Enderrat me te shikuara

Shko poshtė

Enderrat me te shikuara

Mesazh  Zattoo prej 04.01.10 14:19

Enderrat me te shikuara

Te shikosh endrra eshte natyrale, te shikosh gjithashtu te ashtuquajtura makthe eshte mese natyrale. Keto histori te cilat ja themi vetes tone gjate nates kane nje funksion shume te rendesishem dhe te dobishem.

Endrrat na ndihmojne te mendojm dhe te zgjidhim nje sere ceshtjesh te jetes tone aktive. Ketu , kemi shpjegimin e 10 endrrave me te zakonshme qe ne shohim:

Kur ndiqesh nga dikush

Te ndiqesh nga dikush eshte endrra me e zakonshme. Mund te kete ndjekur nga nje kafshe, njeri ose fuqite e erreta. Cfardo lloj gjeje qe te ndjek simbolizon nje pjesen tuaj e cila nuk eshte e afte ose nuk do te pranoj. Eshte nje periudhe ne jeten tuaj ku ndiheni i padobishem. Kafsha mund te perfaqesoje pjesen me te lire te natyres tuaj. Nje person i cuditshem ose nje energji negative perfaqeson mesime te cilat ju duhet ti mesoni ose pranoni. Kjo lloj endrres eshte nje thirrje qe ju duhet te merni me shume kontrroll ne jeten tuaj. Ndonjehere kjo enderr do te thote edhe te maresh disa vendime te veshtira.

Kur je duke u mbytyr

Te jesh duke u mbytur ose mos te kesh mundsi te maresh fryme eshte e lidhur ngushte me ate cka karakterizon jeten tuaj. Nese shikoni duke u mbytur athere pyesni veten; "Cfare jam duke bllokuar, shmangur ose nuk jam ne gjendje te merrem? Kjo eshte vecanerisht e vertet ne lidhje me ato ndjenja qe ju nuk doni ti pranoni. Ne nje enderr, mund te mesosh te maresh fryme nen uje.

Kur je i bllokuar

Nese enderroni qe jeni i bllokuar ose nuk keni mundesi te levizni,eshte e mundshme qe jeni ne nje situate ku nuk keni mundesi zgjidhjeje. Ne jeten tuaj reale nuk jeni duke i lejuar vetes te pranoni qe jeta eshte e mbushur plot me mundesi te reja. Kur te zgjoheni bisedojeni me dike qe i besoni per keto periudha kur ndiheni i ngecur.

Kur ndahesh ose divorcohesh nga partneri

Kjo lloje endrre ka me shume se nje kuptim. Endrrat e verteta per nje ndarje romantike mund te kthehen ne nje lloje pasigurie dhe pakenaqesie per mardhenien. Mund te jete gjithashtu nje menyre per ti derguar nje mesazh te pandergjegjesmes tuaj, qe ate qe mendoni si te sigurt mund te jete shume me e paqendrushme sesa mund ta pranoni. Ndonjeher disa gjera mesohen me mire nese qendroni me veten tuaj, pavaresisht gjithckaje. Mendoni se cfare ju ben te ndiheni te sigurte ne jeten tuaj reale.

Kur plagosesh


Nese plagosesh ne enderr duhet te beni kujdes me pjesen e trupit ku jeni demtuar. Koka perfaqeson te terin ju; duart menyren sesi ju i beni balle jetes; kembet flasin per ate cka ju mbeshtet ju. Pyesni veten tuaj ne cilen periudhe te jetes tuaj keni qene te neglizhuar dhe te keqtrajtuar. Eshte momenti qe te jeni me vigjilent ne priorotizimin e disa nevojave tuaja qe dikur kane kaluar ne vend te dyte ne jeten tuaj.

Kur te bien dhembet

Nje numer i konsiderueshem i njerezve enderron sikur i bien dhembet. Dhembet jane te domosdoshem per te folur per te ngrene, te kemi nje paraqitje te mire e mund te jene te dobishme ne mbrojten tone. Humbja e dhembeve ndonjehere surgjeron qe jeni duke patur veshtiresi ne marjen e nje vendimi. Mund te ndiheni sikur nuk jeni ne gjendje te shprehni ndjenjat e juaja reale, dyshon ne aftesine tuaj per tu kujdesur per veten tuaj ose thjesht frike te foluri ne publik.

Kur je nudo ne publik

Ndonjehere mund te jeni te zhveshur por askush nuk e veren kete. Nese ndjeheni te turperuar,endrra te ve ne dukje qe keni mungese besimi ne veten tuaj ose jeni jo rehat ne lidhje me njerezit te cilet ju rrethojne. Endrra pasqyron qe jeni tė rrezikuare,te dobėt nė sytė e tė tjerėve e ndonjeher edhe qesharake. Kjo eshte nje enderr e perbashket e disa prej njerezve te rezervuar por me standarte te larta. Te shikosh veten lakuriq e mos te te vi turp do te thote te keni nje ndjenje te vertet lirie.

Kur humbet aeroplanin, trenin, autobuzin

Keto endrra vine kur ju vraponi gjithmone sa andej ketej per te arritur ne orar diku. Kjo gjithashtu do te thote qe keni humbur nje mundesi te levizni ose te ndryshoni horizontet tuaja. Keto endrra gjithashtu mund te shfaqen kur keni per te marre vendime te rendesishme. Keto endrra jane te ngjashme me ato endrra kur nuk keni mundesi te kaloni nje test.Duhet te pyesni veten nese jeni i pergatitur per sfiden e rralles.

Kur shikoni dike te vdekur tashme

Te shikosh nje te aferm te vdekur, eshte nje nder endrrat me te zakonshme. Duket sikur disa nga keto vizitor jane kontakte yjore. Zakonisht keto kontakte perfshinje nje komunikim telepatik dhe pa fjale. Keto endrra jane shpesh inkurajuese dhe aspak te frikshme dhe shqetesuese. Ata bėjnė me dije se dashuria vazhdon pėrtej konceptit tonė tė hapėsirės ose kohės. Nėse personi i vdekur ėshtė duke folur me zė tė lartė, ajo ėshtė me shumė gjasa nje enderr qe flet per nje pjese tuajen personale.

Kur shikon nje katastrofe naturore


Te shikosh Nje termet, tsunami, uragan, tornado ose fundin e botes ne enderr shpesh do te thote nje menyre jetese e cila duhe te dorezohet. Ka dicka qe nuk shkon e cila eshte e ngjashme me nje ndryshim dramatik nga ajo cka eshte e sigurte dhe familjare per ju. Kjo nuk mund tė jetė njė masė e saktė, por mund tė tregojnė disa turbullira emocionale, ose nevojen per te pranuar nje menyre krejtesishte te re per te eksistuar ne bote.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi