Nje lindje binjakesh me ADN te ndryshme

Shko poshtė

Nje lindje binjakesh me ADN te ndryshme

Mesazh  Estilen prej 31.01.10 13:41

Binjake me baballare te ndryshemNje rast i rralle dhe i padegjuar me pare ka ngrire gjithe opinionin publik
ne Turqi, ku nje nene ka lindur binjake, por vetem njeri prej tyre
eshte djali i bashkeshortit te saj.

Burri qe tre vjet me pare ishte bere baba i binjakeve, ka vendosur te
divorcohet nga bashkeshortja, pasi analiza e ADN-se ka zbuluar se ai
nuk eshte babai biologjik i binjakut tjeter. Kete fenomen e shpjegon
termi shkencor “super-fekondim”.

Ngjarja eshte publikuar ne gazeten “Sabah”, sipas se ciles, burri agjent policie ne Stamboll me
inicialet A.K kishte filluar te dyshonte ne besnikerine e gruas dhe para se te niste procedurat e divorcit, kreu analizat e ADN-se se femijeve.

Nga keto analiza doli se vetem njeri prej femijeve
rezultoi 99.99 % i ngjashem me te, ndersa tjetri jo. E verteta e gjithe
ngjarjes eshte se para se gruaja te martohej me djalin e rekomanduar
nga familja, kishte pasur nje lidhje, te cilen vazhdoi ta ruante edhe
pas marteses.

Per rastin ne fjale, ajo ka pasur marredhenie
seksuale me te dy ne nje dite, ne mengjes me te dashurin dhe ne mbremje
me bashkeshortin. Nje rast i tille ndodh nje ne nje milione dhe mesa
duket, fati i keq i ka rastisur pikerisht asaj. Gjykata ka vendosur qe
djali biologjik i bashkeshortit t’i kaloje ne kujdestari babait, ndersa
femija tjeter ka shkuar ne jetimore.

Top.channel

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje lindje binjakesh me ADN te ndryshme

Mesazh  i panjohuri prej 31.01.10 14:38

kjo po qe eshte e forte.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi