen gjithashtu tek njeriu?Dhe Morning Glory qe rriten kudo ne Balkan qe permbajne LSA-nje nder substancat me komplekse te natyres...

Serotonini eshte i vetmi realitet qe njihet ne mjekesine moderne.Acidi lysergic,D.M.T,Acidi muscarinic,etj me qindra jane realiete qe mbeten ne erresiren e injorances.

Ja nje link per te shfletuar per hormonet endogjene te njeriu:
http://juniorprof.files.wordpress.com/2010/09/nature08506-f1-2.jpg

dhe nje krahasim i 3 substancave qe i perkasin grupit te tryptamine-ve,nga lidhja molekulare me e thjeshte (serotonin) drejt lidhjeve me komplekse molekulare (te ndaluara me ligj!)
Serotonin Molekula: ()
DMT Molekula: ()
Lysergic Acid:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lysergic_acid_isomers.png

Nese pacienti ka cregullim te gjendres se hipofizes,ai perjeton halucinacione,iluzione,psikoze,kokedhimbje,depresion mbi te gjitha.

Tek popujt e vjeter sherimi eshte bere me Ayahuasa(DMT) lulen.Sot ne psikiatri behet me kombinim te disa barnave:Depakote(e njohur shpeshe me halucinacione dhe defekte ne lindje) dhe riset(qe eshte e njohur me shkaterim irreverzibil te qelizave nervore) ose valium.

Citoj disa fjale te nje etnobotaniku qe nxorri teorine:Enteogjenet dhe modifikimi gjenetik si faktore te evolucionit:
Vetedija e perditshme eshte e krijuar nga neurotransmiteri i quajur ''serotonin'', 5-hydroxy-tryptamine,nje i aferm i DMT-se.-Terrence McKenna.

Dhe sot,permbajtjet me DMT,Lysergic Acid,Muscimol,Psilocybin klasifikohen ne grupin e pare te substancave rreptesisht te ndaluara qe nuk kane perdorim ne mjeksi apo shkence.

Edhe pse jane substanca qe Nuk kane efekte te padeshiruara ne kushte normale,pa pasoja dhe pa mvarshmerine me te vogel (njihen si substanca te vetme qe kane efekte psiqike por nuk krijojne mvarshmeri), ato perseri gjenden ne grupin e drogave me te rezikshme si Heroina,Cocaina(grupi i 1)
ne grupin trete te drogave qe mund te perdoren ne mjeksi jane:valiumi dhe shoqeruesit e tij sintetik.

Sa i perket nivelit te mvarshmerise Tryptaminet jane te ranguar ne fund pas gjithe substancave tjera qe sjellin mvarshmeri ku Heroina,Cocaina jane te paret bashke me Valium(popo)
Atehere si ka mundesi qe keto substanca te injorohen kur efektet e padeshiruara jane shume te ralla nese kemi nen kontroll mental gjithcka,pasojat qe lene eshte shkenca,dhe mvarshmeria eshte 0?

Organet nuk demtohen shkaku qe keta substanca nuk veprojne direkt ne psike,por gradualisht aktivizojne sekretim te hormoneve perkatese.Nuk eshte si puna e gjithe drogave(ilaceve) qe ndikojne per 40-50 minuta.Efekti duhet te pritet me ore te tera (3-6ore) deri sa te arrihet tajimi i duhur nga gjendra perkatese qe duam te aktivizojme.

Me duket se ka ardhur koha te shtojme edhe modifikimin gjenetik qe bejne keto substanca nga lulet vizionare ne ADN-ne e njeriut.Krahas modifikimit nga Ufo-inteligjenca.
Shenimet jane shume te sakta dhe korrekte.Ndonese gramatika dhe fjalori im shqip eshte i kufizuar.jane fakte shkencore,qe ndoshta jane fshehur, literature ka.

Majanet fsheheshin nga spanjollet te cilet shkateronin cdo bime dhe kepurdhe qe perdornin majanet si mjete per studjim per shkak te ndaljes se atij procesi shkencor qe evulonte me shpejtesi.

Magjistaret dhe shtrigat e mesjetes (flas per magjine e bardhe) fshihnin lulet vizionare nga njerezit dhe shteti i atehershem se te mbash bime ne dore ne mesjete do te thote te deshirosh te sakrifikohesh nga njerezit e qytetit per bashkpunim me djallin.

Sot vazhdon policia e vjeter...Me nje fytyre te "civilizuar" me etiketimin e luleve vizionare si droga halucinogene qe nxjerin vetedijen e njeriut nga realiteti, dhe perdoruesit mijevjecar te ketyre luleve thiren drogaxhi...E ata qe ndjekin drogat e apotekave quhen Paciente...Eshte shume cuditshme se si ua nderrojne vendin gjerave...Duke bere realitet drogat e apotekave dhe duke i bere Total Fantazy lulet vizionare qe ka fale natyra,toka,kozmosi,Zoti si ta doni thuani.
Ata duan te ndalin kete inteligjence me kahje te kundert me shkencen e tyre.

Dhe do e kishin ndaluar kete realitet tonin, por fakti qe organizmi i njeriut eshte ne gjendje qe nepermjet meditimit,yoga te koncentrohet dhe stimuloje vetvetiu prodhimin e analogeve endogjen qe jane gati identike me ato ekzogjen tek lulet.

Mjetet e jashtme mund te ndalohen,nuk eshte problem.Ka qene problem me heret.Sot ka shume info nga Yogi-t qe dine te rrisin opiatet,acidet,dmt ne tru.

E verteta qendron ne trurin e njeriut.Nuk kemi nga t'i ikim prodhimit te DMT-se ne tru pervec me bllokade te receptoreve.Ndersa realiteti i serotoninit mund te prodhohet vetem nga ana antidepresiveve ne psikiatri ose nga Mimosa Hostilis ne natyre.

Mirepo Mimosa Hostilis permban serotonin natyral.Ai dallon pak nga modeli i modifikuar molekular i serotoninit sintetik.Efekti eshte goxha i ndryshem.Drurin e klasifikojne si droge halucinogene.Sepse kohen e fundit cdo gje qe vjen nga natyra eshte halucinogene.Andaj ''ato'' zgjedhin 1 substance nga qindra substanca duke u siguruar se nuk ka ndonje efekt te larte shpirteror apo emocional,me qellim qe pacienti te qendroje konzerve...

Mimosa hostilis eshte nje lule me shume ngjyra, qe tregon per natyren e vertete te saj
avatar
white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  white_electricity prej 15.10.10 22:28

dhe po A.A.
Ne lidhje me kerkesen tende,me shkruaj nje p.m. me iniciale.Te pres.
BooM and Peace
avatar
white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Berti69 prej 30.05.11 23:59

Leximi i mendjes, shkencėtarėt zbulojnė metodėn

Shkencėtarėt kanė zbuluar sė fundmi njė mėnyrė pėr tė lexuar mendjen e njerėzve.

Zbulimi i madh do tė ndihmojė personat me aftėsi tė kufizuara tė tė folurit qė tė komunikojnė nėpėrmjet leximit tė mendjes.

Shkencėtarėt studiuan pėr njė kohė tė gjatė mėnyrėn e formimit tė fjalėve nė trurin e njeriut.

Duke pėrdorur elektroda ata gjetėn zonėn e trurit qė ėshtė e pėrfshirė nė krijimin e 40 apo mė shumė tingujve, tė cilėt formojnė gjuhėn angleze.

Mė pas, ata zbuluan se secili prej kėtyre tingujve ka sinjal tė veēantė qė mund tė lexohet nga njė program kompjuterik.

Nėpėrmjet programit kompjuterik, ata mund tė kuptojnė se ēfarė po mendojnė personat me aftėsi tė kufizuara.

Puna kėrkimore u ndėrmor nga shkencėtarė tė universitetit tė Uashingtonit.

Ata morėn nė studim 4 persona, tė cilėt vuanin nga sėmundja e epilepsisė dhe vendosėn nė kokat e tyre 64 elektroda.

Njė nga studiuesit thotė se edhe pse pėr momentin nuk mund tė lexojė plotėsisht mendjen e dikujt, si fillim ka provat e duhura se kjo mund tė bėhet. /abcnews/
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Talix prej 04.06.11 23:47

arben arbeni shkruajti:Kam nje pyetje une sapo jam regjistruar do kisha deshire te merrja pjese me perpara.

Pyetja eshte a ka ndonje ne kete forume qe eshte i vetedishem se jane te kontrolluar ose qe po perpiqen te krijojne ne veteddije rreth mindcontrolweapons.com?

Keto arme monitorojne trurin e njeriut 24-7 qe do te thote njezet e kater ore rresht, shtate dite ne jave deri ne vdekje, te targeteve te perzgjedhur dhe qe ka deshire te njihet dhe te organizohet per te krijuar ndergjegjsim te sa me shume njerez ne nevoje per te ditur cfare po ndodh.

Keto arme qe supozohet nga njerez me pushtet te larte ne qeverine amerikane si pershembull si senatori John Glen qe konfirmon qe monitorimi i njerezeve eshte wide worlde.

John Glen eshte asronauti i pare qe ka shkelur ne hene google emrin e tij ashtu si dhe kongresmene dhe ushtarake te larte institucione shkencore ushtarake te larte etj.

Jam ne kerkim te njerezve te interesuar i cfardo pozicioni shoqeror per sa kohe eshte ne kundershtim per perdorimin e paligjshem te ketyre armeve monstruoze qe atakojne madje dhe femije, si dhe pleq, te rinj dhe te reja eshte njeri me ndjenja njerezore te mjaftueshme ne kete forume me dije te mjaftueshme dhe me deshire te vetedijeshme per ti dale zot vendit vellezerve dhe motrave shqipetare me dijen per te krijuar ndergjegjesim dhe mbeshtetje.

Une jam nje mbijetues i ketyre armeve dhe jam ne kerkim te njerezve qe kane problem pranimin e ketyre torturave nga electronicweapons.com duke hedhur ne deshperim dhe sigurisht duke i krijuar depresion dhe semundje nervore shqipetarve te pafajshem qe madje nuk e dine cfare po u ndodh por nje pjese perfundojne neper klinika duke mare ilaqe qe vec i perkeqesonje me keq keto arme shkatojne vrasje, vetevrasje dhe semundje te ndryshme.

Une jam ne kontakt me viktima nga i gjithe globi qe po luftojne per te krijuar ndergjegje rreth armeve te monitorimit te mendjes dhe une jam duke kerkuar per kontakte ketu ne Shqiperi shenjat me dalluese te monitorimit jane ; zhurme ne vesh kjo eshte shenja me tipike dalluese, probleme me gjumin, probleme me memorjen harrese, dhimbje koke ne pjesen e pasme te kokes, lodhje trupi, mungese perqendrime, shqetesime nervore , zera lpo etj.

Citoj kete pasi ka qene ne nje gazetat me prestigjoze Washington Post me titull voice of god weapon e shkruar nga Sharon Winberger gazetare eksperte ne armet elektromagnetike gjithashtu jane me qindra artikuj, jane me miljona, por them artikuj prestigjoze te certifikuar qe flasin rreth ketyre armeve eshte ndonje ne anen tjeter qe do te flasi te ndjeheni te lire ta beni faleminderit. A.A

E cfare te bejmje, si ti ndalojme, cfare keni dashur te thoni une jam nje i mbijetuar ?!
avatar
Talix

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Xhemajl prej 28.09.11 22:31

Mendjekontrollin, mund te na bejn ata te Illuminatit po te duan..
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  dante prej 04.10.11 0:49

nqs "ata" kushdo cofshin e kontrollojne mendjen time, eshte dobesi e imja, jo aftesi e " atyre " !
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Zattoo prej 14.11.13 17:23

Te kontrollosh mendjen tashme eshte shkence e aplikuar teknologjikishtMesa duket cudite dhe zbulimet ne boten teknologjike nuk kane fund.

A keni menduar ndonjehere se teknologjia do te bente te mundur qe nepermjet trurit tuaj te komandonit veprimet e dikujt tjeter? Tingellon si e pamundur, por disa kerkues ne Harvard jane vetem pak hapa larg realizimit te kesaj teknologjie te pabesueshme pasi kane mundur te perdorin mendjen e njeriut per te kontrolluar levizjet fizike te nje miu kavje.

Qe ky sistem te funksionoje eshte vendosur ne koken e nje njeriu nje pajisje BCI (brain-to-computer interface) qe transmeton te dhena nga truri ne kompjuter ndersa tek miu eshte vendosur nje pajisje CBI (computer-to-brain interface) qe transmeton te dhena nga kompjuteri ne tru.

Ne kete te fundit eshte integruar nje pajisje e vecante qe ngacmon nje pjese te caktuar neuronesh nen efektin e nje sinjali me ultratinguj. Pajisja e vendosur tek njeriu eshte ne gjendje te identifikoje momentin kur njeriu po sheh ne ekran, me pas dergohet nje komande tek pajisja e vendosur tek kavja duke shkaktuar keshtu levizjen e bishtit te tij.

Kerkuesit kane raportuar se eksperimenti ka nje saktesi 94% dhe se procesi zgjat vetem 1.5 sekonda.

Burimi: PCWorld Albanian
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mind controll.

Mesazh  tetar_13 prej 26.11.13 21:35

mind controll
avatar
tetar_13

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Berti69 prej 10.04.14 0:59

Pentagoni ėshtė duke punuar mbi implantin e truritPentagoni ėshtė duke zhvilluar njė sensor (mikroēip) pėr implantim nė tru me qėllim tė rivendosjes sė kujtesės pas traumave dhe dėmtimeve nė kokė, njoftojnė mediat.

Zhvillimet e Agjencisė sė Projekteve Hulumtuese tė Avancuara tė Mbrojtjes tė SHBA-sė (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) do tė mund tė pėrdoren edhe nė trajtimin e demencės sė pleqėrisė dhe sėmundjes sė Alzheimerit.

Tashmė ekzistojnė implantet Metronic inc., qė pėrdoren pėr stimulimin e thellė tė trurit me qėllim tė lehtėsimit tė disa simptomave tė sėmundjes sė Parkinsonit dhe ērregullimeve tė tjera neurologjike.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Berti69 prej 12.05.14 10:36

Testohet aparati per leximin e mendjesJavėn e kaluar nė takimin e radhės tė Shoqėrisė pėr Neuroshkencėn nė Ēikago, Xhek Galanti, nga pionierėt e “ēkodimit nervor” nė Universitetin e Kalifornisė, Berklej, paraqiti njė prej arritjeve mė mbresėlėnėse derimėtash tė neuroshkencės.

Ai dhe kolegu i tij Shinzhi Nishimoto treguan se mund tė krijojnė njė riprodhim parak tė njė videoje qė po shikon dikush, vetėm nėpėrmjet “leximit” tė veprimtarisė mendore tė videoshikuesit. Gjatė takimit u tha se ēkodime tė tilla nervore do tė mund tė pėrdoren pėr leximin e kujtimeve dhe tė planeve tė ardhshme tė dikujt, madje dhe nė diagnostikimin e ērregullimeve nė ushqim.

Por si funksionon “ēkodimi nervor”?

Ekipi i Galantit bėri bujė vjet me aparatin e tij pėr pėrcaktimin e fotografive qė shikon dikush, thjesht duke “lexuar” tė dhėnat nga korteksi pamor i trurit. “Por thjesht ēkodimi i fotografive nuk na bėn punė”, thotė Nishimoto. “Pėrjetimet tona natyrore pamore janė mė tepėr si filma”.

Nishimoto dhe Galanti nisėn kėshtu eksperimentin e tyre mė tė fundit duke iu shfaqur dy personave videoklipe dyorėshe tė marra nga DVD tė ndryshme, teksa ndėrkohė iu skanonin trurin. Njė program i posaēėm kompjuterik bėnte modelimin e veprimtarisė sė tyre trunore gjatė shikimit tė videove dhe e pėrqaste kėtė veprimtari me tė dhėnat pėrkatėse filmike tė videove si forma, ngjyra dhe lėvizjet e saj nė ēastin qė shikoheshin.

Mandej programit iu “ushqyen” videoregjistrime tė llojllojshme tė marra nga shėrbimi “YouTube” nė harkun e 200 ditėve. Pas kėsaj dy personave iu dha dhe njė seri e re videosh, pa lidhje me dy tė tjerat, duke i riskanuar trurin. Programi kompjuterik ballafaqoi kėto skanime tė reja me tė dhėnat nga video tė “Youtube”-it.

Pėr ēdo sekondė skanimi, programi zgjodhi 100 videoklipe nga “Youtube”-i qė vlerėsoi se do t’i ngjanin mė tepėr videove qė ishin parė sė fundi nga dy personat. Rezultati pėrfundimtar ishin sekuenca tė vagullta filmike qė tregonin pak a shumė njė pamje parake se ēfarė pėrafėrsisht ishin duke parė personat nė fjalė.

Sekuencat pėrdornin modelimin e parė tė formave, ngjyrave dhe lėvizjeve pėr tė riprodhuar atė qė shikonin personat herėn e fundit. “Kjo do tė pėrmirėsohet sė tepėrmi me kalimin e kohės,” shtoi Galanti.

Dyshja shkencore synon tė pėrmirėsojė rindėrtimin e filmave duke e ushqyer programin me tė dhėna shtesė rreth pėrmbajtjes sė videove, veē formave, ngjyrave dhe lėvizjeve qė pėrdorte derimėtani. Ndėrkaq filmat dhe fotografitė nuk janė tė vetmet sende qė mund tė shquhen nga veprimtaria mendore.

Njė ekip tjetėr nėn drejtimin e Eleanor Meguajrit dhe Martin Ēeduikut nė “Junivėrsiti Kollexh” tė Londrės sollėn nė Ēikago pėrfundime tė punės sė tyre kėrkimore qė tregojnė se as kujtimet nuk janė shumė larg leximit nga skanuesit e trurit.

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kontrolli i mendjes

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi