Ritual - kundėr grindjeve

Shko poshtė

Ritual - kundėr grindjeve

Mesazh  Magus prej 13.01.10 23:18

Ritual kundėr grindjeve
Lloji: magjie e bardhe

Qė paqja dhe harmonia tė pushtoj njė vend ku ekzistojnė konfliktet dhe grindjet

Pėrbėrės :
• Njė tufė majdanozi tė freskėt

Rituali

Merrni njė tufė majdanozi tė freskėt dhe lejeni tė zhytet nė ujė burimi pėr pesėmbėdhjetė minuta.

Pastaj e merrni tufėn sa ėshtė e lagėsht dhe e stėrpikni nė ēdo dhomė tė shtėpisė tuaj apo apartamenti, sidomos ato ku kanė ndodhur konfliktet, dhe shqiptoni kėtė thirrje:
"Qė esenca e kėtij majdanozi tė pėrzier me ujė,
tė bėjė qė tė mbretėrojė qetėsi dhe kthjelltėsi.
Ashtu qoftė. "
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi