Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  Magus prej 14.02.10 18:49

Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri


Flaka e njė qiriri tė ngarkuar magjikisht mund tė tė plotėsojė njė dėshirė ose mund tė tė zbulojė tė ardhmen.

Pėr kėtė lyej njė qiri tė ri tė bardhė me njė pikė vaj ulliri dhe mendo pėr njė pyetje ose dėshirė. Vendose qiririn nė njė qirimbajtėse dhe ndize. Vėshtroje flakėn dhe mendo pėr dėshirėn tėnde.

Flaka do tė tė pėrgjigjet kėshtu: Njė flakė e rregullt do tė thotė qė dėshira jote tė plotėsohet lehtė.

Nė qoftė se flaka sė pari digjet nė mėnyrė tė rregullt, pastaj lėshon shkėndija, por pas kėsaj digjet prapė nė mėnyrė tė rregullt, dėshira jote do tė plotėsohet; megjithatė do tė ketė njė pengesė.

Nė qoftė se flaka bėn zhurmė dhe fiket, ki kujdes, sepse nė kėtė kohė ka forca kundėr teje. Pėrsėrite kėtė ritual njė ditė tjetėr pėr tė parė nėse kanė ndryshuar gjėrat.

nga Jim Weaver
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  imaginanti prej 15.02.10 11:02

Njeri ka mundesi me pa te ardhmen e vet neper andrra , permes intuites , permes parandjenies .

Te ardhmen tane e sheh kur ti ki plane per te ardhmen , planet e te ardhmes varen sa ti mendon pozitivisht reth plocimit te tyre , nese nje plan per te ardhmen tane e sheh ne anderr se ka me deshtu, dije qe je duke mendu negativisht reth ati plani.

Nese ti e ndien se ai plan do te deshton, padyshim se je tu mendu negativisht reth ati plani , te ardhmen tane smundet me dite kerkush perveq Zotit edhe teje. Zoti ta ka jep mundesin me kriju te ardhmen tane me vullnet dhe mendje t'lire , shumeēka eshte e rastesi por asgje nuk i ik ligjeve te Krijusit .

Nese cdo gje ndodhe per nje arsye nuk dmth qe qdo gje eshte e shkruar, qe nje qiri mund te di se cfare eshte shkruar per ty.
avatar
imaginanti

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dua Ndime nga ju

Mesazh  The-Moon prej 18.02.10 21:34

A ben te ma shpjegoni ju lutem a duhet ta lyej krejt qirin me vaj ulliri apo vetem fitilin e qiriut ?


Ma spjegoni nese ben.


Kaloni bukur
avatar
The-Moon

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Parashikimi i se ardhmes!

Mesazh  protoni prej 19.02.10 20:54

Enderrat, vizionet, halucinacionet, iluzionet e ndryshme, si dhe nje mori gjendjesh dhe cilesish shpirterore te ndryshme, na japin mesazhe prej me te ndryshmeve, por mbetet ceshtje e aftesive tona se si keto dukuri psikike ne do t'i ndijojme perkatesisht do t'i perceptojme.

Sidomos enderrat te dikush japin porosina te sakta, per ndonje ndodhi ne perspektive, nuk perjashtohet mundesia, qe permes halucinacioneve te formave dhe intenzitetit te ndryshem te perfitojme informata rreth se ardhmes sone, apo te dikujt te cilin e njohim.

Vizionet gjithashtu jane mekanizma te fort psikik/shpirteror te cilet pa dyshim mund te na thone dic, qoft e mire apo jo e mire. Pastaj gjendjet e ndryshme psikike, jane indikator te sakt ne te shumeten e rasteve, kemi ndegjuar shembull dikend duke thene:"Nuk po djehem mire, ama nuk di se cka ne te vertet kam, nuk e di se cka po me mundon!"-pikerisht ketu qendron problemi, ndjehemi keq me disponim, ndersa nuk e kemi te qarte se cka pernjemend eshte duke ndodhur me ne, apo edhe rreth nesh ?!?

Pastaj sjelljet jo normale apo jo te rendomta te kafsheve sidomos atyre shtepiake, jane burime me se te sakta te informtave, te cilat pasqyrojne te ardhmen tone, ose te dikujt qe lidhemi me te, qoft permes forces se vetedijes apo asaj te nderdijes.

Njeriu eshte nje qenje e cila akumulon energji, dhe permes energjise ai ekziston apo jeton/vepron, por poenta duhet te perqendrohet ne akumulimin e energjise pozitive sepse une personalisht i frigohem energjise negative, qoft ajo e imja apo personale apo e dikujt tjeter.

Fakti se njeriu e shkeli apo e perdhosi marrevshjen me perendine qe te jetonte i qete dhe i lumtur, sepse ishte i pavdekshem ne Kopshtin e Edenit, perendia i ka dhene djallit nje mori kompetencash mbi njeriun labil, apo mbi njeriun i cili me me deshire do ta pranonte Mbreterine e Djallit se sa Mbreterine e Zotit.

Prandaj dua te them se ne me veprimet tone e skalitim fatin tone, pra e arqitektojme fatin tone, ndersa sa i perket vdekjes apo arritja e pikes B te segmentit jete, mund tju them se ajo eshte ceshtje 100% e perendise...


Edituar pėr herė tė fundit nga protoni nė 20.02.10 10:40, edituar 1 herė gjithsej
avatar
protoni

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  Elizza prej 20.02.10 0:03

Pajtohem me Protonin!

Rituali me qirinjė ėshtė i ngjashėm si ritualet tjera me lavjerrės ose me unazė e zingjirė, ku duhet tė bėsh njė pyetje qė tė marrėsh njė pėrgjigje "po" ose "jo".

Ai qiriu do tė digjet dhe flaka s'ka se si tė jetė ndryshe pos e rregullt ose jo. E "t'ia lėm nė dorė" njė qiriu tė na thotė se si do tė jetė e ardhmja jonė tingllon mė shumė si budallallėk...

Pėrderisa ne pėrgatitemi pėr kėtė ritual, e bindim vetėn se do tė jetė e vėrtetė ajo qė "del". Vjen momenti i ndezjes sė qiriut, parashtrojmė pyetjen duke shikuar nė flakėn e tij, pastaj "lexojmė flakėn" dhe e bindim vetėn se pyetja e parashtruar mori pėrgjigjen ''Po'' ose ''Jo''.

Kėsaj "Po" ose 'Jo" ne qdo ditė i mbesim besnik me bindje e shpresė se do tė realizohet.......
........................
Megjithatė mund ta provoni!
Dikush ka nevojė tė bėj ndonjė ritual pėr tu bindur qė t'i shkoj deri nė fund diqkaje.
avatar
Elizza

1087


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  agnesa krasniqi prej 02.03.10 12:30

Dua ta di per te ardhmen time pak me shume, jo me qiri po me diēka tjeter.
avatar
agnesa krasniqi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  agnesa krasniqi prej 02.03.10 12:34

jo me qiri po me diq tjeter o magjistar
avatar
agnesa krasniqi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hipnotizimi:si mund ta hipnotizojm nje njeri

Mesazh  brisea kallushi prej 15.03.10 20:49

te lutem zoti magjistar,si mund ta hipnotizosh nje njeri?dua te di si ta hipnotizosh qe ai njeri te mendoi qe ka bere dashuri me ty......te lutem......
avatar
brisea kallushi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

blla blla

Mesazh  adon prej 23.03.10 22:59

hin ne www.syri3.com e ki librin e sabir krasniqit hipnoza shkenc apo fiksjon edhe mson shum sene per hipnozen . muncia 2 osht telehipnoza sen qi ti smunesh me bo kurr po neyse
avatar
adon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  adon prej 23.03.10 23:26

http://www.scribd.com/doc/23247790/Grimorium-Verum
avatar
adon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

E ardhmja

Mesazh  bardhi_tr prej 24.03.10 10:33

O i nderuar magjistar te ardhmen nuk mundet ta dije njeri pamvaresisht se disa qe parashikojne te ardhmen parashikojne vetem ato gjera qe i lejohet dhe jo me shum?
avatar
bardhi_tr

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

i believe

Mesazh  The-Moon prej 07.05.10 23:07

UN I BESOJ QIRIUT SEPSE E KAM PROVUAR TE MA REALIZOJ NJE DESHIR DHE KA FUNKSIONUAR SHUM PERFEKT

ATE DIT QE E KAM BERE KETE IA KOM LYPUR QIRIUT TE MA JEP NJE PERGJIGJE QE A DO TA KEM NJE NUMER TELEFONI TE NJE PERSONI TJTER QE NUK KISHA QYSH TA MARRSHA DHE QIRIU ME NDIMOJ DHE TASH E KOM NUMRIN TE CILIN E KERKOVA


UN BESOJ
avatar
The-Moon

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

parashikimi

Mesazh  jakud linda prej 23.06.10 20:06

nje pyetie kam per ju zoteri
qiriu ua tha numrin qe kerkonit ?
do ta pyes edh une mbase me jep numrin e barak obames ...
avatar
jakud linda

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

me ndihmoni ju lutem.

Mesazh  adhurim1 prej 24.06.10 15:19

A ka ndonje mundsi per ta parashikuar te ardhmen time nese po ju lutem te me tregoni sepse nuk dua te humb dashurin time qe e kam gjetur tani, dua ta mbaj per jete .
ju lutem teme ndihmoni qe te mbaj pergjithmon dashruin qe e kam tani.
avatar
adhurim1

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  ushtaridardan prej 24.06.10 22:32

Pse o njerez nuk e besoni zotin?
Ta lem le te ndodhe ēfare te doje ai!
Me mire eshte se po te futemi ne kundershtim me ligjet e tija!
avatar
ushtaridardan

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Uliks

Mesazh  Uliks prej 25.06.10 22:31

Ne nje te kaluar shum te afert shum gjera per opinionin e gjer kan qen te pa kapshme por me perparimin e shkences e teknologjis shum gjra dihen dhe jan te vertetuara shkenctarisht.Ne ke bot gjithqka esht e mundur pse e dhe kjo e parashikimit te mos jet.
avatar
Uliks

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

o mos besoni ne ksi sene

Mesazh  cObRa prej 26.06.10 20:23

Ku mundet dikush me dite ma shume perveqse ai qe te ka kriju dhe ta ka caktu fatin po hajt le te ma tregon dikush te ardhmen teme me pa nese eshte dikush ma i fort se Allahu xh.l
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  The-Moon prej 26.06.10 20:28

jakud linda shkruajti:nje pyetie kam per ju zoteri
qiriu ua tha numrin qe kerkonit ?
do ta pyes edh une mbase me jep numrin e barak obames ...


un e luta qiriun te me jep zgjidhje se ku mund ta gjej numrin qe e kerkojsha...nje jave me von me lindi ideja mendoj ndima e qiriut me ndimoj qe ku mundem ta kem nr menjeher ........


dhe ja sot nr e personit e kom ne celularin tim
avatar
The-Moon

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

zoteriiiiiii

Mesazh  cObRa prej 26.06.10 20:52

pa pyete njeher qiriun jo per numer po per nje gje tjeter vete se a do e jap un testin dhe me sa pike ta shofim a do e qėlloj kete her testin e semimaturessss
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  kitaristi prej 27.06.10 11:14

mos i besoni ketyre shpifjeve...askush nuk mund ta parashikoje dot te ardhmen....pervec allahut te madheruar...jan thjesht budalliqe. dhe qiriri dhe budalliqet e tjera. un mendoj qe esht llogjike qe qiriri ne nje ambjent mund te digjet ngadale, mund te digjet shpejt dhe mund te digjet me tym......

kitaristi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendjetje

Mesazh  adhurim1 prej 27.06.10 15:46

Pse o njerez nuk mbeshtetmi te zoti .
Le te ndodh qa te ndodh zoti na ka neve ne dore, mos u merni me asi sene edhe une ashtu kam vepru si ju por ja qe prej qe ja kam filluar me asi gjerash punte me behen keq e me keq e p te me degjoni mua nuk do ti benti kesi gjerat .
Besoni vetem ne zot normal ka edhe gjerat tjetra qe duhet besuar por pika e pare eshte ZOTI.
avatar
adhurim1

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendjetje

Mesazh  adhurim1 prej 27.06.10 15:53

A munedem me ju dy mendoj me ty COBRA edhe ty KITARIST me kontaktu psh me msn nese po ma shkurani email add e qoni e hym ne bisede bashke, sepse nuk ka asgje me te fuqishme se zoti ato duhet te dime te gjithe .
avatar
adhurim1

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  sara sara prej 07.07.10 0:03

Nese me ofrohet mundesija kisha pas deshire me dite dicka per te ardhmen time por jo permes qiriut po cfare mund te shihni ju per te ardhmen time ?

sara sara

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakėn e njė qiriri

Mesazh  alian aliu prej 13.09.10 15:08

fikro jeni nje njeri shum i mire pergezimet e mia per punet e tua

alian aliu

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi