Horoskopi Erotik

Shko poshtė

Horoskopi Erotik

Mesazh  Jon prej 04.01.10 22:30

Horoskopi ErotikShenja juaj e horoskopit ju zbulon tėrė profilin psikik (karakterin, temperamentin,vijat e personalitetit dhe tė tjera), si edhe potencialet seksuale dhe prirjet. Me rėndėsi ėshtė qė t’i njohim sa mė mirė prirje seksuale tė shenjave tė horoskopit, si edhe mėnyrėn ose stilin qė ata i preferojnė nė mėnyrė tė veēantė gjatė bėrjes dashuri. Pra, me njohjen sa mė tė mirė tė partnerit tė vet tė tashėm apo atij potencial keni mundėsi mė tė mėdha pėr tė zbukuruar dashurinė dhe jetėn tuaj seksuale.


DASHI

GRUAJA
Ėshtė shumė temperamente, erotike dhe impulsive. E tėrheqin aventurat e dashurisė, kurse nė marrėdhėniet seksuale dėshiron tė bėjė eksperimente nė mėnyra tė ndryshme. Ka ambicie pėr dominim.

BURRI
Shumė i durueshėm dhe potent – me apetite tė gjera seksuale.Tek ai dominon pasioni, por edhe impulsi, ashtu qė “rrebeshi i
dashurisė” mund tė pėrsėritet ose i shpejtė – kohėshkurtėr.

Stili i dashurisė
Diktoni gjithmonė tempon, si nė shtrat, ashtu edhe jashtė tij! Saktėsisht dini se ēfarė kėrkoni dhe ēka ju kėnaq nė dashuri, si edhe ēfarė ju sjell deri tė befasitė; jeni tė gatshėm tė teproni. Pėr ju dashuria dhe seksi janė dy kategori tė ndryshme. Jeni shumė kėmbėngulės nė kėrkesa, ju befason paraloja aktive dhe kėnaqeni me secilėn pjesė tė trupit tuaj dhe tė partnerit.

Pozita
Ajo mund tė jetė njė pozė e cila juve ju qet nė pozitė dominuese: partneri ėshtė nė shpinė, kurse ju e keni kaluar (hipur si kalit) dhe jeni lėshuar nė gjunjė - pozitė nė tė cilėn mund tė kontrolloni lėvizjet dhe ritmin.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, qafa dhe veshėt.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: prekjet, aksioni, pasioni, provokimi ose erotika e dikujt – pamja e lirė.


DEMI


GRUAJA
Ajo ėshtė shumė e pasionuar dhe romantike, kurse pėr tė realizuar qėllimin kulmor tė dashurisė dhe tė seksit, duhet tė lirohet plotėsisht prej tė gjitha paragjykimeve. Kėnaqet nė begatinė e kushteve tė mira, pasionet dhe emocioneve qė shprehen nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė.

BURRI
Ai ėshtė dashnor i mirė, di tė jetė shumė tėrheqės dhe emocional. Ndikon seksi dhe romantik, kurse partneren e vet e mbulon me tė puthura, prekje dhe lajthitje tė ėmbla. Megjithatė, ėshtė i papėrmbajtur nė lojėrat e dashurisė - seksit.

Stili i dashurisė
Jeni jashtėzakonisht tė shkathtė nė dashuri dhe nė marrėdhėnie seksuale, shkėlqyeshėm e zbuloni mėnyrėn qė duart e partnerit dhe buzėt t’i vėni gjithmonė nė “vend tė pėrshtatshėm”, nė stilin: “Vė gjėrat nė vend tė vet - adekuat”. Kėnaqeni nė paralojė tė gjatė, d.m.th. lėshoheni furishėm nė kėnaqėsinė e marrėdhėnieve intime. Prekjet me pasion dhe puthjet e gjata ju shqetėsojnė jashtėzakonisht.

Pozita
Ju jeni nė disa pozita nė shpinė (gruaja), kurse partneri ka kalėruar, ndėrsa pėr burra vlen pozita e kundėrt (partnerja ėshtė nė shpinė). Preferoni pozitėn nė gjunjė, edhe pse te ju janė tė lejueshme tė gjitha pozitat tė cilat ju ofrojnė kėnaqėsinė maksimale.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, zverku dhe qafa.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin (tėrheqin, stimulojnė): prekjet, pamja ose erotika provokuese, “molla e ndaluar”.


BINJAKĖT

GRUAJA
Kėrkon pa u lodhur “binjakėt e vet kozmikė”, d.m.th., pėr loēkėn e tij tė lindur e cila duhet t’i dhurojė mbėshtetje dhe kuptim seksual. Pėr tė dashurin e saj ėshtė shumė tėrheqėse, spirtuoze, shpirtėrore, mendjehollė, e hareshme, kureshtare dhe “shejtane”.

BURRI
Ai ėshtė shumė aktiv, kureshtar edhe nė shikim tė parė “i pakapshėm”. Ka fantazi tė ndritshme pėr dashuri - seks, por nė disa raste ėshtė konfuz nė raport me partneren e vet – realizon vetėm aq sa partnerja i lejon.

Stili i dashurisė
Aventurat e dashurisė pėr ju janė tė domosdoshme pėr tė qenė tė kėnaqur gjatė aktit tė bėrjes sė dashurisė - seksit. Jua ēon zemrėn peshė zėri, dukja, buzėt – secili detaj nė kokėn tuaj ngashėnjen mendjen dhe krijon fantazinė e re seksuale. Keni nevojė: tė dėgjoni, tė veproni, tė merrni erė, tė lėpiheni, tė shijoni, tė provoni krejt ēka i takon kėnaqėsisė sė dashurisė seksuale.

Pozita
Disa nga pozitat e shtrira nė krah apo nė ijė, fytyrė pėr fytyrė, si edhe gjatė aktivitetit tė madh tė kėmbės dhe dorės gjatė pozitave tė ndryshme “akrobatike”.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, sidomos pjesa prej te gishti i vogėl i dorės dhe deri te bėrryli.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju tėrheq: biseda, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe detajet tjera tė ndryshme.


GAFORRJA


GRUAJA
Ajo ėshtė njė dashnore romantike, e cila bazohet krejt nė ndjenjat e saj tė thella, nganjėherė tė ēuditshme, por edhe sensibile. Lėshohet “majave” tė dashurisė dhe tė seksit vetėm kur ndjen se ėshtė e pėrkėdhelur, e kujdesshme, e respektuar dhe e dashuruar (e gatshme). Emocionet e forta e ushqejnė fantazinė dhe ėndjet e saja tė begata – ėndėrrimet.

BURRI
Di t’ju mashtrojė me shprehjen shpeshtė tė emocioneve tė tija tė thella, me butėsi tė pakufishme dhe ėshtė shumė romantik. Ka prirje pėr imagjinatė dhe di tė satisfaksionojė emocionet dhe tė kėnaqė seksualisht partneren e vet nė mėnyra tė ndryshme.

Stili i dashurisė
Adhuron mjaft zona tė ndjeshme dhe paralojėn e gjatė imagjinuese e cila ju ndez (kall) streset dhe afshet e ngrohta tė dashurisė. Kulmi i dashurisė – i seksit ėshtė pėr ta “akt i dorėzimit”, ėshtė e nevojshme tė ndjehet besimi i plotė i cili ēon kah lidhjet emocionale. Tė folurit e syve, njomėsia dhe tė shumė puthjeve, pėrkėdheljet dhe prekjet janė “dobėsitė” e tija. Secila pjesė e trupit ėshtė pikė e ndjeshme e saj, por vetėm nėn “rėnien e emocioneve tė forta”, sepse vetėm ndjenjat ēojnė kah afshet.

Pozita
Partneri juaj ėshtė nė pozitėn ulur, me kėmbė tė hapura gjerė e gjatė, kurse ju gjendeni nė krahun e tij (pėr gra, kurse pėr burra nė tė kundėrtėn), fytyrė pėr fytyrė, gjatė pėrqafimeve dhe puthjeve tė gjata, si edhe prekje. Pastaj, pozita nė shpinė dhe nė anė (krah), e cila ju lejon kontakt tė afėrt dhe shumė shprehje tė ndjenjave.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, sidomos gjiri, majat e sisėve dhe barku.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxit: butėsia – njomėsia, shikimi i ngrohtė, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe puthjet e afshuara.


LUANI


GRUAJA
Ajo ėshtė heroinė romantike, energjike dhe shumė temperamente – sipas nevojės di tė jetė edhe shumė e ndjeshme. Gjaku i ngrohtė “rrymon” nėpėr damarėt e saj, por nė pozitė tė caktuar di tė japė edhe efekte tė kundėrta. Kur marrin flakė afshet e saj ndaj partnerit ėshtė shumė kėmbėngulėse nė plotėsimin e kėrkesave tė veta seksuale. Ajo ėshtė edhe dashnore shpirtmadhe.

BURRI
Ai gjithmonė ėshtė “vetvetja”, i dalluar, “kalorės me zemėr luani” – dashuria ėshtė pasioni i tij i madh! Dėshiron tė jetė mė i miri nė gjithēka – ky ėshtė preokupimi i tij. Nė vepėr ėshtė shumė kryelartė, i pasionuar, romantik dhe zemėrmirė dhe shpirtmadh. Ai prin nė ēdo aspekt, dominon, por ka shumė kujdes ndaj dashnores, tė cilėn e ruan dhe e mbron shumė mirė.

Stili i dashurisė
Synimet i shfaqin drejtpėrdrejtė dhe me pasion ndjenjat e veta. Motivohen nga ledhatimet, shikimet, pamjet provokuese dhe mirėsjelljet. “Apetitin seksual” e kanė shumė tė theksuar, goxha shumė janė tė pėrmbajtur dhe kėmbėngulės.
Gjatė bėrjes dashuri dhe seks ēdo herė ndėrrohet energjinė dhe thellėsia e ndjeshmėrisė. Ata janė goxha shumė potentė dhe ėshtė lehtė t’i “kallesh” afshet e tyre, gjatė tė cilave ndahen qartė emocionet nga shtytja seksuale.

Pozita
Ai nė tė cilin uleni ballė pėr ballė partnerit tuaj, qė pastaj ju lejon variacione tė ndryshme tė pozave ulėse. Veēanėrisht ju motivojnė pozat e ndryshme nė tė cilat mund tė realizoni “epėrsinė seksuale” mbi partnerin.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, sidomos shpina, kofshėt dhe gilcat e kofshėve.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: “shikimet e zjarrta”, shkėndijat qė dalin nga ngjyra e zėrit tė dikujt ose tė lėvizjes, si edhe puthjet pasionuese.


VIRGJĖRESHA

GRUAJA
Nė shikim tė parė ėshtė shumė e ashpėr, e nozulluar (e pajisur) mirė me tė gjitha maniret e mundshme tė sjelljes. Natyrisht, pas kėtyre pozave tė ushtruara mirė fshihet dinjiteti dhe karakteri emocional Por, deri tek emocionet e saja subtile dhe pasioni pėr ēlirimin nga “shtrėngimet e rėnda” arrihet vetėm me durim tė pafund, me dėshmi tė pėrhershme dhe me dashuri pa rezervė.

BURRI
Vepron me rezervė dhe “i uritur”, natyrisht krejt nė tentim pėr tė kontrolluar mirė emocionet e veta dhe dėshirat e zjarrta qė ka. Megjithėkėtė, ėshtė e mundshme tė ikė nga ajo pozitė, nėse partnerja tregon ndjenja tė sinqerta, dėshirė tė madhe dhe stil tė lartė. Spirituoziteti (mendjemprehtėsia) i saj ėshtė shumė me rėndėsi, por as ai nuk ėshtė imun gjatė “vėrshimit tė dėshirave tė
flakta”.

Stili i dashurisė
Ka shumė kėrkesa – secili detaj ėshtė i rėndėsishėm! Adhuron ndjeshmėrinė e besimit tė afėrsisė. Posaēėrisht ka nevojė pėr t’u gjendur, gjegjėsisht pėr tė vendosur nė tė njėjtat valė me partnerin e vet. Stili dhe teknika e tė bėrit dashuri janė shumė tė rėndėsishme, por kanė detyrim “pėrmbajtjen” nė tė gjithēka – d.m.th., pa e tepruar.

Pozita
Pozita nė tė cilėn i uleni partnerit nė krah (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta), puqjet e trupit dhe tė duarve janė zakonisht tė rėndėsishme, veēanėrisht nė qafė dhe gjoks. Disa nga pozitat e shtrira fytyrė pėr fytyrė, si edhe mundėsia qė tė shihni qartė reagimet e fytyrės.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht barku dhe pjesa prej te kėrthiza e teposhtė.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: romantika, zėri i ėmbėl i partnerit, mimika dhe pamja e tėrėsishme e ambientit.


PESHORJA

GRUAJA
Ajo ėshtė tėrheqėse dhe artiste e kėndshme, sipas nevojės e pandashme dhe e pastėr, e turpshme dhe modeste. Kėnaqet nė bėrjen e lojės dhe mirė i njeh mrekullitė e ndryshme tė dashurisė pėr tė pushtuar partnerin. Ka “luks” tė rafiniruar dhe lehtė u dorėzohet ngacmimeve tė dashurisė dhe pasioneve tė mėdha. Pretendon shumė dhe pėr secilin shikim pret “trajtim tė posaēėm”.

BURRI
Ai ėshtė romantik i madh, pa dallim e tėrheqin dhe e ngacmojnė tė gjitha mrekullitė e grave. Partneres sė vet di t’i pėrgatisė mrekulli magjike dhe momente tė paharrueshme nė kombinim me ėmbėlsirat shpirtėrore, me afsh tė dashurisė dhe kėnaqėsi seksuale. Ėshtė shumė nur, tėrheqės, i kėndshėm dhe me menēuri shfrytėzon tė gjitha pėrparėsitė e veta gjatė vardisjes.

Stili i dashurisė
Preferohen stile fisnike, kurse marrėdhėniet me partnerin ēojnė kah “dalldisjet e dashurisė”, gjatė tė cilave di tė kanalizojė mirė afshet e veta. Synon harmonizimin e plotė tė shpirtit dhe tė trupit, tė emocioneve dhe tė afshit ose bashkimin e tėrėsishėm nė relacion me partnerin e vet tė dashur.

Pozita
Njėra prej pozitave ėshtė ajo qė ju jeni shtrirė nė shpinė, kurse partneri ju ėshtė gjunjėzuar pėrmbi (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta). Veēanėrisht ėshtė me rėndėsi pėrdorimi i ekstremiteteve dhe lėvizjet aktive.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht vendet pėrgjatė kurrizit, kofshėve dhe barkut.

Sugjestioni
Nė fantazinė seksuale ju nxisin: pamja e dikujt – pėrshtypja, rrjedhat e ndryshme tė sensibilitetit, shikimet e “nxehta”, lėvizjet dhe puthjet e pasionuara (me afsh).


AKREPI


GRUAJA
Ajo ėshtė mbretėreshė e transformimit nga shpėrkėndyesja (mashtruesja) e dashurisė, e pakundėrshtueshme ose e pushtueses sė pasionuar, deri te dashnorja delikate. Di tė jetė shumė misterioze (tinėzake) dhe provokuese, por edhe emocionale. Nėpėr damarėt e saj rrjedh gjaku i nxehtė, qė e bėn jashtėzakonisht tė ndjeshme, kurse nė anėn e dashurisė dhe seksit tė turpshme ose fatale. Ka kufi mes dashurisė dhe pasionit, por gjithmonė e zgjedh maksimumin.

BURRI
Ai ėshtė shumė i pasionuar. Pėrvetėsimi i ndonjė tė dashure ėshtė preokupimi kryesor i tij. Ndien nevojė pėr tė dominuar nė lojėrat e dashurisė dhe mbase mund tė bėjė ēdo gjė qė t’ju kėnaqė plotėsisht ose t’ju hutojė krejtėsisht me pasionet e veta. Madje, edhe fshehtėsia e saj ose mrekullia dinė tė hipnotizojnė, sepse me dinakėri dhe shkathtėsi shfrytėzon tė gjitha mrekullitė e dashurisė. Ėshtė mjeshtėr i vėrtetė nė pėrvetėsimin e femrave, kurse partneres sė vet i dhuron kėnaqėsi tė madhe gjatė seksit. Ėshtė shumė potent.

Stili i dashurisė
Adhuron provokime tė ndryshme qė ngrehin nivelin e trupit dhe adrenalinės. I dorėzohet tėrėsisht kulmit tė dashurisė vetėm atėherė kur e ndien se e ka pėrvetėsuar plotėsisht, e ka bėrė ose e ka kėnaqur partnerin. Disponon pasion tė jashtėzakonshėm me tė cilin me shkathtėsi e realizon qėllimin e pėrbashkėt. Ėshtė dashnor i shkėlqyeshėm, por edhe shumė i komplikuar.

Pozita
Pozita nė tė cilėn i uleni partnerit nė krah (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta),puqjet e trupit dhe tė duarve janė zakonisht tė rėndėsishme, veēanėrisht nė qafė dhe gjoks. Disa nga pozitat e shtrira fytyrė pėr fytyrė, si edhe mundėsia qė tė shihni qartė reagimet e fytyrės.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht barku dhe pjesa rreth kėrthizės e teposhtė.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: ngjyra e zėrit, gjestet ose mimika, pamja etėrėsishme dhe lėvizjet.


SHIGJETARI

GRUAJA
Ajo ėshtė shumė temperamente, impulsive, tėrheqėse dhe sipas nevojės provokuese. Di qartė se ēfarė dėshiron prej partnerit tė dashur dhe e dallon mirė dashurinė prej pasionit. Pėr sjelljet e saj ndjen nevojėn pėr pėrjetime aventuriere, dominimin, shqetėsimin shpirtėror qė ia ēon zemrėn peshė dhe mosbredhjen. Ėshtė goxha origjinale dhe shumė e drejtpėrdrejtė (shpesh i mungon ndjenja e baraspeshės) kur shpreh ndjenjat e veta tė pushtuara.

BURRI
Ai ėshtė shumė energjik dhe i gjindshėm gjatė takimit me tė dashurėn, vardisjes ose marrėdhėnies seksuale. Me sharmin e jashtėzakonshėm qė disponon di tė veprojė me mendjehollėsi (nė mėnyrė spirtuoze) dhe dėfryese – krejt ēka partneren e ēarmatos para nisjes sė pushtimit tė tij. Ėshtė impulsiv dhe shumė drejtpėrdrejt shpreh ndjenjat, dėshirat seksuale ose aspiratat. Pėr tė nuk ekziston “jo” ose “nuk mundi” – ai tė gjitha mundet nėse ėshtė i pasionuar me ndjenja.

Stili i dashurisė
Adhurojnė lirinė nė ēfarėdo pikėpamje, por jo edhe prangat, pengesat. Stili i tyre ėshtė origjinal dhe i drejtpėrdrejtė, nė pėrgjithėsi iu dorėzohen stuhive tė dashurisė dhe seksit. Ndonjėherė ndikojnė si “tė pafrenueshėm dhe tė egėr”, qė sjell deri tė brengosja motivuese, duke pėrkujtuar se klasikja tėrheq mė sė pakut.

Pozita
Disa nga pozitat nė kėmbė, me fytyrė ose me shpinė kah partneri. Veēmas
preferojnė dozėn e caktuar bashkėkohore ose origjinale nė aktin e dashurisė, si ekzibicionizėm

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, qafa, pas veshėve, ana sė brendshme e gjunjėve, gjoksi dhe fundbarku.

Sugjestioni
Nė fantazitė seksuale ju nxisin: ngjyra dhe lėvizjet e syve, mimika, shkrirja e tėrėsishme.


BRICJAPI

GRUAJA
Ka kritere shumė tė larta, tė cilat ia shtron partnerit tė vet, gjatė tė cilave e shton gjithnjė listėn e kėrkesave. Para shprehjes sė ndjenjave ėshtė parimore, e pėrmbajtur dhe “tepėr e rezervuar” – pėr tė gjitha ekzistojnė rregullat e caktuara. Megjithatė, di tė jetė edhe shumė emocionale ose e lėndueshme, e cila mbasi tė ndjejė sigurinė maksimale dhe besimin shpreh ndjenjat dhe pasionin e vet.

BURRI
Ai ėshtė besnik, i qėndrueshėm dhe kėmbėngulės nė qėllimet qė synon. Frenon ndjenjat e veta, por humb gjithmonė kontrollin kur ka para vetes partneren tėrheqėse, e cila nė shprehjen e vet veēon me kujdes emocionet, pasionet dhe aftėsitė praktike. Nė marrėdhėniet intime ėshtė i dhėnė me mish e shpirt, shumė kėmbėngulės pėr tė vendosur “kritere tė rrepta”.

Stili i dashurisė
Sipas stilit tė tyre janė shumė konservativė, preferojnė ēdo gjė qė motivon marrėdhėniet intime, sigurinė dhe besimin. Gjithnjė nė mėnyrė tė durueshme dhe tė sigurt, me doza tė recetave tė sprovuar vjen deri tek ajo qė dėshiron nė raport me dashurinė dhe seksin.

Pozita
Gjendeni nė njėrėn prej pozitave tė gjunjėzimit, kurse partneri juaj ka
rolin kryesor (pėr gra, kurse pėr burra e kundėrta). Veē e veē preferoni
pozitat klasike, p.sh. pozitėn nė shpinė ose anėsoren.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, veēanėrisht ana e brendshme e gjunjėve, shputave, gjoksit dhe barkut.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: pėrzemėrsitė e ndryshme, shikimet e ngrohta, ngjyra e zėrit, lėvizjet dhe sjelljet e arsyeshme.


UJORI

GRUAJA
Ajo ėshtė dashnore jo e zakonshme dhe e kėndshme, tek e cila janė pėrziera mirė ndjenjat e ndryshme, forca e intelektit, prirja (instinkti, impulsi, nxitja, shkasi) dhe shtytja pėr Miqteėsi. Di tė jetė bandillė (mashtruese) e vėrtetė, e cila josh (ngacmon meshkujt) me paraqitjen e saj, me sharmin dhe origjinalitetin – me sjellje tė pagabueshme. Nganjėherė nuk ėshtė e vetėdijshme pėr epshin e vet, ndėrsa ndonjėherė secilin detaj ose lėvizje tė trupit e shfrytėzon nė shėrbim tė realizimit tė lidhjeve tė me ndonjė tė dashur

BURRI
Ai si fenomen ėshtė fascinant, le pėrshtypje me sjelljet e tija dhe gjatė tyre ėshtė befasisht dashnor inventiv. Di tė magjepsė me idetė e tija tė pazakonshme, me shprehje kreative, me gjerėsi emocionale dhe me njė fantazi tė begatė tė dashurisė dhe tė seksit. Ai partneren e vet nuk e le kurrė indiferente; nėse duhet, di ta bėjė shumė tė lumtur nė tė gjitha sferat.

Stili i dashurisė
Adhurojnė stimulimin intelektual! Pėr ta seksi paraqet lidhje tė veēantė tė pėrvojės erotike intelektuale dhe jashtėzakonisht emocionale. Meqė ėshtė term “jashtėzakonisht“ elastik – preferojnė origjinalitet, joshmangshmėri dhe njė dozė tė caktuar (mė e vogėl ose mė e madhe, varet nga pika e stimulimit, inspirimit (ose brengosjes emocionale) ekzibicionist.

Pozita
Disa nga pozitat nė kėmbė, fytyrė pėr fytyrė, ose me shpinė tė kthyer kah
partneri. Pozita qė lejon aktivitet maksimal, eksperimentim, akrobacion ose diēka tė pazakonshme – krejt varet nga entuziazmi, pasioni dhe inspirimi.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, gjymtyrėt (syri i kėmbės, flagana e gishtit, zokthi i dorės – i kėmbės, noēka), pjesa e brendshme e kofshės, gilcat e kofshės,shputat e kėmbėve, gjiri dhe majat e sisėve.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: shikimet e ėmbla, ngjyra e zėrit, mirėsjellja dhe maturia.


PESHQIT

GRUAJA
Ajo ėshtė heroinė romantike e cila paraqet sintezėn e imagjinatės dhe realitetit,ndjenjave dhe pasionit (afshit), zhgjėndrrės dhe fantazisė. Dashuria ėshtė ushqimi i saj shpirtėror dhe iu lėshohet plotėsisht ndjenjave tė veta, partnerit dhe stuhive tė dashurisė. Imagjinata e saj kapėrcen kornizat standarde, kurse nė kombinim me impulset e dashurisė dhe shtytjes kjo sjell kah realizimi i fantazisė ose kah fataliteti. Ėshtė e hershme dhe “bie lehtė” nė shprehje sentimentale, ndjeshmėrisė ose mashtrim tė dashurisė.

BURRI
Ai ėshtė jashtėzakonisht i motivuar dhe posedon sharm tė papėrballueshėm – Rome i vėrtetė. Imagjinata e tij dhe shprehjet e tija tė pafundme do t’ju qesin nė lartėsitė qiellore. Ai di tė magjepsė emocionet dhe tė bėjė fatlum partneren e vet.
Emocionet dhe pasionet janė gjithmonė tė ngjeshura dhe tė pandashme, tė cilat bien dhe ngrihen lehtė nga gjėrat e ėmbla, por befasinė mė tė madhe e ndjen nė marrėdhėniet e dashurisė – seksit. Janė shumė fisnikė, tolerantė dhe dashnorė tė
kujdesshėm.

Stili i dashurisė
Detyrimi qė tė ndikojė nė mėnyrė stimuluese nė secilėn pjesė tė trupit. Afshi i frymėzuar tė cilin e ndjeni liron ndjeshmėrinė tuaj, imagjinatėn dhe fantazinė erotike. Shkalla mė e lartė nė marrėdhėniet e dashurisė dhe seksit qė kanė lidhje me ju paraqet “ kapėrcimin nė dimensionin tjetėr kohor”. Begatia e ndjenjave, puthjet dhe prekjet ndikojnė nė mėnyrė stimuluese nė ju.

Pozita
Njėra nga pozitat e pazakonshme dhe mjaft e preferuar dhe e kėndshme ėshtė shtrirja anash, kurse partneri ėshtė mbas jush, pranė tė cilit ndjeni me ėndje prekjet, zėrin, frymėn dhe secilin stimulim tė mundshėm (pėr femra, kurse pėr meshkuj e kundėrta). Gjithmonė duhet tė ekzistojnė shprehjet e pakufizueshme tė ndjenjave, puthjet dhe ledhatimet e ndryshme.

Zonat erotike
Pėrveē zonave joshėse seksuale, nė mėnyrė tė veēantė shputat e kėmbėve,
tabanėt, pulpat e kėmbėve, gjymtyrėt (kyēet, qafa e kėmbės, zokthat e dorės, syri i kėmbės), kėrdhokullat, pastaj gjiri, majat e sisėve dhe barku.

Sugjestcioni
Nė fantazinė seksuale ju tėrheqin: shikimet e ėmbla, ngjyra e syve, mirėsjellja dhe lojėrat nė thellėsitė “ujore”
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Luli prej 11.07.11 14:00

Horoskopi erotik per meshkuj!


Dashi

Burrat Dash jane shume "reaktive": nuk duhet pritur shume per ti ndizur seksualisht!
Deshira e tyre eshte qe te kenaqin femren: te mos e bejne te kenaqet eshte nje humbje e tyre, nje atentat kunder egoizmit te tyre.
Mundet qe ata ti pershtaten dhe te luajne lojra te gjata, perkedhelje, fjale te embla vetem per te kenaqur ne menyre te kompletuar dhe totale femren, me te cilen bejne dashuri.
Burrat e kesaj shenje duan seksin e shpejte, por nuk jane te terhequr nga femrat qe ju jipen shume shpejt. Kerkojne rrezikun, domethene sfiden dhe aventuren.
Femra e deshiruar nga nje mashkull I kesaj shenje, duhet te jete e hedhur dhe sportive, por ketij trupi tonik duhet ti lere zona te buta, keshtu qe mashkulli Dash te mund te preke dhe te puthe.
Si ta bejme per vete: veshje seksi, fantazi dhe te jesh shume trasgresive.
Partnere ideale: Shigjetari

Demi

Mashkulli I kesaj shenje I do gjerat tradicionale dhe seksi nuk ben perjashtim. Vendi I preferuar eshte nje krevat I madh dhe I forte, me jasteke te bute dhe nje guverte te ngrohte.
Gjate kontaktit mos e shperqendroni: ndryshe mund te terbohet si nje . . . Dem I vertete! Per cdo ndalese duhet ne fakt te filloje nga fillimi per te krijuar te njejten atmosfere. Ne fantazite e tyre erotike, bashkojne kenaqesite e seksit me ate te tavolines. Nje femer qe ne nje menyre provokuese ha luleshtrydhe, lepin nje akullore, ose kafshon nje banane.
Femra e deshiruar nga ky mashkull, duhet shume e zgjarrte, konkrete dhe praktike.
Si ta bejme per vete: nje darke e shijshme qe perfundon ne nje menyre shume te qete.
Partnere ideale: Akrepi

Binjaket

Nje karakteristike tipike e mashkullit Binjak eshte imagjinimi I nje aventure perfekte seksuale, si zbulimin e nje personi misterioz dhe stimulus, ne nje grup njerezish te saponjohur gjate nje mbremjeje.
Vendi I tij ideal per te bere seks mund te jete nje dhome luksoze e nje hoteli, ne nje krevat te mbuluar me mendafsh, duke pire shampanje, duke folur dhe duke u afruar ngadale me nje temperature te duhur seksuale. Mashkulli I Binjakeve eshte I gatshem te jetoje nje eksperience erotike me cilendo femer qe terheq vemendjen dhe fantazine e tij.
Femra ideale e deshiruar nga mashkulli Binjak, duhet te jete elegante, me nje prezence te mire dhe shume komunikuese.
Si ta bejme per vete: Nje shije miks fantazie, elegance e perzier me pak luks, do ta beje lehtesisht te humbe mendjen pas jush.
Partneri Ideal: Peshorja

Gaforrja

Eshte e ditur qe meshkujt e Gaforres kane shume fantazi gjate aktit seksual. Krijmtaria e tyre manifestohet ne menyre spontane kur gjejne nje partner me nje sens te lojes ne seks.
Atmosfera e preferuar eshte ajo me drite te vrare. Ne qofte nuk mund te kene nje dhome romantike kerkojne te kunderten: nje vend te hapur, te izoluar, te shkrete dhe afer ujit. Sigurisht duan te jene te sigurt qe askush nuk po I sheh, sepse nuk duan te jene te ruajtur nderkohe qe bejne seks. Meshkujt Gaforre I kundershtojne stripet (zhveshjet), por konsiderojne me eksitues nje gjoks qe shihet nepermjet nje dekolteje, ose nje trup qe shihet nepermjet nje veshje te lagur.
Femra ideale per mashkull Gaforre, eshte femerore dhe me gjoks te madh, te ciles I pelqen te puthe dhe te lepije.
Si ta bejme per vete: Nje parfum I vecante I kombinuar me nje komplet te brendshmesh seksi, qe shihet paksa nga nje dekolte, ose nga pantallonat me bel te shkurter.
Partneri ideal: Peshqit

Luani

Mashkulli Luan adhuron anen misterioze te partnerit te tij. Shume prej tyre imagjinojne nje femer me nje maske qe ju mbulon fytyren dhe qe nuk ju thote asnje fjale, vetem puthje dhe perkedhje me pasion.
Meshkujt e kesaj shenje nuk kane problem te marrin rolin kryesor ne raportin seksual me femren. Ne te njejten kohe nuk kane problem te luajne rolin e "luanit tekanjoz" qe I pelqen ta perkedhelin, ta mbulojne me perkujdesi (sigurisht nga femra qe do), si nje mbret I vertete. Mashkull Luan enderron vazhdimisht te beje seks me 2 femra.
Femra ideale per nje mashkull Luan, ka floke te gjate dhe pak te eger, gjoks te forte dhe te formuar mire.
Si ta bejme per vete: menyra me e mire eshte te jesh e gatshme per te bere eksperimente ne seks, duke e kombinuar me embelsi dhe perkedheli ne momentin e raportit fizik.
Partneri ideal: Akrepi

Virgjeresha

Mashkulli Virgjeresh I pelqen te zhvishet me shpejtesi dhe te ndjeje kontaktin e trupit tij lakuriq me ate te partnerit. Eshte mire qe ky trup te jete I lare mire, I parfumuar, me thonj te trajtuar mire dhe keshtu ne vazhdim deri ne pjeset me intime te trupit. Parfumet qe jane me te preferueshme jane: naturale, ekologjike e alternative
E adhuron te ndjehet I qete per te studiuar trupin e partneres, vecanerisht pikat me nje sensibilitet me te larte erogjen, ne menyre qe te mund ti lepije dhe ti preke me mjeshteri, duke arritur ti jape partneres kenaqesi te madhe. Adhuron te mbylle syte, ne ekstaze, ndersa ajo kujdeset per organet e tij gjenitale, me duar, gjuhe dhe goje.
Femra ideale per mashkullin Virgjeresh, ka nje fizik te gjate, me gjinj te vegjel dhe me te ndenjura te forta. Eshte e paster dhe e disponueshme.
Si ta bejme per vete: duke e zhytur ne nje dhome e profumuar me essence naturale, e ndricuar nga nje drite e mbytur dhe ne fund duke e perkedhelur me nje masazh sensual.
Partneri ideal: Demi

Peshorja

Mashkullit te Peshores i pelqen shume te dale dhe te argetohet, perfshi edhe seksin. Shpesh dashurohen me femra shume te bukura, duke perjashtuar rastet kur gjejne nje nivel kulturor dhe intellektual me te ulet se e tija. Ne fakt nje Peshore largohet nga injoranca dhe budallalleku.
Vleresojne finesen dhe kujdesin mbi detajet. Adhurojne grate qe veshin te brendeshme seksi, si per shembull kemisha. Nuk eshte e rralle qe preferojne te jene te lidhur ne shtrat dhe te masazhohen nga partneri, duke lene qe te jete femra ajo qe drejton lojen sipas deshirave te saj
Femra ideale per mashkullin e Peshores: eshte e bukur, fisnike, elegante. Jane te djegura ato qe nuk kane kujdes per veten e tyre dhe per detajet.
Si ta bejme per vete: me nje dialog inteligjent dhe me nje veshje te brendeshme mendafshi ngacmohet fantasia e tij.
Partneri ideal: Ujori

Akrepi

Mashkulli Akrep eshte I karakterizuar nga nje sensualitet I madh. Nuk eshte e lehte te eksitosh nje mashkull Akrep, sepse fantazia e tyre erotike dhe zotesia e tyre, i bejne qe te kene shije shume te veshtira dhe jo te jehte per ti cuditur.
Kjo shenje ben pjese tek ata qe e duan pak seksin oral. Nuk jane ne kundershtim, por mendojne qe seksi oral nuk te con ne nje kenaqesi totale, ne maksimum e konsiderojne antipaste e shijshme. Akrepet kane zakonisht nje vetekontroll shume te mire, por jo per seksin. Kur kane deshire te bejne dashuri, e duan menjehere dhe pa hezitim, dhe ja dalin.
Femra ideale per mashkullin Akrep eshte shume pasionante, instiktive dhe me nje vel misteri dhe sekreti
Si ta bejme per vete: nje menyre shume e mire eshte te tregohet nje lloj mos interesimi dhe shikime te shpejte dhe me nenkuptime do e bejne te heqe mendjen per ju.
Partneri ideal: Luani

Shigjetari

Mashkulli Shigjetar nuk ka nevoje te demostroje teknika te vecanta per te bere per vete nje femer, sepse sharmi I tij ben qe femrat te dashurohen pas tij. Eshte ne kerkim te nje femre qe te hidhet ne raport me deshire dhe gezim. E zonja ta provokoje me fjale dhe gjeste te dukshme dhe te kuptueshme.
Zakonisht kane shume orgazma dhe nuk pretendojne qe partneri te kete te njejtat kerkesa ne faktin e sasise, por bezdisen nga nje femer qe ka veshtiresi te arrije ne orgazen per aresye "morali".
Femra ideale per mashkullin Shigjetar: nuk ka karekteristika te vecanta persa I perket karakteristikave fizike, kryesorja eshte te kene sens humori dhe ndjenjen e aventures dhe te jene te gezueshme dhe optimiste.
Si ta bejme per vete: Nje mbremje argetuese, me disa batuta pikante dhe jo pa shije dhe pastaj Papritur 15 minuta erotike e kurorzuar me nje orgazem.
Partneri ideal: Dashi

Bricjapi

Mashkulli Bricjap arrin zakonisht suksesin dhe kenaqesine sentimentale me vone se shenjat e tjera. Kane shpesh nje terheqje me te madhe me kalimin e viteve, qe u jep atyre nje vetebesim me te madh.
Meshkujt Bricjape e duan seksin dhe mesojne shpejt te kenaqin nje femer, por per ti eksituar ata nuk mjafton te shohin vetem nje nudo (lakuriqesi). Domethene nuk eshte e lehte te kenaqesh kerkesat e tyre shume "pretenduese". Per femrat qe ja arrijne, vleresimi I duhur do ju jepet, ne format e nje perkujdesi me shume respect.
Femra ideale per mashkullin Bricjap: ka formen e nje dardhe, me te ndenjura te medha e bust delikat, mban te brendeshme seksi dhe trukohet shume mire.
Si ta bejme per vete: ne nje dhome te ngrohte dhe mikepritese, te parfumuar me aroma egzotike, nje krevat I madh dhe 2 gota me vere te bardhe te vjeter.
Partneri ideal: Shigjetari

Ujori

Mashkulli Ujor eshte I dashuruar pas temperaturave te ngrohta. Edhe per te praktikuar seksin, eshte I dhene per ta imagjinuar ne nje plash egzotik ose ne nje dhome hoteli te ngrohur mire. Ne qofte se klima eshte e ftohte, atehere Ujori do te jete I ftohte edhe ne raportin seksual.
Meshkujt Ujore kane nje vleresim shume te madh te kapacitetit te tyre seksual. Ju pelqen te flirtojne, por nuk do jene te rralle rastet qe do hezitojne ne momentin per te treguar konkretisht perzierjen e tyre. Jane tipa sportive dhe prandaj nje nate e gjate me raporte te shpeshta nuk I frikeson. Por kjo ndodh vetem kur ndizet shkendija e duhur.
Femra ideale per mashkullin Ujor duhet te vleresoje menyren e tyre te te berit seks, ne menyre te qete dhe me veprimet e para shume delicate. Do te vleresohen shume edhe komplimentet. Vleresohen gjithashtu te brendeshme seksi, kurse truku eshte nje detaj I parendesishem.
Si ti bejme per vete: bejeni per vete ne menyre graduale, pa qene shume agresive, duhet te jepeni ne momenti e duhur dhe perdorni komplimente te kendeshme.
Partneri ideal: Binjaket

Peshqit

asgje nuk eshte e lehte me meshkujt e kesaj shenje, sepse kane gjithmone nje natyre te dyfishte qe I ben te veshtire.
Peshqit jane te cmendur pas muzikes, e cila I shtyn te levizin ne menyre shume sensuale. Adhurojne te arrijne orgazmen si nje ritem muzikor. Ne qofte se doni nje raport pasional dhe jo romantik, ju duhet muzika rok ose simfonike dhe jo ajo soft. Meshkujt e kesaj shenje e kuptojne shume mire cfare do nje femer dhe dine ta mahnitin me zotesi.
Femra ideale e mashkullit Peshk ka fantazi, eshte femerore dhe nuk ka frike te marre inisiativen ne momentin e duhur, faktikisht ne seks duhet te dije te drejtoje lojen.
Si ta bejme per vete: ne qofte se doni ta habisni duhet te visheni ne menyre shume femerore dhe sensuale. Per te kompletuar taktiken, duhet te trukoheni paksa dhe te keni shume sharm.
Partneri ideal: Dashiavatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Luli prej 02.11.11 20:53

Erotika te shenjat e Horoskopit

Diēka qė funksionon tek dikush, nuk funksionon tek tjetri. Nėse dėshironi tė kaloni mė tepėr kohė nė shtrat (apo nė dush ose kudo qė tė dėshironi), astrologjia mund tė ndihmojė.

Njė vėshtrim i shpejtė i elementėve (ujė, ajėr, zjarr dhe tokė) dhe shenja juaj diellore mund t’ju ndihmojė dhe t’ju japė instruksione. Nėse dėshironi tė dini mė tepėr, atėherė mos harroni ta kontrolloni ndikimin e Marsit (perėndi e seksit) nė shenjėn tuaj.

Shenjat e ajrit

Binjakėt, Peshorja dhe Ujori janė mashtruesit mė tė njohur nė dashuri nė horoskop. Kjo nuk do tė thotė se nuk janė stabil. Nė tė vėrtetė, kur janė tė dashuruar janė shumė tė pėrkushtuar. Megjithatė, fantazia e tyre nuk janė lidhjet e gjatė, qė nuk do tė thotė se e tradhtojnė partnerin, por nuk mund tė lidhen shumė.

Mė tepėr duan tė jenė dashnorė. Kjo e zgjon fantazinė e tyre! Pa dallim se a bėhet fjalė pėr femėr apo mashkull, pėrfaqėsuesit e shenjave tė ajrit duan qė partneri tė jetė sipėr. Ata i stimulon shumė pozicioni ulur dhe aftėsitė akrobatike. Duan aventura dhe nuk duan kontakt ballė pėrballė.

Shenjat e tokės

Demi, Virgjėresha, Bricjapi janė dashnorė sensualė. Nėse dikush ėshtė i djegur seksualisht, pa menduar dy herė, nė cilėndo kohė, pėrveē se kur duhet tė ketė seks, atėherė ėshtė dikush nga kėto shenja tė tokės.

Kėnaqen me seksin atlet dhe gjithēka qė ėshtė aktive dhe e ndjeshme! Nėse u pėrkisni ndonjėrės prej kėtyre shenjave (apo kini marrėdhėnie me dikė prej tyre), kini seks ndėrsa qėndroni, njėri prej partnerėve seks nė murr (me kėmbėt e vendosura nė belin e tjetrit) ose pozė tjetėr pėr ata mė tė pėrparuarit – partneri pėr seks me njėrėn kėmbė tė ngritur, i shtrirė me duar nė dysheme. Kėndi i tillė do t’ju mundėsojė njė pėrvojė seksuale tė paharruar!

Shenjat e ujit

Shenjat e ujit janė ato qė njihen pėr intensitetin sensual tė thellė. Ėshtė e njohur sa Akrepi ka pickim seksual tė thellė, por e njėjta gjė vlen edhe pėr Peshqit (tė cilėt i jepen krejtėsisht partnerit) edhe Gaforret (tė cilat kėrkojnė partner i cili do t’i ēlirojė nga guaska). E pėrbashkėt pėr kėto shenja ėshtė nevoja pėr lidhjen emocionale me kėnaqėsinė seksuale. Ata dėshirojnė tė humbasin nė thellėsi tė shtratit.

Nėse dėshironi tė tėrhiqni vėmendjen apo tė plotėsoni kėnaqėsinė e njė shenje uji nuk do tė gaboni me pozėn misionare dhe variantet e saj (paralelisht, ballė pėrballė), pėr tė cilėt ekspertėt thonė se mundėsia pėr tė pėrjetua orgazėm ėshtė shumė mė e madhe se cilado pozė tjetėr, sepse partnerėt janė tė stimuluar nga jashtė dhe brenda.

Pėr fillim, poza misionare. Seks-partneri, i cili ėshtė sipėr, e hedh peshėn nė pjesėn e sipėrme tė trupit, kurse partneri qė ėshtė poshtė i vendos kėmbėt rreth beli tė partnerit. Nėse ju ėshtė mėrzitur poza themelore, provojeni pozėn e quajtur yll deti (Starfish) ku tė dy partnerėt janė drejtime tė kundėrta me kėmbė tė hapura nė formėn e gėrshėrės.

Shenjat e zjarrit

Qė tė tėrhiqni njė shenjė zjarri, Dash, Luan apo Shigjetar, mėnyra duhet tė jetė agresive dhe e egėr me kėnaqėsi seksuale dhe ndjenjė aventure... Nėse shenjat e tokės duan seks atlet, shenjat e zjarrit duan tė pushtojnė dhe tė fitojnė nė gjithēka, madje edhe nė seks. Teknikat triumfale janė rruga drejt zemrės sė shenjave tė zjarrit – dhe orgazmės. Ēfarė do tė thotė kjo?

Nėse dėshironi tė luani me zjarrin, dy poza me siguri do tė shpėrthejnė xixa – poza e qenit (sidomos pėr burrat) dhe vajza sipėr (sidomos pėr femrat). Ēelėsi i shenjave tė zjarrit ėshtė t’i vendosni nė pozitė fuqi (gratė-Luan duan tė kalėrojnė, kurse burrat-Dash kėnaqen ta bėjnė kėtė gjė nga prapa) ose tė jenė tė tėrhequr dhe ta shijojnė pjesėn tjetėr (Shigjetari ėshtė aventurist), kombinimi i dy pozave tė lartpėrmendura do ta ndezė shtratin!
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Zattoo prej 16.01.12 19:23

Horoskopi erotik pėr femraDashi


Femrat e shenjes se Dashit jane gjithmone shume pasionale dhe lozonjare, preferojne te luajne, por jane te ngjashme me meshkujt e kesaj shenje persa i perket deshires per te kenaqur partnerin ne shtrat.

Kerkojne meshkuj me te cilet te jetojne situate aventureske, nuk ka rendesi kush jane, por rendesi ka qe ky mashkull te mos lodhet asnjehere por te jete gjithmone i gatshem ta kenaqe kur ajo ka deshire. Sepse kur femra e kesaj shenje deshiron te beje dashuri nuk pranon justifikime.

Nuk ka rendesi se ku, ne kuzhine, zyre, ne diskoteke. Drejtuesi i seksit, Marsi, nuk ka durim persa i perket seksit. Perkundrazi sa me shume ta bejne ne vende ku rrezikojne qe te zbulohen, aq me shume eksitohen.

Femra Dash eshte terhequr nga meshkuj sportive, te forte fizikisht dhe me karakter te vendosur.

Si ta beni per vete: nje fizik ibukur, karakter i vendosur, dhe fantazi erotike.

Partner ideale: Shigjetari


Demi


Femra e shenjes se Demit eshte nje tipe spartane qe nese ka deshire nuk heziton t’ia beje te qarte partnerit te saj.

Pelqen te eksperimentoje lojera erotike qe perfshijne ushqimin, ndoshta te derdhur neper trupin e tyre.

Takimi seksual duhet te zhvillohet ne menyre intense dhe gati te eger, pasi femra Dem i urren ritmet e ngadalta. Tensioni duhet te ngrihet dhe te rritet por jo shume shpejt, ne fakt ka nevoje per kohe te pershtatshme per te arritur orgazmen. Duke pare dashurine per ushqimin eshte e zakonshme qe te doje te haje dicka mbas seksit te mire. Nese ndihet rehat, femrat e kesaj shenje jane shume te mira ne shtrat.

Mashkulli i deshiruar duhet te jete sportive dhe duhet te jete aktiv gjate seksit.

Si ta beni per vete: Batutat gati, buzeqeshje marramendese dhe nje rezistence e madhe fizike.

Partner ideale: Virgjeresha


Binjaket


Femrat ne shenjen e Binjakeve presin nje ekstaze te pabesueshme nga ciftimi seksual, por shpesh zhgenjehen per shkak te dualitetit te shenjes se tyre.

Duan shume te marrin dhurata te mrekullueshme nga mashkulli i tyre.

Ne shtrat nuk pelqejne marredheniet pasionale dhe as edhe pozicionet shume te veshtira. Ne fakt keto femra preferojne perkedheljet ne vendet e duhura dhe pozicionet klasike, pak rendesi ka nese ato jane poshte apo lart. Femrat Binjake jane ato me te prekshmet nga biseksualiteti duke qene se shpesh jane kurioze te njohin seksin me nje femer tjeter.

Mashkulli ideal i femres Binjake eshte me mireqenie te mire ekonomike, i kujdesur per veten, dhe i rafinuar. Duhet ta beje te kenaqet ne shtrat por duhet te jete edhe i komunikueshem.

Si ta beni per vete: nje afrim original dhe me te qeshura, nje fundjave e mbushur me luks, per te shijuar nje atmosfere intime.

Partner ideale: Virgjeresha


Gaforrja


Femrat e shenjes se Gaforres nuk preferojne te shkojne ne shtrat me persona te panjohur.

Jane tradicionaliste nga shume aspekte, desirojne privatesi, ndjekin rite terheqjeje klasike dhe nuk u pelqejne tradhetite.

Per to mashkulli mbetet figura dominante gjate seksit, i afte qe t’i perqafoje ne menyre te vendosur, aq sa tu beje te ndiejne nje dhimbje te lehte nga perqafimi i forte. Femrat e kesaj shenje preferojne puthjet pasionante sidomos ne gjoks, qafe, dhe duar. Kane nje ritem te ngadalte afrimi ne orgazem, por qe mund te zgjase shume.

Femrat Gaforre eksitohen dhe terhiqen nga meshkuj me nje shikim romantik dhe me nje trup te modeluar mire. Adhurojne me shume te ndenjura te forta dhe nje gjoks me muskuj.

Si ta beni per vete: nje ftese romantike, nje shkembim shikimesh dhe nje raport i vendosur.

Partner ideale: Peshqit


Luani


Femrat e shenjes se Luanit adhurojne te kercejne ndoshta duke veshur gjera seksi qe vene ne duke trupin e tyre terheqes.

Gjate ketyre kercimeve vendosin prene e tyre dhe fillojne ta joshin. Pasi e kane bere per vete per to seksi shprehet me mire ne nje dhome luksoze, te pelqyeshme dhe me te gjitha knfortet, jo ne vende te hapura apo situate te parehatshme.

Keto femra ekstazohen lehtesisht dhe eksitohen lehtesisht para nje mashkulli me gjenitale te medha, qe e vleresojne si simbol i fuqise. Bejne seks ne menyre pasionale me nje ritem gati te dhunshem. Por ne te njejten kohe duan edhe lojerat e ngadalta paraprake.

Mashkulli ideal per femren Luan eshte i forte dhe me gjenitale te medha.

Si ta beni per vete: nje ftese per pushime ne Karaibe per kercime ne ritmin latin te ndjekura nga nete te zjarrta.

Partner ideale: Dashi


Virgjeresha


Femra Virgjereshe adhuron kontaktin fizik, nuk hezitojne te kerkojne te masazhohen me vajin e tyre te profumuar qe e mbajne gjithmone gati per cdo rast.

Mund te behen shume te mira ne shtrat. Mjafton qe mashkulli te jete nje mesues i mire, nje mashkull qe do te ishte ne gjendje te zgjonte tek ajo deshiren per te eksperimentuar te gjitha pozicionet e mundshme. Keto femra jane nxenese shume te afta per te mesuar dhe deshirojne te tregojne se cfare dine te bejne. U pelqen kur ai futet ne dhome akoma i lagur pas nje dushi qe te mund ta thajne me sensualitet. Shumica e femrave Virgjeresha nuk deshirojne intimitetin ne luks por jane praktike.

Mashkulli ideal per femren e Virgjeresheseshte nje ekspert lojerash paraprake, i afte ne perkedhelje dhe ne masazhe. Eshte e nevojshme te kete edhe tru per te nisur biseda intriguese.

Si ta beni per vete: masazhojeni trupin e saj gjate ne shpine, kembe dhe ije, deri sa te arrini tek zonat me intime.

Partner ideale: Bricjapi


Peshorja


Femrat Peshore e njohin shume mire artin e te berit te bukura dhe te joshjes. Ato preferojne admirimin ne praktikimin e seksit.


Nese nje mashkull i ben per vete duhet te marre iniciativa dhe te tregohet aktiv, pasi nese ndizet eksitimi i tyre seksual ato presin nje sjellje te pershtatshme mashkulli nga partneri i tyre.

Per te terhequr vemendjen e Peshores duhet te tregoje edhe qe eshte inteligjent pasi kete karakteristike keto femra e vejne ne vendet e para. Rralle nje peshore do te kete nje partner me nivel intelektual me te ulet se sa vetja e saj.

Mashkulli ideal per femren Peshore duhet te jete inteligjent dhe elegant. Duhet te jete i afte qe te beje diskutime dhe te jete mashkull kur duhet.

Si ta beni per vete: Femrat Peshore mund te joshen me artin e fjales. Nje diskutim inteligjent ka me shume rendesi se nje fizik i mrekullueshem. Adhurojne perkedheljet dhe lojera paraprake te gjata.

Partner ideale: Binjaket


Akrepi


Femra Akrep nuk e pelqen pasigurine. Dhe nese dergon sinjale te qarta pranimi nuk duhet te hezitoni. Eshte ajo qe e drejton lojen edhe pse preferon rolin e prese.

Femrat Akrep jane seksualisht shume aktive. Edhe pse jane besnike, nuk hezitojne ta kerkojne kenaqesine ne vende te tjera nese nuk jane te kenaqura nga partneri i tyre apo nga marredhenia me te. Kur behet fjale per fantazi erotike, te lidhe partnerin ka nje nivel te larte eksitimi. Nje menyre e te berit dahsuri qe praktikojne shume femra Akrep eshte gati si me vrap, duke mbajtur rrobat e veshura dhe duke hequr vetem ne pikat e duhura.

Mashkulli ideal per femren Akrep eshte tradicionalist por gjithmone gati per te kenaqur kerkesat e saj seksuale.

Si ta beni per vete: bejeni te kuptoje qe ju e deshironi edhe pse jeni nje mashkull tradicionalist dhe besnik.

Partner ideale: Gaforrja


Shigjetari


Femrat e kesaj shenje habiten me faktin qe disa femra nuk arrijne dot ne orgazem. Femrat Shigjetare jane tipe aventuroze qe adhrojne te udhetojne dhe shpesh jetojne histori erotike gjate udhetimeve te tyre.

Megjithate nuk jane femra qe pelqejne te flirtojne ashtu si mund te mendohet. Shume shpesh enderrojne qe lidhja erotike qe jetojne te kthehet ne nje lidhje emocionale qe do te zgjase.

Mashkulli ideal per femren Shigjetare eshte nje person gazmor, dinamik, dhe aventurier. Nuk duhet te jete i merzitshem pasi nuk do te kete shpresa.

Si ta beni per vete: femrat Shigjetare terhiqen nga meshkujt me fizik te bukur dhe sportiv, por jo patjeter me muskuj. Me e rendesishmeeshte te jeni tipa positive dhe te qeshur.

Partner ideale: Ujori


Bricjapi


Femrat Bricjap behen me te bukura ne moshe te pjekur. Edhe marredhenia e tyre me seksin permiresohet me kalimin e viteve.

Shume prej tyre ne rini nuk e arrijne orgazmen ose e arrijne me veshtiresi. Me eksperience arrijne te behen me te afta dhe te marrin kenaqesi nga seksi.

Preferojne lojerat paraprake te shkurtra dhe shume konkrete.

Mashkulli ideal per femrat e kesaj shenje duhet te jete diellor dhe brilant, i afte ta mbaje pak si ne bisht por i gatshem te jape veten ne momentin e duhur.

Si ta beni per vete: Kini fantazi! Merzia eshte armiku me i keq per femrat Bricjap. Mundohuni te jepni gjithmone ide te reja, edhe ne sferen seksuale.

Partner ideale: Shigjetari


Ujori


Femrat Ujor kane shpesh shume enderra erotike por kane frike qe t’i bejne realitet. Per shembull, mund te imagjinojne te bejne seks ne nje ashensor, por ne realitet nuk do te kishin asnjehere kurajo.

Keto femra duan lojera paraprake te gjata me nje partner qe te jete i afte t’i ndeze me prekje delicate neper te gjithe trupin.

Pa problem mund t’i zgjasin keto lojera per me shume se nje ore dhe me pas ta leshojne veten ne nje orgazem te thelle.

Mashkulli ideal per femrat e kesaj shenje duhet te kete stil dhe elegance. Duhet nje aftesi per komunikim dhe kulture te mire. Nese jeni te afte edhe ne sport e keni ne dore.

Si ta beni per vete: femrat Ujor jane te terhequra nga meshkuj sportive dhe intelektuale, qe eshte nje miks karakteristikash qe i cmend.

Partner ideale: Binjaket


Peshqit


Femrat Peshq i mahnisin meshkujt ose flirtojne me ta. Kane shpesh veshje seksi dhe sensuale qe dine t’i perdorin si duhet.

Kane nje talent per intuiten dhe dine te kenaqin partnerin e tyre.

Nuk eshte e veshtire qe meshkujt te ndihen mire me to. Femra Peshk ka shpesh nje terheqje per lojera te vecanta erotike: deshiron te jete e zhveshur nen driten e qirinjve, te perkedhelet ne gjoks me nje lule, dhe gjera te tilla. Por ne fund te lojerave do te preferonte ta merrnin me force dhe vendosmeri.

Mashkulli ideal per femren Peshk eshte nje mesues i mire seksi, me fantazi dhe i afte ta beje te kaloje nete te nxehta.

Si ta beni per vete: duke e intriguar me embelsi dhe fantazi, por me pas te tregohet e gjithe fuqia ne raportin seksual.

Partner ideale: Gaforrja

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Luli prej 04.09.13 22:49

Erotizmi sipas shenjave tė horoskopitDASHI

Sensualiteti. Plutoni tė mbikėqyrė duke tė lejuar njė sensualitet direkt, pa komplekse dhe aspak artificial. Gjithmonė ka vend pėr tė rejat, tė cilat stimulojnė njė Dash qė nė fund tė fundit nuk ėshtė dhe aq personifikimi i besueshmėrisė.
Energjia. Flakėt, zjarri, shkėndijat… janė fjalėt mė tė pėrshtatshme pėr tė pėrshkruar energjinė tėnde seksuale, e cila ėshtė mė e fortė se ajo e shenjave tė tjera.
Fantazia. Dashi nuk ka dėshirė tė ėndėrrojė gjėra tė pamundura. Seksi pėr ty ėshtė si njė vakt i domosdoshėm pėr tė mbijetuar.
Partneri ideal. Njė Dash si ti do tė ishte partneri ideal pėr netėt e zjarrta. Njė Peshore do t’ju tėrheqė me imagjinatėn e tij nė lojėrat erotike. Me Luanin do tė jesh nė njė betejė tė vėrtetė, sepse secili prej jush ka njė qėllim tė vetėm: tė befasojė tjetrin. Pastaj, nėse do pak mė shumė turbullirė nė jetėn tėnde seksuale, zgjidh njė Akrep bashkė me “frutat” erotike tė ndaluara qė ai ofron.

DEMI

Sensualiteti. Shenja mė sensuale e zodiakut fshihet pas materializmit. Tė pėlqen tė japėsh dhe zgjosh tek partneri dhe ato ndjesi tashmė tė vdekura dhe tė stimulosh fantazinė e tyre nė kėmbim tė njė kėnaqėsie maksimale pėr ty.
Fantazia. Si ēdo Dem i mirė qė qėndron me kėmbė nė tokė dėshiron fortėsinė dhe gjėrat konkrete tė marrėsh kėnaqėsi.
Energjia. Mund tė thuhet qė i ushqen vetes njė pėrbuzje nė lidhje me fantazitė erotike, tė cilat nuk i shikon aspak tė nevojshme. Pėrkundrazi, pėr ty aksioni ėshtė mė i rėndėsishmi mbi tė gjitha.
Partneri ideal. Njė Akrep, pėr dėshirat e tua tė thella seksuale pėr kėnaqėsitė e mishit, do tė tė nėnshtronte. I pėrshtatshėm do tė ishte dhe njė Dem, i cili ashtu si dhe ti di tė gjejė mirėkuptimin perfekt fizik. Njė Peshore, qė arrin tė vėrė zjarrin nė ato zona tė paprekura. Njė i shenjės sė Peshqve qė tė kompleton si nga ana sentimentale ashtu dhe nga seksuale.
Dhe pse jo, njė Shigjetar pėr vetė energjinė e tij komunikuese.

BINJAKĖT

Sensualiteti. Partnerėt e tu mund tė konfirmojnė me plot gojėn: me ty kanė patur mundėsi tė kalojnė tė gjitha situatat e mundshme, duke kaluar nga letargjia nė ēmenduri tė paturpshme. Nė imagjinatėn tėnde tė shfrenuar fshihen skenare tė pabesueshme, ku ti luan me njė pasion dhe gjallėri rolin kryesor.
Energjia. Energjia juaj identifikohet nga ulje dhe ngritje: nė varėsi tė humorit me njė constante tė vetme: paparashikueshmėria. Si tė gjithė Binjakėt e tjerė ke nevojė pėr lojėn e tėrheqjes nė mėnyrė qė dridhjet tė pėrshkojnė tė gjithė trupin tuaj nga koka tek kėmbėt dhe pėr tė tėrhequr pas vetes njė partner entuziast.
Fantazia. Qėllimi kryesor i Binjakėve ėshtė tė gjejnė njė partner mjaft elastik, tek i cili tė mund tė shprehen lirshėm. Qėllimi yt: tė vėsh nėn kontrollin tėnd partnerin!
Partneri ideal. Shigjetari do tė jetė shumė i gatshėm pėr t’u bashkuar me ty nė lojėrat erotike. Edhe njė Binjak do tė ishte njė partner i mirė. Di tė magjepsėsh njė Akrep me mundėsinė qė i jep pėr tė depėrtuar nė pafundėsi dhe pėr jetuar njė ritėm tė shfrenuar.

GAFORRJA

Sensualiteti. Kultivon njė pamje tė kėndshme dhe tė gatshėm pėr t’u transferuar nė mė tė bukurėn dhe mė eksperten nė fushėn e tė dashuruarve. Shumė brishtė, tė pėlqen tė jesh nėn “mbrojtjen” seksuale tė partnerit tėnd. Pėr t’u lėshuar nga komplekset ke nevojė pėr shume butėsi dhe pėrkėdhelje.
Energjia. Nuk je nga ato krijesa qė shquhen pėr sensualitetin e tyre qė nė shikimin e parė por qė fillon tė shfaqet pak nga pak .. dhe pėr gjithmonė. Elementėt e tu provokues si shikimi apo lėvizjet e tua delikate janė shumė efektive.
Fantazia. Je njė vėzhguese maniake e detajeve qė shfaqin diferencėn midis njė nate tė paharrueshme dhe asaj banale. Gjithēka ėshtė e paramenduar dhe e ideuar nė mėnyrė perfekte.
Partneri ideal. Me Luanin – funksionim perfekt! Me Peshoren, ndan dėshirat e tua mė sekrete dhe mė tė patregueshme. Akrepi me jetėn e tij intensive seksuale dhe me pak pėrbėrje sadomasokizmi. Bricjapi, pėr njė takim shpėrthyes dhe tė paharrueshėm. .. Dhe Peshqit, pėr njė sensualitet krijues.

VIRGJĖRESHA

Sensualiteti. Sipas teje, kėnaqėsia do tė ishte mėnyra mė e mirė pėr tė njohur anėn tėnde intime dhe tė padukshme seksuale.
Energjia. Energjia jote ushqehet me narcisizmin tėnd. Adhuron tė shikosh dėshirat e tua tė shkėlqejnė nė sytė e tė tjerėve.
Fantazia. Virgjėresha, krenare pėr fizikun dhe paraqitjen, preferon qė partneri tė realizojė ēdo dėshirė. Si kėmbim duhet tė tregojė qė ėshtė i pafuqishėm ndaj tėrheqjes tėnde, kjo e kėnaq mjaft mirė egon tėnde.
Partneri ideal. Peshorja, qė me mjeshtėrinė e treguar kėnaq narcisizmin tuaj. Akrepi qė do tė shpalosė tė gjithė pasionin e tij nė krahėt e tu. Me Shigjetarin formon njė ēift klasik dhe tėrheqės. Ujori tė plotėson mjaft mirė, nė kėmbim qė ti mos tė jesh autoritare me tė.

LUANI

Sensualiteti. Aftėsia jote pėr t’u bėrė ballė situatave mė ekstreme, tipike pėr shenjėn tuaj, gjendet, mjaftueshėm nė sensualitetin tėnd.
Energjia. Ke njė personalitet tė mbushur me kontradikta dhe shpėrthime emocionesh. Ėshtė pikėrisht kjo pikė nga ku buron energjia jote shpėrthyese seksuale.
Fantazia. Budallaqet shpjegojnė njė tendencė pasive nė imagjinatėn seksuale. Tė pėlqen qė partneri yt tė fantazojė pėr ty.
Partneri ideal. Peshqit, tė cilėve u pėlqen tė lėnė takime nė vende sekrete dhe tė pazakonta, pėr tė stimuluar dėshirėn tėnde. Akrepi, i gatshėm pėr tė shtuar guximin tėnd dhe pėr tė tė nxjerrė nga guaca ku ti fshihesh. Me Shigjetarin do tė dashurosh pėrkujdesjen qė ai do tė tregojė mbi ty dhe me Bricjapin, do tė zbulosh domethėnien e vėrtetė tė fjalės fantazi!

PESHORJA

Sensualieti. Mbrapa njė aparence tė pėrmbajtur fshihet njė sensualitet i nxehtė. Peshorja nuk i kursen asnjė kėnaqėsi. Kėrkesa e saj ėshtė e qartė: njė partner nė lartėsinė e duhur, njė ambient me muzikė tė ėmbėl nė sfond, njė darkė nėn atmosferėn e qirinjve dhe njė bisedė apasionante.
Energjia. Ushqehet me dėshirėn konstante pėr kėnaqėsi tė cilės i bashkėngjitet dhe sprovimi i aftėsive tė saj, tė qenit e dėshiruar dhe e parezistueshme.
Fantazia. Fantazitė e Peshores janė sekrete dhe mund tė shpalosen vetėm nėse ajo ėshtė e bindur nė lidhje me partnerin e saj. Tek njė mashkull adhuron ėmbėlsinė e tij. Kjo vlen vetėm pėr ata tė cilėt i ka studiuar mirė dhe kanė njė sens tė mirė humori dhe ndjeshmėrie.
Partneri ideal. Njė Peshore do tė kuptojė shijet e tua pėr tė ndryshuar. Njė Shigjetar mund tė tė duket i mėrzitshėm, por kujdes, rrezikon tė humbasėsh njė partner, i cili di me tė vėrtetė sesi tė tė befasojė. Ndėrsa njė Bricjap do tė dijė tė tė dhurojė njė natė, tė cilėn nuk do tė guxosh t’ia tregosh askujt.

AKREPI

Sensualiteti. Ke njė avantazh kundrejt shenjave tė tjera tė zodiakut. Dėshira juaj pėr tė provuar gjithēka tė ēuditshme mund t’ju ēojė nė aventura dhe raporte ekstreme. Nė duart tuaja ndodhen sekretet e ekspertėve mė tė mėdhenj seksualė.
Energjia. Energjia ėshtė e pėrqendruar mbi gjithēka qė i pėrket seksit apo kėnaqėsisė nė pėrgjithėsi. Dhe partnerėt e tu tė ndjekin pa rezistuar aspak, pasi di mirė t’i bindėsh ata.
Fantazia. Je njė nga shenjat mė tė tėrhequra nga fantazitė erotike. Tė pėlqen tė “planifikosh” ēdo detaj pėrpara se tė veprosh. Di tė shtysh njė partner drejt ekstremeve dhe ata do ta bėjnė me kėnaqėsinė mė tė madhe.
Partneri ideal. Njė Akrep si ti: do tė zhyteshit nė kėnaqėsitė mė ekstreme pa tė voglin diskutim. Dhe njė i shenjės sė Peshqve do tė arrinte tė kuptonte dėshirat tuaja tė ekzagjeruara.

SHIGJETARI

Sensualiteti. Zotėron njė sensualitet tė fshehtė, tė gėzueshėm dhe aventuresk. Je nga tė rrallat shenja tė zodiakut qė di tė bėsh dallimin midis tė bėrit dashuri dhe seks.
Energjia. Karakterizohesh nga njė natyralitet nė mėnyrėn sesi i realizon aventurat dhe zbulimet. I pėrjeton momentet sensuale si njė udhėtim me plot me tė papritura.
Fantazia. Pranon ēdo lloj fantazie, vetėm me njė kusht: tė jenė eksituese dhe dėfryese. Partneri juaj mund ta kuptojė nga shkėlqimi i syve tuaj qė duhet tė pėrqendrojė tė gjithė energjinė e tij qė tė arrijė maksimumin me ju.
Partneri ideal. Njė Shigjetar do tė ishte bashkėlojtari mė i mirė. Ujori stimulon shijet e tua pėr aventura. Dhe Peshqit qė e jetojnė dashurinė fizike si njė udhėtim dhe janė tė tėrhequr nga dėshira pėr tė renė.

BRICJAPI

Sensualiteti. Je njė nga shenjat mė bujare tė zodiakut. Sensualiteti juaj ėshtė energjik dhe mjaft i zjarrtė. Partneri juaj nuk do tė hiqte dorė kurrė nga udhėtimi erotik me ju.
Energjia. Energjia juaj bazohet nė entuziazmin tuaj natyral dhe nė dėshirėn pėr tė dhėnė. Kėnaqėsia ėshtė motori i jetesės dhe padyshim meriton, sipas teje, tė gjithė kujdesin e mundshėm.
Fantazia. Imagjinata juaj nuk ka nevojė pėr asnjė stimulues tė jashtėm pėr t’u shprehur lirshėm. Ke njė vizion tė thjeshtė mbi kėnaqėsinė, qė nuk mund tė shkojė kurrė deri tek vuajtja.
Partneri ideal. Njė Ujor qė shkakton kontradiktat midis moralitetit tėnd rigoroz dhe lirisė sė shfrenuar nė disa raste. Pas njė pėrpjekjeje tė pėrsėritur, do tė dorėzohesh patjetėr.

UJORI

Sensualieti. Sensualiteti juaj ėshtė spontan, i butė dhe i zbehtė. Por nėse partneri juaj arrin t’ju kuptojė, di tė bėhesh dhe pasionante. Tipari qė tė karakterizon ėshtė dimensioni estetik qė i vesh njė marrėdhėnieje seksuale.
Energjia. Aventurat pėr njė natė nuk bėjnė pėr ty. Ēdo takim ose marrėdhėnie seksuale duhet tė jetė nė momentin dhe nė kohėn e duhur dhe mbi tė gjitha mjaft konstruktive.
Fantazia. Pamja jua e sertė fsheh nė tė vėrtetė fantazi sekrete romantike dhe tė djallėzuara, por qė preferon qė tė mbeten vetėm nė kuadrin e imagjinatės. Realiteti ėshtė krejt njė tjetėr gjė pėr ty, i pėrbėrė nga ėmbėlsia dhe shkėmbime qė e shtojnė edhe mė shumė energjinė e njė takimi seksual.
Partneri ideal. Me njė partner tė shenjės tėnde mund tė arrish njė jetė seksuale intensive. Peshqit janė tė kundėrtit e shenjės tėnde, por mos harro: dy shenja tė kundėrta tėrhiqen!

PESHQIT

Sensualiteti. Sensualiteti juaj ėshtė i kontrolluar nga e bukura Venerė. Tė pėlqen edhe tė bėsh pėr vete tė tjerėt. Pėr sa i pėrket anės seksuale, tė pėlqen t’ia lėsh iniciativėn partnerit dhe ta bėsh atė tė kuptojė qė ėshtė ai qė mbizotėron deri nė momentin qė nuk i ngelet gjė tjetėr, por tė pranojė qė nė tė vėrtetė je ti ajo qė e bėn kėtė gjė .
Energjia. Bazohet nė vullnetin tėnd natyral. Parapėlqen mė shumė kėnaqėsitė qė tė fal partneri.
Fantazia. Lundron dhe mrekullohesh nė oqeanin e imagjinatės dhe tė irealitetit dhe adhuron tė tėrheqėsh pas dhe partnerin tėnd.
Partneri ideal. Njė Virgjėreshė ka aftėsi tė zgjojė kuriozitetin tėnd. Do tė adhurosh raportin me njė Ujor. Me njė shigjetar do tė ndash shijen e njė zbulimi tė dashurisė fizike tė jetuar si njė udhėtim. Akrepi, pėr tėrheqjen reciproke qė eksperimentoni mbi njėri tjetrin
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Odin prej 10.06.14 20:46

Zodiak: Cila shenjė puth mė mirė?Secili puthjen e pėrjeton nė mėnyra tė ndryshme. Tė shohim se si puth secila shenjė e horoskopit.

Dashi: Puthja e Dashit ėshtė energjike, e fuqishme dhe mbresėlėnėse. Dashi aktit tė puthjes i qaset me entuziazėm dhe ai di se si “ta ndezė” partnerin.

Demi: Demi puth ngadalė, nė mėnyrė sensuale dhe fuqishėm. Demat mu para puthjes dėshirojnė tė pėrkėdhelen apo partnerin ta kapin pėr dore.

Binjakėt: Binjakėt kanė natyrė tė ndryshueshme, gjė qė shprehet edhe nė puthjen e tyre. Megjithatė, ėshtė e sigurt se nuk do t’ju zhgėnjejnė, sepse Binjakėt janė tė shkathtė nė puthje.

Gaforrja: Gaforret dėshirojnė tė puthen, ndėrkaq shumė shpesh ato janė edhe iniciatore tė puthjeve. Do t’ju kėnaqin, mirėpo nuk do t’ju ngazėllejnė.

Luani: Kur t’ju puthė Luani, nuk do t’ju dridhen kėmbėt. Mė mirė ėshtė qė vetėm tė relaksoheni dhe t’i dorėzoheni.

Virgjėresha: Mund tė thuhet lirisht qė puthja e Virgjėreshės ėshtė e pėrsosur, sepse ėshtė e ndjeshme dhe e kujdesshme.

Peshorja: Peshoret dėshirojnė ta kėnaqin partnerin, mirėpo presin po tė njėjtėn dozė kujdesi nga partneri. Ēdo puthje e Peshores ėshtė unike, andaj edhe kėnaqėsia ėshtė e sigurt.

Akrepi: Akrepat janė zjarrtė, qė do tė thotė se vetvetiu edhe puthjet e tyre janė tė tilla.

Shigjetari: Shigjetarėt gjithmonė dėshirojnė mė shumė se ajo qė marrin. Nėse dėshironi t’i bėni pėr vete pjesėtarėt e kėsaj shenje, pėrsėritni puthjet pa ndėrprerė.

Bricjapi: Bricjapėt puthen nė mėnyrė elegante dhe tė pėrsosur. Megjithatė, nėse dėshironi tė merrni puthje nga pjesėtarėt e kėsaj shenje tė horoskopit, do t’ju duhet tė keni shumė durim, sepse ata puthjet nuk i japin lehtė.

Ujori: Ujorėt i duan puthjet e papritura dhe tė pazakonshme. Nėse dėshironi t’ia merrni kėtė formė butėsie, duhet patjetėr tė tregoheni gjoja tė painteresuar, nė mėnyrė qė t’i “detyroni” t’ju japin puthje.

Peshqit: Peshqit puthen butėsisht, me ndjenja dhe me kujdes, juve ju mbetet vetėm t’ua ktheni nė po tė njėjtėn mėnyrė.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Odin prej 10.06.14 20:49

Cila shenjė e horoskopit ėshtė dashnor mė i mirė?Dashi (21mars - 20 prill)

Si ta dalloni:

Ėshtė njė mashkull i tipit “maēo”, i cili mendon se meshkujt janė meshkuj e femrat - femra. Pėrpos pėr kėtė, mund ta dalloni edhe pėr ballin e theksuar, si dhe pėr ecjen e shpejtė, meqė vazhdimisht ngutet diku.

Kė e ka shembull: Rasell Kroun nga filmi “Gladiator”

Virtytet:

Ka shumė shanse qė me fuqinė e tij, si dhe me kėmbėngulėsinė tė ju bėjė pėr vete.


Tė metat:

Pėr shkak tė karakterit shpėrthyes, shpesh bėhet me nerva dhe pret qė ju kėtė ta pranoni si gjė normale.

Si tė silleni me tė: Takat e larta dhe fundi i shkurtėr, pėr fat tė keq, nuk do tė mjaftojnė, nėse nuk jeni njė hap para tij nė ēdo aspekt.

Sa mund tė mbėshteteni nė tė:

Nota 4. Dėshiron qė tė duket si i besueshėm, edhe pse...

Sa ėshtė romantik: Nota 4. Romantika e tij ėshtė e thjeshtė. Ai ėshtė njė mbrojtės i vėrtetė - kavalier.

Si ėshtė nė shtrat: Nota 5. I udhėhequr nga Marsi epsharak, ai ėshtė i shpejtė dhe i zjarrtė nė shtrat dhe bėn seks si tė ishte makinė.


Demi (21 prill - 20 maj)

Njeriu si shkėmb

Si ta dalloni:

Demin e pashėm mė sė lehti e dalloni pėr nga pamja e jashtme. Nė veshje, si dhe nė ēdo gjė tjetėr, ai ka stil. Duket i fortė dhe i besueshėm.

Kė e ka shembull: Pirs Brosnanin, por edhe Xhejms Dinin.

Virtytet:

Ėshtė i mrekullueshėm nė seks, edhe pse paksa mekanik. Ka epsh dhe kėmbėngulje, por pak emocione. Por, ėshtė nė gjendje qė tė bėjė ēka t’i thoni.

Tė metat:

Demat preferojnė qė tė hanė mirė dhe shumė, gjė qė presin edhe nga tė dashurat e tyre. Pra, harrojeni dietėn sa jeni me tė.

Si tė silleni me tė: Ndaj sulmeve tuaja histerike, ai do tė reagojė duke u tėrhequr.

Sa mund tė mbėshteteni nė tė: Nota 5. Demi kurrė nuk ju lė nė baltė.

Sa ėshtė romantik: Nota 3. Ai beson nė dashuri dhe i pėlqen qė tė dhurojė. Por, pėr fat tė keq, pas martesės kėto sjellje marrin fund.

Si ėshtė nė shtrat: Nota 5. Ėshtė epshor dhe sensual. Problemi qėndron te mendimi i tij, se ēdo gjė mund tė zgjidhet me seks.Binjakėt (21 maj - 20 qershor)

Si ta dalloni:

Ėshtė mė infantili nga tė gjitha shenjat e horoskopit, prandaj e dalloni pėr nga sjelljet fėmijėrore.

Kė e ka shembull:

Aktorin anglez dhe shokun mė tė mirė tė Madonės, Ruper Everet, nė filmin “Miku im martohet”

Virtytet:

Mjafton qė tė jetė njė Binjak dhe shoqėria tė kėnaqet. Shkruan sms tė mira.

Tė metat:

Binjakėt meshkuj sillen sikur tė mos ishin nė lidhje edhe kur e kanė tė dashurėn afėr. Do ta keni jetėn mė tė lehtė nėse mėsoheni ta ndani me tė tjerėt.

Si tė silleni me tė: Lėreni qė t’ia qėllojė se ēka ndjeni. Mos e ngarkoni me ndjenja tė thella dhe tė forta, por jini “kull” dhe mundohuni qė tė jeni interesant dhe argėtues pėr tė.

Sa mund tė mbėshteteni nė tė: Nota 2. Harroni se mund tė mbėshteteni nė tė. Dojeni mu pėr shkak tė paparashikueshmėrisė sė tij.

Sa ėshtė romantik: Nota 3. Ėshtė i mirė nė replika dhe komente si tė Keri Grantit.

Si ėshtė nė shtrat: Nota 3. Ėshtė i prirė pėr eksperimente. Mund tė jetė ideal nėse preferoni seksin relaksues, e jo epshor.Gaforrja (21 qershor - 22 korrik)

Si ta dalloni:

Shikimi i brengosur dhe buzėqeshja e turpshme ua bėjnė me dije se pėrpara vetes e keni njė gaforre.

Kė e ka shembull:

Njeriun familjar Tom Kruz - do, por nuk fal.

Virtytet:

Ana e vet femėrore e bėn gaforren mashkull ideal pėr ledhatime.

Tė metat:

Shpesh i ndryshon disponimi. Nė njė moment ėshtė i lumtur dhe i sjellshėm, derisa menjėherė mė pas mund tė ju shqyejė me sy.

Si tė silleni me tė: Pėrgatitjani gjellėt qė ia ka bėrė edhe e ėma, por mos ėndėrroni qė ta mbėrrini mjeshtėrinė gatuese tė nėnės sė tij. Nėse pėrkujdeseni pėr tė, mund ta keni mė gjatė.

Sa mund tė mbėshteteni nė tė: Nota 4. Do tė ngjitet pėr ju sikur tė ishte rriqėr.

Sa ėshtė romantik: Nota 4. Mė shumė ėshtė sentimental sesa romantik, mė shumė njė baba i kujdesshėm, sesa njė burrė i mirė.

Si ėshtė nė shtrat: Nota 4. Sensual, i butė dhe taktik. Shumica e Gaforreve i adhurojnė femrat shtatzėna.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Zattoo prej 16.06.14 11:18

Horoskopi i seksit

Dashi (21 mars-20 prill)
Dashėt janė dinamikė, tė shpejtė, origjinalė dhe liderė. Por kur bėhet fjalė pėr seksin ata kanė nevojė pėr tė lexuar instruksionet nė manualet e seksit. Njė Dash ėshtė shumė i shpejtė pėr tė gjetur njė dhomė moteli pėr gruan e shefit nėse ėshtė e eksituar. Ky tip ėshtė nga ata qė i premtojnė njė femre 10 cm dhe 3 herė dhe pastaj pėrfundojnė me 3 cm dhe 10 herė. Lidhjet e Dashit ngatėrrohen shpesh sepse ata mėrziten shumė kollaj me “tė njėjtėn gjė” ēdo herė.

Demi (21 prill-21 maj)
Kėta njerėz janė natyralė dhe kanė njė pėrballje shumė direkte me seksin tjetėr, qė mund tė quhet vetėm pa takt. Fraza tipike e Demit pėr tė bėrė pėr vete ėshtė: Do tė bėsh seks? Nėse Demi ka diēka nė kokė, s’ka gjė qė ta ndalojė. Ai do tė marrė dhomėn mė tė shtrenjtė dhe do tė harxhojė kartėn e tij tė kreditit pėr tė bėrė qejf me njė femėr. Demi nuk bėn asgjė pa u mburrur. Do ta ketė shtėpinė plot me trofe, edhe pse mund tė jenė tė vendit tė dytė. Demat e adhurojnė ekzagjerimin kudo, nė ushqim, nė seks. Demat kafshojnė mė tepėr se ē’mund tė pėrtypin dhe impotenca ėshtė njė fenomen i zakonshėm nė jetėn e tyre.

Binjakėt (22 maj-21 qershor)
Binjakėt janė tė paparashikueshėm dhe shpesh tė thonė diēka dhe bėjnė krejt tjetėr gjė. Nuk ėshtė se janė tė pafytyrė. Kur Jezusi tha: “Zot fali se nuk dinė ē’bėjnė!”, me siguri e kishte pėr njė grup Binjakėsh. Kjo do tė thotė qė shumica e Binjakėve janė gei. Edhe nėse femra mė e bukur nė botė kalon afėr tyre, Binjakėt nuk e vėnė re. Femrat vdesin tė bėjnė si tė vėshtira dhe nėse njė djalė qė ato e kanė pėlqyer me kohė interesohet pėr to, ato e harrojnė qė dikur e kanė pėlqyer dhe bėjnė sikur s’e njohin.

Gaforrja (22 qershor-23 korrik)
Kjo shenjė nxjerr nėnat mė tė mira tė gjithė zodiakut. Gaforret jetojnė pėr familjen dhe shtėpitė. Ndėrsa burri ėshtė nė motel me sekretaren, mamaja u thotė fėmijėve se sa bukur ėshtė qė babi rri vonė nė zyrė pėr tė fituar mė shumė lekė dhe pėr tė siguruar familjen. Gratė Gaforre martohen, tradhtohen, martohen pėrsėri, tradhtohen dhe martohen deri sa humb llogaria. Pėr mashkullin Gaforre pėrgatitjet para seksit janė puthjet nė faqe. Pėr tė tjerėt mund tė jenė budallenj, por jetojnė mirė nė botėn e tyre tė pėrrallave.

Luani (24 korrik-23 gusht)
Me njė sharm personal dhe mangetizmin kafshėror, Luanėt s’kanė nevojė tė jenė bukuroshė pėr tė kapur ndonjė zoēkė. Luanėt janė edhe romantikė, gjė qė ndihmon shumė nė departamentin e seksit. Ata mund tė jenė dashnorė tė mirė, por s’bėjnė pėr bashkėshortė. Janė miq tė mirė, por shumė vanitozė. Mė shumė mburren pėr seksin sesa bėjnė realisht. Janė shitės shumė tė mirė.

Virgjėresha (24 gusht-23 shtator)
Njė horror i vėrtetė nė jetėn seksuale tė zodiakut. Virgjėreshat janė tė vetmet qė mund tė bėhen prostituta dhe tė hiqen si tė virgjėra. Janė nga ato qė vendosin peceta tė sterilizuara nė banjat e moteleve. Nėse njė prezervativ nuk ėshtė i izoluar siē duhet, ato as nuk i afrohen. Nėse banjat nuk janė tė sterilizuara, nuk pėrdoren. Janė njerėz shumė alegro dhe shpirti i festės zakonisht, por e prishin sepse janė shumė tė pėrmbajtura dhe fshehin emocionet e tyre.

Peshorja (24 shtator-23 tetor)
Qėllimi i Peshores ėshtė tė jetė e drejtė gjithė kohėn. Atyre u pėlqen tė jetojnė me stil, u pėlqejnė restorantet e shtrenjta dhe ēarēafėt e satinit, edhe pse nuk e kanė mundėsinė. Pėr Peshoret seksi ėshtė diēka qė e bėjnė kafshėt, prandaj burrat Peshore i lidhin gratė me zinxhir. Hobi i Peshoreve ėshtė dekorimi, moda dhe artet. Fansat e operave janė pothuajse pėrherė Peshore. Kėta njerėz do tė bėnin gjithēka pėr pak paqe dhe harmoni. Shumė Peshore bėhen policė.

Akrepi (24 tetor-22 nėntor)
Akrepat janė mė seksualėt e tė gjitha shenjave. Dinamikė, pasionalė dhe agresivė, takimi i parė me njė Akrep mund tė pėrfundojė nė pėrdhunim. Janė tė tepruar nė ēdo gjė: pije, drogė, seks, sjellje etj. Ata zakonisht e shfrytėzojnė dobėsinė e tjetrit pėr epshin e tyre. Nė pleqėri u pėlqen tė shkojnė me tė reja. Akrepat posedojnė njė intelekt tė madh, kuriozitet dhe talent. Ata mendojnė se janė rebelė dhe arrogantė, krenarė dhe se ia vlejnė. Pavarėsisht tė gjithave, ata janė bashkėshortė tė devotshėm tė paktėn 5 minuta nė jetė. Akrepat gjithmonė duan atė qė s’mund tė kenė dhe shpesh e arrijnė…ilegalisht.

Shigjetari (23 nėntor-21 dhjetor)
Pozitiviteti dhe entuziazmi i tyre pėr jetėn i bėn njerėzit pėr tė vjellė. Ata janė tė mirė me tė gjithė, por nuk dinė shumė rregulla tė shoqėrisė. Kanė sens humori dhe janė romantikė. Shigjetarėt janė tė mirė pėr njė natė, por koti si partnerė afatgjatė. Mund tė martohen disa herė, por nuk pėrfshihen dot. Atyre nuk u pėlqen tė lidhen dhe urrejnė edhe tė flasin pėr kėtė gjė. Njė Shigjetar singėll ėshtė argėtues, por njė i martuar ėshtė njė flirt i mėrzitshėm, qė do tė shiste edhe gruan/burrin pėr diēka tė re.

Bricjapi (22 dhjetor-20 janar)
Klasi ėshtė ajo gjė qė Bricjapi e ka. Jo shumė sensualitet dhe pak humor, por shumė klas. Shpesh shumė prej saj ėshtė vetėm fasadė dhe nuk shoqėrohet me fakte. Janė bashkėshortė tė mirė, sidomos meshkujt. Janė shumė tė vetėdijshėm dhe shqetėsohen se ēfarė mendojnė tė tjerėt pėr ta. Janė shumė nervozė dhe nėse i tradhton duhet tė mendohesh mirė. Femrat qė tradhtojnė bashkėshortėt Bricjap pėrfundojnė me gjėra tė thyera.

Ujori (21 janar-19 shkurt)
Sharmant, eksitues dhe shumė tė paparashikueshėm, Ujorėt janė ndėr shenjat mė tė paparashikueshme dhe mė origjinale tė zodiakut. Kamasutra mund tė ketė shėrbyer fillimisht si libėr ngjyrosjeje pėr fėmijėt Ujor. Shumica e ndihmės seksuale ėshtė shpikur nga Ujorėt. Ujori ėshtė njė shpirt i lirė, qė nuk i intereson fare se ēfarė mendojnė tė tjerėt pėr tė. I pėlqen tė ngushėllohet me seks kur ėshtė i mėrzitur, pėr tė ēdo gjė zgjidhet me seks.

Peshku (20 shkurt-20 mars)
Kjo ėshtė shenja mė pa lidhje e horoskopit seksual. Peshqit meshkuj mezi arrijnė tė bėjnė seks, ndėrsa peshqit femra janė tė etura pėr seks. Ata shpesh martohen brenda shenjės dhe normale qė e meritojnė njėri- tjetrin. Duke u martuar me njėri-tjetrin na bėjnė nder ne tė tjerėve qė na rrinė larg. Nuk ka shumė pėr tė thėnė pėr kėtė shenjė, pėrveēse shpesh kreativiteti i tyre vjen nga deprivimet dhe depresionet e tyre.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  gjilanasi prej 17.08.14 12:55

Nėse ende nuk i keni ditur tė gjitha dėshirat dhe fantazitė seksuale tė tė dashurit tuaj, lexojeni kėtė tekst...

Lista nė vijim i ėshtė pėrkushtuar energjisė me tė cilėn rrezatojnė shenjat e caktuara tė zodiakut, kėshtu qė mė parė mund tė mėsoni se shoqėrimi me tė a ju garanton argėtim tė mirė.


Dashi

Pėr Dashin seksi ėshtė - gjah. Kryesisht janė tė drejtuar nė shprehjen e dėshirės fizike dhe posedojnė njė energji tė pashterur. Nė kėrkim e sipėr pėr njė kėnaqėsi tė pėrgjithshme nuk kanė frikė as tė eksperimentojnė. Nė seks Dashi dėshiron tė dominojė, pėrderisa pėrpos erotikės nė lidhje kėrkojnė edhe pėrshtatshmėri mendore. Tek pjesėtarėt e kėsaj shenje tė zjarrtė gjithēka shkon pa kurrfarė paraloje. I eksiton prekja e flokut, puthja nėpėr ballė dhe mjekėr.


Demi

Nė seks, kjo shenjė ka shumė kėrkesa. Janė shumė tėrheqės, enė kontaktin e parė shfaqen tė rezervuar. Pėr ta paraloja ėshtė mė e rėndėsishmja, qė nganjėherė edhe mundet tė ēmendė partnerėt. Kur mbesin tė vetėm me partnerin, kjo shenjė shprehė njė seksualitet tė fortė qė me tė vėrtetė nuk njeh kufi. Pėr ta seksi ėshtė njė mundėsi lirimi nga pėrditshmėria e mėrzitshme. Demat i ēmend puthja dhe prekja nė qafė.


Binjakėt

Pėr Binjakėt seksi bashkon trurin dhe mendjen, pa kurrfarė pėrzierje tė asaj qė ne e quajmė shpirt.
Partnerėt e tyre duhet tė jenė tė shkathėt nė puthje dhe tė gatshėm pėr tė eksperimentuar. Ata do tė kėnaqen nė seks tė shpejtė nė ulėsen e prapme tė veturės, por edhe gjatė njė mbrėmje tė gjatė klasike. Binjakėt eksitohen nga bisedat erotike e po ashtu edhe nga prekja e krahėve dhe duarve.


Gaforrja

Shoqėria seksuale me Gaforren ėshtė e njėjtė sikurse njė vallėzim i lehtė. Nėse qėlloni hapat e duhur, mund tė jeni tė sigurt se do tė pėrjetoni njė kėnaqėsi pakufi. Gaforret para sė gjithash seksin e pėrjetojnė si pėrvojė emocionale. Kur emocionet e tyre tė aktivizohen, shndėrrohen nė dashnor me pasion. Intuita e tyre u tregon nevojat e partnerit nė shtrat dhe mundohet qė ta bėjnė tė lumtur. I ēmend puthja franceze.


Luani

Seksi me Luanėt ėshtė njė pėrvojė e egėr e cila ofron edhe argėtim tė madh. Pjesėtarėt e kėsaj shenje gjithmonė janė tė gatshėm pėr aksion e tė njėjtin entuziazėm presin edhe nga ana e kundėrt. Adhurojnė tė dominojnė. Kėnaqen kur falėnderohet mundi i tyre dhe japin gjithēka nga vetja e tyre pėr t'i plotėsuar pritjet e anės tjetėr. Nėse dėshironi ta ēmendni njė Luan filloni me puthjen e shpinės dhe vazhdoni me njė masazh erotik.


Virgjėresha

Virgjėreshat janė persona tė ndjeshėm dhe dashnorė tė kujdesshėm. Nė zemrėn e tyre ata janė tė pėrsosur tė cilėt qė nga detajet mė tė imta dėshirojnė tė pėrmbushin fantazitė e tyre erotike. Pjesėtarėt e kėsaj shenje shpeshherė gjenden nė rolin duke ndihmuar tė tjerėt pėr tė arritur kulmin. Janė tė turpshėm dhe vėshtirė tregojnė dėshirat e fshehura. Duhet ta dini se puthja nė zonėn e stomakut pėr ta paraqet kėnaqėsi tė madhe.


Peshorja

Edhe pse nė publik sillen me shumė kujdes, seksi tek ata mundet tė zgjojė pėrvoja tė ēmendura. Kėrkojnė partnerė tė besuar dhe tė shkathėt qė me siguri do t'i arrijnė majat e kėnaqėsisė sė bashku. Pėlqejnė nėse I pėrqafoni duke ju thėnė fjalė tė bukura, por nėse dėshironi qė edhe mė t'ju zgjoni ndjenjat, atėherė vendi i duhur pėr t'i ledhatuar ėshtė pjesa e poshtme e shpinės.


Akrepi

Shenja e Akrepit nė astrologji me kalimin e kohės ėshtė shndėrruar nė sinonim pėr seks cilėsor. Janė nė gjendje tė ofrojnė kėnaqėsi seksuale, por edhe tė fitojnė kėnaqėsi. Akrepat pėlqejnė tė paramendojnė koreografi tė veēanta. Kėnaqėsitė e tyre mė tė ndjeshme nuk ėshtė e vėshtirė t'i zbuloni, gjenden nė hapėsirėn e organeve seksuale.


Shigjetari

Nė mesin e shenjave tė zjarrta Shigjetari ėshtė udhėheqės kur bėhet fjalė pėr seksualitetin. Pėr pjesėtarėt e kėsaj shenje, seksi ėshtė argėtim I mirė e para sė gjithash pėrvojė pasioni qė nuk ka kurrfarė lidhje me emocionet. Me fjalė tjera, Shigjetarėt janė tė gatshėm pėr aksion kurdoherė. Nuk janė fare tė turpshėm pėr ta treguar atė qė duan. Shigjetarėt mė sė shumti i eksiton prekja e butė nėpėr ije.


Bricjapi

Edhe pse nė shikim tė parė duken tė turpshėm dhe tė ftohtė, Shigjetarėt i takojnė shenjės me mė ės shumti pasion seksual dhe janė dashnorėt mė aktivėt. Pėr dallim nga tė tjerėt, ata shumė lehtė eksitohen dhe me kėtė rast pasionin e tyre e pėrcjellin tek ata me tė cilėt janė nė kontakt. Personat me kėtė shenjė vėrtetohen tė jenė stabil dhe dashnorė besnik. Puthjet zgjojnė ndjenja tė forta tek ata.


Ujori

Pėr ta seksi nuk ėshtė vetėm pasion dhe zbavitje. Para sė gjithash ėshtė mėnyra e cila lidh mendjen me zemrėn. Mė tė lumturit janė kur qojnė dashuri me partnerin dhe kėmbejnė mendimet. Ujorėt janė shumė kureshtar, qė pandėrprerė i shtyn tė bėjnė eksperimente. Mundohen tė jenė tė sinqertė e tė njėjtėn gjė e kėrkojnė edhe nga partneri. Kur janė nė formė, imagjinata e tyre nuk ka fund. U pėlqen prekja dhe ledhatimi i gjunjėve.


Peshqit

Sikurse gjithēka tjetėr nė jetėn e tyre, pėr Peshqit seksi ėshtė i pandashėm prej emocioneve. Mu pėr kėtė arsye, janė shenjė shumė e ndjeshme por dhe dashnorė shumė kreativė. Imagjinatėn e tyre tė fortė e tregojnė nė shtrat ku edhe paraqesin lojėrat mė tė ēuditshme. Peshqit mbesin shumė tė lumtur kur arrijnė ta bėjnė tė lumtur partnerin.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  gjilanasi prej 08.03.15 14:21

Shenjat e Horoskopit mė tė mira nė seks

Edhe sa u pėrket marrėdhėnieve seksuale, disa shenja janė mė pasiononte se disa tė tjera. Kėto janė shenjat e horoskopit mė tė mira nė shtrat.

Edhe pėrsa i pėrket marrėdhėnieve seksuale, disa shenja janė mė pasiononte se disa tė tjera.

Qė nga kohėrat e lashta njerėzit nė natyrė kishin dalluar katėr elementė kryesorė – zjarrin, ajrin, ujin dhe tokėn. Kėta janė elementė qė vendosin harmoninė edhe nė seks.

Nė shtrat, e kanė tė vėshtirė tė pėrshtaten shenjat e zjarrit, tė tokės, tė ajrit dhe tė ujit. Shenjat e tokės, kurrė nuk marrin iniciativė, ndryshe nga ato tė ujit qė udhėhiqen nga emocionet.

Ja cilat shenja tė horoskopit janė mė tė mira nė shtrat.Dashi

Dashi ka njė personalitet tė fuqishėm, angazhohet dhe i pėlqen ta ketė vetė kontrollin nė shtrat dhe kjo gjė e bėn atė njė person tė dashur. Pėr Dashin seksi ėshtė gjah. Dashi di si tė ngacmojė seksualisht nė njė periudhė shumė tė shkurtėr kohe. Ai ėshtė i paduruar, ndonjėherė egoist kur vjen puna te seksi dhe ky egoizėm, shpeshherė mund t’i shkaktojė probleme nė njė marrėdhėnie. Por nė qoftė se ju e kapni atė kur ėshtė nė humor pėr seks, ėshtė shumė mė i pasionuar se tė gjitha karakteret e tjera. Nėse ju doni tė joshni njė Dash, nuk do tė turpėroheni. Jini gjithmonė spontan, sepse nuk ka asgjė mė shumė ekzistuese se sa paparashikueshmėria.


Demi

Demi ėshtė njė shenjė e fuqishme, kėshtu qė ka armė tė fortė seksuale. Ata qė i pėrkasin shenjės sė Demit janė tė dashur tė lehtė. Oreksi i tyre seksual vepron vetėm pėrmes kontaktit fizik, por pa e tepruar. Pėr atė, dashuria ėshtė e mirė si ushqimi i mirė, madje e shijojnė atė. Nėse ju doni tė joshni njė Dem, jepini atij njė shumė tė dhuratave dhe do tė merrni ndjeshmėrinė e tyre dhe kujdesi i tij ndaj jush do tė jetė i madh.


Binjakėt

Nėse e mbani veten pėr tė zgjuar, binjakėt janė dashnorė tė mirė pėr ju. Tė keni punė me Binjakėt, ju duhet tė jeni tė zgjuar dhe mendjemprehtė. Ata janė mjeshtėr tė flirtit dhe mund t’ju fusin nėn kėmbė me njė prekje tė vetme. Binjakėt janė shumė krijues dhe me ta ju kurrė nuk do tė jeni tė mėrzitur. Pėr tė bėrė pėr vete Binjakėt, duhet tė pėrqendroheni shumė nė mendjen e tyre. Tregoni se ėshtė i zgjuar, kėrkoni kėshilla prej tij.


Gaforrja

Gaforrja ėshtė shenja mė emocionale dhe mė e ndjeshme. Gaforret kanė nevojė pėr prekje tė buta, njė lidhje tė thellė emocionale dhe njė partner, i cili ėshtė i vėmendshėm dhe i pėrkushtuar. Ata janė tė dashur tė ėmbėl dhe tė vėmendshėm, por nėse ju humbni besimin e tyre, asgjė nuk do t’i parandalojė ata pėr tė marrė hak. Pėr tė bėrė pėr vete Gaforren, krijoni njė atmosferė romantike. Ata gėzohen kur tė tjerėt kujdesen pėr ta.


Luani

Pėr shumė njerėz, kjo shenjė ėshtė dashnori mė i mirė. Ai vazhdimisht fal pasion dhe ėshtė seksualisht i sigurt dhe i fuqishėm. Kjo ėshtė e reja nė shtrat. Luani, vazhdimisht freskon dashurinė e tij me dhurata dhe vėmendje. Ėshtė mjaft e lehtė pėr tė pėr tė bėrė pėr vete Luanin – vetėm jepini vėmendje tė vazhdueshme. Pėr tė arritur deri te duart e tij tė buta, luani me flokėt e tij.


Virgjėresha

Edhe pse duken tė qetė nė sipėrfaqe, nė tė vėrtetė Virgjėreshat janė qenie jashtėzakonisht sensuale. Ato shpesh bėhen tė fiksuar me njė person dhe kur bien nė dashuri, bien pėr gjithė jetėn. Pėr tė bėrė pėr vete Virgjėreshėn duhet tė jeni tė pastėr dhe pothuajse tė pėrsosur (nė pėrputhje me atė qė Virgjėresha ėshtė konsideruar e pėrsosur).


Peshorja

Si dikush qė i pėlqen tė kėnaq njerėzit, Peshorja ėshtė shumė e vėmendshme dhe dashnor i dashur. Peshorja ėshtė tip shumė emocional, kėshtu qė ju duhet tė jeni tė kujdesshėm nė pėrmbushjen e fantazive tė tij. Anėtarėt e kėsaj shenje kanė njė dhuratė pėr flirt dhe duan tė eksperimentojnė nė krevat. Pėr tė bėrė pėr vete Peshoren, ju duhet t’i pėrkisni modės sė vjetėr romantike.


Akrepi

Akrepi ėshtė shenja mė seksuale se tė gjitha shenjat e tjera. Pėr shumė njerėz, kjo shenjė ėshtė dashnori ideal. Akrepi, nganjėherė i pėrdor njerėzit vetėm pėr seks. Shenja e Akrepit nė astrologji me kalimin e kohės ėshtė shndėrruar nė sinonim pėr seks cilėsor. Akrepat kanė njė personalitet magnetik, janė tė papėrmbajtshėm dhe nganjėherė humbin ndjenjėn emocionale. Ėshtė shumė e vėshtirė qė ta bėni pėr vete dhe tė joshni njė Akrep, sepse Akrepi ėshtė i lindur vetėm pėr tė joshur prenė e vet.


Shigjetari

Ky karakter ėshtė i gėzuar dhe sillet si njė fėmijė, ėshtė njė dashnor krijues. Shigjetari qėndron gjatė i ri nė zemėr, kėshtu qė ėshtė shumė i hapur pėr eksperimente nė shtrat. Ne ju dėshironi tė provoni diēka tė re pėr argėtim, Shigjetari ėshtė personi mė i mirė pėr t’jua ofruar atė. Pėr tė joshur Shigjetarin, pėrqendroheni nė bel dhe kofshėt, ku ata preferojnė tė prekin seksualisht. Gjithashtu, ata kanė njė pikėpamje optimiste pėr jetėn dhe kanė njė sens tė mirė tė humorit.


Bricjapi

Bricjapi ėshtė i rezervuar dhe duhet tė jetė shumė i dashuruar qė tė drejtohet pėr intimitet fizik. Ai nuk ėshtė nė humor pėr tė eksperimentuar, por nga ana tjetėr, kjo e bėn atė njė partner tė qetė dhe tė sigurt tė jetės. Pėr tė joshur Bricjapin, ju duhet tė bėni shumė pėrpjekje dhe duhet tė jeni i moderuar.


Ujori

Kjo shenjė ju do pėr shkak tė trupit tuaj dhe nuk ka rėndėsi nėse ju jeni nė njė marrėdhėnie apo jo. Ata e duan pasionin e egėr dhe romanca tė paparashikueshme. Natyra e tyre rebele kėrkon njė person, i cili ėshtė mė pak i pėrsosur. Nėse ju jeni njė dashnor i zjarrtė, kjo shenjė ėshtė dashnor i mirė pėr ju. Kur janė nė formė, imagjinata e tyre nuk ka fund. U pėlqen prekja dhe ledhatimi i gjunjėve.


Peshqit

Lidhja me Peshqit ėshtė plot me kėnaqėsi. Ata kanė nevojė pėr njė partner tė qėndrueshėm dhe tė lumtur. Pasi ju tė gjeni njė tė tillė, do tė jeni tė lumtur dhe do tė bini dakord pėr tė gjitha opsionet nė seks. Pėr tė joshur Peshkun, ju duhet tė jeni agresiv. Ata nuk kanė qejf tė vrapojnė shumė pas dikujt, kėshtu qė ju duhet t’i ndiqni pas ata.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Horoskopi Erotik

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi