Perandori jashtetokesore

Shko poshtė

Perandori jashtetokesore

Mesazh  MARKO prej 30.01.10 11:39

A ka ekzistuar vertet qytetrimi i peste i lashte ?

Arkeologet kinez kane zbuluar afer lumit te verdh nje qytetrim te 5 te lasht nga 4 qytetrimet e lashta qe njohim jane Mesopotamia – Egjipti - India dhe ai pran lumit te verdhe ky zbulim do te hedh drite mbi perandorin e verdhe.

Enet trikembore

Huang-Ti ndertoi enet trikembore ato nuk perdoreshin per ushqime as per ti ngrohur ato brendesia e tyre ishte mbushur me shpirtra.

Legjenda kineze thote se enet perfaqsonin dragonjt qe fluturonin lart siper reve, keto ene perdoreshin dhe per komunikim ne largesi sepse ato ishin te drejtuar nga ylli Regulus .

Lao Ce dhe Huang-Ti

Mbase perandori i verdh i ka kaluar dituri dhe fuqi te fsheura Lao Ces.
avatar
MARKO

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi