A kane ardhur ata ne toke ?

Shko poshtė

A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  jugori prej 05.02.10 13:57

A kane ardhur ata ne toke ?
avatar
jugori

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Zattoo prej 05.02.10 19:26

Ata jane ne mesin tone, miku im.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  i panjohuri prej 05.02.10 22:12

Kete ne nuk e dime, ne s'dime te gjitha llojet e gjallesave te tokes jo me per jashtetokesoret.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  arsim brovina prej 07.02.10 22:00

william levy shkruajti:A kane ardhur ata ne toke ?

Mendoj se ata na kane vizituar shume here ...

arsim brovina

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Trigon prej 08.02.10 14:37

mendoj se jashtoksort jetojn ne trupin tone dhe udheheqin boten tone permes trupit tone
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  i panjohuri prej 08.02.10 14:56

E si jane futur ne trupin tone ata?
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Trigon prej 08.02.10 21:23

i panjohuri shkruajti:dhe si jane futur ne truoin tone ata?

nuk e di se po ta dinte njeriu nuk do te udhehiqej nga dikush tjeter po do ta udheheqte veten ndoshta dikush e din po nuk deshiron ta tregon nese ka dikush ndonje pergjigje me konkrete le te urdheron
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Elizza prej 08.02.10 22:29

Trigon shkruajti:mendoj se jashtoksort jetojn ne trupin tone dhe udheheqin boten tone permes trupit tone

Trigon, nuk ėshtė patjetėr se jashtėtokėsorėt jetojnė nė trupin tonė.
Sė pari kur iu referoheni s'kemi pse t'i quajmė "jashtėtokėsor" pasi tė jenė "futur nė trupin tonė dhe ne jetojmė bashkė me ta" nė tokė.
Pastaj po tė udhėhiqeshim prej tyre, atėherė qfarė roli kemi ne nė jetė?! Vetėm "makinė" e udhėhequr nga qenie jashtėtokėsore (apo t'i quajmė tokėsore)?!
Ne s'mund t'i mohojmė ata, por s'kemi as pse t'i ofrojmė kaq shumė sa t'i ju japim edhe atributin e udhėheqjes me ne.
Ekzistojnė sikurse edhe ne, bėjnė jetė ndoshta nė formė tė ndryshme nga kjo jona, mund tė mos kenė nevoja qė ne kemi, mund tė mos bėjnė atė qė bejmė ne... mund edhe tė na vizitojnė...mund tė jenė mė tė mirė...Kushedi! Universi ėshtė i gjėrė dhe s'mund tė kufizohemi vetėm me atė qė dimė.
Ka raste kur nė trupa tė njerėzve futen qenie tjera!
Dhe kėto raste s'kemi pse t'i pėrgjithėsojmė.
avatar
Elizza

223


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Elizza prej 08.02.10 22:36

Jashtėtokėsorėt ekzistojnė, por jo nė ne !!!
avatar
Elizza

223


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Trigon prej 09.02.10 1:53

E kisha fjalen per qeniet e erresires........... pse po them keshtu e udheheqin ēdo dite e me shume boten tone ?.........
A nuk e sheh ti se e keqja po shtohet dita dites, padrejtsia gjithashtu, ēdo gje e keqe sikur eshte ngritur si nje det i trazuar dhe ka vershuar edhe mbi qenien njerezore duke lene vetem gjurmet e saj shkatrrimtare, qe po i kemi edhe sot e kesaj dite dhe vetem sa po theksohen. Prandaj po te ishim udhehequr nga vullneti jone i lire i pa ndikuar nga qeniet e erresires jeta e njeriut sot do te ishte me e mire.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Zattoo prej 09.02.10 11:56

Mjerisht kjo qe thote Trigon eshte e vertete.
Ka 12 000 vite qe Toka eshte e pushtuar nga Illumitati-zvarraniket.Sipas religjioneve keta quhen djalli, xhind, fantazma etj te gjitha keto vijne nga zvarraniket (reptilianet) qe nuk ja duan te miren njeriut.
Te gjitha lufterat dhe gjakderdhjet vijne nga ata, sepse ata ushqehen me energjite tona negative.
Dhe shume, shume keq qe njeriu nuk e ka kuptuar akoma kete te vertete.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A kane ardhur ata ne toke ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi