Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Shko poshtė

Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  Magus prej 16.01.10 0:45

Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Thirrje pėr tė ndihmuar (mbėshtetur) njė terapi tė pėrshtatshme pėr tė shėruar njė pacient

Rituali i parė


- Duhet tė bėhet nė njė dhomė tė qetė, me njė qiri ndezur dhe temjan
- Nuk preferohet nė prezencėn e pacientit nėse atij i mungon besimi, nėse po atėherė duhet qė duart tė afrohen mes vete

Qė kjo terapi, Zot, nė emrin tuaj dhe atė tė ėngjėllit Rafael, tė jetė e pėrshtatshme dhe efektive.
Rafael, mbėshtete (... X ... tregoni emrin e pacientit) nė luftėn e tij legjitime.
Largoj vuajtjet e tij, largoja peshėn e mėkateve tė tij, larg nga ēdo manifestim i keq nė trupin e tij, tė jesh i pranishėm nė anėn e tij.
Ėngjėll i shėrimit, Rafael, largoja (... X ...) dyshimin dhe trishtimin. Jepi atij besim nė fuqinė tuaj tė shėrimit. Jepi besim te ai, dhe mesazhin e misionit tė tij mes nesh.
I Shenjti Rafael, unė besoj nė fuqinė e dashurisė.

Ame (i) n

Kjo thirrje e fuqishme, bėhet kur ajo ėshtė e thėnė me zemėr

Rituali i dytė

Mund tė shoqėrohet edhe me njė thirrje Kabaliste (Kabala thotė qė sėmundjet kryesisht janė sėmundje tė trupit energjetikė, animus, shpirti, Nephesh) :

ATAH ROFE LAMAALOTH HA NEPHESH EL RAI
(Ju jeni ilaē i shkallėve tė shpirtit, i Plotfuqishėm)

Kjo fjali mund dhe duhet tė thuhet pa asnjė pėrmbajtje, gjatė gjithė ditės dhe natės, me zė tė lartė ose nė mendje . E pėrsėritura ngarkon fuqi magjike.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  elizabeta8@yahoo.com prej 17.01.10 13:19

Ishte nje cift dhe burri ishte i semure. i thote gruaja burrit pse nuk shkon te nje dijetar qe te te sherojne.
Kur shkon burri tek dijetari, ai i thote qe te sherohesh do te thuash shume shpesh neper shtepi - jam mire , jam mire, jam mire, dhe nderkohe nga kjo terapi burri shendoshet.
Tani meqenese burri u shendosh , gruaja i thote shko tek dijetari qe te bejn derman se ti nuk je shume i zoti per seks . Pasi burri shkon tek dijetari ai nga ato fjale qe thonte mori force te madhe seksuale. nderkohe gruaja e pyet se cfare thu ti qe te ka ardh forca . Burri nuk ju pergjigj. Nje dite kur burri kujtonte se nuk ishte gruaja ne shtepi filloi ritualin - nuk eshte gruaja ime, nuk eshte gruaja ime ,nuk eshte gruaja ime.

Me kete deshta me tregu se sherimi me i mire eshte autosugjestioni.
avatar
elizabeta8@yahoo.com

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  niku magic man prej 07.09.12 13:56

pershendetje magjistar desha te te pyes tek ky rituali i dyt ti the ato fjalet nese perseriten ngarkohen fuqi te medha po at her si mund ti shkarkojm ato energji ose ti perdorim per qellimin { ,,,x...}
avatar
niku magic man

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  dianaa2000 prej 26.01.14 13:49

Qka asht ajo temjan me trego dhe ku Mund ta gjej at temjan
avatar
dianaa2000

Kerkoj njeriun me emrin INARONI te lutem me dergo mesazh dhe me trego se ku gjindet hogja ne shkoder te pershendes.

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  55 prej 27.01.14 11:11

Ekisha degjuar edhe diku tjeter qe Kryeengjelli Rafael sheron te semuret.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  Crash prej 28.01.14 14:16

Magus shkruajti:Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Thirrje pėr tė ndihmuar (mbėshtetur) njė terapi tė pėrshtatshme pėr tė shėruar njė pacient

Rituali i parė


- Duhet tė bėhet nė njė dhomė tė qetė, me njė qiri ndezur dhe temjan
- Nuk preferohet nė prezencėn e pacientit nėse atij i mungon besimi, nėse po atėherė duhet qė duart tė afrohen mes vete

Qė kjo terapi, Zot, nė emrin tuaj dhe atė tė ėngjėllit Rafael, tė jetė e pėrshtatshme dhe efektive.
Rafael, mbėshtete (... X ... tregoni emrin e pacientit) nė luftėn e tij legjitime.
Largoj vuajtjet e tij, largoja peshėn e mėkateve tė tij, larg nga ēdo manifestim i keq nė trupin e tij, tė jesh i pranishėm nė anėn e tij.
Ėngjėll i shėrimit, Rafael, largoja (... X ...) dyshimin dhe trishtimin. Jepi atij besim nė fuqinė tuaj tė shėrimit. Jepi besim te ai, dhe mesazhin e misionit tė tij mes nesh.
I Shenjti Rafael, unė besoj nė fuqinė e dashurisė.

Ame (i) n

Kjo thirrje e fuqishme, bėhet kur ajo ėshtė e thėnė me zemėr

Rituali i dytė

Mund tė shoqėrohet edhe me njė thirrje Kabaliste (Kabala thotė qė  sėmundjet kryesisht janė sėmundje tė trupit energjetikė, animus, shpirti, Nephesh) :

ATAH ROFE LAMAALOTH HA NEPHESH EL RAI
(Ju jeni ilaē i shkallėve tė shpirtit, i Plotfuqishėm)

Kjo fjali mund dhe duhet tė thuhet pa asnjė pėrmbajtje, gjatė gjithė ditės dhe natės, me zė tė lartė ose nė mendje . E pėrsėritura ngarkon fuqi magjike.
Magus kto rituale qe i tregon i ke provuar ndonjeher ke fakte per kto un nuk e di ndonje njeri ne kte forum qe tha e provova dhe funksionoi :O
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual pėr tė ndihmuar njė tė sėmurė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi