Ritual - tė fitosh besim nė vete

Shko poshtė

Ritual - tė fitosh besim nė vete

Mesazh  Magus prej 13.01.10 23:35

Ritual pėr tė fituar besimin nė vete
Lloji i magjisė : i bardhė

Pėrbėrės:

Njė qiri i kuq
Njė pasqyrė

Faza:
Ēdo mėngjes pas zgjimit, pas ngrėnjės sė mėngjesit, ndezni njė qiri tė kuq dhe fiksoni me shikim flakėn pėr disa minuta duke praktikuar marrjen dhe nxjerren e frymės nė mėnyrė tė thellė.

Pastaj shikoni veten nė pasqyrė dhe thoni me zė tė lartė:

"Unė jam i (e) fort (ė), Unė jam i (e) bukur
Unė jam i (e) sigurt (ė) nė veten time dhe unė kam plotė kapacitete’’

Pastaj fikni qirin dhe vazhdoni preokupimet e juaja tė pėrditshme.
Procedura duhet tė pėrsėritet ēdo mėngjes derisa qiri tė djeget plotėsisht dhe prisni disa ditė pėrpara se tė ketė efekt mbi juve.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faliminderit per kete sugjerim

Mesazh  The-Moon prej 18.02.10 18:51

mendoj qe do te me bej mir kjo spse nuk kam shum besim ne vet vete kam frik nga vetvetja qe nuk mundet ta bej ate qe dua ta bej .....
avatar
The-Moon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė fitosh besim nė vete

Mesazh  FTESĖ NĖ TĖ VĖRTETĖN prej 22.05.10 7:41

Kjo nuk quhet magji por "autosugjestion"
pershėndetje
avatar
FTESĖ NĖ TĖ VĖRTETĖN

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė fitosh besim nė vete

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi